Téma: Doktor House

arsenner 2011 okt. 30. - 11:11:42 Előzmény arsenner
(4964/5524)
kösz a válaszokat...
10/10
niknikk 2011 okt. 28. - 22:58:31 10/10
(4963/5524)
Egyébként biztos csak viccelt. Elvégre a TV show-kban és közszereplések alkalmával annyira vidám és helyes. Ja, hogy figyel az image-re és tisztában van vele, hogy a sorozatot promotálja? Hogy õ maga nyilatkozott a betegségérõl? Áh, ugyan. Nem számít. Itt mindenki jobban ismeri, mint õ saját magát.

Apám, ez a fórum... hát nem semmi.
10/10
niknikk 2011 okt. 28. - 22:55:47 10/10 Előzmény greghouse
(4962/5524)
1. Jó ember? Honnan tudod? Ismered??
2. Hiba? Milyen HIBA?? A depressziót hibának tartod? A tüdõgyulladást is? Influenzát? Tudod, mi a közös bennük? Mindegyik betegség, amirõl nem tehet senki!

Mindenesetre veled befejeztem a kommunikációt. Magadénak tudhatod a luxust: bármit mondhatsz, ami a szádon kifér. =)
9/10
agig112 2011 okt. 28. - 20:23:12 9/10
(4961/5524)
Hugh Laurie maga mondta több interjúban is, hogy azért szomorú a fotókon, mert egyszerûen ilyen a feje. Aztán, hogy tényleg abban a pillanatban szomorú volt, és ezt csak leplezésként mondta, nem tudni. Szerintem az, hogy valaki orvosi értelemben depressziós, nem jelenti azt, hogy állandóan szomorú.
Az tuti, hogy mikor a zenérõl beszél, akkor szinte ragyog, és nem olyannak néz ki, mint aki bármikor is kezelés alatt állt volna. De akármelyik interjúját megnézitek, pl. ebben http://indavideo.hu/video/Hugh_Laurie_a_Jimmy_Kimmel_Show-ban végig mosolyog és nevet. Jó, erre is lehet mondani, hogy lehet, hogy legbelül szomorú, de valahogy ezt nem hiszem.
10/10
greghouse 2011 okt. 28. - 10:12:06 10/10
(4960/5524)
Addig, amíg SEM a játékán, SEM a magánéletben (ahogy azt kollégái elmondják a vidámságáról és segítõkészségérõl) nem derül ki, hogy milyen orvoshoz jár és miért, addig engem NEM ÉRDEKEL a magánügye. Az érdekel, 1) amit látok - az egy szerep, de abban is van rengeteg vidámság. 2) amit azok mondanak, akik ismerik és nap mint nap együtt dolgoznak vele - és az csupa pozitívum (talán a feleségét kivéve, aki el akart válni valami House-os kolléganõ affér miatt, de õt is kibékítette Laurie.) Hogy aztán mikor más nem látja mit csinál, piszokul nem érdekel.
Ez még nem is az, mint Charlie Sheen, akivel állítólag kínszenvedés forgatni, de a filmek, mit csináljak, qrva jók. De vehetjük Latinovitsot is, aki kiállhatatlan volt, goromba, elzárkózott, ivott, és a filmjei zseniálisak.
Nos, Laurie-re még ezt sem lehet mondani, mert õ off-screen is "jó ember" és vidám. Ha tudsz ellenpéldát akkor mutasd. Harmadrészt meg ha nagyon megpiszkáljuk, akárkinél találhatunk elõbb utóbb valami hibát.
Más kérdés, hogy én nem a hibát keresem, hanem azt, ami jó.
10/10
niknikk 2011 okt. 28. - 10:02:25 10/10 Előzmény greghouse
(4959/5524)
Egyértelmûen a színészrõl beszéltem.
A depressziójáról pedig õ maga számolt be interjúban. Mire következtetsz két éves pszichoterápiás és gyógyszeres kezelésbõl? Talán nem azt kéne olvasgatni, hogy más (ismeretlen) emberek miket hordanak össze róla.
Sok depressziósról a hozzátartozóik sem tudják, hogy beteg, nemhogy a kollégák. Amúgy a filmiparban dolgozók meglehetõsen ritkán rontják a másik image-ét negatívumokkal... mivel ez egy üzlet.
Számomra az a hiteles információ, amit õ közöl a médián keresztül, nem amit összeírogatnak róla (mint pl. épp a betegségével vagy a családjával kapcsolatban).
Én, másokkal ellentétben, nem hiszem, hogy mindent tudok róla és puszipajtások vagyunk. Nem is nyilatkozom úgy vele kapcsolatban, hogy ezt és ezt TUDOM róla... Ugyanis egy több ezer km-re élõ, vadidegen emberrõl van szó!
Egyesek, mint te is, elképesztõ dolgokat állítanak ezen a fórumon úgy, mintha minden este együtt söröznének vele! Meg is fogadtam, hogy nem írok többet ide, de úgy beállítani õt, mint egy vidám, örömtõl duzzadó vkit, hát az már tényleg nevetséges... Ajánlok figyelmedbe néhány paparazzi fotót. Ugyan, hol látsz egy mosolyt is tõle?

