Téma: Dr. Csont

10/10
zora 2011 márc. 12. - 09:01:26 10/10
(11005/28805)
Én valahogy szét tudom választani a karaktert a színésztõl, így csak annyit tudok mondani, hogy David jól játszott, de ha Booth hülye volt, azt Hanson felé jelezném. Csak az amerikaiak ennyire fanok, vagy én vagyok ennyire nem? (na, ez se valami magyaros...) Úgy értem, hogy a karakterre haragszanak, de a színészt szidják.
10/10
zora 2011 márc. 12. - 08:58:28 10/10
(11004/28805)
Amikor Booth eteti, az jégkrém, és erre mondja Bren, hogy inkább sört inna. Ugye? Sajnos évadra nem emlékszem. De mivel ez a vége, így nem lehet 1, vagy 2, mert azoknak a képeit ide betettem. Nemsokára megcsinálom a többi évadot is, akkor rájövök.
10/10
zora 2011 márc. 12. - 08:55:48 10/10
(11003/28805)
Öröm olvasni ezen a napsütötte szombat-délelõttön az éjszakai beszélgetéseteket! Köszönöm a fordításokat!
A sapin is K-val van a név!
Brodsky-tól én is féltem! Valahogy éreztem, miután B eltette a pisztolyát, hogy valaki várja. Annyira látszott az õ félelme is!
Brent és Parkert én is e szempontból féltem...
10/10
follia 2011 márc. 12. - 01:14:08 10/10
(11002/28805)
én már rég lájkoltam! :) és most csak azért jött elõ belõlem a versenyszellem, mert 1:10 AM van helyi idõ szerint... :D de abban megegyezhetünk, hogy jól is áll meg cuki az a sapi!

a gyertyás képnél nekem is ugyanez jutott eszembe. én a helyükben a kapcsolatukkal kapcsolatos (nagyon magyaros...) félelmeket írnám föl a papírra, amit azért égetnek el, mert így jelképesen megszabadulnak a hátráltató tényezõktõl. :) igen, tény, hogy ebben Bren nem hisz, de hátha Booth meggyõzi valahogy...

csók szerintem sem lesz. csak a pillanat. egy összenézés maximum. még ha be is indulna valami, úgyis jönne valaki hellózni... :D
10/10
follia 2011 márc. 12. - 01:08:31 10/10
(11001/28805)
Zora, csak neked, a lényeg:

a kék székek, amiket cipelnek, stadionszékek. mikor betuszkolják õket a liftbe, bezáródik az ajtó, elindulnak, és már majdnem félúton járnak, mikor elmegy az áram. B és B majdnem fél napra bennragad a liftben. utána mondja David azt a gyûrûs mondatot, hogy a lift az a hely, ahol megbirkózhatnak az érzéseikkel, Booth elõhúz egy gyûrût, stb... de ez csak poén. :)

forgatáskor a székekbe elég sûrûn beverték a fejüket, és nehéz volt úgy helyezkedni, hogy a kamera is jól lássa õket, de ennek ellenére simán ment minden. David örül, hogy ilyen jó részeket rendezhet, mert elég lutri, hogy kinek mi jut. igaz, hogy enyhén átlépte a költségvetést a sok extrával (mûhó, hógyártó gép, stb.), de ettõl, és a különleges kameratechnikától olyan élethû az egész, hogy a nézõ tényleg egy hóviharban érzi magát.

BB igazából csak néhány jelenet erejéig lesz a liftben, beszélgetnek Booth apukájáról, kettejük kapcsolatáról, és talán még meg is csókolják egymást, ki tudja. ------> erre a riporter megkérdezi, hogy erre tényleg van esély? mire David azt feleli, hogy persze, lesz egy pillanat, egy nagyon erõs (jelentõségteljes) pillanat...
a végén a rajongók izgatottak lesznek, de néhányan talán a cipõjüket fogják a képernyõhöz vágni (Lilla meg a papucsát xD )

aztán még Hodgins és Wendell fog valamit ökörködni a laborban, ezt nem egészen értem, de nem is kardinális kérdés. biztos élvezik majd az áramtalanságot. :)

