9/10
csizirita 2010 okt. 30. - 08:35:49 9/10
(19/39)
Nagyon-nagyon tetszett.
8/10
bigfilmfan 2010 márc. 25. - 23:55:20 8/10 Előzmény zzoe
(18/39)
Akkó mia francér nézed szinkronosan? Egyértelmûen egy jó kis "független-filmes" hangulatú film ez, eszembe nem jutna szinkronosan nézni. A little miss-nél meg egyenesen szentségtörés!!!
10/10
zzoe 2010 febr. 15. - 16:54:24 10/10
(17/39)
Még moziban láttam 2008.-ban, akkor nagyon tetszett, most végre megszereztem dvd-n, beültettem a családot a film elé, mondván, h egy szuper vígjáték...jól beégtem vele....hááát a szinkron totál leütötte szinte az összes poént....így jártam a másik kedvenc Steve Carell filmemmel, a "Little Miss Sunshine"-al is...eszméletlen, h mennyire tönkre lehet vágni a rossz szinkronnal egy remek vígjátékot.
1/10
Rahar 2010 jan. 18. - 20:46:43 1/10
(16/39)
Nekem nem tetszik a film, unalmas történet és cselekményvezetés, gyenge színészi munka és közepes képi megvalósítás jellemzi. Egy jó poén volt benne amin nevetni tudtam. Aki jó vígjátékot akar nézni, az ne ezt a filmet válassza, viszonylag sok jó vígjátékot gyártottak az elmúlt évtizedekben, érdemes belõlük csemegézni. Engem már zavarnak a 25 év feletti emberek akik még mindig pubertás kori problémákkal küszködnek, jaj nem merem megmondani, hogy mit érzek és gondolok, most mi lesz. Én már nem vagyok vevõ erre a fajta humorra. 10 pontból 1 pontra értékeltem, film+-os szintû ez a film.
9/10
balgad 2010 jan. 05. - 17:04:08 9/10
(15/39)
Steve Carell és Juliette Binoche párosa szépen vitte az egyébként nem túl sok eredeti ötletet tartalmazó filmet. Mindazonáltal elég sokat kihoztak a lehetõségekhez képest (a zuhanyzós jelenet nagyon ütõs volt), összességében egy kellemes másfél órás kikapcsolódás mesevilágba. Végre egy olyan "romantikus vígjáték", amibõl nem spórolták ki teljesen a vígjátékot. 9/10
raczkia 2009 dec. 31. - 09:34:01
(14/39)
Nagyon kedves film! Jól szórakoztam rajta. Érdemes megnézni!
9/10
Daywith 2009 febr. 14. - 02:39:42 9/10 Előzmény Lery
(13/39)
Szerintem Steve Carell egy nagyon kellemes jelenség, ás h ne lennének jó filmjei? Hát Little miss sunshine azért nem nevezhetõ rossznak, hasonlóan ehhez egy család életérõl szol, de ezzel a filmmel ellentétben ott azért nem volt olvasható miden soron következõ jelenet, aztán szerintem a 40éves szûz is egy teljes mértékben fogyasztható alkotás, ha az értékeire koncentrál az ember, bárgyú sztori mögött mondanivaló bújik meg... vissza térve a filmünkhöz, sztem nagyon jól állt neki az apa karakter, középsõ lánya remekül játszott, a kicsinek sztem irreálisan komoly szövegeket írtak, nagylány tesvérek halvány, zsaru vicces, mindent egybevetve egy nagyon kellemes életképet vázol a film hattértörténete, nagy csalad, szeretet, mi más kellene?
dav
Lery 2008 okt. 31. - 00:32:06
(12/39)
Pozitív csalódás volt ez a film! Nem mintha Steve Carell eddigi filmjei nem lettek volna jók. Szerintem kimondottan jó színész, van karaktere, ami nagyjából minden filmjénél átüt. Ez manapság elég ritka. Ez pedig egy hihetetlenül kiszámítható film, igazából minden egyes történést lehetett sejteni elõre, de ennek ellenére teljesen rendben volt, sõt, én még néztem volna tovább. Lehet, hogy meglehetett volna csniálni egy picit még komolyabb hangvételûre, na nem azt mondom, hogy valami brutál drámára, de talán kicsit több hosszú dialógus, és kevesebb idióta poén - na persze az utóbbiból nem volt valami sok, de épp elég, hogy egy kicsit komolytalanná tegye a filmet. Ebben a mûfajban simán 9/10
Dius 2008 okt. 12. - 22:16:36
(11/39)
Ez egy meglepõen jó film. Azt hiszem, beleférne "08' legjobb szerelmes filmjei" -lista elejére is!

Közben az kérdés merült fel bennem, hogy ha Steve Carell ilyen színész, minek vesztegeti tehetségét együgyû vígjátékokban - mint pl. az a Noé bárkájás is volt. Rendkívül érzékeny és tehetséges, remélem, látok tõle még hasonló filmet!

