Téma: Doc Martin

10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 08:54:47 10/10
(805/1405)
"M-nak olyan ember kell, aki õt szorítja sarokba. És ez momentán L."
Ez a tény.Az emberi kapcsolatok általában attol lesznek szorosabbak,hogy kihivásokra reagálnak,melynek során egymás megismerését provokálják.Valószinû,hogy Mark nem nagy kihivás M számára, valjuk be számunkra se tünik annak.
Mark számára Julie a kihivás,kár hogy nem a megfelelõnek bizonyult.
M-nek még feladnám a a delaboli papot is,had fejtegessék õk is egymást.Szerintem mindketten csak nyernének.
Elmentem,viszlát.
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 08:42:04 10/10
(804/1405)
Örülök neked, s mégjobban ha belátod,hogy a kerek vélemény attól lessz az ha mindenki itt van,bár teljesen megértelek én is sokáig csak olvasgattam a forumot minden reggel.De ha rákapsz az izére nehezen hagyod abba(már rég mást kellene csinálnom).Sokszor mi is csak egymást idézzük(ezért még a gombot is lecserélték egyszer válaszrol - idézetre)vagy csak a másiknak helyeselünk.De attol olyan kereknek érezzük mert a mienk,ugy hogy bármi van benned csak bátran ide vele....
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 08:34:23 10/10
(803/1405)
Egy kicsit még Stewart-ról is aztán mennem kell.
Õ alapjában véve kedves és megérthetõ figura.Minden tettére és kialakult betegségére van társdalmilag elfogatható magyarázat,csak ismerni kell a kiváltó okokat.Nagyon helyesen látod,hogy egy szükségmegoldáshoz folyamodik Antony megalkotásával.
Általában minden gyereknek van egy bizonyos korszaka amikor képzeletbeli barátot kreál,ami nem igényel kezelést,idõvel elmulik mikor igazi barátokra lel.
Stewart csak sok türelmet,némi kezelést igényel, s talán egy igazi támasz lenne a legfontosabb a javulás utján.
9/10
Kreková 2008 márc. 27. - 08:22:41 9/10
(802/1405)
A beszélgetésbe mindig be vagyok kapcsolódva szerintem sokakkal együtt, de annyira "kerek" sokszor a társalgás, hogy nincs mit hozzászólni, illetva a saját véleményemet írjátok le. Jó lenne, ha mások is bejelentkeznének legalább egy sziával, hiszen az olvasók száma azt mutatja, hogy rendkívül népszerû ez az oldal. motoszkál bennem még egy dolog az elsõ sorozatból, mikor a rendõrnek "kispénisz" szindrómája van. Akkor kérdez valamit a dokitól, hogy csodálja, amiért nem "szûköl"? a nõk után vagy valami ilyasmi. (nem tudom pontosan idézni) Már akkor látni, hogy a témára bezárkózik, nem "adja ki magát". Pedig ha elfogadta volna a rendõr barátságát, esetleg néhány ilyen beszélgetés is jó irányba vihette volna M. érzelmi életét, vagy esetleg elõbb kezd töprengeni.
9/10
Kreková 2008 márc. 27. - 08:03:16 9/10
(801/1405)
Kedves Fórumozók!
Minden reggel én is ezzel a fórummal kelek, annyira személyes és kellemes a társalgásotok, hogy élvezet olvasni. Tulajdonképpen sokszor elmondjátok helyettem a véleményem, és az anyával kapcsolatos hozzászólások engem is mélyen elgondolkodtatnak. Mondásunk szerint egy nõ mindent elkövet hogy legyen, és mindent elkövet hogy ne legyen gyereke. M anyja is az utóbbit tette, csak már a gyerek születése után.Ö teljesen feleslegesen élt eddig ezen a földön, és úgy gondolom, az anyja életének ridegsége és céltalanságának felismerése fogja a végén rendezni a doki sorsát. Hiszen már az utolsó részekben is bevallotta, hogy hajlamos a töprengésre. És ez nyilván nem a bélkorgásról szólt.Most pedig folytatom a munkát, mielõtt rájönnek, mit csinálok munkaidõben!
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 07:46:36 10/10
(800/1405)
A büntudat már egyfajta feloldozás lenne,egy gyenge próbálkozás!!!De itt mégcsak szikrája se jelenik meg.Hiszek a megbocsátásban, de ez a nõ csak magával és magáért él,nem is igényli a megértést.Azt hiszi neki jár valami amit M vett el tõle( a légüres fej szindrómája),talán titokban õ vár bocsánatkérést.
Ugy látom ma egész nap forrongni fogok!
