Téma: Doktor House

8/10
Roxer 2012 márc. 08. - 17:07:42 8/10
(5084/5524)
Laurie lenyilatkozta,hogy nem miatta áll le a sorozat,õ szerette a munkáját,bár nyilván nem ezt akarja élete végégi csinálni!
A nézettség a negyedik évadtól kezdve folyamatosan csökken,konkrétan a 7.évadhoz képest idén is kb. 20%-os csökkenés van!A 8.évad ezért eleve kevesebb pénzbõl készült mint az eddigiek,a tegnapi részben pl. ez igencsak meg is látszott!
Persze még így is a Fox egyik zászlóshajója lehetne!
balta zoltán 2012 márc. 08. - 16:30:16
(5083/5524)
dzsonlenonnak sok bérence
otthonában legyen rosszul
10/10
greghouse 2012 márc. 08. - 11:38:13 10/10 Előzmény agig112
(5082/5524)
Azért Hollywood a világ legnagyobb üzlete ma is. Ebbõl következik, hogy a Hollywoodi pletykalapok, bulvárlapok, stb. is hatalmas pénzeket fektetnek be a hírekbe, pletykákba, papparazzokba, (lábjegyzet, többes szám olaszul a papparazzi, mindegy), tehát ha a fõ H. lapokból (Hollywood Life, Hollywood, Hollywood Gossip, Variety, stb.) "átlagot" számolunk, akkor kis "plusz-minusszal" általában igaz. Ezért hiszem, hogy House nem azért áll le mert nincs nézettsége, errõl még komolyabb pletyka sincs, sokkal inkább valószínû, hogy Laurie unta meg egy kicsit Amerikát, a családjától távollétet, és hogy másban nem játszhat. Ez a rövidebb sorozat egyébként is brit, lásd az eszméletlen sikeres Fawlty Towerst John Cleese-zel és (akkori) feleségével Connie Booth-tal, amely ma is megy, és két év után álltak le, a sikernek nem is a csúcsán, hanem a felfelé ívelõ szárán. Hasonlóan csúcson állt meg a Csöngetett Mylord is, és a Allo Allo is megállt, csak azt újra indították kétszer is. Az amcsik viszont - közgazdász nyelven szólva - sokkal inkább a mikroökonómiai alaptétel szerint dolgoznak, vagyis addig csinálnak egy sorozatot, míg a határhaszon nulla nem lesz (vagyis a legutolsó bemutatott munka éppen hogy zérószaldós). Ez a pénzügyi oldal, de szerintem Laurie szava itt döntõ volt. Nélküle nem lehet csinálni, és õ eredetileg csak 2-3 évre tervezte.
10/10
offtopic
duckshoot 2012 márc. 08. - 09:31:58 10/10
(5081/5524)
Kezd alakulni:D
9/10
agig112 2012 márc. 06. - 21:55:29 9/10 Előzmény greghouse
(5080/5524)
Ha rákeresel az oldalamon arra, hogy Guiness, akkor kijönnek a vonatkozó írások. Csak alátámasztani tudom, amit írtál, valóban a Doktor House volt a legnézettebb drámasorozat 2008-ban. Hogy ezt hogy számolják ki, az más kérdés (ahogy az is, hogy számolnak bármilyen nézettséget, de ez most mindegy). Azt pedig, hogy "dráma" a kategóriája, nyilván a csatorna meg a készítõk döntik el a legelején. Azért több drámai vonása van szerintem, mint vígjátéki - amerikai sorozatok szempontjából. Ha a dráma klasszikus értelmét vesszük, akkor meg jöhet tragédia meg komédia is, de már rég nem ezt értik alatta.

Azzal nem értek egyet, hogy direkt a marketing miatt vitatkozott azon a 7. évad végén a gyártó meg a csatorna, hogy legyen-e egyáltalán újabb évad. Aztán meg, mikor bejelentették, hogy lesz nyolcadik, azt mondták, még nem tudják, hogy ez lesz-e az utolsó. Úgy vettem észre, ebben az iparban soha nem lehet tudni. Egy 13 epizódos 9. évad még belefért volna, ha jó számokat hoz a 8. (persze a "jó" is relatív, nyilván a csatornának saját kitûzött céljai vannak).