még beszél a múltkori szakítás utáni bárjelenetrõl is, hogy az mennyire szükséges volt, mert így az emberek láthatják az érzékeny oldalát is, azt, hogy miután Hannah visszautasította, belül igenis fájdalmat érzett, mérges volt, és köszöni a fanoknak, hogy bíztak benne... (ezt sem tudom rendesen lefordítani, de szerintem arra céloz, tartott tõle, hogy amiért Brennan közeledését/vigasztalását visszautasítja, majd jól lebunkózzák, - mi meg is tettük :)) -, ehelyett nagyon elismerõen nyilatkoztak a játékáról. ezt Twitter-rõl tudom, mert a sok DB-fantól csak úgy záporoztak az üzenetek Jaime felé, hogy adja át David-nek, mennyire remek volt, aztán David-tõl jöttek a köszönömök szintén Jaime-n keresztül.)

és végül David még arra is kitért, hogy miért nem hordja mostanság a Cocky övcsatját. amíg a Broadsky-ügyet le nem zárja, addig a jelenlegi puskás övcsat marad. a sniper-story vége az utolsó elõtti részben várható, szóval a "hetyke" övcsat valószínûleg már csak a következõ évadban kerül elõ újra.

huh, ez hosszú volt. elég szabadosan fordítottam, de a lényeg a lényeg. :)
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 12. - 00:43:56 10/10
(11000/28805)
nem :D ilyen késõn hajlamos vagyok komolyan venni..xD najó nem, reménykedtem, hogy tényleg csak poén, rossz vicc lenne...:D

nézted azt a képet nem? a gyertyagyújtósat?
Lehet, hogy az ügy után most nem piálni fognak, hanem elmennek Booth lakására és megbeszélik, hogy...nem tudom.. nekem ez a papírfecni-égetés valami gyerekes fogadalomnak tûnik, amit csak azért nem tartok valószínûnek, mert Brennan Brennan..:D Amúgy jópofa dolog lenne. Csak nem tudok elég értelmes indokot találni, hogy mit beszélnének meg, hogy mikor jönnek össze, meg most miért nem? Csók szerintem tuti nem lesz, mert akkor az nagyon hamar "eldurvulna" :D. Gondolom azt meg nem akarják, hogy a jövõheti részben lefeküdjenek, valamivel még húzni kell minket is.

Ezt meg kb fél órája akarom írni, hogy lájkolom Bren sapkáját ;)
10/10
follia 2011 márc. 12. - 00:38:49 10/10
(10999/28805)
igen. de jó poén, nem? :D
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 12. - 00:33:19 10/10
(10998/28805)
ez a gyûrûs dolog csak poén volt, ugye? :D
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 12. - 00:31:12 10/10
(10997/28805)
köszi, most megint itt maradok, mert el kell olvassam :D:D:D
10/10
follia 2011 márc. 12. - 00:29:51 10/10
(10996/28805)
:)))))))))))
én is találtam valamit, tök vicces, szerintem még Zorának is lefordítom! http://insidetv.ew.com/2011/03/11/bones-david-boreanaz-blizzard-elevator-episode/

legjobb: "...elõvesz egy gyûrût, és megkérdezi, hogy hozzám jönnél, kérlek?" "nem." :DDDDDDD
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 12. - 00:24:58 10/10
(10995/28805)
jajaja tud, de van, mikor felsül, olyankor is nagyon jól szórakozom :D

na találtam valamit a promo alatt, valaki kommentelte:

"I bet he says they have to sleep together as in, fall asleep and spend the night in the elevator, sleeping together to stay warm. and she interprets sleeping as sex.."

Zorának: "Fogadok, hogy úgy érti az együtt alvást, hogy elaludni, és együtt tölteni az éjszakát a liftben, és együtt aludni, hogy melegen tartsák egymást, és brennan érti az együtt alvás helyett a szexet." -ez amúgy lehetséges.