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 07:34:18 10/10
(799/1405)
Tovább kell füznöm a gondolatom,mert forr a vérem.Ez az asszony nem elégszik meg azzal,hogy elveszi M-tõl a gzerekkort,de felnõt fiába is belemar azzal,hogy mindezzel szembesiti elvéve töle az utolsó megmaradt illuzót,hogy talán valakinek mégi számit valamicskét.Mert az ember már csak ilyen esendõ és gyarló,azt gondolja ha nem is tudatosan,hogy aki a méhében hordozta ahoz valamilyen titokzatos,örökös és elszakithatatlan szálak fûzik.De õnagysága még ezt is lerombolja,kegyetlenül még rug bele egy utolsót,bár nem tudom,hogy ez mit segitett elfuserált életén.Inkább csak ugy tünik kiélte kegyetlen hajlamait.
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 07:15:47 10/10
(798/1405)
Máskülönben,hogy maradi felfogásomat az ""anya""fogalomról szemléltessem,nálam valahol azt jelenti,hogy ha a kardfogú anyatigris és köztem utódaink fennmaradásáért harcot folytatnánk(állitom,hogy az állat is utolsó kardfogáig harcolna ösztönösen)akkor aznap minden tiszteletem és elismerésemmel pompás temetést rendeznék az anyaállat tiszteletére!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
DI-A 2008 márc. 27. - 07:04:25 10/10
(797/1405)
Sziasztok mindenkinek
A hozzászólás idõpontját tekintve örömmel konstatálom,hogy az alvásigényed ránk pazarolod(azért vigyázz nehogy szokássá váljon,aggódnánk érted).
M anyját továbra is mereven elitélem nem látom az áldozatot benne,szerintem azért is jelenik meg egy kis idõre,hogy a nézõ valamelyest megértse M-et,utalást kapjunk jellemének kialakulására.Mert nézzük csak,saját életét élte,saját döntéseket hozott.Kinek ne lenne az életében olyan döntése amit ne bánt volna meg s probálná korrigálni az amennyiben ez lehetséges,vagy esetleg elfelejtenni, megnemtörténtnek tekintenni.Neki a legfájóbb döntése M születése.De ha nem nézzük azt a tény,hogy õ ""anya"" csak azt,hogy e döntéséért kizárólag M-et hibáztatja(lássuk be sokan utálhatják,nem érthetik,fura figurának tartják....no de ezt az egy dolgot,hogy megszületett senki de senki nem vetheti fel az õ hibájaként).Az ""anya"" szó az én szememben anyira hatványozza tettének elitélését, hogy M-et a reakciójáért a szivem leges-legmélyére zártam.
Ha gyermeke ilyen borzasztóan megviselte,talán jobb lett volna ha nevelõszülõkhöz adja,eséjt adva neki egy boldogabb,kiegzensulyozottab élethez.De ehez is önzõ volt mert mit szolt volna a társasága ha az elismert sebész felesége ilyet tessz.Nõiességének elvesztése a férje szemében tovább erõsiti bennem azt az érzést,hogy nem csak önzõ,de tudatlan is,(s ha áldozatnak akarom tekintenni akkor saját hülyeségének áldozata),mert ha azt észleli,hogy férje már csak az ""anyát""(nem szivesen használom rá ezt a kifejezést)látja benne, boldogságának megtalálásához más utat is kereshetett volna,de õ megelégszik M okolásával és férje pénzével.Az apa egy külön fejezet lenne....
Nos ez lenne a tömör véleményem...
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 10:48:25 10/10
(796/1405)
Kedves DI-A! Meg ne sértõdj, de ki tud ennyi hszt visszalapozni? Egyébként a közepes hosszúságú szócikkeket átlagolva értettem. Az én telefonom viszont sajnos már régota be van ásva valahová, felteszem a kertben, a kutyák által, és ez most nem vicc, igen bánkódom miatta, igaz nem egy nagy érték, de egy csomó fontos dátumot és adatot ott tartottam... :(
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 10:27:19 10/10
(795/1405)
Theine most te tévedsz.Olyan ember nincs aki nem közzénk való még akor is ha más az érdeklõdési köre,vagy gyökeresen ellenkezõ véleményel bir.Lehet egy kicsit bosszantó(mint M), vagy csipkelõdõ, de adig még mondanivalója van addig közzénk tartozik mindenképpen.Legfeljebb ha nem tetszik a mondóka megpróbálunk megyõzni vagy te minket de ha csak egy jót beszélgettünk már az se elvesztegetett idõ.Persze ha ennél fontosabb teendõid vannak azt mindenképp tiszteletben tartjuk,de ha nem szivesen hallgatunk....
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 10:07:40 10/10
(794/1405)
"Gyanitom április 23-tol fellendül a társalgás de addig is tartsatok ki" 1477/1748- hozzászolásommal s fent idézett szavaimmal már közöltem veletek,hogy ismétlik.Sajnálom hogy nem fogalmaztam pontosabban.Az én telefonom már régota be van állitva ,hogy elõtte egy nappal figyelmeztesen.
