1/10
Nótárius 2018 dec. 28. - 01:11:42 1/10
(14/14)
A kezdeti erős érzelmi hatása után, az egykori tv-műsora is gyorsan taszítóvá, majd érdektelenné vált számomra. Később, még egy esélyt adva, belekezdtem egy könyvébe is, de abban szintén a saját megmondó indulataival viaskodott, miközben rátarti természetességgel talicskázta az öncélú alpáriságát.
_goldie_ 2018 dec. 27. - 21:06:49
(13/14)
"mesél a szüleiről, arról, hogy az apukája miért bántotta, és ő hogyan dolgozta fel a kemény gyerekkort"....."mindannyiunk szülői örökségeiről, a saját magunkon végzett munka és a kíméletlen szembenézés fontosságáról, a házasságokról, gyerekekről és kapcsolódásokról"
https://www.youtube.com/watch?v=xR7ILdmU474
DTK: Elviszlek magammal - Dr. Csernus Imre
velorexescsavo 2011 jan. 27. - 18:43:34
(12/14)
Szerintem jó fej és igen nagy szûkség van a munkájára, mert a drogprobléma egyre fiatalabb korosztályokat érint egyre nagyobb körben.
A West Balkánban meghalt kislány egy jó budai gimnáziumba járt és egyáltalán nem tûnt deviánsnak. Szinte természetes a drogozás a tizenévesek között.
sofi 72 2011 jan. 27. - 18:25:56
(11/14)
Sajnos, az eü-ben az az elfogadott protokoll, hogy a beteget automatice gyengeelméjûnek titulálják, és szinte csak pozitív motivációval próbálják gyógyítani. Ködösítenek, nem mondják meg a frankót, csak legtöbbször akkor, amikor már túl késõ. Ez a tapasztalatok szerint nem igazán válik be, fõleg azon csoportoknál, ahol a betegségtudat nincs meg. Csernus nem a kedvencem, de a módszere úgy néz ki mûködik. Szemtõl szembe, sokkolva megmondja a valóságot. Nincs kamu, nincs púder. Kell, vagy nem kell....?? Felnõttként kezeli a betegeit. Akinek nem tetszik, elmehet máshoz kezeltetni magát.

De nem ezért írok most ide.....
Találtam egy jó kis paródiát róla. Bár Gálvölgyit utálom, de ez tetszett tõle. Könnyes szemmel fetrengtem karácsony éjjel az ágyban, amikor megnéztem egymás után legalább 10x. Szerintem találó karikatúra Csenusról....kicsit valóban durva, de....:)

Íme:


http://www.youtube.com/watch?v=N0IV4f9KAjc
10/10
toshiba321 2010 máj. 19. - 04:51:13 10/10
(10/14)
Dr. Csernus szerintem ön az egyik legkirályibb arc 10/10. Régen mindig néztem a mûsorát.
1/10
ReignMan 2010 ápr. 21. - 12:32:20 1/10
(9/14)
Egyébként ha már a médiaszerepléseinél tartunk, a harsány, nagy szavú, erõszakosan és görcsösen megváltoztatni akaró tanítók a hamisak.
1/10
ReignMan 2010 ápr. 21. - 12:29:41 1/10
(8/14)
Én nem olvastam a könyveit, csak a tévében láttam az elõadásait és riportokat vele. Végtelenül ellenszenves, agresszív ember benyomását kelti, mintha igazolná azt a teóriát, hogy egy idõ után a pszichológusok is belebolondulnak saját munkájukba.
A probléma talán az lehet, hogy mivel õ is volt drogfüggõ, minden problémát hasonló drasztikus módszerrel és habitussal próbálja megoldani, el tudom képzelni, ha valaki elmegy hozzá csekély párkapcsolati, vagy önértékelési hibákkal, õ kegyetlen módon a lelkébe markol és felrázza, mintha egy drogos lenne, akit már semmi sem állít meg a lejtõ aljáig.
Dehát mindenki máshogy tanít, oktat, segít, vannak tanárok, akik fenyegetve, veréssel csikarják ki (Csernus), vannak akik finoman símogatva, támogatva (Popper). Ég és Föld.
offtopic
umma 2010 febr. 04. - 20:53:12 Előzmény zampano
(7/14)
:D (Erre idõvel õ maga is rájött).
mildi 2010 jan. 31. - 17:02:15
(6/14)
Nagyon furcsa egy fazon - azt meg kell hagyni. A módszerei eléggé drasztikusak, így kívülrõl nézve. Nem mondom, hogy nem jó szakember, sajnos egyes páciensekre pont ez a kemény módszer bizonyul hatékonynak. Mondjuk én nem szívesen lennék a páciense - igen félelmetes egy doki. Ugyan életben nem ismerem, nem is akarom megítélni, de valóban van benne valami negatív - persze biztos, hogy jót akar a betegeinek.
Én inkább a humanista, emberközpontú pszichológiában hiszek.

Gálvölgyi remek paródiája:
http://www.youtube.com/watch?v=N0IV4f9KAjc
zampano 2010 jan. 31. - 16:56:05
(5/14)
Sajnálom, ha meghaladja a képességeidet az értelmezés nehéz feladata.
zampano 2010 jan. 31. - 16:41:28
(4/14)
Én ugyan kedvelem CS.I. stílusát, de idõvel be kellett látnom, hogy õ az a fajta ember, aki egy bazi nagy kalapács birtokában mindent szögnek néz.
MiaLarge 2010 jan. 30. - 20:32:00
(3/14)
Azt rebesgetik róla,hogy rendszeresen füvezik és köztudott,hogy attól az embernek tisztább gondolatai vannak.

Bár,lehet ezt nem kellett volna ideírnom..a végén kitiltanak,mert drogokról pingálok...:)

Ettõl függetlenül kedvelem,olvasom és hallgatom õt.
Natalie000 2008 febr. 08. - 18:24:16
(2/14)
Néha nem tudja mi a különbség az õszinteség és a sértegetés között.De azért bírom.
say 2007 dec. 24. - 23:18:16
(1/14)
Szerintem sem teljesen normális... csak piszok jó emberismerõ, és ebbõl él... levágja rögtön ki, mit, miért?