Téma: District 9

valamit 2009 okt. 01. - 23:35:01 Előzmény xxxxx1
(280/700)
Könyörgöm, ha már a helyszínt nem véletlennek nevezed, akkor Dél Afrika kapcsán szerintem Nelson Mandela jusson eszedbe. Meg, hogy mit is csinált.
valamit 2009 okt. 01. - 23:30:30
(279/700)
Csak az szégyenli magát a film után, akinek van miért. Aki úgy él, hogy tesz, hogy ne ilyen legyen, az nem fogja szégyellni magát. Persze szomorú az egész alapvetés (egyik se akarta az alapszitut, egyiknek se jó, alapvetés szerint megoldani se tudja egyik se), meg még szomorúbb az életben idõnként szembesülni azzal, hogy a mennyi ellenállás van ha valaki abba az irányba akarna haladni, amit itt most a legtöbben olyan könnyen felvállaltok.
valamit 2009 okt. 01. - 23:25:30
(278/700)
Azér gyanítom fordított a sorrend (ha hazamennek megölik õket -> nem akarnak hazamenni (az a követkzõ már csak ilyen feltételes nyíl, hogy nem akarásnak nyögés a vége ->) nem tudnak).
RixosWalerius 2009 okt. 01. - 22:21:13 Előzmény Charles Foster Kane
(277/700)
Nem akarok beleszólni, de most te emlitettél öt filmdrámát. Ez pedig egy akció sci-fi. Ezeket nem lehet összemérni. A Gettó Milliomos egyértelmûen mindent visz, de egy ilyen filmet akkor sem lehet vele összemérni, és igenis kategóriájában az év filmje...
10/10
Mars3696 2009 okt. 01. - 20:42:57 10/10 Előzmény xxxxx1
(276/700)
Igaz. De itt megvan a leheõsége, hogy az idegenek hazamennek. Még ha távoli, reménytelen, stb is.

A napi politikában pedig meg kell oldani. Nem tudnak hazamenni (nem is akarnak, nem tudnak, ha hazamennek megölik õket). A való világ kicsit bonyolultabb a filmnél.
10/10
Mars3696 2009 okt. 01. - 20:38:29 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(275/700)
Charles Foster Kane: A gettómilliomos tényleg szuperjó. Olyan egál a District 9-cel.
A többi, fõleg a Brigantis ...hát, nem tudom. Biztosan nem überelik.
Ráadásul végre egy jó sci-fi, ami a sci-fi-s elemeket nem arra használja, hogy:
- jujj de nagy ûrhajók,
- jujj de piszok látványos kozmikus látványképek,
- jujj, milyen randa idegenek ugranak elõ belõlünk (bár az Alien sorozatot szerettem)

Végre egy elgondolkodtató sci-fi film. Könyvben sok ilyen jó létezik, de nehéz õket filmre vinni. Ez meg ütött.
10/10
Mars3696 2009 okt. 01. - 20:17:55 10/10
(274/700)
Egyetértünk, Mancsos!

Ez a film nagyon ütõs lett. A félelmetes, hogy vagy úgy ér véget a film, hogy szégyenled magad, vagy úgy, hogy várod: jöjjön vissza Chris egy nagyobb ûrhajóval és adjon a pofánknak. Hogy végre tényleg azt mondhassuk: szemét ET-k.

Az ember kicsinyes: kiderül, hogy élnek-halnak az autógumiért, meg a k..va macskakajáért. Miért nem lehet odaadni nekik a sok felesleges gumiabroncsot és a lejárt macskakaját? ja, mert nincs profit. Ismerõs? Túltermelési válság van, mégis éhenpusztulnak milliók évente a bolygónkon.

Az ember agresszív: Annál a jelenetnél, amikor a "Kicsi" kint úgy tesz, mintha bután játszana (közben gyakorlatilag képes egy anyahajó aktivizálására), az izomagyú, puskás katona csak azért lelõné, mert "sokan vannak kiskölkök". Ismerõs? Sokan a cigány-fekete-stb kérdés megoldásaként a puskát ajánlanák.

