Téma: Dr. Csont

10/10
follia 2010 dec. 11. - 23:24:04 10/10 Előzmény pluhildi
(8045/28805)
Brennan ágynemûje milyen jól néz ki!! :) nekem is kéne már vennem hasonlóan szép színeset, aztán még szívesebben bújnék ágyba... :)

visszatérve egy kicsit Booth-ra: talán a következõ részben fog tudni bizonyítani. (legalábbis nekem van mit bizonyítania) hangsúlyozom: talán. bár amit Lilla linkelt be, a GMMR-es cikk, abban írják, hogy Booth a lovagok lovagja, szóval nem hagy csak úgy ott egy nõt, mert õ úriember... nah, ez azért szerintem mostanában erõs túlzás, de tény, hogy igazán jól nevelt. de lássuk be, csak azért együtt maradni valakivel, mert azt diktálja az illem, hááááát... nyomasztó és kényelmetlen - ez a minimum. és folyamatos lelkiismeret-furdalással jár. persze tudom, õ most "szereti" Hannah-t. ez mindjárt más... remélem, most, hogy ezt bebizonyították a készítõk, már nem lesz annyi közös ágy-, csók- és egyéb turbékolós jelenetük. :S
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 23:20:51 10/10
(8044/28805)
természetesen. :D
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 23:12:01 10/10
(8043/28805)
mamáméknál kettõ is van! na erre varrjatok gombot..:D:D
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 23:11:09 10/10
(8042/28805)
komolyaaaaaaan? :D neeeeeeeeeeeeee... nyomi szinkronosok...:D még nem láttam, de úgy érzem kiakadok hétfõn xD
10/10
follia 2010 dec. 11. - 22:54:14 10/10 Előzmény pluhildi
(8041/28805)
ugyanaz az óra, mint a 4x26-ban, vagy mi a lényeg? twitter-en olvastam egyik nap valami nagy észrevételt, lehet, ez volt az, már nem emlékszem. de az óra ugyanolyan, mint a 4x26-ban, az tuti. meg mint az mi otthonink... :) meg még szerintem kb. 26.000.000 másik emberé...
10/10
follia 2010 dec. 11. - 22:52:23 10/10
(8040/28805)
jah, igen, látom, eszedbe jutott! :))))
10/10
follia 2010 dec. 11. - 22:51:19 10/10 Előzmény pluhildi
(8039/28805)
jah, és ráadásul a porondmester hogy konferálja fel õket, az volt a legnagyobb gáz az egészben: BOOTH ÉS BONES! pfffffffffff.... akik a szinkront csinálták, végignézték csak egyszer is a részt, hogy nem jöttek rá, hogy ez egy undercover nyomozás?????
10/10
follia 2010 dec. 11. - 22:48:53 10/10
(8038/28805)
ugye-ugye? mit meséltem a bundáról? :)) remélem, ez is eszedbe jutott... xD

ui.: ez OFF volt...
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 22:48:40 10/10
(8037/28805)
elõzõ részben, mikor Bren vizsgálta a csontvázat, volt egy szám, kicsit hátborzongató ott, meg kicsit furi, de nekem tetszik :D:D
http://www.youtube.com/watch?v=ttwuRgY88Wo
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 22:36:08 10/10
(8036/28805)
Na Follia, Rád gondoltam, mikor Nikolas továbbjutott...
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 22:35:42 10/10
(8035/28805)
szerintem is.

hát nem tudom, én úgy gondolom, ez így fair, hogy megkérdezte, hogy kell-e neki valaki (Angie pl)-ok, leszámítva õt, saját magát:D-
Nem maradhatott vele, mint barát most nem vigasztalhatta...Bren-nek meg most élete talán elsõ kosara után nem egy olyan férfira van szüksége, aki egy személyben legjobb barát és az elutasító, hanem tényleg egy barátra. Meg Booth is nyilván azt érezte, hogy nem maradhat vele azok után, hogy "ejtette", hisz õ is tudja, milyen egy ilyen "ejtés"...
10/10
follia 2010 dec. 11. - 22:19:08 10/10 Előzmény pluhildi
(8034/28805)
"szerintem ebben a részben ért tetõpontjára a taszítás, eltolás (push) vagy nem is tudom minek nevezzem Booth részérõl azzal, hogy "associate"-nek nevezte Brent. ha nem mondjátok nekem akkor is feltûnt volna, ilyet korábban sem mondott soha....ha Bren is észrevette akkor még ez is tehetett egy lapáttal az érzelmi zûrzavarára"

én úgy emlékszem, nevezte már associate-nek Bren-t, nem mostanában, de régebben tán nem is egyszer. ez nekem nem tûnt célzásnak.

