Téma: Dr. Csont

10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 20:03:07 10/10
(26305/28805)
Nem szemét, lényeglátó. :D
A sztori viszont egész érdekes, engem kíváncsivá tett. Ha megtudok róla valamit, hozom.
10/10
follia 2012 máj. 23. - 17:09:54 10/10
(26304/28805)
jaja, valami hasonló jutott nekem is eszembe, mikor az anyukájával kapcsolatos párhuzamot hoztam. mostmár megérti, hogy néha >muszáj< menekülni...
10/10
zora 2012 máj. 23. - 14:32:21 10/10
(26303/28805)
Nagyon tetszett az évadzáró rész. Azért ez mennyire reális veszély, nem, hogy valaki meghamisítja kamerák felvételeit, meg telefonhívásokat. Ez volt a legokosabb, amit Tempe tehetett. Ráadásul, mivel nem az õ ötlete volt, Pellant talán még mindig abban a hiszemben van, hogy Brent letartóztatják, nem?
Amúgy így Tempe még inkább megérti a szüleit, hogy amit 21 éve tettek, azt miért tették.

Még nem olvastam a hozzászólásokat az elmúlt 9 napon, lehet, csak ismétellek titeket.
Nagyon várom a következõ évadot, nagyon hosszú lesz ez a 4 hónap...

Christine-rõl a kép olyan, mintha sejtené, sokáig nem látja az apukáját... :-(((
10/10
follia 2012 máj. 23. - 14:07:48 10/10
(26302/28805)
http://www.imdb.com/name/nm1715118/
http://www.imdb.com/name/nm0737533/

mennyi dögös szõkével játszik együtt, Jaime aggódhat... :D
(tudom, szemét voltam...)
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 12:16:01 10/10
(26301/28805)
David új filmje. Még nincs fenn sok infó, de http://www.imdb.com/title/tt1925479/

--
Synopsis: When a doctor and security guard dream at night, their dreams consist of what the other person did during the day. They meet when the security guard murders his wife, is then hit by a car and brought into the doctor's emergency room.
--
10/10
follia 2012 máj. 23. - 11:47:42 10/10
(26300/28805)
LÁJK! :))))
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 06:16:15 10/10
(26299/28805)
Na ez aktuális. :)
Új hír:

--
Question: Are the Bones producers approaching the upcoming eighth season as the show’s last? —Robert

Ausiello: Hell no. “I could see Season 9 or 10 being the last,” says series creator Hart Hanson. “But definitely not [Season 8]. Post Booth and Brennan being together, there’s a good three seasons [of story] left.”
--

Nagyon remélem én is!!!!! :)))
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 06:11:35 10/10
(26298/28805)
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 06:08:48 10/10 Előzmény e-batta
(26297/28805)
Brennan: Örömmel látom, hogy kirándulása egy újabb ál-szakterületre, mint a filmes konzultáció, nem tompította el tudományos éleslátását.
Filmore: Köszönöm?
Brennan: Töltök egy kis idõt a lányommal, de elérhetõ vagyok mobilon.
Filmore: Kiváló tudós, sikerkönyvíró, és most elhivatott édesanya. Néha azt gondolom, csak azért tûnik fel az életemben, hogy alkalmatlannak érezzem magam.
Brennan: Túl sokra tart, Dr. Filmore. Ön tökéletesen képes rá, hogy felismerje saját alkalmatlanságát.
--

Ez MEGALOL!!!! :)))))))))))
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 05:55:15 10/10 Előzmény e-batta
(26296/28805)
Alig várom hogy lássam Lazy-ék feliratával a 7x12-t!!! :)))

