janderka 2021 febr. 19. - 09:30:00 Előzmény guess.who
(745/1285)
Azt pár résszel ezelőtt "ügyesen" jegelték azzal, amikor Zsóka hivatali kontaktja szomorúan közölte, hogy "fentről" ráültek a szender ügyre. De ettől még lehetett volna kezdeni valamit a csodavízzel (lásd Petya régebbi megokosodása)
offtopic
guess.who 2021 febr. 19. - 08:47:22
(744/1285)
Ja, igaz. Az is csak annyira volt fontos az első 1-2 részben, aztán ment a kukába a többi száz szállal, amit nem folytattak.
offtopic
guess.who 2021 febr. 19. - 08:46:15 Előzmény janderka
(743/1285)
Ezen én is megakadtam. Ennyi mindent kivágtak volna közben?
És akkor a hűdesűrű minden egyéb program hetekig állt? Például Pákaiékkal, Zsókával stb.? A csodavizes telken sem sikerült egy kapavágást sem tenni a "hetek óta" alatt?!
5/10
napraforgó 2021 febr. 19. - 07:01:47 5/10 Előzmény napraforgó
(742/1285)
Ahogy látom,lehagyták a mondat végét. "több száz nyitva hagyott szálat"
5/10
napraforgó 2021 febr. 19. - 06:10:12 5/10
(741/1285)

Szerintem kétszer annyi szállal inditottak, mint amennyi szükséges volt.
Pont elég lett volna András gyógyszer balhéja és a magánéleti problémája a "ki a gyerek apja" sztorival. Aztán, ha belekerül Bálint, meg az ő családi gondjai, az már szépen feldúsitja a dolgokat.
Ha András lekeveredik Meggyesre, hogy az öreg dokit tehermentesitse, megint egy új szál. Aztán elkezdhette volna keresni az apját, igy képbe keveredhetett volna a Hajós, aztán meg a lánya. Én az egész gázolásos balhét kihagytam volna. meg az amerikai exét is. Mi szükség volt rá? Semmi.
Elemér, mint olyan teljesen felesleges. Ha mégis akartak valamit vele, hát elég lett volna meghagyni jóviális öregúrnak, aki érdek nélkül segit Zsókának, a megtévedt Polginőnek.

Vagy az Elemér féle machinációk, vagy a Pákai család tevékenysége teljesen fölösleges. Én inkább Pákaiékat hagynám meg, hisz mégis az az alcim, hogy mi folyik Meggyesen. Ehhez Elemér túl magasan van, ő csak kertészkedjen szépen és ne ártsa magát a helyi viszonyokba.

Ahhoz, hogy most elnyirják a sztorit, mikor már száz nyitva hag
1/10
zazee 2021 febr. 19. - 00:31:51 1/10 Előzmény janderka
(740/1285)
Rendesen össze-vissza vágták. Mozgalmas, jó hosszú napról szólt a mai epizód is, különösen Elemér és Ágika napja nagyon cselekményes. Ágika kihallgatja Lacibácsiékat, majd hipp hopp valahogy kilóg a rendelésről és még sebtiben elkapja Elemérünket, hogy árulkodhasson Andrásról, a következő jelenetben, secperc alatt mindenható Elemér király a sameszával máris lenyomoztatja Andrást és hopp, már másnapra össze is hívják a bizottságot András elmeszelésére, hát ilyen gyorsan intézkedni bámulatos! Úgy, hogy közben jó királyunk még aznap végig is járja a falu összes kertjét, Ágikáét is. Vajon utólag hány részt vághattak össze, hogy ez a kavarc lett a végeredmény.:))
janderka 2021 febr. 18. - 19:45:01
(739/1285)
Mit mond Csicsó a kertszépítésről????? Miaz hogy hetek óta ezt hallgatja Erzsikétől? Milyen időugrások ezek baszki?!
janderka 2021 febr. 18. - 18:54:28 Előzmény guess.who
(738/1285)
Abszolut abszurdum.
1/10
zazee 2021 febr. 18. - 18:17:58 1/10 Előzmény guess.who
(737/1285)
Az a szomorú, hogy ilyen igénytelen, amatőrnek sem mondható vackot nézők elé mertek vinni. Mondjuk a Kereszanyu sem büszkélkedhet dicsőbb erényekkel. Tudom, ha nem tetszik, lehet továbbtekerni, de azért ez a színvonaltalanság már valóban túlzás!
offtopic
guess.who 2021 febr. 18. - 18:12:52 Előzmény zazee
(736/1285)
Márton, Cili néni, Pali, Aranka, Petya, Boriska, Anna, Hajós, Bea és Andi sem az itteni fizimiskájukkal szerepelnek. Andira rá sem lehet ismerni, hogy nincs kivasalva a haja - persze az is lehet, hogy Lalyoshoz öregítették szándékosan...