Follia, tetszett ez az "csak az amerikaiak gondolják így"...xD:D
Amúgy vágod, nem, hogy már 3x elköszöntünk, de még itt vagyunk? :D
csak én mindig találok valamit, és jövök megosztani...:D
10/10
follia 2011 márc. 12. - 00:21:11 10/10
(10994/28805)
jah, még azt is biztosra veszem, hogy Booth-nak megint beállt a dereka...
10/10
follia 2011 márc. 12. - 00:16:04 10/10
(10993/28805)
a "Booth feje vs. Brennan melle" kérdést megfejtem: Booth ki akar szabadulni, és gondolja, hogy ha felemeli Brennan-t, akkor õ ki tud mászni a lift tetején át... (ilyesmit is csak az amerikaiak tartanak lehetségesnek...)

már a múltkor is írtam, hogy Brennan baromira tud flörtölni, csak az a baj, hogy a végén általában õ riad vissza... de tényleg jól csinálja! :)
10/10
follia 2011 márc. 12. - 00:08:27 10/10
(10992/28805)
de én akkor is szeretnék Brennan-Ange õszinteségi rohamot! :)) ha nem Hannah-ról, hát nem, de legalább a saját életükrõl!
és akkor miért mondták, hogy lesz, ha nem is lesz?? hazug dögök! :) :S

jócccakát!
10/10
follia 2011 márc. 12. - 00:05:43 10/10
(10991/28805)
a Staccato Mamba-n én is szakadtam! :D nagyon nagy arc ez a Billy! bár eszembe jutott közben a Kill Bill, abban is van egy "Mamba", már nem tudom, melyik, de az egyik gonosz, akit Uma kinyír. :)
a "Katherine Brennan" az én feliratomban is k-val szerepelt, de szerintem a kis sapin is. aztán lehet, hogy rosszul emlékszem...


a 6x16-os promoban nekem még az tetszik, mikor Bren megkérdezi, hogy "miért hello-zik itt mindenki??" :))))))))
azzal a nyitott lifttel én sem vagyok kibékülve. szép, meg hangulatos, meg így lehet hello-zni, de kicsit sem privát. :S
jah, meg még az érdekelne, hogy mikor ketten egymáson fekszenek a hóban, azok kik? Booth+? Bren ott áll mellettük, szóval õ nem lehet.
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 11. - 23:58:39 10/10
(10990/28805)
azért ajánlom figyelmetekbe, hogy 0:22-nél Booth a hátán fekszik valamin, Bren meg elõtte ül/térdel vagy valami hasonlót :D
*duplááán szemöldök-vonós-smiley*

na megyek, mert fárasztó volt azért ez a nap, meg eleget csevegtem most itt magammal, meg amúgy se tudok már mást kielemezni valószínûleg semmibõl...:D hogy bírjuk ki ezt az egy hetet? :S:(

Na jó éjt :)
10/10
follia 2011 márc. 11. - 23:56:27 10/10
(10989/28805)
maga Broadsky nekem semleges, számomra az izgalmas, amit a jelenléte vált ki Booth-ból. hogy felvetõdik a kérdés: milyen éles a határ a "mesterlövészként embereket ölni egy harcban", és a pusztán szubjektív igazságszolgáltatás között (végül is mindkettõ egyfajta ellenséget öl meg, csak nem mindegy, milyen indíttatásból). hogy fél attól, hogy Brennan Broadsky-val fogja azonosítani, mert csak a tényeket látja, hogy egy helyrõl jöttek, mindkettõ mesterlövész volt, végül is ugyanazt tették... hogy emiatt negatív véleménnyel lesz róla, még ha az tudatalatti is. engem a mostani részben ez fogott meg.
ott viszont kicsit féltem, amikor Brennan a prérin Booth utasítása ellenére mégis kiszállt az autóból. OK, tudtam, hogy õ nem kaphat halálos lövést, mert azzal vége a sorozatnak, de azért mégis ijesztõ volt, ahogy játszotta a szabad prédát.
vajon tényleg lesz egy kancsi, akinek ártani fog Broadsky?