Más.
Múltkor írtam hogy TJ bejárja a fél világot júniusban. Néha helyzetjelentést ad: jelenleg NYC-bõl tart Afrikába. Hamarosan jön Európa! :))
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 05:51:09 10/10 Előzmény e-batta
(26295/28805)
Liam Toynen = Ian Toynton :)))
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 05:50:14 10/10
(26294/28805)
Az évadzárót pedig még azóta sem néztem meg újra. De ami késik jön, remélhetõleg hamarosan kellõképp érettnek fogom magam érezni hozzá.
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 05:49:18 10/10
(26293/28805)
Még annyi, hogy a The Doctor In The Photo-val elõször úgy voltam hogy megnézem, mit hoznak ki belõle, de úgy döntöttem inkább megvárom a véleményeteket. Az egyik kedvenc részem, nem akarom a szinkronos elbagatelizálását élõben nyomon követni, szóval meséljétek majd el milyen volt. :)
10/10
csikrisz 2012 máj. 23. - 05:36:57 10/10
(26292/28805)
Sziasztok!

Elõször is Lilla: Kérlek ne haragudj, amiért nem jöttem este. Sajnos az elmúlt/elkövetkezendõ pár nap még ilyen lesz. Annyi munkám van hogy szinte bent éjszakázom már lassan a cégnél.........

A szinkronra/folytatásra is szeretnék reagálni egy picit.
Én továbbra sem szeretem. Elfogadom nyilván a létjogosultságát/szükségességét, de engem olyan szinten irritál ez a fajta affektálása Bertalan Áginak és Széles Tamásnak, hogy eljutottam most hétfõn arra a szintre, hogy képtelen vagyok ezt tovább nézni. Akkora számomra a kontraszt a valódi szereplõk hangja, hangszíne, tónusa és a szinkronszínészeké között, amit képtelen vagyok fejben rendezni, az pedig senkinek nem jó, ha hetente egyszer szétidegeskedem a fórumot a félrefordítások (annyiszor megbeszéltük már, az rtl-nek egy halom pénze van/lenne rá hogy pontos fordítást csináljon, vagy ha pénz-szûkében is van ott vannak a magyar fordítások, tessék letölteni egy Lazy&Kabukit, kb 50x jobb mint amit õk valaha is csináltak..), a hibák, a kiabálás, a TEMPERENSZ (ez a legrosszabb, és már Széles T. is ráállt :( ), a magyar nyelvbe való túlzott átültetés miatti értékvesztés stb. miatt.
Ne haragudjatok, én már annyit panaszkodtam emiatt, hogy megértem ha túlzásnak tartjátok, de elképesztõ módon zavar az egész.
Nyilván nekem kell ezen túllendülnöm, amit meg is fogok tenni, és bár nem vagyok vallásos, de szinte késztetést érzek arra, hogy elmormoljak egy imát, hogy amikor elkezdtem nézni, angolul töltöttem le az évadokat, mert így tudtam beleszeretni a sorozatba.