Piri néni meg olyasmi lesz, mint Columbo felesége?
offtopic
guess.who 2021 febr. 18. - 18:09:51 Előzmény zazee
(735/1285)
Ráadásul a magas kerítése miatt az utcáról nem is látszik az a csudálatos sziklakert (amit jó magyar szokás szerint sikerült úgy megoldani, hogy egy kupac földre feldobáltak pár követ és telipakolták büdöskével és hasonlókkal, amik még véletlenül sem olyan növények, amiknek bármilyen közük lenne a sziklás hegyoldalak mikroklímájához - amit ugye a sziklakert utánozni akar eredetileg), így értelme sincs, hiszen nem lehet majd értékelni. Ennyi erővel a pincébe vagy a padlásra is rakhatták volna. Meg aztán ha a korhadozó, romos kapuval nem kezd semmit, akkor mégis mit vár?
1/10
zazee 2021 febr. 18. - 18:07:54 1/10 Előzmény guess.who
(734/1285)
Boriskának és Palinak az érettségi képe!?:))
offtopic
guess.who 2021 febr. 18. - 18:03:03 Előzmény kék szem
(733/1285)
Azért ezen a grafikán -hogy is mondjam finoman- elég sok szereplőnek túltolták a sminkjét. :)
(Azaz vagy 20 évvel korábbi fényképét tették fel.)
1/10
zazee 2021 febr. 18. - 16:36:45 1/10
(732/1285)
Leó sziklakertje olyan képtelenül elcseszett, mint maga a sorozat!:) ha már arra aspirál, hogy ezzel nyeri meg a főnyereményt, sőt az anyósjelőltje még féltékeny is ezért a csodaszép kertért rá, akkor legalább a készítők olyan kerthelyszínt mutogattak volna, ami valóban kinéz valahogy. Nem csak a történet vezetés összetákolt, igénytelen, de a külső-belső helyszínek megválasztása is. A "meggyesi" lakásbelsők jórésze gusztustalanul lepattant, pl. Andikáéké., vagy András szolgálati lakása. Az egyik epizódban Bálint Andikáéknál egy demizsont kezdett nézegetni, ami mocskos, penészes volt. Nyílván olcsó volt a szentendrei skanzent kibérelni a forgatásokra, de ha ennyire nincs pénz igényes forgatási helyszíneken forgatni, normálisan megcsinálni a sorozatot, akkor talán nem is kellett volna elkészíteni.
janderka 2021 febr. 18. - 13:25:13 Előzmény napraforgó
(731/1285)
A karját elkapta, mire a csaj közölte vele kvázi, hogy az élet bizony nem fenékig tejfel, a szex viszont jó volt. Ettől meg a doki úgy megnyugodott, hogy Meggyesig meg se állt.

Úgy hülyeség, ahogy van. :(
5/10
napraforgó 2021 febr. 18. - 13:18:02 5/10 Előzmény janderka
(730/1285)
Az biztos, hogy én nem hagytam volna a kis Orsikát csak úgy távozni. Ha nem is a grabancát, de a karját elkaptam volna és erőteljesen faggattam volna, hogy miért cseszett igy ki velem, miért hazudozott.
És elő lehetett volna keriteni azt a német orvost is, aki hol nős volt két kisgyerekkel, hol meg nőtlen és Orsi vőlegénye. Csak egy pillantás a személyi anyagába és rögvest kiderül, hogy nős-e, vagy sem.

