Téma: Dr. Csont

STKAKTUSZ 2010 jún. 07. - 18:43:38
(1905/28805)
Ahol benne vannak a FOX-reklámok, az a tévés változat, amit Amerikában leadtak. A DVD-re néhány zeneszám licenszét nem, vagy csak túl drágán tudnák megszerezni, ezért lecserélik egy másik számra. Hogy más országokba a DVD-változatot vagy a FOX-on leadott változatot adják-e el, az is attól függ, hogy a vevõ országban milyenek a körülmények "licensz-téren". Ezt nem tudom jól megfogalmazni, de pl a House fõcíme se az itthon a tévében, ami Amerikában volt (mmint a zenére értem), azért, mert vagy nem adták el nekünk a hanganyagot vagy túl sokat kértek érte.

Ezen az oldalon pl jól le van írva, hogy melyik jelenetben cserélték le a számokat a DVD-n:

http://www.have-dog.com/bones/

(remlem nem moderálnak ki)
10/10
zora 2010 jún. 07. - 17:32:33 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(1904/28805)
Nekem az elsö évad van meg szinkronosan, ezt egy ismerösöm töltötte le nekem akkor, amikor még azt sem tudtam, mi fän terem a letöltés. Nem tudom, honnan. Erdekes amit irsz, mert én meg azt akartam kérdezni, hogy miért van az elsö évad filmjeiben egy darab elözetes-bemutato sem? Amim van, azon még a Fox emblémäja sincsen rajta.Ez az, amikor a képernyö also 10 centijét mindenfajta beugrälo izék foglaljäk le. Nagyon zavaroak! A késöbbi évadokra nem emlékszem, pontosabban arra igen, hogy az 5. is tele van velük. A 3.-tol kezdve magam töltök a sorozatokingyen-röl, de most, hogy mondtad, letöltöm ezt a maffiäst, hogy összehasonlitsam. Tényleg mäs zenét tettek be?! Ez olyan, mint a 3x11, aminek a felirata a javitott vältozathoz készült, aztän rätették az eredetire, igy ahol mäs a szöveg, ott angol a felirat... Egyszer szeretném megérteni ezt az egész feltöltés-mechanikät. Ki csinälja, hogy jut hozzä, stb.
10/10
follia 2010 jún. 07. - 17:29:50 10/10 Előzmény STKAKTUSZ
(1903/28805)
több változat van????? nah, vajon nekem melyik van meg? :) csak annyit tudok, hogy valaki valahonnan mindig letölti a teljes évadokat, én meg csak nézem, nézem, nézem... :) nah, a DM-nek utána nézek!
STKAKTUSZ 2010 jún. 07. - 16:56:39
(1902/28805)
Jaj még azt akartam írni, hogy zora te honnan szedted le ezeket a részeket vagy te hol nézed? Mert én a neten a DVD-változatokat találtam csak meg, azokon pedig sok helyen más zene van, mint amit eredetileg a jelenethez választottak, pl a depesche mode-ot is lecserélték abból a részbõl.
STKAKTUSZ 2010 jún. 07. - 16:54:20
(1901/28805)
Én most kicsit lemaradtam a nézésben a vizsgák miatt, de a köv csak egy hét múlva lesz, szal most pótolni fogok:)

Brennan azért kérdezi meg, hogy hogy kerül oda az a CD, mert ahogy Booth is mondja, a Foreigner "guilty pleasure", vagyis lefordítva "bûnös élvezet", ami kb annyit tesz, hogy nem annyira "minõségi" zenét játszanak, de mégis mindenki hallgatja, mert fülbemászó. Remélem valamennyire érthetõen magyarázok, a lényeg az, hogy Brennan szégyeli, hogy ezt szokta hallgatni és megvan neki ez a lemez, ezért úgy próbált tenni, mintha nem is tudta volna, hogy az övé- megjegyzem elég bénán, mivel a saját lemezgyûjteményében volt, ráadásul levéve a polcról, ergó nem is olyan rég hallgathatta....:D de édes, ahogy azonnal elkezd védekezni:D
Ebbõl a részbõl így a zene kapcsán még nagyon imádom ahogy a jazz-rõl beszél, annyira õszinte és sugárzó Emily, ez az elsõ, hogy Bones így lelkesedik valamiért, ami nem egy falban talált modern múmia:D És az is, amikor Booth elcsodálkozik, és Brennan megkérdezi, hogy "What?" és aztán kicsit elneveti magát, hát szerintem az egész sorozatból az egyik legtermészetesebb gesztusa Emilynek, majd nézzétek meg:)
10/10
pluhildi 2010 jún. 07. - 16:41:27 10/10
(1900/28805)
hû de sokat írtatok ismét a hétvégén
most szabin vagyok így ritkábban tudom nézegetni a fórumot de igyekszem és jó olvasni sok hozzászólást egymás után :)

