Téma: Delta

Gordon Szabolcs 2010 jún. 13. - 19:02:08
(94/114)
Véleményem szerint egy ilyen lassú tempójú film csakis akkor mûködik, ha a képek nagyon szépek. Hiszen sok történés és beszéd hiányában azzal kell gazdálkodni, ami van: a látvánnyal. Ezzel itt szerencsére nem volt probléma. Gyönyörû képeket láthatunk benne, ami alatt elgondolkodhatunk a szereplõk helyzetérõl, vagy a sajátunkról is. Olyan furcsa, hogy a csend mindig többet mond...
Mikor a lány hajnalban kimászik a vízbõl és meztelenül elsétál a hosszú stégen, na az volt a legszebb kép, az fog bennem a legtovább megmaradni.

Azonban az utolsó-elõtti beállítást legalább négyszer kellett végignéznem, mire rájöttem, hogy mi úszik a vízen... :)

Nagyon jó film volt!
10/9,5
Elsie Beckman 2010 jún. 04. - 12:31:00
(93/114)
Sztem kiválló film. Az operatõri munka hatalmas. A rendezés is jó. A forgatókönyvet szídni...azért ez sztem nem egy szokványos film. És ha rajtaisvan Tarr hatása az sem feltétlen probléma. Képviselhetnek egy stílust. Cannesban pl az a baj velünk hogy nem képviselünk egységes stílust. Sztem Kornél megteheti, hogy Tarr Béla stílusából vegyen, és továbbvigye vmennyire. Amúgy meg megrázó, és elgondolkodtató.
10/10
mulao 2010 ápr. 24. - 07:19:06 10/10
(92/114)
Vetitik New Yorkban is már, ez szerintem remek hír.
Ez bizony egy igaz mûvészfilm, ami ilyen magasságokba jut.
Csak Orsi játékát ismernék már el valamilyen díjjal, igazán megérdemelné.
Charles Foster Kane 2010 jan. 08. - 18:58:07
(91/114)
A Bertók-féle verziót egyébként tényleg kiadták valamilyen formában? Mert én nem találkoztam vele...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jan. 05. - 16:47:22
(90/114)
(Off - ahol így mûködik [90%], ott a hozzászólás alatt jelzi, hogy mikor volt utoljára szerkesztve a hozzászólás. Egyébként nem csak a figyelmetlenség miatt jó, hanem azért is, mert ha elszalad a ló a felekkel, majd ezt maguk is belátják, akkor sajátkezûleg is tudják törölni az ányázó hozzászólásokat.)
Charles Foster Kane 2010 jan. 05. - 10:17:06
(89/114)
áhh és persze

*SPOILER!!!





(btw - nem terveznek "szerkesztés" funkciót a fórumba? Ez már eléggé alap, mert hát nagyon hasznos "találmány".)
Charles Foster Kane 2010 jan. 05. - 10:13:29
(88/114)
*Ez tehát azt jelenti
Charles Foster Kane 2010 jan. 05. - 10:12:18
(87/114)
Ezek a filmmûvészetis palánták igazán leszokhatnának már arról a rossz szokásukról, hogy maguk írják a forgatókönyvüket. Mert ez így nagyon gyér.

Erdély Mátyás talán az egyik legjobb operatõr Magyarországon, hozza is a formáját, de egyedül nincs esélye megmentenie ezt a filmet.

Ha tanár lennék valamelyik egyetemen, és a diákjaimmal meg akarnám értetni, mit jelent az, hogy álmûvészi - levetíteném ezt a filmet.

Mundruczó leült, végignézte a Sátántangót, majd így okoskodott: hmm... ebben a filmben hosszú beállítások vannak. Csendes emberek. Hosszú szünetek. És mindenki fásult. Továbbá el kell ismerni, ez egy mûvészfilm. Ezt tehát azt jelenti - gondolta Õ -, ha a filmemben lesznek hosszú szünetek, meg kuka emberek, plusz néhány természeti kép, mûvészeti remeket alkotok. (Legalább Mihailnak ne lett volna ilyen Irémiás beütése, nem lenne ennyire kézenfekvõ a párhuzam.)

A sztori egyébként a Mónika show-ban még megállta volna a helyét. Látom magam elõtt az egészet. "Há a nevelõapám meg megerõszakult, há ember a zilyen?" "Te meg mit pofázó? Összefekszel a testvéreddel, maunika milyen szajha ez a nõ, há mond mán meg!"

