offtopic
boom47 2013 jún. 18. - 17:44:35
(78/98)
Nos, ez nem jött be.
offtopic
boom47 2013 jún. 18. - 17:40:54
(77/98)
Be kéne tiltani a templombajárást (nagykorúság alatt).
ÖRÜLNI kell hogy alaptalan kitalációkban nem hisznek a népek!

2012-re az ateizmus világviszonylatban a 4. helyen állt a vallások mellett!

A vallás - mivel hazug és káros - halálra van ítélve, és ez JÓ!
offtopic
Meklód fia 2013 jún. 18. - 15:12:17
(76/98)
ne légy ilyen rosszindulatú! Talán hihetetlen, de én tudnék egy megoldást végsõ esetben amit nekem is tanácsoltak és bejött. Csak imádkozni kell 2 órán keresztül jól érthetõen lehetõleg egy nyilvános helyen ahol nagyon sok ember van. És a sok ember ereje meg a 2 órás ima után megelevenedik maga a csoda - Jézus a mi megváltónk. Próbáljátok ki! Nekem így jelent meg legelõszõr, csak az esõ miatt nem tudtunk róla fotót készíteni.
tombenko 2013 jún. 17. - 23:20:03
(75/98)
Ok, velem beszélhetsz. Keress meg, nem nehéz rám találni.
tombenko 2013 jún. 17. - 23:13:57
(74/98)
Akkor kezdjük még egyszer:

"A disznó közelebb van genetikailag az emberhez, mint a majom."
Forrás?

"Valamint a delfin is nagyon hasonló, ami szintén elég messze van az embertõl."
Csak mint a disznó.

"A kacsa pl miért nem hasonló genetikailag?"
De, hasonló. Jobban hasonlít ránk "genetikailag", mint a halak, de kevésbé, mint a disznó.

"Arról nem beszélve, hogy a vírusok, meg amõbákból évmilliárdok alatt, hogy lesz pl tigris meg béka stb."
Vírusokból sehogy. Amõbákból majdnem. Õsi egysejtûekbõl már jobb. Pont ezt mondja el az evolúció elmélete. Hogy egy kedves sorozathõsömet idézzem: "You failed! Miserably!"

"Ez vicc egész egyszerûen."
Nem, a kreacionizmus az.

"Fogalmuk sincs ,hogy jött létre az élet, ha ezt elismernék, nem is zavarna ez engem."
Van egy rossz hírem - elismerik. Vannak viszont nagyon jó részeredmények. Például a legfontosabb vegyületek mindegyikét megtalálták a legelképesztõbb körülmények között is.

"De az ilyen bemondások mint a 12 millió évvel ezelõtti ember-orángután szétválás, ez még mesének is sz*r nem hogy igazságnak."
Nem bemondás. Nagyon alaposan alá van támasztva.

"A gravitáció létezik, nem mondtam ilyet hogy nem."
Nem, az egy példa volt, hogy mennyire alapvetõ dolgot akarsz letagadni az evolúcióellenes kirohanásaiddal. De úgy látszik, nem sikerült megértened. Ez sokmindent megmagyaráz...

"Ja és a lényeg, a gravitációt sem tudják mi okozza."
Hm. Általános relativitáselméletrõl hallottál már?

"Fõtételek nincsenek fizikában?"
Nincsenek. Alapelvek vannak.

"Igazából a fizikában már az egy nagy probléma, hogy nem tesz különbséget élõ macska, és halott között."
Hülye. Egy gondolatkísérletbõl ennyit tudsz leszûrni? Javaslom, feküdj neki még, mert ez még az átlag kreatardtól is szánalmasan gyenge lenne.

"De lehetne sorolni ezeket hosszasan."
Hallgatom. Bár a korábbi kérdésekre sem válaszoltál, nem tudom, mit remélek.

"Ez az egész evolúció egy lyukbetömés,"
Igen, mert megmagyarázza az élõlények kialakulását, ami korábban ismeretlen volt, azaz az ismerethiányt tömi be. Eddig igaz a mondatod.

"ami arra szolgál, hogy leválasszák az embert a spirituális megtapasztalásról."
Nem, nem arra szolgál, azt te csak szeretnéd. Spirituális megtapasztalás nincs. Innentõl a mondatod hazugság.

"Semmi bizonyíték nincs rá,"
Hazudsz. Az elõbb adtam néhányat.

"hiába mutogatnak sejteket mikroszkóp alatt,"
Nem, nem úgy. Látszik, hogy fingod sincs a kutatásról, csak fröcsögsz itt értelme nélkül.

"azokból aztán messzemenõ következtetéseket hogyan is lehetne levonni?"
Attól függ, hogy mit vizsgálunk. Ha például a sejtek szerkezetét, akkor a hasonlóság például arra enged következtetni, hogy hasonló elõdökbõl indultak ki.

"Nincsenek tisztában az év milliárd fogalmával, hogy az mennyi idõ is valójában."
De, tudják. Én is tudom. TE nem tudod. Ezt úgy hívják, hogy nagyságrendi vakság, tök vicces dolog.