én is olvastam egy örökbefogadós sztorit, azt nem tudom, hogy ez volt-e de még az is lehet hogy igen,
nagyon nagy változásokon kellene keresztülmennie - saját magában - az alatt a fél vagy egy év alatt míg ezt eldönti, hiszen õ korábban egyáltalán nem akart gyereket, késõbb csakis Booth-tól, aztán hogy ez elmaradt nem tudjuk mi járt a fejében
ha továbbra is az, hogy vagy Booth-tól vagy senkitõl akkor valószínûleg rengeteg vívódást élt meg magában míg ezt eldöntötte

én is szeretném õt látni terhesen, a hormonokkal küzködve errõl olvastam is valahol egy fanfic-et majd elõkeresem
10/10
Tgirl 2010 jún. 07. - 11:50:35 10/10
(1899/28805)
A kávéscsészéjét vitte el (coffee cup).
10/10
boreeester 2010 jún. 07. - 11:13:55 10/10
(1898/28805)
én az egész 4x26-ot szeretem. :D de ez a mondat tényleg az egyik legjobb. : )
a másik kedvencem, amikor Sweets modja, hogy én egy csapos vagyk, gyakorlatilag pszichológus.
meg mikor Vincent mondja Zech-nek, hogy te az a fajta srác vagy, aki börtönbe megy egy el nem követett gyilkosságért.(nem pontosan ezt mondta, de valahogy így volt.. :D)
10/10
follia 2010 jún. 07. - 10:10:18 10/10
(1897/28805)
so you're a murderer, i'm unfaithful - we are a very exciting couple!