"mielõtt láttam volna a részt baromi mérges voltam Booth-ra de akkor csak az általatok és más vélemények alapján tudtam megítélni. aztán a kezdetekben sem válozott az érzésem egészen addig a pontig amikor az irodában rákérdezett Bren-re, hogy miért is veszi ezt ennyire magára... sajnos a filmben nem lehet látni, de képeken egészen jól, hogy Bren sírása õt sem hagyta hidegen, majd nézzétek jól meg....az autós jelenetrõl nem is beszélve...
igaz mondjuk elõtte azért még tört döfött Bren szívébe azzal a ...as usual.... megjegyzéssel mintha neki állandóan meg kellene mentenie és ezt már r*hadtul unja (nem tudom hogy csak én éreztem-e így?)"

az "as usual"-t szerintem a régi Booth mondta, aki tényleg küldetésének tartotta, hogy védelmezze Brennan-t. :) viszont a többit a vak is észrevette volna, mármint hogy Bren-re szokatlan hatással van az ügy. én Booth viselkedését még mindig csak annak tudom be, hogy zavarban volt, mert Bren-t még õ sem látta ennyire megnyílni, és egyszerûen nem tudott vele mit kezdeni... végül is megértem, de ahogy már korábban is írtam, totál hülyén jött ki, hogy megkérdezte, hívjon-e valakit, aki majd Bren mellett lesz... hirtelen kihagyott az agya, és nem gondolkodott??

szerintem az elkövetkezõ részekben inkább kerülni fogják egymást, amikor csak lehet...
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 22:10:16 10/10 Előzmény pluhildi
(8033/28805)
az óra? vagy mit kell nézni?
basszus, kiesett Veca, és bennmaradt három pasi... ezt se nézem tovább... Jó, tudom, hogy 2 hete Katinál is ezt mondtam, de most már tuti nem..:D:D Ez bunda...
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 21:00:28 10/10
(8032/28805)
ezt a képet ma már többször láttam, de érdekes módon csak most vettem észre rajta valamit....
látjátok az elsõ képkockát???? ;-D
most már legalább tudok valamit - legalábbis én - amit eddig csak találgattam :))))
10/10
pluhildi 2010 dec. 11. - 20:50:05 10/10
(8031/28805)
pont most láttam az elõzetesét és tényleg kitakarták !!!!
pedig ott aztán semmi nem történt !!! csak a látszat csalt :)))))
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 20:13:51 10/10
(8030/28805)
uhh mit találtam :D:D
ennek csak a másik verzióját ismertem, de ez is gyönyörû :)))
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 16:49:52 10/10
(8029/28805)
How careful were you with the words that were used between them in that scene? Booth never explicitly said “I love you” to Brennan in the 100th episode and Brennan didn’t use those words in this scene — is that something that is being saved for the right time?

CK: [pause] You know, I think that in life, again, you have to choose your words carefully. And we all know how much those words mean. We debated the language in the scene and it was adjusted a bunch of times to try and get it to the truest possible point. And if it feels a little bit frustrating, that’s because it’s meant to.

-Milyen óvatosan bántatok a szavakkal abban a bizonyos jelenetben kettejük között? Booth nem mondta Brennan-nek konkrétan azt, hogy "Szeretlek" a 100. részben, és Brennan sem élt ezzel a szóval abban a jelenetben-ez valami, amit a "megfelelõ idõre" tartogattok?

-[csend] Tudod, szerintem -megint csak az életben- óvatosan kell bánnod a szavakkal. És mindannyian tudjuk, mennyit jelent ez a szó. Vitatkoztunk a szövegrõl abban a jelenetben, és rengetegszer írtuk át/egyeztettük, hogy a lehetõ leghihetõbb/õszintébb legyen. Ha mégis kicsit csalódást okoz, az talán azért van, mert olyannak szántuk.

Szóval itt is szóba kerül, hogy egyik sem mondta hogy "szeretlek". Szerintem ezért Brennan nem okolható, nem hiszem, hogy képes rá, még soha sem mondta senkinek. Helyesbítek: MOST MÉG nem képes rá.. Hisz csak most fogalmazódott meg benne, hogy szerelmes, még akkor is nehéz ezt mondani, ha tudod és "átlagos ember vagy", hát még ha Brennan..:D Booth viszont mondhatta volna neki a 100.ban...
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 16:40:00 10/10
(8028/28805)
Not to mention that Booth has a girlfriend. I know some fans will probably be annoyed he turned Brennan down, but the Booth that we’ve come to know and love over the past five seasons wouldn’t just say, “Bye, Hannah, it was nice knowing you!” He is an honorable man.