"Azt se tudják hogy 10ezer évvel ezelõtt mi volt..."
Hazudsz. Egész jól tudják.

No, barátom, most halljunk valami újat!
offtopic
Meklód fia 2013 jún. 17. - 20:35:21 Előzmény boom47
(73/98)
nagyon szomorú vagyok, hogy egyre kevesebb ember hisz istenben (átlagba számítva). Szerintem kötelezõvé kéne tenni a templomba járást kiskorunktól kezdve, hogy ez az állapot ne tetõzzön tovább.
offtopic
boom47 2013 jún. 17. - 18:17:05
(72/98)
Hidrogén = 1 proton + 1 elektron + 0 vagy 1 neutron
1 proton = 2 upquark + 1 downquark
1 neutron = 2 downquark + 1 upquark

hõ = minden olyan energiaváltozást magába foglal, ami nem fordítódik munkára termodinamikai rendszerek kölcsönhatása során.
Azaz SEMMI KÖZE akár a hidrogén, akár a hélium meglétéhez.


Az idõ becslése pedig NEM 13 és 5000 milliárd között lehet, hanem 13 és 14 milliárd év között. Itt egy gyors cikk ami kétféle számítási módra is hivatkozik: http://web.interware.hu/valas/Valas/hirek/astro/univage.htm
Megint egyszerûen csak trollkodsz kötsög.


Egyszerûen hazudsz, terelsz, trollkodsz és most végül MENEKÜLSZ.
tombenko 2013 jún. 16. - 23:34:56
(71/98)
Viszont határa sincs, ami zárttá tehetné. Amúgy a kettõ nem zárja ki egymást. :)
offtopic
boom47 2013 jún. 16. - 23:22:30
(70/98)
Jah. Vmi ID-óta admin megint nyüzsög az értelem kárára.
offtopic
boom47 2013 jún. 16. - 23:16:11
(69/98)
Univerzum = minden ami létezik.

Tehát semmi nem létezik a Világegyetemen kívül.

Következményeként nincs rajta kívül semmi.

Így nem mehet ki belõle semmi (mert nincs hova mennie), és nem is kerülhet bele (mert nincs honnan).
tombenko 2013 jún. 16. - 23:06:54
(68/98)
Jé, eltûnt egy kommentem.
tombenko 2013 jún. 16. - 23:05:05
(67/98)
Biztos, hogy zárt az Univerzum, mint rendszer?
tombenko 2013 jún. 16. - 23:03:09
(66/98)
A feltett kérdéseimre mikor válaszolsz?
tombenko 2013 jún. 16. - 23:01:50
(65/98)
Gerjesztés esetén. Alapállapotról volt szó.
offtopic
boom47 2013 jún. 16. - 20:06:37
(64/98)
Miért ne lenne érvényes a Termodinamika az univerzumra?

És még egyszer aszondod az Õsrobbanás szerint semmibõl lett valami, kinyomozom honnan írsz és odamegyek...
Íme mi is az elmélet lényege:
"A kozmológiában az õsrobbanás (vagy „Nagy Bumm”, angolul „The Big Bang”) egy olyan tudományos elmélet, mely szerint a világegyetem egy rendkívül sûrû, forró állapotból fejlõdött ki nagyjából 13,7 milliárd évvel ezelõtt.[1]" - forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/%C5%90srobban%C3%A1s

Tehát az Õsrobbanás Elmélete azt mondja:
Egyszer régen a világegyetem összes anyaga, tere és ideje egyetlen "pontban" összpontosult. Ezen anyaghalmaz tulajdonságai nem ismertek, de következetni lehet rájuk (pl. nyilvánvaló hogy nagyon nagy sûrûség volt jellemzõ rá).
NEM tudjuk mi okozta benne azt a minõségbeli változást aminek eredményeként a Világegyetem a jelenlegi állapotát elnyerte.
NEM tudjuk, az akkori feltételekben milyen ma (még) ismeretlen erõk mûködhettek.
Azt TUDJUK, hogy a ma létezõ formájában (hõmérséklet, kiterjedés, nyomás, anyagsûrûség stb.) a Világegyetemben a leírt természeti törvények mûködnek. Ilyen törvények pl. a gravitáció elmélete, vagy az evolúció elmélete, vagy a termodinamika.

Onnan tudjuk mikor történhetett az Õsrobbanás (ami a valóságban NEM volt robbanás, mivel a robbanásnál a felrobbanó anyag a körülötte lévõ térbe tágul, míg az Õsrobbanás elõtti szinguláris állapotban maga a tér-idõ is abba az anyagcsomóba szorult; ezért nevezik az Õsrobbanásnál történteket a tér és idõ inflációjának), mert meg tudtuk mérni a fény sebességét, amivel meg tudtuk mérni más égitestek (pl. Hold) távolságát a Földtõl, aminek segítségével meg tudtuk mérni más - jóval távolabbi - égitestek távolságát, amik kapcsán ráleltek a "vöröseltolódás" jelenségére, ami azt mutatta meg hogy az égitestek egymástól távolodnak.
Ezt a távolodást idõben visszavezették (figyelembe véve az összes egyéb ismert erõhatást), és azt találták, minden pontosan egy adott ponttól távolodik.
Ezen elmélet megjósolta a kozmikus háttérsugárzást, amit késõbb fel is fedeztek ennek nyomán, ami csak tovább erõsítette az Õsrobbanás elméletét.