áááá, imádom, ahogy Brennan ezt mondja!! :) meg az egész autós jelenetet úgy, ahogy van!
10/10
zora 2010 jún. 07. - 09:50:58 10/10
(1896/28805)
1x14 (tv-ben 1x15, maffiäs ügy, meg a sorozatgyilkos)
En hibänak veszem a következöt:
Mikor Tempe räjön, hogy a kulcsok fogazata fontos és mondja Booth-nak, hogy fényképeztesse le öket, a férfin kék ing+piros nyakkendö+zako van. Mikor Tempe uj lakäsäban vannak, Booth-on kék polo+farmerdzseki van. Tehät szegény Brennan két napja nem järt otthon, Booth meg igen?!
Ugy birom, mikor Tempe mondja, hogy elromlott a tv, mikor ö maga verte ripityära egy baseball-ütövel...
Mär valaki megprobälta megmagyaräzni, miért kérdezi Brennan, hogy a Hot Blooded hogy kerül oda, de még mindig nem értem. Es amig David-del telefonäl, Booth megcsikiz a derekät! ( Igaz is: direkt volt a névvälasztäs a karakternek? Mert Emily nevüvel még nem talälkoztam...)
Azért az érdekes, hogy hiäba van Hodginsnak az Oldtimerrel együtt 12 autoja(+a kishajo), mégis, eddig csak a matchboxszal lättuk (asszem volt az 5. évadban is egyszer) A végén a Depeche Mode-ot IMÄDOM!
Korhäzban Tempe: Szép kis pär vagyunk! (kicsit 3x05: nagyon nagyon rossz randi volt) A könyvében is megjegyzi, hogy egyikük häzassägtörö, mäsik gyilkos, szép kis pär ök igy együtt (4x26).
Olyan ciki, hogy Booth-hoz akar dölni, csak ö éppen darabokban van. De Emily milyen képet väg! Nagyon jo!
Valaki segitsen: Booth Kenton kävéscsészéjét v. ~fözöjét vitte el? Szinkron és felirat nem egyezik.
A film amit néznek, valahogy kapcsolodik, mert egy rendörröl beszélnek, és elhangzik: En ott leszek!
10/10
zora 2010 jún. 07. - 09:32:32 10/10
(1895/28805)
1x13 (tv-ben 1x14, reptéren koponycsont-darabok, talän egy 5 éve eltünt apäé)
Most mär tényleg nem értem, végül is milyen a kapcsolat az FBI és a Jeff. között: hogyan nyomozhatnak egy nyomozo nélkül? Merthogy mär harmadszorra teszik ezt, Zack szerint.
Amikor aztän Booth és Tempe azon vitatkoznak, hogy a férfi szerint ö hiänyzik, olyan édesek!
Az étteremben a Jesse ältal ätadott papirt Booth egyszerüen kitépi Tempe kezéböl, ö meg nem tiltakozik! Ez mär jelent valamit. Amikor meg Jesse megemliti Tempe szüleit, azt hittem, Booth ott helyben räugrik! Szinte szikräzott a szeme!
Tempe most nagyon nyiltan läzad a szabälyok ellen, Hodgins meg természetesen "benne van"!
A Howard Epps-es részben is elég volt, hogy Booth csak szépen megkérte Tempét; most is ez történt, csak Tempe részéröl.
A kocsiban pedig Brennan poénkodik és most elöször érinti meg "bizalmasan" Booth-t: belecsip az arcäba. Ahogy szerintem Booth is Brennan-t: a végefelé, mikor a kihallgatoszobäban egyedül hagyja Jesse-vel, megsimitja a vällät. Tempe még utäna is néz. Mikor Hodgins mondja, hogy az äldozat kaparta a hütö oldalät, Booth a sajät körmeire néz, majd fintorogva megräzza a kezét.Nagyon jo és élethü Davidtöl!
Emily meg milyen aranyos a szülei aktäjäban lévö képen! De nem hiszem, hogy ez 15 éves kori kép. Inkäbb 18-19.
Nagyon tetszik az 1. évadban - javitsatok ki, ha a késöbbiekben is van -, hogy többször volt 2 fajta "szäl". Pl: L.A., + a vaskori harcos. 1x11: koronatanu apa+Jeff. biztonsägi ätvilägitäsa.
1x08: läny a hütöben+Tempe magänélete.
Az 1x14 (15)Maffiatag bebetonozva+a kulcsos sorozatgyilkos.
10/10
follia 2010 jún. 07. - 00:41:43 10/10
(1894/28805)
ezt a hajat tényleg nem lehet összefogni. :))) mégiscsak lesz egy "sexy scientist"-ünk a laborban... xD kezdem nagyon várni a jövõ évadot!
10/10
follia 2010 jún. 06. - 23:56:26 10/10
(1893/28805)
imádom a kommentjeidet, mindig olyan jól összefoglalod azt, ami az én agyamon szimplán csak átsuhan! :) nekem is gyakorolnom kéne az írást. szóval: nekem még annyi eszembe jutott, hogy lehet, hogy Brennan is értette a célzást, és tudja, hogy azon kívül, hogy antropológiai karrierjében és az emberiség történetében hatalmas elõrelépésnek számíthatnak az indonéz leletek, ez az egy év õt magát is meg fogja változtatni, ha mást nem, lesz ideje elgondolkodni, és talán ezúttal más következtetésekre fog jutni egy-egy témában.
de az biztos, hogy Angela sokkal inkább megéli az életet, mint Brennan, és sokkal többet is tud a való életrõl.

