1/10
zazee márc. 01. 11:13:04 1/10 Előzmény luci87
(1138/1238)
Mintaapák ismétlés van a TV2-n és a SuperTV-2-n is, csak nem tudom mi értelme van az ismétlések ismétlésének. Miért nem az elmaradt részeket adják le?!
offtopic
Ordító egér márc. 01. 10:24:35 Előzmény guess.who
(1137/1238)
Itt ne keressünk logikát. Jól megfigyelhetően Adrinak + a 2 gyereknek kezd elege lenni az 1. vén kecskéből, aki pedig vsz. felhagyott Nándibálint elleni bosszúhadjáratával - akár azért, mert eleve eddig tervezte, de elképzelhető, hogy saját problémái miatt kellett leállítania a bosszú művét. Nándibálint eddig nála valamivel (kb. 5-8 évnél) fiatalabb nőket döntögetett, a meggyesi választékból Tina a mérhetetlen ostobasága, majd most nyomulása miatt nem kellett neki, Annával megpróbálkozhatott volna, Zsóka meg vsz. valamivel idősebb nála.
Tinácska merő szerelemből hetyegett Vén Kecske 2-vel, én meg a passzátszelet fújom, de van egy unokaöcsém is, aki optikus. Vicc nélkül: Ma du. visszanézem a "záróepizódot", egész hétvégén melóval kínlódtam.
A csodavíz halál ellen nem véd meg - ezt szerintem Leó sem állította. Ám jóllehet mostanra mindenről esik szó a sztoriban, csak a vízről nem, a helyi polgárháborús helyzetet a föld kincsének kiaknázására alapított cég helyzete idézte elő, nem az egykori művház összedőléssel fenyegető állapota.
Ordító egér márc. 01. 10:08:25 Előzmény napraforgó
(1136/1238)
Némi módosítással azt mondhatjuk, könnyű Tinát táncba vinni. ;o)
5/10
napraforgó márc. 01. 08:18:10 5/10 Előzmény guess.who
(1135/1238)
És Tinácska megint elővette a falusi kislány Pesten modorát, mert Nándinak már azt nyávogta, hogy fogalma sincs hol van. A csúnya bácsi meg majdnem megerőszakolta, brühühü.
5/10
napraforgó márc. 01. 08:16:00 5/10 Előzmény luci87
(1134/1238)
Nem, nem lesz. Exatlon mindhalálig.
offtopic
guess.who márc. 01. 07:56:39 Előzmény Ordító egér
(1133/1238)
"Közben megállt az ügyfelei számának csökkenése"
Nem tudhatod, hogy hol volt. Az "ügyfél" lehetett egy pásztoróra is - ha már ilyen csajozógép ez a Nándi.

"a kecskebak a házhoz érve tett is utalást a korábbi... mire is? "
Arra utal, hogy már "hetyegtek" korábban Tinácskával (valami olyat mond az öreg, hogy "nem arról volt szó, hogy ha úgy adódik, még egyszer megpróbáljuk? most itt az alkalom") - de ebből még nem következik automatikusan, hogy pénzért. Más kérdés, hogy ettől még hülyeség az elveszett kislányos szituáció, mivel egyértelműen rá is kérdez Tinánál, hogy "nem ismerős?", mire Tina rávágja, hogy "a lakásod parkolója" - ergo TUDJA, hogy hol van.

"Kis idő múlva valóban elhalálozik, a kolléga úr pedig a csodaforrás miatt"
És Balla-Tóthnak nem jut eszébe, hogy megitassa az öreget a csodaforrásból? Hát ha az mindenre jó, biztosan adna Leó pár flakonnal neki - ami reklámnak sem lenne utolsó. De hát -ahogy Napraforgó is mondta- a csodavíz úgy eltűnt a sorozatból, mintha soha nem is lett volna.
luci87 márc. 01. 05:14:03
(1132/1238)
Akkor ma este már nem lesz...A Mintaapák lesz helyette vajon?
Ordító egér febr. 28. 23:58:53 Előzmény Rojita
(1131/1238)
A legszimpatikusabb szereplő Laci bácsi? Szerintem az ő funkciója eleve ennyi volt: Az eü. állapota miatt kénytelen odavenni egy ifjabb kollégát, aki kényszerhelyzetben van. Kis idő múlva valóban elhalálozik, a kolléga úr pedig a csodaforrás miatt helyi polgárháborúba tartó faluban ragad - nem csak becsületből. (Utóbbit úgy értem, hogy egyelőre kénytelen ott dekkolni, és nem távozik, magára hagyva 3 falu pácienseit.)
Ordító egér febr. 28. 23:51:19 Előzmény guess.who
(1130/1238)
Nyilván nem minden éjszaka szexelt fizetség fejében, csak a szüleitől kapott apanázst turbózta fel. Nos? ;o)
Ordító egér febr. 28. 23:49:53 Előzmény guess.who
(1129/1238)
Én a ráutaló magatartásból arra következtettem, hogy Tinácska nyilvánvalóan ellenszolgáltatás fejében szexelt az apjánál is jóval idősebbnek néző vén kecskével. (Hacsak nem valamilyen swingerklub lehetett.) Hadd ne nézzem vissza, de a kecskebak a házhoz érve tett is utalást a korábbi... mire is?
Ordító egér febr. 28. 23:42:22 Előzmény guess.who
(1128/1238)
Nyilvánvaló, hogy a pincérmaca nem jogi tanácsok ellentételezéseként hetyegett nagymenő ügyvédünkkel. Nándi bunkó volt, mert máshol is hagyhatta volna Tinácskát, miközben tárgyalt. Közben megállt az ügyfelei számának csökkenése, avagy Károly sem mindenható. Azon már meg sem lepődöm, hogy Tinácska közben éppen ott, Bálintnándira várva fut össze a vén kecskével.
Ordító egér febr. 28. 23:37:53 Előzmény luci87
(1127/1238)
Azt akarja, hogy Nándibálint megmentse. Bár ha kimondták a sorozat halálos ítéletét, ez édesmindegy.
1/10
zazee febr. 28. 23:25:03 1/10 Előzmény Rojita
(1126/1238)
Remek az összefoglalód!! A 2. ponttal maximálisan egyetértek, nagyon életszerűtlen!
3/10
Rojita febr. 28. 22:30:12 3/10
(1125/1238)
Visszanéztem az utolsó hét részeit, ha már eddig néztem a sorozatot....Néhány újabb észrevétel:

1.) Ha ki akarják írni a legszimpatikusabb szereplőt, akkor tényleg ne folytassák az egészet.

2.) Egy hatvanon túli ffi, ha összejön egy jóval fiatalabb nővel, akinek ráadásul van két kisiskolás gyereke, kizárt, h közös gyerekről álmodozzon. Frissnyugdíjasként kispapa? Éjszakai gyereksírás, pelenkázás, reggel meg iskolába vinni a nagyobb gyerekeket? Közben mindenféle saját eü-i bajai is vannak. Ne már...

3.) Antipatikus Tinácska miért viselkedik úgy, mint egy Borsodból, vagy Nyírségből elmenekült mai celeb? Akár egy nagypapakorú sugar daddyt is bevállalna, vagy kokótól kicsavart életművész 3. feleségének is beállna, csak szabaduljon otthonról. Miért? Van stabil családi háttere, egyedüli gyerek, ha akarná a szülei támogatnák egy saját vállalkozásának beindítását, ha már nem tanult és a jelek szerint nem bír az anyjával együtt élni. Erőltetett minden.

Elismerem, h sok aktuális társadalomkritika van a szereplők életében, amit tapasztalataink szerint az érintettek nem tudnak megoldani, sőt reményük sincs, h bármi megváltozna, (hacsak nincs minden bajban levő embernek egy pártfogója). A bajban lévő kisember csak őrlődik, alkoholista lesz, tönkre megy, mind lejjebb csúszik, öngyilkos lesz, vagy belehal egy korai betegségébe.
Mai Móricz-hősök mindenütt.
Jó volt a film a mai magyar kisvállalkozók és kisemberek bemutatására, de kiutat nem tudnak mutatni az alkotók. Sztem, ennyi elég volt, az adott helyzetet nem kell tovább ragozni. Legyen vége.

Örülök, h Horányi Lászlót megismerhettem.
1/10
zazee febr. 28. 22:17:57 1/10
(1124/1238)
Azért érdekes, hogy egyedül a MEDIA1 írja le valamelyest az igazságot a Dr. Balaton gyors, két hónap utáni leállításáról. /Más fórumon a TV2 által kiadott hivatalos blöfföt nyomatják./
Természetesen a 45. rész nem évadzáró epizód volt, egyszerűen csak abbahagyták az eddig felvett részek vetítését a nézettség visszaesése miatt, a már leforgatott, megmaradó epizódokat /35/ talán egy későbbi időpontban "második évadként" fogják leadni...vagy nem:)) bár eléggé ellaposodott a végére, de nézhetőbb volt, mint a másik kanálison a K.anyu.
luci87 febr. 28. 09:38:12 Előzmény guess.who
(1123/1238)
Köszi,igy már bejött.Hááát...Nem tudom, nem vagyok szinész, de nem hiszem hogy bevállaltam volna egy ilyen szerepet.L.F.felesége már biztos megszokta, h a férje más nőkkel kerül intim közelségbe...Viszont stefikenek biztos jo kiugrási lehetőség volt egy bőven apjakorabelivel ilyen szerepben..
offtopic
guess.who febr. 28. 08:39:15 Előzmény luci87
(1122/1238)
Te nem írtad, így van, de az utóbbi oldalakon a topicban erről volt szó, hogy Tinácskácskácska a három napos pesti körmös tanfolyamon legalább két félévnyit bulizott a pesti éjszakában, és Ordító egér véleménye szerint idősebb pasikat szédített jó pénzért. Szerintem az egész sztori zűrzavaros, de azt pláne kétlem, hogy bérnősténykedett volna. Ha így lett volna, akkor most nem a mamahotelben lakna, hanem lenne legalább egy pesti garzonja és Balatonvermesnek még a közelébe sem menne soha...
offtopic
guess.who febr. 28. 08:36:20 Előzmény luci87
(1121/1238)
A link végéről töröld ki a véletlenül ott maradt [ spoiler ] részt, és akkor működik.
A második mondatod szerintem át fogod gondolni, ha látod a linkelt cikk képeit... :)
offtopic
guess.who febr. 28. 08:35:15 Előzmény napraforgó
(1120/1238)
Ha nem akar tőle semmit, akkor eleve nem kocsikáztatja Pestig. Ráadásul elég sok konfliktus volt már Balla-Tóthtal az ő nője miatt, most Leó nőjével is elkezd kavarni? Mi következhet még? Tina anyja vagy Petya "anyja", esetleg Ágika? Huhh, belegondoltam ezekbe a lehetőségekbe, és jobb is, hogy itt befejezték a szálak szövögetését... :)
luci87 febr. 28. 08:30:58 Előzmény guess.who
(1119/1238)
Én nem is irtam sehol, h bérnőstény lett volna,ejnye, hiszen körmösnek tanult ,nem??? :)