Azt nem tudom, hogy a 8. évad nézettsége befolyásolja-e az ismétlésszámot. A Fox-on ugye többé már nem fogják adni, miután véget ér a sorozat (legalább is a korábban kaszáltakat már nem látni a mûsorukban). A többi (kábel) adó pedig még akár húsz évig onthatja az ismétléseket, ezen a mostani évad nézettsége szerintem már nem változtat, a korábbiak már a mostani helyett is kellõen népszerûek voltak. A magyar csatornákról nem is beszélve. House volt, van és lesz. :)

@Susiel86: Volt is költségcsökkenés, a fõszereplõk pl. egyenként csak 18 epizódban lesznek benne az évadban és talán csökkent is a fizetésük a korábbihoz képest. De persze ez utóbbi csak szóbeszéd. Hugh Laurie maga soha nem erõsítette meg, hogy 400 ezret kap epizódonként (állítólag most már 700 ezret). Persze attól még lehet, hogy annyit kap, csak mondom. És lehet, hogy a költségcsökkentés miatt találták ki House-raktár irodáját, de ha majd megfigyeled, a történetbe beleillik.

@vescod: Nyilván, ha így gondolod (hogy ótvarsz*ar volt), akkor így gondolod, ezzel nem vitatkozom. Nyilván akkor te a poénok meg az oltások miatt nézed a sorozatot. Értem én, mindenki mást vár egy történettõl. Én például a sok utalást, a rétegeket és a színészi játékot értékelem, meg persze azt, ha olyan irányba megy a történet, amelybe én szeretném. Ha mégse így van, akkor is általában rájövök, hogy ez az irány is tökre bejön. :) Én sem vagyok oda mindegyik epizódért, a formabontókat szeretem inkább. De minden ismétlésnél abban is felfedezek valami újat, amit kevésbé szeretek.
10/10
greghouse 2012 márc. 04. - 18:03:25 10/10
(5079/5524)
Megjegyzem, a producerek nem hülyék. Nemrég olvastam valamelyik Hollywoodi lapban (Ági biztos egy nano-másodperc alatt megtalálja), hogy a sorozat már most Guinness rekordot döntött, minden idõk legtöbb nézõje látta a "dráma" kategóriában (ez annyit jelent,hogy nem a "comedy"-ben megy). Namost ez azért picit csal, mert ma sokkal szabadabb a forgalmazás. Ha mondjuk a Dallas és a Dinasztia idején is szabadon mutathatták volna azokat Kínában és a Szovjet birodalomban, lehet, hogy azok tartanák a rekordot.
Másik rekord, szintén a "dráma" kategóriában még senki nem kapott epizódonként 400 ezer dollárt, mint most Laurie. (A vígjátékban igen, a Jóbarátok az utolsó években már fejenként egy milliót kaptak, és Charlie Sheen is hasonló összeggel "búcsúzott").
Harmadik megjegyzés, produceri szempontból ügyes volt, hogy még az évad ELÕTT megjelentették, hogy ez lesz az utolsó. Ez igencsak feltornázza a nézettséget.
Negyedszer, minél nagyobb a nézettsége az utolsó évadnak, annál több lesz az ismétlés, az újra vetítés, és az ezekbõl befolyó díjak.
Ezek nagyon prózai dolgok, de ez is egy szakma. A tévésorozat egy termék. El kell adni, és minél a várható jövõbeni bevétel minél magasabb nettó jelen értékéért. Ennyi.
10/10
greghouse 2012 márc. 04. - 17:33:09 10/10 Előzmény agig112
(5078/5524)
Én sem értem. Az egyik legjobb rész, hasonlatos ahhoz, amikor Cuddy szemszögébõl írja le a napot. Másrészt dramaturgiailag kell az átkötés, harmadrészt éppen azért jó, hogy "house a pokolban is house", éppen a másféle környezet adja az izgalmát. Én az összes ilyet élveztem (mikor a CIA-nak dolgozott, vagy repültek Cuddyval és egyszerre gyógyít a repülõn és telefonon, stb.), szerintem ezek csak emelik a színvonalat. Akinek nem tetszik, nem baj, más az ízlésünk, annak ott vannak a hagyományos kórház sorozatok.
8/10
Roxer 2012 márc. 04. - 12:39:31 8/10 Előzmény agig112
(5077/5524)
Pedig érdekelne,hogy kit szidjak érte :)
Eléggé elcseszték az elõzõ évad végét,itt lett volna a lehetõség helyrehozni és normálisan lezárni a sorozatot!
9/10
agig112 2012 márc. 02. - 12:59:02 9/10 Előzmény Roxer
(5076/5524)
@Roxer: Igen, ennyit (nem) tudni, amennyit te is írtál. Itt olvashatjátok a cikk fordítását, amelyben errõl írtak: http://www.doktorhouse.hu/lisa-edelstein-nem-ter-vissza/