CK: Yes! That is actually what people have to [realize]. You hit it on the head. People have to remember that he’s a man of honor and a man of honor doesn’t do that. He’s the best side of the best kind of man. And it would be wrong for him to just throw off a woman that he was in a committed relationship with.

-Arról nem beszélve, hogy Boothnak barátnõje van. Tudom, hogy számos rajongót idegesít, hogy elutasította Brennan-t, de az a Booth, akit 5 év alatt megszerettünk és megismertünk nem olyan fajta, hogy csak azt mondja: "Viszlát Hannah, örülök, hogy megismertelek!" Booth egy úriember.

-Igen! Pontosan ez az, amit az embereknek is észre kell venniük. Fején találtad a szöget. A nézõknek észben kell tartaniuk, hogy õ a Becsület Megtestesítõje, és a Becsület Megtestesítõje nem csinál ilyet. Õ a legrendesebb pasik legjobbika. És ez russzul venné ki magát, ha csak úgy eldobna egy nõt, akivel elkötelezett kapcsolatban élt.
10/10
muveszno.gr 2010 dec. 11. - 16:32:26 10/10
(8027/28805)
Ebben az interjúban fejtegetik, hogy kéne Emilynek díj: http://www.givememyremote.com/remote/2010/12/10/bones-carla-kettner-talks-writing-the-doctor-in-the-photo-brennan-booth-and-micah/

I know you’re the writer on record for this episode, but I assume it wasn’t solely your choice to have Booth turn her down, correct?

CK:[...]I think the Booth and Brennan love story that we all want to see play out, I don’t think we want there to be any sudden moves in that. I think their journey is about the rocky road to a happy ending, if you know what I mean.[...]We all know that’s the most frustrating thing on the planet, but I think the same way for Booth and Brennan, because we’ve all come to know them so well, they’re like family members. It’s like, “Hello? Guys, wake up! You belong together!” But if that came to pass in a sudden way, it wouldn’t be organic, it wouldn’t be right. At this point, in the world of the show, they’re real people and it’s hard and it’s a struggle to get to your true love in life and in BONES. I don’t think anybody believed that it would be as easy as Brennan declaring herself and Booth accepting, because it shouldn’t be. It wouldn’t be honest[...]

CK: "A Booth-Brennan szerelmi történetben, amit mindannyian akarunk, hogy végre kiforrjon, úgy gondolom, hogy nem akarunk semmi hirtelen mozzanatot. Szerintem a történetük egy nehéz, rögös út a boldogság felé, ha értitek, mire gondolok.[...]Mindannyian tudjuk, hogy az a legbosszantóbb dolog a világon (látni, hogy, amikor egyik akarja, másik nem, és fordítva és szükség van egy kis "kitérõre"/ld.Hannah/, hogy ráébredjen az ember, kihez is tartozik), és ugyanez a helyzet Booth-szal és Brennan-nel is, már olyan jól megismertük õket, olyanok, mintha egy család lennének. Ez olyan mint a "Hali, Skacok, ébresztõ, ti összetartoztok!" De ha ez hirtelen történik meg, akkor az nem természetes, úgy nincs rendjén. Ennél a résznél a sorozat világában õk valóságos emberek, és megtalálni az igaz szerelmedet igenis nehéz és szenvedés a való életben és a BONES-ban is. Nem hiszem, hogy bárki is azt gondolta, hogy ha Brennan felfedi érzéseit, Booth majd egyszerûen kapva kap az alkalmon, mert ennek nem így kell történnie, ez nem lett volna helyes..."

szótár nélküli, gyors és nem különösebben magyaros konyhafordítás Zorának, meg annak, aki lusta végigolvasni, de azért talán megteszi :)
Ezt a részt véltem fontosnak kiemelni meg még egyet vagy kettõt, mindjárt írom azt is.
philosz 2010 dec. 11. - 16:23:08
(8026/28805)
Az (ál)latin zárlat briliáns értelmezéséhez csupán egy kis pontosítással járulnék hozzá - nem állhatja meg a filozófus énem...


Micah: I attended this lecture with this philosopher guy who says for something to be objective it must be separate from the mind. And nothing is separate from the mind, ergo ipso facto colombo oreo.

Szóval a fordítási javaslatom:

Elmentem az elõadásra, amit az a filozófus srác tartott, aki azt mondja, ahhoz, hogy valami objektív legyen, az elmétõl különállónak kell lennie. És az elmétõl semmi sem áll külön, ergo ipso facto colombo oreo.

Na, ez csak a philoszkodás - de a végkövetkeztetéssel (még a khm, vulgárisabb megfogalmazásban is) maximálisan egyetértek!