engem az a tekintet fog meg nagyon, ahogy Brennan néz Angela-ra a második ölelés után a reptéren - elõször a szemébe, aztán a hasára. talán nem tudatos, talán igen, de azt juttatja eszembe, mintha sejtené, hogy mikor újra találkoznak, Angela-nak már lesz egy kisbabája, és egy olyan életet fog élni, amit B. csak titkon szeretne/remél magának, de nagyon távolinak és elérhetetlennek érzi.
10/10
Tgirl 2010 jún. 06. - 22:48:14 10/10
(1892/28805)
KÖSZI hogy ezt leírtad nem is gondoltam hogy Brennan mást értett ezalatt pedig tényleg logikus.
STKAKTUSZ 2010 jún. 06. - 19:26:38
(1891/28805)
Nagyon nagy hangsúlyt kapott Angelának ez a "what it means to be human"-mondata, remélem nem hagyják majd ezt ennyiben. Pláne annak a fényében volt érdekes ez a "párbeszéd", hogy szerintem Angela teljesen mást értett ezalatt mint Brennan, ezért is válaszolt azonnal "I will", mert tudja, hogy amit majd feltárnak, az az egész emberiségre hatással lesz. Angela szerintem egészen máshogy értette ezt a dolgot, az én értelmezésemben õ azt kívánta Brennan-nek, hogy ezalatt az út alatt az õ saját véleménye változzon meg arról, hogy mit jelent embernek lenni, és nem fizikai értelemben. Tehát Brennan-nek még bõven van hová fejlõdnie, remélem majd õ lesz az, aki kimondja, hogy ebben Angelának volt igaza. Szerintem itt látszott az egész sorozat alatt a legjobban, hogy Angela egy bizonyos szinten sokkal többet tud Brennan-nél az életrõl magáról. Brennan mint a tudós, aki az ember mint faj minden porcikáját ismeri, az élet technikai részét, a mûködését, Angela viszont az a valaki, akinek lehet fogalma arról, hogy valójában mit is jelent embernek lenni, ennek pedig semmi köze ahhoz, amit Brennan "tudás"-nak nevez. És ez az igazán fontos, hogy valójában Angela sokkal közelebb jár az élet megértéséhez, mint Brennan, mert egy bizonyos pont után a tudomány már nem szolgál válaszokkal.
10/10
R.ka 2010 jún. 06. - 15:48:37 10/10 Előzmény memari
(1890/28805)
Íme az emlegetett sztori:

http://www.fanfiction.net/s/5990019/1/What_it_Means_to_be_Human

Csekkoljátok le ti is :) Szerintem a kezdet elég ígéretes, nem tudom az író mit tud majd kihozni belõle hosszútávon. Az elsõ néhány fejezet kimondottan tetszik.
10/10
memari 2010 jún. 06. - 14:10:34 10/10
(1889/28805)
nem azt mondom, h szeressenek bele vki másba, hanem 1 pótlékként legyenek el vkivel, aztán amikor hazajönnek ráeszmélnek, ki is kell nekik ha már mindenképp a +1 fõs verzió következik, de nem bánnám, ha HH nem lépné meg ezt.
10/10
follia 2010 jún. 06. - 12:08:09 10/10 Előzmény memari
(1888/28805)
na én meg pont ezt nem szeretném. mármint, az érzelmi része miatt. Brennan szerintem már rájött, hogy a szex az nem csak szex, talán ezért is nem láttuk az utóbbi idõkben alkalmi partnerekkel... (anyám, szerintem annyira meredek, hogy ezt eddig simán érzelmek nélküli "tevékenységnek" gondolta!, mindent elnéztem neki, de ezt az egyet nem. :) lehet, hogy túl naiv vagyok...) szóval szerintem bármelyik is jönne haza valami új "szerelemmel", az a másiknak hatalmas csalódás lenne, és nem kéne már az idegeiket tovább tépázni! azt meg nem hiszem, hogy bármelyikük is valóban bele tudna szeretni 1 év alatt valaki másba - ilyen háttér után legalábbis.

azt, hogy Bren örökbefogad egy bébit, még elképzelhetõnek tartom, bár olyan jó lenne inkább azt látni, hogy megtörik az egy évet, és elõbb hazajönnek, és itthon/otthon rendbeteszik a dolgaikat.
10/10
memari 2010 jún. 06. - 02:19:15 10/10
(1887/28805)
nemár!
játszon csak a csontokkal, és ne járkáljon árvaházba, pláne ne sokezer kmre mindenkitõl és Boothtól legyen nyítszívû!

Akkor inkább már Booth jöjjön haza vmi katona csajszival, v Brennan 1 másik szakival, és itthon térjenek észre.
Bocsi, talán kicsit erõsen tûnik, de csak Angiék +1 fõvel való hazajövetelét szeretném. De pont ez az amit mindenki vár, és nem a Bonesét.
10/10
R.ka 2010 jún. 05. - 22:47:20 10/10
(1886/28805)
Bocsi, tényleg a lényeget lefelejtettem :) Szóval örökbefogadott egy 6 hónapos indonéz babát, akit egy árvaházban látott meg és képtelen volt otthagyni. Tényleg nem vall rá a dolog, de lehet hogy már kezd eléggé nyíltszívû lenni :) Booth anyagát késõbb is felhasználhatja. Vagy kérhet tõle újat is :)))

Ez a mai rész a Coolon nagyon jó! Zach és Hodgins milyen támadóan léptek fel Brennan volt professzorával szemben :)