nappalitv jan. 01. 20:07:14 Előzmény Ordító egér
(140/1400)
Mentsd meg az emberiséget, írd le. De nehogy spojlerbe tedd!
Ordító egér jan. 01. 14:23:45 Előzmény nappalitv
(139/1400)
Én a honlap segítségével mindent értek, ott az zavaró, hogy Crespo nincs a szereplők között, Darabos úr ellenben igen. A legnagyobb baki továbbra is a "Felügyelő Bizottság" nevű számonkérő szék mibenléte és hatásköre. A tv2 a Bödörék (és vsz. a Mintaapák 2. évad) elkaszálása után egyszerűen nincs abban a helyzetben, hogy ezt a sorozatot is átvitt értelemben a dobozban hagyja, közvetetten bizonyítva a Hollywoodról terjengő városi legendát. A sztori végkifejlete látható: leírhatnám, de szerintem bárki hasonló eredményre jutna, mint én.
Ordító egér jan. 01. 14:15:19 Előzmény zazee
(138/1400)
Mivel ezt az alakot nem ismerem meg, utólag rákerestem a fizimiskájára, de ekkor már elfelejtettem, mi volt a "szerepe" az epizódban. Építkezés: A DÖ-ben Goránjenő munkásparasztjai hangyák módjára vonultak szerszámmal a vállukon, így készült el Kálmán házának felújításával. Itt meg csak lesz valami konkrét eredménye az építkezésnek, elvégre egy ilyen alak hajtja az embereit. (Az építési engedély hiánya meg mit sem számít, elvégre Kispákai a jardot is a markában tartja, l. a durrdefektet kapott Leó és a 2 közeg jelenetét.)
Ordító egér jan. 01. 14:05:21 Előzmény janderka
(137/1400)
Én úgy fogalmaznék, a sorozat legnagyobb gyengesége a túl sokat markolás: Felbukkan egy rejtélyes alak, aki bújkál a faluban, és behatol az egyik fontos szereplő otthonába, ahol hiába keres valamit. És így tovább. Ettől függetlenül mutathatnak még előzményeket, pl.

a Crespo alakította exférj disznóságait, a Laci bácsi által kivitelezett eutanáziát, netán a pm-nő korábbi "csínyét".

nappalitv jan. 01. 12:29:32
(136/1400)
Izé... mindennél többet elmond eme tvkettes szintről, hogy a harcedzett társaság krémje még 1 hét után sem ért mindent, velem együtt. Ez valóban egy szupegagyi tákolatmány továbbra is. Le fogják lőni, figyeljétek meg. A barátokközt szerintem tovább fog menni mint ez az erősen kötött táptalaj.
5/10
napraforgó jan. 01. 04:54:26 5/10 Előzmény netterbela
(135/1400)
Hát pont ezért nem. Ha csak a fél falu lenne zsivány csirkefogó, még hagyján, megbékélnék vele, de itt mindenki zsivány, bűnöző, a polgármesterasszonytól lefelé, még a szegény félnótás Petykát is rossz útra vitték.
Azért akármennyire unalmas az átlagember élete és akármennyire nincs más ötlete az iróknak, csak a a zsiványsággal feldobni, érdekessé tenni, ennyire azért nem kéne túlzásokba esni.
1/10
zazee jan. 01. 00:51:48 1/10 Előzmény Ordító egér
(134/1400)
Pumped gabot én szerencsére csak a tegnapi epizódban láttam, remélem nagyobb szerepet nem kap, nagyon irritáló.
Amúgy tényleg én sem értem, mit építenek kispákaiék Leó telkén, amikor azt sem tudják mi az, amiért Leó elkezdett építkezni. Különben is építési eng. nélkül mit akarnak. Zagyva az egész szutyok:)
offtopic
janderka 2020 dec. 31. - 22:44:02
(133/1400)
Ez itt nem az index.forum, itt nincs állandó moderátori jelenlét. Akit innen törölnek, az minimum országraszóló troll kell legyen...
kék szem 2020 dec. 31. - 21:23:24
(132/1400)
Nem hinném, hogy csöcselékhez tartoznának azok az emberek akik itt beszélgetnek. Ezek szerint te is rendszeresen olvasod a "csámcsogásokat", de lapítasz és nem írod meg a véleményed.
janderka 2020 dec. 31. - 20:18:58 Előzmény Ordító egér
(131/1400)
Sokat spórolnak a készítők azzal, hogy a honlapon ilyen részletekbe menően leírják a legutolsó melléksenki élettörténetét is, mert így anélkül lehet bedobni a nézőket a történet sűrűjébe, hogy leforgatták volna a vonatkozó előzményeket.
2/10
Rojita 2020 dec. 31. - 15:32:07 2/10 Előzmény luci87
(130/1400)
Tényleg? Azt nem is vettem észre. Olyan nyüzsi van, h olykor nem is tudom, h ki kicsoda?
Akkor nem kellett volna kivágni a lány apjának és a doktornak az összeismerkedését.
luci87 2020 dec. 31. - 13:29:54 Előzmény Rojita
(129/1400)
Az, h dr Balaton, és Anna tegezodik, egy dolog, hasonló körutak. De nekem az volt fura, hogy a lány apjával is...
Ordító egér 2020 dec. 31. - 13:16:59 Előzmény zazee
(128/1400)
Jaj, az előző hsz-om első mondata kérdő, csak tévedésből pontot tettem a végére. :O(
offtopic
Ordító egér 2020 dec. 31. - 13:15:55 Előzmény napraforgó
(127/1400)
A válasz egyszerű: Milyen lenne egy olyan történet, amelyben csupa mintaember szerepelne? L. a Mintaapákat, ahol szintén ügyeskedések/megcsal(at)ások stb. tarkítják a cselekményt, hiszen dögunalmas volna, ha az összes gyerek színjeles magaviseletű szupertanuló lenne, a szülők élete pedig minden konfliktustól mentes?
5/10
napraforgó 2020 dec. 31. - 13:11:16 5/10 Előzmény Ordító egér
(126/1400)
Aj, Buridán szamara éhenhalt, mert nem tudott választani a két szénakupac között, de én rosszabbul járnék, mert ha nem tudok választani a két ostobaság között, esetleg mindkettőt nézném.
Pedig már most látszik, hogy mindkettő hatalmas ostobaság a borzasztó krimivonallal együtt.
Fogadjunk, hogy egyik faluban sincs egy rendes ember sem, mindenki ügyeskedik, szemétkedik, kisebb-nagyobb bűncselekményeket követ el.

