Meklód fia 2013 jún. 09. - 09:15:07 Előzmény tombenko
(38/98)
Néha azért imádkozom, hogy ez csak egy rossz álom amiben élek és mire kinyitom a szemem mindenki hinni fog istenben, mert a vallásos emberek sokkal jobbak, nincs köztük bûnözés és békében élnek egymás mellett.
offtopic
Meklód fia 2013 jún. 09. - 08:39:23 Előzmény tombenko
(37/98)
hát errõl beszélek, hogy a sok hülye hívó, az elõdömék az ateistáknak estek, mert már az istenkáromlásnak számított, ha kihagyták a déli imát. bezzeg ma....úgy tûnik az ateisták nyerték a világháborút, mert ma már nem szólnak meg azért pl., ha hétvégenként nem mész templomba. És az iskolákban is Darwin elméletét tanítják, hogy majmokból lettünk, nem azt hogy isten teremtett bennünket. Lehet, hogy a négerek majmokból lettek, mert õk nagyon hasonlítanak egymásra, de én biztosan nem.
tombenko 2013 jún. 08. - 22:11:30 Előzmény Meklód fia
(36/98)
Mondjuk igaz, ha a hívõk _bárminek_ nekimennek, abból háború lesz. Békés úton nem tudnak intézkedni, ahhoz ugyanis ész is kell...
tombenko 2013 jún. 08. - 00:50:16 Előzmény Meklód fia
(35/98)
Egyre jobb, nyomjad még! :)
Meklód fia 2013 jún. 07. - 17:22:29
(34/98)
Én biztos nem azoktól a gusztustalan primitív majmoktól származok. Nem hiszek ennek a csaló Darwinnak. Tudta, hogy abból világháborút indíthat el, ha a hívõk meg az ateisták egymásnak esnek, ezért találta ki az egészet. Már három világháború ment le azóta, õ meg fetreng a sírjában a nevetéstõl.
tombenko 2013 jún. 07. - 16:50:48 Előzmény ötödik elem
(33/98)
Köszönjük, Emese. Az evolúció legalább elmélet, azaz bizonyítékok támasztják alá. Az istenek egyikét sem támasztja alá semmi - ja, de: beszívott, szenilis vén csontok hallucinációi.
boom47 2013 febr. 09. - 21:23:26
(32/98)
A bibliai hit alapja: higyj YHWH-ban, vagy elégetlek, megkövezlek, levágom a fejed.
Pl.: Lev.24.16.

A Biblia kizárja a tudományt. Egyedül az istene követését ismeri el. Ennek a mentalitásnak volt a következménye pl. a Sötét Középkor.
Pl. Példabeszédek 3.5

A kreácionizmus valóban a biblián alapul, és pont ezért katasztrofális melléfogás, métely.

Mert "Boldogok akik sziklán verik szét a csecsemõk fejit" - Zsolt.137.9
boom47 2013 febr. 09. - 21:16:06
(31/98)
Bizonyítékok híján nem fogadom el istent.

A bibliai istent bizonyíték miatt tagadom (pl. a Carmel-hegyi próba, aminek értelmében az összes keresztény, judaista és muszlim papot ki kellene végezni saját standardjuk szerint).

Bizonyítékok megléte miatt fogadom el az evolúciót.

És inkább származom a "majomtól" (az evolúció ilyet nem mond mellesleg), mint a portól. Ha egy köcsögre nézel, az unokatestvéredet látod benne?
Otthonülõ 2013 febr. 09. - 21:08:22
(30/98)
Én büszkébb vagyok a majom õseimre, mint sok embertársamra.
Téged is beleértve.
defekt 2013 febr. 09. - 12:51:27 Előzmény twillight
(29/98)
A hit és a vallás nem összekeverheteõ fogalmak. A vallás alapja mindig a félelem. Ez egyfajta negatív hit, pont ellenkezõje a bibliai hitnek. A biblia nem zárja ki a tudományt, sõt az ember azt a feledatot kapta Istentõl, hogy felfedezze és használja azt maga javára.
Az más kérdés, hogy hogyan élünk (vissza) ezzel a lehetõséggel.
A kreacionizmus is bibliai hiten alapul.

"Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy ami látható, a láthatatlanból állott elõ."
Zsidó levél:11:3

