4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 14:28:13 4/10 Előzmény Rojita
(530/18030)
Nekem az tetszik, hogy mindig, mindenhová párban járnak. A boltba, Kárásziba, meg akárhová is az utcán.
7/10
Rojita 2019 febr. 19. - 14:11:40 7/10
(529/18030)
Egyébként, tudja vki, ki ez a két tüneményes színésznő? Eszméletlenül tökéletes két falusi hírharang.
1/10
janderka 2019 febr. 19. - 14:08:58 1/10
(528/18030)
Én érteni véltem, hogy Mónika kezdeni akart valamit a pakkal - főleg a droggal. Azt ugyanis még ránézésre is meg tudták volna találni a zsaruk, nem csak ha látványosan ott marad a széfben. Mondjuk ha egy hintőporos flakon mélyére dugja, akkor keresőkutya nélkül talán nem. De ha elég alaposak, akkor ott is. A pénz már más kérdés. Arról mondhatta volna hogy az ővé, bár egy jó rendőrnek - ha már kiszáll egy helyszínre - minden gyanús lehet. Pláne X millió Ft kápé. Még egy ilyen egy pesti dámánál is.
De igazából ki se derült, mit kerestek a hotelben és milyen alapon. És persze most se láttunk egyetlen szállóvendéget se. Hacsak nem az alagsori wellnessben volt mindegyikük - csak ott épp nem volt kamera. :))
7/10
Rojita 2019 febr. 19. - 13:58:50 7/10 Előzmény napraforgó
(527/18030)
Igazad van, teljesen érthetetlen a két falusi öreglány reakciója a talált pénzzel. Ha megijedtek a pénz nagyságától, vagy eleve becsületérzésük miatt eszükbe se jutott elkölteni a pénzt, többféleképpen dönthettek volna:
1. Visszavihették volna a panzióba, hogy biztos vki véletlenül dobta ki a zacskót és talán már keresi is a tulajdonosa.
2. Bevihették volna a rendőrségre, mint talált értéket. Úgy rémlik, létezik olyan törvény, hogy ilyen esetben a talált pénz 10 %-a a megtalálóé.
3. Újsághirdetést, vagy helyben vmi plakáton hirdethették volna, hogy "Egy piros szatyorban értéket találtam a panzió udvarában ekkor és ekkor. A tulajdonosa, a szatyor tartalmának részletes ismertetése után visszakaphatja az elvesztett holmijait. Telefonszám" - Mondjuk, ez a megoldás a legmacerásabb.
De ők egy érthetetlen, negyedik utat választottak. Eldugták, de kinek? "Ez 60 év múlva is itt lesz" mondta egyikük. Vkit a jövőben akartak ismeretlenül megajándékozni? Vagy úgy gondolták, hogy mégiscsak ők fogják elkölteni majd egyszer, vagy apránként visszajárva és csipegetve a pénzből? Akkor most rögtön miért nem vettek ki belőle legalább egy 20 ezrest?

Egyébként, aki bontott már ki desszertdobozt, az tudja, hogy celofánnal légmentesen körberagasztottak ezek a dobozok. Elképzelhetetlen, hogy észrevétlenül ki lehetne cserélni a tartalmukat.
Szóval, az egész ötlet nagyon csak filmen képzelhető el.
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 12:55:31 4/10
(526/18030)
Ja, és személyi motozást sem tartottak, tehát a zsebébe, a melltartójába, a bugyijába is eldughatta volna a pénzt Mónika, vagy csak a retiküljébe, azt sem forgatták ki. Ez az ablakon kidobás egy szemetes zsákban volt a legrosszabb választás.
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 12:53:17 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(525/18030)
Szerintem meg igen. Ha a rendőr megkérdezi, kié a pénz, Mónika nyugodtan mondhatta volna, hogy az övé. Ha tovább kérdezik, hogy miért van nála ennyi készpénz, mondhatta volna, hogy a Gál Dani-féle lóistállóba, illetve a lovaspóló üzletbe akar befektetni, ahhoz hozta. Ha ő nem gyanúsított, nem hiszem, hogy a rendőr ezt kétségbe vonhatta volna.