Mindenkinek csak ajánlani tudom! 10/ 10
7/10
Beyonce 7 2008 okt. 11. - 18:38:18 7/10
(10/39)
A legjobban azon a részen röhögtem,amikor a gyerekek köveket dobáltak a tóba,Dan pedig egy "hatalmas szikladarabot" hajított bele.:)
De az a rész se volt semmi,amikor Dan beállt a kádba,ráeresztették a vizet és aztán kimászott az ablakon és lezuhant a tetõrõl.:D
10/10
Jozefa 2008 okt. 03. - 10:27:34 10/10
(9/39)
Én elõször csodálkoztam is, hogy amerikai. Semmi nincsen túljátszva benne, nincs elripacskodva, ezáltal nagyon közelinek éreztem magamhoz a sztorit. Tényleg az a megfelelõ szó rá, hogy finom. Nagyon-nagyon tetszett. Egyszerre volt mulattató és megható.
Hát számomra a két csúcsjelenet benne:
1)az anti-hollywoodi csókjelenet - szerintem a végkifejlet révén nagyszerû paródiája a szokásos kliséknek!
2) amikor Marie elmegy és az egész család az ablakból figyel, majd amikor Mitch bejön, mindenki próbál úgy tenni, mintha éppen nagyon el lenne foglalva valamivel - hát amit ott Dan mûvel, az fergeteges! Majd' megszakadtam a röhögéstõl, de közben szimultán éreztem azt a kis szomorúságot is, ami az egész film során övezte a kacagtató jeleneteket, de pont amitõl nagyszerû ez a film: a kettõ jól eltalált arányától.
Eggszóval nagyon-nagyon jó, én is ajánlom mindenkinek, aki nem hasraesõs-tortadobálós poénokon akar derülni.
10/10
zzoe 2008 szept. 27. - 16:29:21 10/10
(8/39)
Tegnap láttam, nagyon kedves, édesenszomorú játék, sok remek helyzettel, poénnal!!! Nagyon tetszett!! Ebben nagy érdeme van Steve Carell-nek. Binoche számomra ebben a karakterben nem volt elég meggyõzõ, õ szerintem nem kimondottan komika alkat /a "Csokoládé"-ban és a "Végzet"-ben volt tökéletes/
Pip 2008 szept. 18. - 05:39:46
(7/39)
21 ezer szavazatnál imdb-n 7.1/10
nem szoktam általában nézni, de most kíváncsi voltam mennyire adja vissza az én véleményemet.

Nekem jobban tetszett....sokkal jobban. Alább valaki azt írta: lassú mederben folyik....én inkább azt mondanám rá h finom. Nagyon finom. Elképesztõen eltalált helyzetkomikumokkal és mérhetetlen sok szomorúsággal.

Nagyon jó film....
10/10
Hisztini 2008 szept. 16. - 23:37:03 10/10
(6/39)
Ma néztük meg. Szerintem nagyon klassz kis film: arányos és kerek, nevetõs és könnybelábadós. Semmi röhejbe fulladó nagy mutatvány, viszont jópofa karakterek. Szóval nekem tetszett, és szeretettel ajánlom mindenkinek.
sipka 2008 szept. 04. - 21:35:50
(5/39)
A "Dan és a szerelem" egy rövid, lassú mederben folyó, már igencsak ismeretes történettel rendelkezõ romantikus vígjáték, amely számomra: KIRÁLY VOLT!!!!! :P
Bár igazat kell adnom azon (más fórumokon elhangzó) véleményeknek, hogy a film nem igazán a "térdcsapkodós, nyálfröccsentõen hahotázós" kategóriába sorolandó, de nekem igencsak kellemes élményt nyújtott ezen a fárasztó délutánon.
Az alkotás legjobb pillanatai azok a jelenetek, amikor "Steve Carell" és "Juliette Binoche" egy helységben tartozkodnak: Jó látni, hogy szinte megvesznek egymásért :)
Szóval akik szeretik a földhöz ragadt, normális poénokat, és nincs Steve Carell-fóbiájuk, azoknak szívesen ajánlom a megtekintését.

UI: A piros szöveg megnyomásával (amely egyébként egy linket képvisel) megtekinthetõ az értékítéletem alapján legjobbnak vélt jelenet, amelyen nagyon sokáig tudtam röhögni XDD
Ezen 1perces snittben azt láthatjuk, amint "Dan" karaktere féltékenyé akarja tenni "Marie"-t... XDDDD Egyszerûen szuper!!!!

www.youtube.com/watch?v=YZOvAvWu7Cw
reldi86 2008 aug. 17. - 00:34:48
(4/39)
Nagyon jó kis film. Már volt hozzá szerencsém.
Könnyed és tartalmas egyben. Jó színészekkel és rendezéssel.
dodo1994 2008 aug. 02. - 12:14:57
(3/39)
igen.
leopard26 2008 aug. 02. - 12:14:35
(2/39)
Ez itt dodo elsõ inditott témája
dodo1994 2008 aug. 02. - 11:08:00
(1/39)
érdekes film lehet