@nikato: Kifejtenéd, kérlek, hogy az, hogy House börtönbe kerül, miért "süllyedés" szerinted?
10/10
greghouse 2012 márc. 01. - 19:40:57 10/10
(5075/5524)
Tárgyalások folynak...egy biztos, hogy "van annyi pénz", hogy az embernek hirtelen megváltozzon a véleménye.
8/10
Roxer 2012 márc. 01. - 16:52:25 8/10 Előzmény greghouse
(5074/5524)
A 8.évadban azért nincs Lisa,mert nem fogadta el a fizetés csökkentést,ezt én is tudom!
De most,hogy már eldõlt,hogy ez lesz az utolsó évad egybõl szóba került,hogy mint a sorozat nõi fõszereplõjének mégiscsak ott kéne lenni a legutolsó részben!Na most ez a hír erre utal,hogy állítólag nem lesz benne abban sem,de,hogy miért ez ami rejtély!
10/10
greghouse 2012 márc. 01. - 16:24:29 10/10
(5073/5524)
Én is ilyesmit hallottam, de a gázsik mindenütt hétpecsétes titkok (bár a titok azért van, hogy legyen mit kiszagolni), az egyik valószínû verzió szerint az történt ami annak idején az X aktákkal, Lisa annyi pénzt akart mint Laurie, dehát azért lássuk be, enyhén szólva nem ugyanolyan súlyú a szerepük. (Az X aktáknál Duchovny keresett többet, mint Gillian Anderson, Gillian duzzogott aztán maradt. Duchovny meg lelépett - rossz nyelvek mondják csak, hogy a Betty Ford klinika felé...)
10/10
duckshoot 2012 márc. 01. - 11:01:34 10/10
(5072/5524)
Nekem nem hiányzik különösebben Cuddy. Így legalább felszabadul a történet ez alól a szál alól. Jobb is így.
10/10
greghouse 2012 márc. 01. - 10:47:07 10/10
(5071/5524)
csak úgy:
10/10
greghouse 2012 márc. 01. - 10:43:37 10/10
(5070/5524)
Én esküszöm, hogy a Sátán (Cuddy) keze van a dologban. Tegnap este kilenckor House új, kényelmesen elhelyezkedem, langyos barna sör mellettem (tilos hûtni!), reklám végénél tart, még fél perc,...ZUTTY.... totális áramszünet. Pont kilenckor....Az egész utcában.
Másfél órán át tartott, vége lett közben Housenak, a mûsorújság szerint nem ismétlik (még szerencse, hogy elõtte megnéztem a képújságot, mégis), így virrasztottam mint a bagoly Mariska Hargitayt meg utána az X aktákat, sõt az idióta betelefonálós varázslós mágusos néphülyítõ ezotévét is nézve, mert MÉGIS volt éjjel ismétlés. Én kipeckelve a szememet, nem nyúlva (na jó az egyik) barna sörhöz, kivártam, és megnéztem.
Jó, oké, le is van töltve.
Megnézhetem bármikor.
DE AZ NEM UGYANAZ!!!!!!!!!!!!!!!

Ne mondja senki, hogy nem a Sátán, és/vagy Cuddy keze volt az áramszünetemben. ...:-)
vondermonarchie 2012 febr. 29. - 23:44:53
(5069/5524)
.
vondermonarchie 2012 febr. 29. - 23:42:42
(5068/5524)
Utána pedig császár ! :))
vondermonarchie 2012 febr. 29. - 23:41:56 Előzmény greghouse
(5067/5524)
A hagyományos tévén nem volt alul-felül csík.
vondermonarchie 2012 febr. 29. - 23:39:59
(5066/5524)
8.évad nagyon ütõs !
9/10
nikato 2012 febr. 29. - 22:57:54 9/10
(5065/5524)
Tök rég néztem, látom nem is hiába. House börtönben? Hova süllyedt ez a sorozat! 3. évadig király volt!