más: az még OK, hogy Cam csak a rész felénél jelent meg (biztos fodrásznál volt, hihi), de hogy csak egy jelenetet kapjon az egészben, hát ez igencsak fura számomra... ugyanígy Vincent. volt az a két szánalmas kis szösszenete (mármint nem õ volt szánalmas, hanem a helyzet, amibe belekényszerítette magát, hogy ezentúl csak a tárgyhoz kapcsolódó megállapításokat tesz), és ennyi. igazából semmi. :(
azt sem értettem, hogy Booth azért a 2 mondatért miért ment be a laborba. telefonon is simán megbeszélhették volna Hodgins-szal. ezek alapján itt-ott kicsit kidolgozatlannak tûnt ez a rész.
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 11. - 23:53:51 10/10
(10988/28805)
Ééértem már. :D Letérdel Booth és pont Bren melléhez simul arccal mikor Sweets jön :D hmmm...*szemöldökvonogatós-smiley* (kár, hogy itt nincsenek smiley-k....)
10/10
muveszno.gr 2011 márc. 11. - 23:48:21 10/10
(10987/28805)
Közben visszaolvastam és utolértem "magam", látom, Follia már rég megválaszolta a kérdésre a választ, plusz ezek szerint csak én szedtem le olyan feliratot, amiben a gyerek nevét K-val írták (Katherine) :D

Blackout in the Blizzard: írta a kép alatt, hogy David azt nyilatkozta, hogy a rajongók izgulni fognak (gondolom szorítani), de lesznek olyanok is, akik majd hozzá vágják a cipõjüket a tévéhez :D. Miért van olyan érzésem, hogy én a monitort fogom a papucsommal püfölni?:D
Amúgy azt se értem, hogy jön fel egy ilyen nyitott liftben egy olyan téma, hogy "hmm, tényleg, milyen furi lenne, ha nem feküdnénk le...mindkettõnknek remek az állóképessége, fantasztikus menet lenne!" ez hülyén hangzik, de azért nem írom át, mert lehet hogy pont úgy kellene fordítani, azaz értelmezni, hogy "Fura, hogy nem fekszünk le..." ez most még rosszabb...:D Nem tudom egyeztetni! :D De akkor nem fordítom, hanem inkább mondom, én hogy értem :D szóval, hogy mi van, ha ezek ketten most realizálják, hogy jééé milyen érdekes, hogy õk nem szexelnek, pedig milyen jók lennének együtt...A jövõ idõre vonatkozólag most konkrétan nem tudok egy olyan szitut sem elképzelni, amiben azt tárgyalják, hogy az elkövetkezendõ x évben nem fognak lefeküdni és az milyen fura lenne. Nekem valahogy inkább olyan, hogy a jelenre vonatkozik. Na de nem tudom.
Azt meg nem teljesen értem (jaj, olyan gonoszak ezek a promo-k :D), hogy mit csinálnak, mikor jön Sweets. Nyilván szabadulni próbálnak és biztos valami kellemetlen testhelyzetben vannak, ami kissé félreérthetõ? Sweets meg megilletõdik, Brennan meg nem érti miért?

Ez most gyors váltás, de akartam írni, hogy Follia, lehet le kéne tenned lassan az Angie-Bren Hannah-témájú beszélgetésérõl. Lehet nem rakták bele, vagy meg se valósították...Vagy épp most jön majd?
10/10
R.ka 2011 márc. 11. - 23:46:42 10/10
(10986/28805)
SPOILER

Most végeztem, és nagyon tetszett!!! Angie apjának névválasztása: Staccato Mamba!! :D Ezek után kíváncsi vagyok, mi lehetett Angela eredeti neve... Hodgins nagyon cuki volt a végén, amikor telefonált Angelának és azt mondta "mi gyõztünk" :)
Bones és Booth együtt tényleg olyanok voltak, mint a régi szép idõkben. Broadsky rám is a frászt hozza, de kellett ez már a sorinak, örülök, hogy van "nekünk". Amitõl viszont rosszul lettem: Broadsky-nak elég sz.rul esett, hogy a Paula megöngyilkolta magát (lehet volt köztük valami). Attól félek, úgy próbál majd Booth-nak visszavágni, hogy õ is kipécéz valakit, aki Booth-nak jelent sokat (pl. Bones vagy Parker)... Amikor Booth lakásán volt és beszélgettek végig ezen agyaltam :(

Btw: a staccato jelentése szaggatottan, röviden, a kottaírásnál használják (wikipédiás info).

Tényleg furi volt, hogy Cam csak egy jelenetben szerepelt, még Vincentet és Angie apját is többet láttuk. (a haja elsõre fura, amúgy jól áll neki, meg fogom szokni)