A baj az, hogy sok mindenbe belekaptak, aztán semmit se vittek végig. Miért nem tisztázták, hogy végül is kitől volt a gyerek? Még akkor is, ha Kriszta elvetélt.

Miért kaptak bele, hogy Leó üzlete eleve kudarcra van itélve? Mert még ha Kispákai nem is rabolja le, akkor is évekig tartott volna megkapni a különböző engedélyeket a kútfúrásra.

Miért lát egy 70 éves vén sz@ros nyugdijas üzletet abban, hogy megszerzi a gyógyvizet?

Túl sok szál van nyitva és nincs magyarázat
janderka 2021 febr. 18. - 12:54:59 Előzmény napraforgó
(729/1285)
Abszolút semmi nincs kidolgozva a gyógyszertémában. Azon túl, hogy András egy málé majomnak van beállítva. Akinek félrelépett a csaja és emiatt bizonytalan volt, hogy tőle volt-e a gyerek, de végül annak ellenére, hogy orvos, nem járt utána a dolognak. Még ha el is vetélt időközben a nője. Meg aztán míg simán kenyérre ken feketeöves maffiózókat, addig a kis spion kolleganőjét hagyja futni, noha az telibe átverte és ellene is vallott.
Juteszembe vallomás. Elhangzik, hogy a doki micsoda egy erőszakos pali volt Ukasztárban, de se döntés, se ítélkezési szünet nem következik. Csak egy vágás, és már megy is vissza Meggyesre háziorvoskodni. Ahelyett, hogy tisztázná magát. Pedig a csodaügyvédje szerint már a nyakáig ér a sz@r...
5/10
napraforgó 2021 febr. 18. - 12:35:26 5/10 Előzmény egybe
(728/1285)
Engem zavar, hogy nem árulták el, hogy tűnt el az a halom gyógyszer.
Mert én úgy gondolom, hogy teljes leltárral indultak Ukasztárba a misszióba. És nyilván vezettek nyilvántartást arról, hogy miből mennyit használtak fel menet közben. Igy ki kellett volna bukni, ha nem leltározott gyógyszerek is vannak a készletben, mint ahogy annak is, ha felhasználásra került olyasmi, ami eredetileg nem is volt a leltárban.
És akkor még az is érdekelne, hogy fedezték fel azoknak a gyógyszereknek az eltűnését és miért pont Dr. Balla-Tóthot vádolták az eltűnésével.

Aztán abban is biztos vagyok, hogy aki ellopta a gyógyszerszállitmányt, az már ott helyben elpasszolta. Mert hogy a csudába tudta volna hazacsempészni, ha az már ott kiderült, hogy eltünt.
janderka 2021 febr. 18. - 12:29:14 Előzmény kék szem
(727/1285)
Jézusom, akkor Andika már oviban teherbe eshetett...
Viszont Tufa akkor mégse Boriska férje, csak az unokaöccse.
egybe 2021 febr. 18. - 11:04:04
(726/1285)
Nekem van egy fikcióm a Pákai, Doktor Balaton, Laci bácsi háromszöggel kapcsolatban. Laci bácsi nagyon félti Andrást Pákaitól, még a találkozásoktól is óvja. Vajon mi oka lenne Pákainak Doktor Balatont bántani? Én arra gondoltam, mi van, ha Pákai Doktor Balaton apja, és Laci bácsi ezt tudja, de nem akarja, hogy kiderüljön. Elég gyanús volt hogy mikor Doktor Balaton először készült Pákaihoz, akkor hirtelen rávágta, hogy ő az apja. Hogy ne kutakodjon tovább.
Persze lehet, hogy Pákai csak azért akarja magához édesgetni a dokit, mert azt hiszi, hogy tényleg ő lopta el a gyógyszereket, és meg akarja kaparintani.