De a semmi azért összességében jól meg lett rendezve, a vége felé voltak erõs jelenetek, az egésznek meg volt egy olyan lassú dinamikája, amitõl le lehetett lazulnini, mégsem vesztettem el az érdeklõdésemet. De a forgatókönyv az kéne...

10/6
kowalsky 2009 szept. 06. - 02:50:52
(86/114)
fura mozi,sokféle hatással - sokan nyomják rá a tarrbélait.. a film megkurtítva elmenne a mezõgazdasági és néprajzi múzeumba is háttérnek a tárlóban látható életképekhez.. a végét nem igazán tudtam elfogadni.

spoiler (?!)
a másság önmagában is kiváltja a brutalitást és a megsemmisítést - akkor viszont felesleges a 'vérfertõzõ' szerelemre fogni - van annyi agya azoknak kikhez szól hogy értsék- ha meg nincs brutalitás - elvész az üzenet?!

spoiler vége

és az egész szépséges,unalmas,belehalós,kevésbeszédû,szomorú...
volt már ennél jobb filmje is mk-nak és lesz is még szrtem.
kowalsky 2009 szept. 06. - 02:44:43 Előzmény *mya szösz*
(85/114)
bíró yvette nem azonos bozsik yvettel
10/10
mulao 2009 ápr. 16. - 23:21:26 10/10 Előzmény mulao
(84/114)
Ezt még hozzátenném: Többet kitértek arra, hogy miért egy amatõr (zenész) játssza a fõszerepet. Lehet, hogy már említették elõttem, de megírom.Lajkó azért játssza a fõszerepet, mert Bertók Lajos a korábbi fõszereplõ elhunyt a forgatás közepén, gyorsan kellett egy beugró. De szerintem illett a szerepére és jól is játsszotta.És az "in memorian" is ezért van a végén.
10/10
mulao 2009 ápr. 10. - 06:42:34 10/10
(83/114)
Én se tudom ki(k) szavazták le ezt a filmet,de nem jó,hogy így lelett szavazva. Én mindenesetre megyek szavazni.
9/10
tündemamusz 2009 ápr. 09. - 12:53:46 9/10
(82/114)
Kik szavazták le ennyire ezt a filmet??????!!!!!

A szerelemábrázolás lenyûgözõ, és ezerszer mélyebb, mint mondjuk egy idióta Forrásban. A dinnye evõs résznél pedig a megfélemlítés bemutatása (elnyomó és elnyomott viszonya egymáshoz) egyenesen bravúros a maga egyszerûségében, tiszta képeiben, motívumaiban.
Muszáj megnéznie ezt a filmet annak, aki hisz a szerelemben és aki már unja a sok szövegelést. éppen ezért abba is hagyom
10/10
mulao 2009 márc. 28. - 02:44:09 10/10
(81/114)
Én nem akarok senkit meggyõzni,hogy ez egy jó film,mielõtt ez jönne le bárkinek is!Én is csak szubjektíven tudom mondani,hogy nekem tetszett.
De, azért (senkit nem akarok megbántani,vagy meggyõzni) néhány, tényt (valamelyest szubjektíven) azért leírnék:

Tóth Orsi nagyon jól játszik,ez tény.2009-ben, õt választották Magyarországról,hogy a világ, egyik legrangosabb,legfontosabb nemzetközi filmfesztiválján képviselje hazánkat.Európa 10 legígéretesebb fiatal színésztehetségeiközé válaszották,a filmben nyújtott alakításáért.Ezt úgykell elképzelni,hogy volt olyan színész,akit megválasztottak,s azóta Oscar díjas,vagy éppen az új 007-es ügynök!Vagy éppen, Cannes-ban õt is eséjesnek tartották a legjobb színésznõ díjára,Angelina Jolie-val versengett.Ez csak háttérinfó,nem hiszem,hogy lenne bármiféle jelentõsége.


A fényképezés szép.Cannes-ban a filmet eséjesnek tartották,a legjobb operatõr díjára is,kritikusok dícsérték az operatõrt.