Miután megvolt a középpont, és megmértük a mai helyzetét az ismert égitesteknek, figyelembevéve a kozmikus erõhatásokat, fel tudtunk írni egy matematikai összefüggést, figyelembe véve a távolságot, a távolodás sebességét, az univerzum tágulásának mértékét, a gravitációt, talán még holmi súrlódást és hasonlókat is, és így lehetett meghatározni, mikor történt az Õsrobbanásként közismert esemény, amiben a fent említett iszonyúan összesûrûsödött világegyetem egyszercsak "tágulni" kezdett (de mint mondott volt, ez igazából nem tágulás, mivel nincs hova tágulni), és elérte mai állapotát.


-------

A termodinamikáról szólva:
a világegyetem definició szerint "minden ami létezik", tehát zárt rendszer. Mai tudásunk szerint a relativitáselmélet értelmében anyag/energia nem semmisülhet meg, tehát a rendszer önnfentartó lehet (de nem tudjuk biztosan).

A termodinamika azt mondja ki, hogy mint egész rendszer, benne a rendezetlenség mértéke folyamatosan nõ.
Arról a Termodinamika törvényei semmit nem mondanak, hogy LOKÁLISAN a rendezetlenség mit kellene csináljon, mivel minden lokális rendszer NYÍLT rendszer, és különösen nem mond a Termodinamika semmit a Földi Életrõl, mivel a Földi Ökoszisztémát a Nap folyamatosan energiával tölti fel.
Végül pedig a Termodinamika semmit nem mond az Õsrobbanás elõtti szinguláris állapotról (amiben ismétlem az anyag, az idõ és a tér egyetlen pontba sûrûsödve LÉTEZETT, tehát NEM semmibõl történt az esemény), mivel nem ismerjük a szinguláris állapotban érvényes természeti erõket/folyamatokat, mivel azok (ti. a Termodinamika 0-1-2-3-stb. törvényei) csak akkor érvényesek, ha az anyagsûrûség elér egy bizonyos ritkaságot.

----------

Egyéb:
a legutóbbi évtized-két évtized eredményei alapján létrejöhet anyag a semmibõl ANÉLKÜL, hogy megsértené az energiamegmaradás tételét, mégpedig relativisztikus részecskék formájában, ahol egy anyagi és egy azonos típusú antianyagi részecske jön létre. Megfelelõ körülmények között az antianyag-rész megsemmisülhet mielõtt újra egyesülne a párjával. És úgy tûnik, ebben az univerzumban az antianyag valamiért bomlékonyabb mint az anyag.
Ennek persze semmi köze az Õsrobbanáshoz, és átlagembernek nem kell feltétlen tudnia róla, mert az lenne a jó ha hagynánk dolgozni azokat akik értenek hozzá, plusz ezek még friss, bizonytalan, és felhasználatlan dolgok.
boom47 2013 jún. 16. - 17:40:55
(63/98)
Az elektron energiája véletlen nem fotonként távozik gerjesztés esetén?
tombenko 2013 jún. 16. - 17:35:45
(62/98)
Úgy mellékesen: Az elektron energiája ugyan, mivé alakulhatna?
boom47 2013 jún. 16. - 14:21:37
(61/98)
Ah, a TERMODINAMIKA fõ tételei. Hát kérlek alássan, a termodinamika a fizikának igencsak csöppnyi része!

ÁM továbbra sem értem mi a problémád a Nagy Bumm kapcsán ezzel.

A Nagy Bumm szerint Valamibõl létrejött Valami Más. Hol sérti ez a termodinamika törvényszerûségeit?
Azon kívül hogy SEHOL?
boom47 2013 jún. 16. - 12:17:40
(60/98)
Btw, akkor szerinted én nem létezek (mivel sosem láttál saját szemeddel), és a számíógépeden ezek csak úgy a semmibõl jelennek meg?

Sõt, ami MOST a hátad mögött van, az sem létezik (mivel nem látod a saját szemeddel)?
boom47 2013 jún. 16. - 11:53:33
(59/98)
#1 A tények nem hit kérdése. A gravitáció akkor is hat ha nem hiszel benne.

#2 A fizikának NINCSENEK "fõ tételei".

#3 Mint tudjuk dehogynem láttuk az evolúciót. Esetleg tényleg megnézhetnéd végre azkat a homo sapiens elõdöket amiket listáztam.

#4 Nem érdekel az eugenetika, fõleg mert Hitler keresztény (katolikus) volt.

#5 Az evolúció Tudomány, nem pedig vallás.