10/10
Theine 2008 márc. 26. - 10:07:13 10/10
(793/1405)
Tévedsz Pi! Az én véleményem lesújtó M-nal kapcsolatban, ezért nem is tartozhatok közétek. Olvasni viszont szoktam a fórumot.

Annak viszont szívbõl örülök, hogy itt DM lévén megtaláltátok egymást, ugyan M tanulhatna tõletek, mert õ képtelen ilyen nyílt, mindenre kiterjedõ beszélgetésekre.
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 09:25:54 10/10
(792/1405)
Bravó! (Honnan nyerted ki az infót?)
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 09:22:53 10/10
(791/1405)
Több értelme lenne írogatni a Duna tévének hogy ismételnék meg, igaz, õk csak az elsõ két sorozatot adták, viszont de mennyire hiányzott az a 3x8-10 perces reklámblokk epizódonként! Nem tudom magam túltenni a Hallmark honlapján >>:\
10/10
pozsizsuzsi 2008 márc. 26. - 09:18:14 10/10
(790/1405)
Meg próbáltam tekinteni (ill. meg is tekintettem) a Hallmark honlapját, hátha kiderítem, mûsorra tûzik-e kedvencünket ismét, és ha igen, akkor mikor. Ennél kuszább, értelmetlenebb és értelmezhetetlenebb, összegányolt honlapot még nem láttam. Kezdjük ott, hogy deréktól felfelé magyar, attól lejjebb angol, de ez a legkevesebb, ha valami kideríthetõ lenne. Ez egy vicc.
Csak gondoltam, szolgálok valami jó hírrel, hát nem sikerült semmi információt kifacsarnom belõle.
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 08:59:47 10/10
(789/1405)
Általában a paradoxonak feloldása ujabb paradoxonokat szül ezért már rég lemondtam róla,nem is mennék részletesen bele.Mert mindjárt hozzáteném,hogy ki vagyok én hogy mérlegre tegyem embertársaim cselekedeteinek mozgató rugóját......
Megtanulok velük élni mert egy kissé ingoványos talaj ez számomra.....
Máskülönben a TUDÁS se mindig jó,hiszen közismert,hogy minnél többet szivsz magadba belõle annál világosabban látod,hogy semmit sem tudsz és borzasztó nyomásként nehezedik rád a saját TUDATLANSÁGOD.(Lásd esetemben a zongáriai cselõpók)
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 08:49:12 10/10
(788/1405)
"Nem. Nem olyannak akarunk látszani, Mi olyanok vagyunk mint M, és L is. És ezt érzi L, ezért szereti M-t. Én ezt megértettem, Nektek is meg kell értenetek."
"Akkor talán pontosítanék: olyanok szeretnénk lenni. Nem vagyok benne biztos, hogy olyanok is vagyunk. "
(A pókot megnéztem de õszintén inkáb bátyámnak fogom ajánlanni,talán õt jobban megragadja ez az õ asztala).
Akkor talán pontosítanék én is:talán nem is akarunk olyanok lenni csak olyan sok közös vonást vélünk felfedezni, ami pedig nem közös az minden áron értenni szeretnénk,hogy mégjobban a szivünkbe zárhassuk õket.Mert az emberi sziv egy igazi rejtély, egyszerre tud óriás lenni vagy egészen eltünni a térképrõl.A röngen megmutatja ugyan a pontos helyét de mégis öntörvényü ott van ahol akar és azt tesz amit akar.Egyedül az agy probál gátat szabni és behatárolni,de valjuk be nem mindig sikeresen.
Na mikor ilyeneket mondok,akkor szokott az lenni,hogy pszihologus barátnõm kinyilatkoztatja semmi pénzért nem foglalkozna velem(mert szerinte az ilyen lehetetlen megszolalásaim taszitották erre a pályára),mert attol fél a kudarc élmény amit általam élne meg ujabb pályamódositásra kényszeritenné.
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 07:31:34 10/10
(787/1405)
"Egyébként hogy miért szeretjük M-T? MERT BENNE MAGUNKAT SZERETHETJÜK!"

Örülök,hogy ezt a választ te adtad merthogy a kérdés is a tied volt.Ez már az igazi elõrelépés....mindannyiunknak!!!!
10/10
DI-A 2008 márc. 26. - 07:27:10 10/10
(786/1405)
Bizony ma addig nem lépek be még rá nem keresek a szongáriai cselõpók-ra.Mostmár nagyon vágyok rá,hogy ezt az ürt amit e pók nemismerése bennem kelt valahogy betömjem.
Addig is megpróbálok a napi teendõkre koncentrálni, esetleg drukkoljatok nekem,hogy ne általam tudjátok meg vajon lehet-e válóok a forumozás.
De azért sietek vissza.....