Az ember általánosít. Ismerõs? Errõl szól a film.
Anteris 2009 okt. 01. - 19:54:08 Előzmény stonerack
(273/700)
; )
Mancsos 2009 okt. 01. - 18:11:10 Előzmény Charles Foster Kane
(272/700)
Szerintem nagyon jó film. Technikailag nem tudom értékelni, de nekem nem is ez a lényeg, hanem a mondanivaló, az hogy hogyan jövök ki utána a moziból. Ez a film megmutatja, hogy milyen az emberi természet:
- ha fél, vagy tart valamitõl kétségbeesésében kegyetlenné válhat
- sztereotipizál: a külsõ alapján, illetve egy csoport egy-két egyedének viselkedése alapján ítél meg egy csoportot
- a hatalom elferdíti, hajlamos "istent" játszani, ha fegyver kerül a kezébe egy elnyomottal szemben
- nagyban befolyásolja másokról alkotott ítéleteinket az amit a médiában látunk.
A film bebizonyítja azt, hogy ha egy negatívan sztereotipizált embercsoportot (jelen esetben lénycsoportot) megpróbálunk jobban megismerni, akkor rájövünk, hogy mekkorát tévedtünk, hogy esetleg teljesen mások, mint amilyennek addig láttuk õket. És nem feltétlenül rosszak attól, hogy csúnyák, az õ szemükkel nézve lehet, hogy mi vagyunk csúnyák. Minden csak viszonyítás kérdése, a csúnyaság is relatív dolog.
Szerintem érdemes megnézni a filmet.
Én egyébként elég ijedõs vagyok, nekem túl hangos már a mozi (nem vagyok öreg, 30 éves vagyok). Ha az erõs hangok ijesztenek meg, akkor azon segít ha bedugom a fülem.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 okt. 01. - 13:51:01
(271/700)
A pankrátor, Gran Torino, Gettó milliomos, A felolvasó, Becstelen Brygantik...

Csak néhány film, ami ûberelte idén.
xxxxx1 2009 okt. 01. - 12:40:38
(270/700)
Az biztos, hogy "kemény"! De nem csak az ábrázolásmód miatt! Barátnõmmel, s két gyermekemmel együtt néztük meg. A barátnõm rosszul lett, és nem a "trancsírozós" jelenetektõl. :) Nem akarok "belemagyarázni" semmit, de a témája is "ütõs". Szerintem!
10/10
Marleyna 2009 okt. 01. - 12:16:06 10/10
(269/700)
Iszonyatosan erõs alkotás, eddig abszolút az év filmje!
Sajnálom így utólag, hogy nem moziban néztem meg.
molnibalage 2009 okt. 01. - 10:22:43
(268/700)
Nem olvastam végig a kommenteket, de van mindenféle amennyire látom.

A film már alapvetõen azért volt jó, mert más volt az eddigi filmekhez képest. A szokásos logikai hibák persze megvoltak benne. Rádfröccsen valami anyag amirõl azt sem tudod, hogy mi, rosszul vagy, de nem mész dokihoz és ezt a szervezet többi tagja tétlenül nézi. Ja persze...

Az imdb szavazati pontszámokra hivatkozni meg elég dõreség. A TOP250 tele van olyan fimekkel amik nekem nem tetszenek, vagy max. átlagosak. Lásd ex. 1. helyezett Keresztapa.

A zene is egyéni ízlés dolga. Szerintem meg bombajó zenék voltak benne. Olyan, mint a Transformes score albuma. Én rohanok megvenni, ha ennek is lesz score albuma.
xxxxx1 2009 okt. 01. - 09:52:15
(267/700)
Igazán köszönöm, megtisztelõ! Próbáltam "okosakat" írni. :)
A filmrõl még egy pár szót. Meg fogom nézni még, hogy "elmélyûljön" bennem. Mivel a SCI-FI-t kedvelem, és a fantáziámat megmozgatja (természetesen nem úúúgy!:) ) A kamera "mozgása", a filmben, szokatlan, és pörgõs, de ez is adja a feszültséget. Sok-sok gondolatot ébreszt, de ez hosszú....
offtopic
Charles Foster Kane 2009 okt. 01. - 09:20:58
(266/700)
Ez eddig a legreálisabb hozzászólás a topicban, a filmet eddig nem látott olvasók nevében is köszönjük. :)
10/10
stonerack 2009 okt. 01. - 00:14:53 10/10
(265/700)
:DDD
xxxxx1 2009 szept. 30. - 23:41:15
(264/700)
Sziasztok!
Nekem tetszett! A maga butaságaival, megmosolyogtató dolgaival együtt. De én nem tudok elvonatkoztatni a napi politikától, mert ilyen események napjainkban is történnek, csak nem "idegenekkel" hanem bevándorlók illegális telepeivel. A helyszín se véletlen, ahol eme film is játszódik, hiszen ilyen események, ilyen "háborús" környezet, sajna Afrikában, fellelhetõ!
A film, számomra élvezetes és, fõleg a vége felé, feszültséggel teljes. Van jobb film is ennél, de azért legalább 1x meg kell nézni annak aki ezt a mûfajt kedveli. :)
krisz-1990 2009 szept. 30. - 22:20:03
(263/700)
Nem egy átlagos film. De a vége eléggé összecsapottnak tûnt. És elég sok mindent tisztázatlan maradt. Nem írom le hogy mi, mert van aki még nem látta. Szerintem érdemes megnézni(egyszer).
10/10
zolten 2009 szept. 30. - 21:15:38 10/10
(262/700)
Hát ezt egy kicsit félreértelmezted...
Sanbourne 2009 szept. 30. - 20:47:28
(261/700)
huh, akkor ezt megjegyzem magamnak a biztonság kedvéért, mert annyira valószerû :D
(bocs, de sikerült megnevettetned :))