"Mert ami Istenben láthatatlan, tudniillik az õ örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétõl fogva az õ alkotásaiból megértetvén megláttatik;..."
Róma levél:1:20
ötödik elem 2013 febr. 09. - 12:25:09 Előzmény twillight
(28/98)
Te apró kis porszem, Te is az Isteni lélekbõl szakadtál ki és még ha Te nem is szereted Õt, Isten megbocsát Neked a hitetlenségedért. Megtudod majd, ha eljön az idõd, viszont szomorú rád nézve, hogy az addig hátralévõ napjaid és éveid ilyen ostoba elméletekre pazarolod, mint az evolució. Legyen neked hited szerint és hidd azt, hogy a majomtól származol. De hogy ez a feltevés mennyi csoda felfedezésében gátol meg téged majd csak akkor fogod megtudni, amikor az utolsó lehelletedtel kiszakadsz a testedbõl. Kezdheted elölrõl az egészet s csak remélheted hogy ismét emberi testbe születhetsz le, mert csak innen juthatsz vissza az Isteni lélekhez amit jelenleg mély gúnnyal illetsz. Javaslom menj el egy reinkarnációs utazásra, sok mindent megtudhatsz magadról is és az Életrõl.
offtopic
twillight 2010 okt. 31. - 13:05:46 Előzmény filmbarbár
(27/98)
A "God of the Gaps"-t annak a jelenéségnek a leírására találták ki, amit a vallások tanulmányozásnál figyeltek meg, azaz hogy az istenek mindíg csakis azokért a dolgokért felelõsek amit a tudomány még nem magyarázott meg.
Pl. a Nap azért halad a pályáján mert Mr. Isten odarakta és azt parancsolta. Amikor a tudomány megmagyarázza hogy a Nap miért is van ott és úgy, akkkor a vallás hirtelen irányt változtat, és úgy tesz mintha az elõbbi kijelentést soha nem tette volna meg. Ugyanakkor minden mást - amit a tudomány még nem derített föl - az illetõ istenség tettei közé sorol - mindaddig míg a tudomány fel nem deríti azt is.
Ezt jelenti a "God of the Gaps"; az ismereteink közti hézagot "tölti ki isten". Nyilvánvalóan álságos hazugság az egész.
Hm, talán a "hinyzó láncszem" kreácionista filozófiájának leírása mégis szemléltetõbb erejû a problémával kapcsolatban.
Io 2010 okt. 31. - 12:30:24 Előzmény tombenko
(26/98)
Igaz. Ezt R. Dawkins is kifejti a Fontos hézag? részben.
offtopic
filmbarbár 2010 okt. 31. - 01:26:01
(25/98)
Ebben egész biztos igazad van.
Igyekszem is távol tartani magam ezektõl kreacionistáktól meg hasonlóktól.
Eléggé eltávolodtunk a jó magyar nyelvtõl, ahogy itt már más felvetette, jogosan. :(
tombenko 2010 okt. 31. - 00:12:43
(24/98)
Leggyakrabban a kreacionistákkal kapcsolatban szoktam találkozni vele, két esetben: Amikor két élõlény közötti átmenet hiányából, azaz résbõl következtetnek isten/tervezõ létére, illetve amikor hasonló réseket isten/tervezõ belemagyarázásával próbálnak betömni.
filmbarbár 2010 okt. 30. - 20:02:10 Előzmény tombenko
(23/98)
Nem néztem utána, de nem hiszem, hogy a God of Gaps'-nek bármi köze lenne egy isten létezéséhez.
Szvsz, én legalábbis erre használnám, egy olyan személyt ír le, aki, mivel semmi másban nem tud kitûnni, ezen az egy területen tudna csak tekintélyt kivívni magának. A 'gap' rés vagyis az üresség bajnoka.
tombenko 2010 okt. 30. - 19:41:15
(22/98)
Mint jeleztem, van, ami nem, vagy csak körülményesen fordítható le magyarra. Az idézett szófordulat is ilyen, ugyanis (ha jól tudom), arra vonatkozik, hogy az isteneket csak a tudomány réseibe lehet beleképzelni, de ugyanakkor arra is, hogy egyesek ezen részek léte alapján szeretnék igazolni bármilyen isten létét.
makailaci25 2010 okt. 30. - 17:29:18 Előzmény tombenko
(21/98)
Igazad van nem akarok én se vitatkozni.Jobb, ha vitázunk!.A vita a TUDÁS cseréje,a vitatkozás a TUDATLANSÁGé.Csupán fel szerettem volna hívni a figyelmet , hogy angolul --és egyáltalán idegen nyelven--kevesen tudnak, magasabb szinten meg pláne.Ezért teljesen felesleges ilyen kifejezések közzé tétele.Most megtudtam, hogy mi az a "God of the gaps", néhány hete ugyanattól a szerzõtõl:"ID troll" és még folytathatnám az ilyen információk sorát,amit 1-2 ember tud és ezzel kérkedik,hogy lám, a sok ezer meg nem tudja.Mindazonáltal én szívesen veszek minden ilyen és hasonló információt de könyörgöm, ne angolul.
tombenko 2010 okt. 29. - 20:30:56 Előzmény makailaci25
(20/98)
Akar a fene vitatkozni, csak jeleztem, hogy nem kell mindent ész nélkül magyarítani. Furcsa dolog: Impulzusmomentum helyett mit ajánlaná? Vagy evolúció helyett? És mi a helyzet a szakkifejezésekkel? Sõt, sok poén sem ültethetõ át magyarra angolból.
makailaci25 2010 okt. 29. - 18:58:57 Előzmény Io
(19/98)
Majd elfeledtem:mégiscsak van fordítás?Akkor meg ismét csak azt mondom ,legyünk magyarok.Nekem ez a f@sz google fordító írta ki,hogy Isten a réseken.Különben is ez egy jó példa arra, hogy az ilyesmi félreérthetõ.Ugyanis az ismeretek nem szoktak lyukasak lenni, hanem legfeljebb hézagosak.Ezért utálom a jelképeket is Meg a csillagképeket is és a többi hasonló félreérthetõ dolgokat.