Vajon miért gondolják az alkotók, hogy az egyszeri népek ilyesmiket akarnak látni álló éven át Tanitgatják a népet, hogy kell ügyeskedni, átvágni másokat?
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:35:57 Előzmény napraforgó
(125/1400)
Alapvetően egyetértek. Hajós rosszkor volt rossz helyen. Crespo Rodrigo

Anna exférje, aki valamilyen memnóriakártyát vagy pendrive-ot keres, ezen ui. az exneje által összegyűjtött vagy elmentett kompromittáló dokumentumok vannak. Ezek mibenlétét egyelőre jótékony homály fedi.

A csodavíz arra jó volt, hogy az értelmi fogyatékos Petya megjegyezhesse a klasszikus zeneirodalom egyik zseniális dallamát. Most már csak az kell, hogy a nagyérdemű Anna révén megtudja, mi is ez.
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:30:54 Előzmény zazee
(124/1400)
A pumped gabo nevű fehérjehalmaz szerepelt már, mert mostanra a fontosabb szereplők mindegyike megjelent már, tegnap a Tufa nevű kocsmatöltelék is megjelent, helyesebben idétlenkedett. A pumpedgabókkal kapcsolatosan mindenkinek melegen tudom ajánlani a svéd Hjorth & Rosenfeldt krimiíró-páros Méltatlanok c. művét. (Szerintem a könyvbeli, magyarra adaptált teszten 0 pontot szerezne.)
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:20:03 Előzmény Nocsak1
(123/1400)
Ahogy látom, mindannyian a sorozat ugyanazon veleszületett gyengeségeit pécéztük ki. Az építkezést illetően nyilván a gyógyvizet szolgáltató kút működtetéséhez szükséges infrastruktúrát építik, persze tervek és engedélyek nélkül. A pm-nő jó magyar szokás szerint umbuldálni próbált, de a kísérlete csúfos kudarcot vallott.
Ordító egér 2020 dec. 31. - 11:14:16 Előzmény Kuttyánszki
(122/1400)
"Nándiné" szerepére eleve szürke kisegér színésznőt kereshettek, de ez a csaj sajnos harmatgyenge. Tenki Dalma szerintem nagyon helyes, üdítő látni a már majdnem agyonsztárolt nővére után. A Keresztanyu nyilván DÖ lesz pepitában. Szerintem jan. 3-án nézd meg, aztán döntsél, legfeljebb utólag kövesd nyomon a kevésbé tetszőt. De nehogy úgy járjál, mint Buridán szamara! ;o)))
5/10
napraforgó 2020 dec. 31. - 04:22:26 5/10 Előzmény Nocsak1
(121/1400)
Nagyon egyet tudok érteni veled.
Ez a Leó állitólag vállalkozó, de még nem tudtam rájönni, mire is vállalkozik. Csak azt látom, hogy dobálózik 10, meg 50 millió forintokkal, miközben igazából semmi sem történik.
Most megint valami illegális dologba keveredett, drogot, vagy kitudja mit szállitott Kispákainak.
Nem igazán tetszik Dr Balaton sem, akinek az idétlenül leborotvált haja inkább emlékeztet egy megrögzött bűnözőére és nem egy 40 év körüli elkötelezett orvoséra. És nem igazán tudom elfogadni azt sem, hogy egy 40 éves férfi - orvos, vagy bármi más, ilyen megszállottan menekülne a gyermekáldás elől. Hát mikor legyen gyereke, ha nem most?
A többiek meg...Pfff.
Mit akartak a Hajóstól? mit akartak Annától? mit rejtett el Anna a parkettléc mögé?
Szerencsétlen Petyát meg midenki kihasználja. Mégsem lett annyira okos a csodaviztól?
Zavaros, zavaros. És nem is annyira érdekes.