A másik amire reagálni szerettem volna, az a sorozat folytatása. Írtátok, hogy az utóbbi pár évadban ingadozott az ügyek/magánéleti szál összhangja ezért kérdéses lehet a 8. évad utáni berendelés.
Ezt is egy picit máshogy látom (tudom, lassan én leszek a szûk keresztmetszet.. :D).
Szerintem ha valami, akkor inkább az lesz a mérvadó/döntõ a folytatásnál, hogy a fõszereplõk (itt is inkább Emily) mit akarnak. Tudjuk hogy David folytatná, viszont Em tavasszal tett pár elég kétértelmû nyilatkozatot arról, hogy az anyaság miatt átértékelõdtek benne dolgok és hogy szeretne a családjával lenni.
Valamint tudjuk hogy a két fõszereplõnek 8 évadra szól a szerzõdése a stábbal, ez is fontos úgy gondolom. Ilyenkor van az, ami a House-nál is (bár ott ha jól tudom Hugh Laurie-nak 6 év volt anno az alapszerzõdése), hogy a szerzõdés lejártakor ha a folytatás mellett döntenek, akkor lényegesen megemelik a gázsiját a fõszereplõknek. Amibõl itt kettõ van, ami ugye jókora költségemelkedést jelentene.
Én úgy vélem, hogy amit írtatok az esetek közti ingadozásról, ez csak másodrangú. Nyilván mindenkinek más tetszik, van akinek pont azok a részek, ami másnak annyira nem. A Fox egy 100%-ig profit-orientált csatorna, aki a mérhetõ dolgokat preferálja, vagyis azt fogja nézni, hogy rentábilis-e egy adott évad, azaz a kifizetéseken túl mennyi profitot hoz nekik. Áttették egy baromi erõs napra, ott is hagyták a jövõ évadra is a Bones-t, ezzel tesztelik, mennyire fog fejlõdni a ratings/share arány. Úgy gondolom, hogy kb. 90%-ban ez fogja meghatározni a 9. évados berendelést, de ha már ott tartunk, biztosan elõtte jó pár hónappal leülnek a szereplõkkel egyeztetni a terveikrõl, költségvetésrõl stb, szóval a tavaszi döntést, amit mi már készhez kapunk, megelõzik a fentebb említett dolgok.
Nagyjából ennyi, úgy vélem hogy lehet és van is miért izgulnunk a jövõ évad 2. felében. Ha jó lesz a nézettség, szerintem Emily-t HH-ék és a csatorna meg fogja tudni gyõzni a folytatás mellett. Nyilván mindenki pénzbõl él és bár csúnyán hangzik, de ha egy +1 évados, jókora összegû ráajánlást tesznek, azért nagyon kevés az olyan fõszereplõ aki kötné az ebet a karóhoz.
Szóval nézni kell a számszerû adatokat, elsõsorban az arányt, amit fentebb írtam is, és meglátjuk.
Fingers crossed. :)
10/10
muveszno.gr 2012 máj. 23. - 00:14:31 10/10
(26291/28805)
Hát..Igazából mindent körüljártatok, mindent leírtatok, megbeszéltetek már, mire én "ideértem" :)

Nagyon tetszett a rész, nálam is rögtön a kedvencek közé avanzsált. Én is iszonyúan beijedtem Pelant-tól. De már az elõzõ részben is (7x07 ?). És még most is görcs van a gyomromban. Olyan volt az egész rész, mint egy film.
Én se sírtam teli egy százas zsepit ( nem úgy, mint Vincent halálánál...), de mégis "megviselt" ez a rész lelkileg, hogy úgy mondjam.
Nekem nem volt problémám a többiek hozzáállásával, és noha tudtam, hogy itt nem Bren a hunyó, nekem is óhatatlanul is eszembe jutott a tavalyi rész, 6x04, amiben a tökéletes gyilkosság részleteirõl morfondírozik, és azt állítja, hogy jelen helyzetében nem gyilkolna, de az ember életében annyi változó van, hogy hülyeség lenne kijelenteni, hogy nem gyilkolna. Na, gratulálok, Bren, az ilyen kijelentések után nyilván én is rögtön asszociáltam :D
Alig várom hozzá a magyar feliratot, mert sok dolgot nem értettem azért.
Számomra ijesztõ volt az is, ahogy a diliházba ment Cam meg Hodgins, és megtalálta a pasas által, a saját nyálával felírt jelekbõl összeálló háromszöget a falon. Meg minden, amit Pelant csinál...
Az akciójelenet számomra is zseniális volt. És ijesztõ !

Ami talán kisebb hangsúlyt kapott a hozzászólásaitokban: kimondhatatlanul büszke vagyok Brennanre. 7 év alatt eljutott oda, hogy bemegy a templomba, és mindenféle figymáló, rossz szó nélkül hagyja, hogy megkereszteljék a lányát egy szerinte nevetséges és értelmetlen vallási szertartás keretein belül, sõt, õ maga sietteti a keresztelõt, és segédkezik...Ez számomra olyan szép, hogy talán azt a jelenetet sem tartanám szebbnek, Booth-szal összeházasodnának -templomban- :D... <3

Angie csodálatos barát..:)

Cam pedig mindig is szabálykövetõ volt, én rajta nem lepõdtem meg, sõt, ha nem így viselkedett volna, azt furcsállanám.