Aminek én külön örültem,mert lám tudunk, mi is filmet csinálni.Cannes-ban Lajkót és Tóthot, állva tapsolták perccekig a bemutató után.Sõt mitöbb nekünk, tovább tapsoltak,mint Clint Eastwood új filmjének!:)

Gondolkozom,hogy van-e még valami amit fotosnak tarthatok megemlítteni.Európa Filmdíj jelölése volt a filmnek,mint legjobb látványtervezés.Szerintem az is rendben volt.Biztos kapok olyan visszajelzést,hogy ez semmi,vagy éppen,hogy ettõl most elkelene kezdeni-e tetszeni-e a filmnek nekünk.Én nem ezt akarom kifejezni!

Szerintem Lajkó amatõr,illetve zenész létére nagyon jól játszott.Természetes volt,sõt felépített még egy karaktert is.A hangsúlyai viszont iszonyú szrok voltak,ezt még én is belátom.A Tóth lány nagyon jó,hülyeség lenne elkezdeni,hogy miért.Gáspár Sanyi a vígjátékiszerepek után, végre igazán negatív karakterben,szerintem nagyon jól is csinálja.Monori Lili volt nekem a fõszereplõk közül aki nem annyira tetszett,de õ is jó volt.
Tetszett továbbá a hangulata,hogy nem volt egy tipikus magyar film hangulata,pedig magyar színészek játszanak benne,fõszerepben legalábbis.Szép a táj,a fényképezés.Én azt hiszem (lehet tévedek),hogy akinek nem tetszik a film,egyszerûen elítéli a vérfertõzést benne,azért.Jó,ez abszolúlt olyan dolog amit elkell íténi!A toleranciával lehet baj.Nekem három tesóm is van,s mégis végig bírtam nézni,pedig nem kfélünk.Az undorító sztoriról részemrõl, ennyit.Pedig nem is lett gusztustalan.Az elõttem szolóval tudok eggyetérteni,óriási,hatalmas film.Végre nekünk is kijutott,hogy a filmünk, ekkora sikerre tegyen szert,és én ennek, tudok örülni!
Köszönöm (mondhatom,hogy köszönjük?) Kornél!:)
10/10
ABERESQUE 2009 márc. 27. - 18:37:27 10/10
(80/114)
5.7-es átlag???
Vicc! Óriási, hatalmas film! A magyar filmmûvészet csúcsa az utóbbi idõkben... Azt amugy értem , hogy van egy fajta szubjektivitás az emberekben és mindenkinek más tetszik, de ennyire lepontozni egy filmet??? Vicc! Az utolsó gusztustalan Rob Schneideres vígjáték is többet kapott...
Ezen lehet el kellene gondolkodni kedves szavazók...
Hisztini 2009 márc. 01. - 04:56:38 Előzmény pampipudli
(79/114)
:))))))))
1/10
pampipudli 2009 febr. 20. - 16:15:51 1/10 Előzmény clair
(78/114)
clair 2009 febr. 19. - 14:48:51
(77/114)
sziasztok!
én tegnap láttam a filmet, és nem olvastam végig minden hozzászólást, de pimpvkié megragadt bennem.
elõször is, ha még nem mondta rajtam kívül más az in memoriam az a fõszereplõ, aki meghalt, helyére jött lajkó félix.
aztán hogy ez értelmet adna filmenk.. miért? ez a film tabukat feszeget. de nem moindja meg, hogy mit gondol. hagyja, h te gonbold át, hogy kinyílj (ha már a színészek nem)
ennek ne lenne értelme? hogy feszegesd talán a saját határaidat? elgondolkodj rajta hogy mi miért lehetett? mindenkinek a szemszögébõl?
akkor szntetek milyen filmeknek van értelme?
nem egy megszokott film, de én úgy érzem megértettem, miért többszörösen díjazott.
Mr.Brain 2009 febr. 16. - 22:56:51
(76/114)
eccer megismertem egy bölcsész csajszit... hát kiváncsi lennék a deltájára...:P
egyébkéntmeg én imádok a semmirõl pofázni, sztem király h ellehet bliccelni a dogákat azzal hogy végig csak pofázom. a tanár meg értékeli h nem a könyvben levõ dolgokat írom XD tehát: semmirõl pofázás jó, bölcsész lányok jók. üdv
offtopic
frame 2009 febr. 16. - 22:31:43 Előzmény pampipudli
(75/114)
túl sok van a bölcsészbõl, hogy lehessen tulajdonságokkal jellemezni õket. tömegképzés, ponthatársüllyedés... de azért a semmirõl senki sem ír...mindegggggy, téma skippelve, legalább tudsz vitatkozni. :)