Szóval beszámolt a betegségérõl, de késõbb megbánta, hogy beszélt róla.

http://www.celebrities-with-diseases.com/celebrities/hugh-laurie-speaks-candidly-about-his-struggle-with-depression-2258.html

Szerintem jól tette, sok embernek adott bátorítást.
Többek között éppen azért tartom jó színésznek, mert egyetlen filmjében sem érzõdött a betegsége (Fry & Laurie, Fekete vipera), sõt...
wrossi 2011 okt. 27. - 20:32:13
(4958/5524)
Mire felébredt az altatásból már a Princeton Plainsboro-ban volt,ezért nem vagyok biztos benne,de az igaz,hogy nem úgy bántak velük mint az igazgatóval meg a kórház legjobb orvosával.A kórházba menet még keresztezte egymás útját Cuddy és Chase autója,aztán mégis más lett volna az uticéljuk?
10/10
offtopic
duckshoot 2011 okt. 27. - 18:36:56 10/10
(4957/5524)
Nem hiszem, hogy oda vitte. Azért egy igazgatónak ugranának.
wrossi 2011 okt. 27. - 17:40:21
(4956/5524)
Taub hülyesége nem ismer határokat,mindíg olyan bizar hyelyzetekbe keveredik az a pasas.
Cuddy nem a Princeton Plainsboro-ba vitte House-t?Olyan idegen volt a környezet meg az ellátást sem kapkodták el.
10/10
offtopic
duckshoot 2011 okt. 27. - 16:53:35 10/10
(4955/5524)
Nagyon jó volt a tegnapi rész. Így a fináléra azért bekeményítenek, elõttem pedig újra felcsillan miért is kezdtem el nézni House-t.
Jöhet a végefõcím ami érzésem szerint nagyot fog szólni.
Aztán a TV2 elfelejthet engem a következõ évadig...
arsenner 2011 okt. 27. - 03:32:18
(4954/5524)
még meddig fog menni a viasatos house?még leadják a következõ évadot is?
gabrix81 2011 okt. 26. - 22:44:11
(4953/5524)
Gratulálok a tv2 -nek az egyre késõbbi kezdésért.Így tovább és senki nem nézi majd.
CUMBIKA 2011 okt. 26. - 20:00:11 Előzmény greghouse
(4952/5524)
Az csak egy szimpla kíváncsiság volt. Megnéztem a 4.részt és a végén amikor kibökte a csöppögõ orrú vénasszonyt , na akkor megéríntett az az érzés amirõl Ti is írtattok!:)
10/10
greghouse 2011 okt. 26. - 12:42:21 10/10
(4951/5524)
Ja, és mellesleg a sorozat kedvelõinek nagyon ajánlom a Jackie nõvért, sajnos csak hetente egyszer, éjjel 11 körül (a tartalom és a nyelvezet miatt), ott aztán tényleg csak körítés a kórház, nagyon is hús-vér emberek vannak, néhány beteg néha statisztál. Szerintem zseniális, ahogy a fõszereplõ, Edi Falco is.
10/10
greghouse 2011 okt. 26. - 12:29:40 10/10 Előzmény CUMBIKA
(4950/5524)
Cumbika, ne az orvosi körítésre koncentrálj már annyira. A sci-fiben sem az ûrhajózás mérnöki leírása érdekel.
10/10
greghouse 2011 okt. 26. - 12:28:15 10/10 Előzmény niknikk
(4949/5524)
Hogy nem vidám?...Ha nem vetted volna észre én Hugh Laurie szinészrõl beszéltem, és nem a fiktív orvosi karakterrrõl. Ha nem hiszed, nézd meg a promókat, olvasd el az interjúkat amiket a kollégáival készitettek, mit mondanak róla, mindenkinek barátja, mindenkit feldob. Ha ez sem elég, nézd meg a humoros szkeccsit az "Egy kis Fry és Laurie"-ben a a CC-n, vagy a Blackadder (Fekete Vipera) üõdött riszporos hercegére emlékezz, vagy a P.G. Wodehouse regénybõl készült filmre (a lordot õ játsza, a komornyikot Fry). de legjobb ha olvasod amit kollégái mondanak róla. A "depressziós doki" egy szerep. Darvas Iván sem volt õrült, pedig évtizedekig játszotta az egy õrült naplóját.......:))
wrossi 2011 okt. 25. - 13:35:23
(4948/5524)
Javítom magamat.
Ami az orvosi részét illeti szerintem többé-kevésbé megállja a helyét,de õk nem rutin esetekkel foglalkoznak,így ha itt-ott hiteltelen is az nem annyira szembetûnõ.
wrossi 2011 okt. 25. - 12:58:06 Előzmény CUMBIKA
(4947/5524)
Ha érzelmekre vágysz azt inkább csak Cameron-tól kaphatod meg,de humorban,szarkazmusban nem lesz hiány.House stílusára rá kell érezni,de ha már rákattantál akkor olyan mint a drog,még többet és többet akarsz.
Irigyellek is amiért még elõtted áll amin mi már túl vagyunk.
Ami az orvosi részét illeti szerintem hellyel-közzel megállja a helyét,de õk nem rutin esetekkel foglalkoznak,így ha itt-ott hiteltelen is az nem annyira szembetûnõ.
CUMBIKA 2011 okt. 24. - 12:47:22
(4946/5524)
Én vagyok az újszülött! Most álltam neki a sorinak .Az elsõ 3 részt néztem meg.Mindig ilyen hasonló lesz a tartalma? Mert ez így nekem uncsi. Ezek az orvosi kifejezések és diagnosztízálások a való életben is megállják a helyüket? Köszi elõre is ,ha vki válaszolna!
oldbone 2011 okt. 24. - 12:00:43
(4945/5524)
Ennek ellenére ma a Viasaton: I/7 rész.
(Ja, "egy újszülöttnek minden új".) :D