Amit nem értek: Bren az elején leszögezte, hogy megölték az egyik bartáját (ezt még én is értettem :D). Miért engedték akkor, hogy részt vegyen az ügyben az elején? Nem épp az a lényeg, hogy ha érintett, akkor nem vehet részt a nyomozásban? Ld. Hodginst kirakták az ügybõl, amikor a volt menyasszonya férjét kinyírták a 2. évadban. Vagy valamit elmulasztottam?

Nagyon-nagyon jó volt, örülök, hogy vártam vele, így legalább nyugodtan gondolkodhatom rajta ! :))

És olyan jó, hogy végre elolvashatok mindent :D fárasztó volt mindig ugrani a spoilereket, még évad közben ^^ :)
10/10
muveszno.gr 2012 máj. 22. - 23:05:58 10/10
(26290/28805)
SPOILER


Úristen Lányok, megnéztem...Nem tudom, h bírtam ki 1 hétig, de jobb is, hogy csak most zaklatott fel. Visszaolvasom az 1 hetet és jövök..
e-batta 2012 máj. 22. - 19:43:28
(26289/28805)
SPOILER

Lazy&Kabuki 7x12 , már a cím is fergeteges: Nem csalás, nem ámítás


Brennan: Miért változtatta meg a Jefferson nevét?
Liam Toynen: A Kutató és Vizsgáló Washingtoni Intézetekbõl jön az a tuti rövidítés, hogy KUWIK. Érti? A KUWIK-ban dolgoznak.

------------------------------------------------

Brennan: Mi az a nagy zöld fal?
Liam Toynen: Az egy kis vizuális trükk. Jöjjenek, nézzék meg. Jöjjenek ide. Így fog kinézni a filmben. Nézzék. Kész? Odanézz. Hát nem tuti?
Brennan: Azt nézd, Csonti! Van egy kisvasutad!

-------------------------------------------------

Brennan: Kérlek? Kérlek? Egész életemben egy filmrõl álmodtam. Hagynád, hogy egy apró oszladozó hulla megakadályozza ezt?

---------------------------------------------

Barry Summers: El sem hiszem, hogy tényleg a Jeffersonnal dolgozom.
Hodgins: Én sem. Ez nem fair. Az õ játszószobája tutibb, mint az enyém.

------------------------------------------

Nick: Ne, nem mehet be oda!
Brennan: Itt nincs senki.
Booth Nickhez: Most mit hoz fel mentségére, öcsisajt?
Nick: Hozhatok frissítõt? Palackozott vizet? Búzafûlevet?

------------------------------------------
Barry Summers: Szipirtyók!
Hodgins: Hogy mondja?
Barry Summers: Ezért olyan ismerõs Dr. Saroyan! <i>A Szipirtyók Támadása</i>, egy borzasztó, zs-kategóriás film, amiben játszottam, mikor New Yorkba költöztem.

---------------------------------------------

Brennan: Örömmel látom, hogy kirándulása egy újabb ál-szakterületre, mint a filmes konzultáció, nem tompította el tudományos éleslátását.
Filmore: Köszönöm?
Brennan: Töltök egy kis idõt a lányommal, de elérhetõ vagyok mobilon.
Filmore: Kiváló tudós, sikerkönyvíró, és most elhivatott édesanya. Néha azt gondolom, csak azért tûnik fel az életemben, hogy alkalmatlannak érezzem magam.
Brennan: Túl sokra tart, Dr. Filmore. Ön tökéletesen képes rá, hogy felismerje saját alkalmatlanságát.

----------------------------------------------


Sweets: Miért néz ki az irodája úgy, mint egy szuper gonosz tengeralattjárójának irányítófülkéje?
Booth: Nem tudom. Talán a bólogatós bobby-m nem elég zúzós nekik.

-------------------------------------------

(Miután Booth leteperi Conwayt)
Conway: Én csinálom az akciójeleneteimet, de maga szuper!
Booth: Mi a francot mûvel? Megölhettem volna. Felállni!
Sweets: Hihetetlen! Semmi halálfélelem. Teljesen téveszmés.
Conway: Ki ez a nagyfejû?
Booth: Az FBI gyagyásza.

