cellasto 2016 febr. 07. - 18:36:08
(5/5)
én láttam úgy 3 éve a várban élõben,hihetetlen egy hangulatot csinált
pedig nem szeretem a dixieland-ot,de komolyan élveztem

nyugodjék békében!
Cordelia 2016 jan. 30. - 10:22:36
(4/5)
"A Benkó Dixieland Band végleg megszûnt, a továbbiakban egyetlen zenekari formáció sem viseli a zenekar alapítójának nevét. A család annak érdekében, hogy megõrizze és ápolja Benkó Sándor emlékét, létrehozza a Benkó Sándor Mûvészeti Alapítványt - közölték pénteken az MTI-vel.

Az alapítvány egyik célkitûzése a különbözõ zenei irányzatokban kiemelkedõen tehetséges fiatal zenészek támogatása a mûvész munkásságának szellemiségében. Benkó Sándor pályafutása alatt számos fiatal zenészt karolt fel és indított el a pályán, mások mellett a zenekar utolsó idõszakának tagjait is. Több fiatal muzsikusnak a Benkó Ösztöndíj révén õ fedezte oktatási és megélhetési költségeit."
Cordelia 2016 jan. 14. - 18:28:33
(3/5)
"Tisztelt Benkó Baráti Kör tagok!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy szeretett mûvészünktõl, Benkó Sándortól holnap, azaz 15-én, pénteken 13.30 órakor veszünk végsõ búcsút a Farkasréti Temetõ Makovecz Termében"
Cordelia 2015 dec. 16. - 15:01:47
(2/5)
pont egy éve láttam élõben. eljátszotta a Petit Fleur-t is. Semmi nem utalt arra, hogy egy év múlva már nem lesz. Tervei voltak, tanított, koncertezett és megígérte, hogy ha tolókocsiban is, de akkor sem hagyja abba a zenélést. Azt hittem valami jubileumra készül, amikor meghallottam ma a nevét a rádióban. 76 évesen még nem kell meghalni... Nagyon szeretem az együttes új tagjait - Gáspár Pált (fantasztikusan bendzsózik, énekel) és Csikós Milkóst (virtuóz), de Benkó Sándor nélkül nem lesz ugyanolyan a dixieland...
ucsítyelnyica 2015 dec. 16. - 09:52:00
(1/5)