---------------------------------------------

Liam Toynen: A pasi egy rakást pénz fizetett, hogy szart írjak.
Booth: Hékás.
Brennan: Szart? Maga írja a filmem.
Liam Toynen: Bocs a léggömbpukkasztásért, de csakis azért adott zöld utat a filmjének, hogy bejusson Cherie Redfern bugyijába, szóval...

---------------------------------------------

A szipirtyók nálam mindent vitt!! :DDDD
10/10
follia 2012 máj. 22. - 17:09:12 10/10
(26288/28805)
hm, sok újdonságot megtudtam most a szinkronnal kapcsolatban, köszi! :)

2B-hez csak annyi: nekem sem az ágyjelenet hiányzott, hanem maga a pont, ahol már egyik sem félt bevallani, hogy szüksége van a másikra, és szereti. ahol elengedték magukat. ha ez épp az ágyban történt meg (nagy a valószínûsége), akkor meg elég lett volna a verbális rész, a takaró alatt tõlem már azt csináltak volna, amit akarnak. vagy ha nagyon leminimalizálom az igényeimet, akkor legalább Brennan tolmácsolásában szívesen végighallgattam volna a sztorit, mikor Angelának elkezdte mesélni, csak Hodgins épp beviharzott. dehát semmi... :(
e-batta 2012 máj. 22. - 12:54:08
(26287/28805)
7x12 Lazy&Kabuki a hosszúpuskán! :DDDD
10/10
follia 2012 máj. 22. - 11:09:16 10/10
(26286/28805)
Hannah-nak ez a magyar hang valahogy rosszabb, mint Brennan-nek Bertalan Ági, komolyan mondom... pedig aztán õ is nagyon-nagyon zavaró, fõleg, ha totál Mirandásra veszi a szinkront. én mostanában valahogy egyre gyakrabban csípem el magyarul, bár nem az rtl-en, hanem inkább a cool-on. az a vicc, hogy a korai részeket már képes vagyok nagyra értékelni a mostaniak fényében - már ami a szinkront illeti. Booth hangja (Széles Tamás?) visszavehetne az arcából, David sosem játszott ennyire flegma Booth-t!!
viszont tegnap rájöttem, hogy Hodgins-hoz egész illik a magyar hangja. õ mindenhol és mindenhogy szimpatikus! :D

õszintén várom, mit hoznak ki majd a The Doctor in the Photo-ból...

más:

elkezdtem nézni egy (számomra) új sorozatot, és mivel általában nem bírom kivárni, míg a történések jönnek szép sorban a maguk útján, naná, hogy belenéztem a jelenlegi (3.) évadba. és érdekes, mert már most összehozták a... akiket össze lehetett hozni (nem írhatom, hogy álompár, mert fura lenne, de a fõszereplõt + a szomszéd pasit). és mondom egy barátomnak, hogy ez mekkora hülyeség, még csak a 3. évadnál tartanak, ilyenkor még nem lehetnek nagy összeborulások, mert utána mi jön? SEMMI! muszáj lesz, hogy szakítsanak. :))) erre õ mondja, hogy dehogyis, attól még tud folytatódni a sorozat, stb, stb... még egy ideig próbáltam érvelni, de aztán vicces volt belegondolni, hogy szerintem ez csak azért maradt meg bennem így, hogy nem hozhatják össze a fõszereplõket túl korán senkivel/egymással, mert akkor becsõdöl a sorozat, mert HH-éktól ezt hallottuk éveken át. úgy tûnik, átmosták az agyamat... nem annak kéne a sztenderdnek lennie, hogy húzzuk, mint a rétestésztát, míg szinte már nem is lesz valósághû az egész, mint a Bones 6. évadában.

baromi nehéz lehet sorozatot gyártani, ha hosszú távra tervezel és értékes, nézhetõ, tartalmas dolgot akarsz kihozni az egészbõl. szeretnék csak fele akkora fantáziával rendelkezni, mint az írók! :)