Amúgy érdekelne, hogy kivel üzletelt Attila, mert nyilván nem ő termesztette a drognövényt és talán nem is ő forgalmazta, de akkor mi volt az, amit ő csinált vele, amivel keresett. És a rendőrök vajon elkapták a kopaszokat is, hisz látták őket a videofelvételek szerint. Nyilván nem nehezebb őket beazonosítani, mint a polgármestert.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 19. - 10:49:40 8/10 Előzmény napraforgó
(524/18030)
Szerintem meg nem volt Mónikának más lehetősége az ablakon kidobás helyett, mivel a rendőrök megkérdezik, hogy honnan van a pénz? Mónika nem fog hazudni Attila kedvéért, Józsikája kedvéért. Saját magáért mindenképpen, még el is hiszi a hazugságait. De Attiláért nem. Nem kedveli Attilát, de nem küldené börtönbe, mert a sok pénz nélkül is közel van hozzá. De ha még több bizonyíték lenne, akkor Mónika dobná be a börtön ajtaján Attilát.

Mónika meg annyira pénzéhes - most már értem, hogy miért mondta a színésznő, hogy reméli, nem fogják azonosítani Járó Zsuzsát Mónika szerepével -, el tudom képzelni, hogy bebeszéli magának, hogy Anikó csábította el 17 évesen Tibit a majdani örökség reményébe... Bár, ez már orvosi eset lenne...
temi3 2019 febr. 19. - 08:22:26
(523/18030)
Jól szórakozom/tam ezen a sorozaton, mert nagyon jók a karakterek. De soha nem lesz vége? Néha a kevesebb a több.
6/10
szürkekabát 2019 febr. 19. - 08:12:44 6/10
(522/18030)
Hurrá, feltűnt Dia vagy fél percre!
Igazából azt vártam, hogy úgy tér vissza, mint Betti, a csúnya lányban, hogy Pesten megszépül (a szinésznőben bőven benne van erre a lehetőség!), és aztán leveszi a lábáról pl. Tomit, összejönnek, sőt jól gatyába rázza a fiatalurat.
De azt hiszem, ez még ebbe a sorozatba is túl sok lenne. :)
4/10
napraforgó 2019 febr. 19. - 05:00:27 4/10
(521/18030)
Tiszta hülyeség volt a pénzt kidobni az ablakon, arra nem volt ráírva, hogy az Attiláé. (A drogot meg le kell húzni a WC-n., ezt nyilván meg is tették.) Az a pénz több millió lehetett! Igaz, Attila tartozik 3 millióval Mónikának a lakás miatt, így lehet mondani, hogy a saját részét herdálta el.
Mónika most is alakít, tenyérbe mászóan bunkó, ahogy ráront Anikóra, aztán később meg Stefit próbálja rávenni, hogy mondjon le az örökségéről. Úgy viselkedik, mintha Anikó 22 éve tudta volna volna, hogy egyszer majd nagy örökség várható, és pont ezért fölcsináltatta magát egy családos férfival. Kész röhej.
Anikó Stefi kérdésére agyon dícséri a valamikori Tibit, aki kedves volt, meg vicces, meg határozott, férfias kisugárzással, stb., erre Stefi rögtön meg is akar ismerkedni az apjával.
A kisboltot Kristóf megint a két öreg banyára bírta, így tőlük vesz bonbont az apjának. Margitka és Lujzika meg épp azon mesterkedtek, hogy a talált pénzt elrejtsék, nevezetesen egy épp olyan dobozban, mint amit Stefi vette. Mondjuk én nem igazán értem, hogy ha két öreg nyugdíjas nagy pénzt talál, amit csak úgy kidobtak, akkor miért nem felezik meg és élnek boldogan belőle. Kis nyugdíjkiegészítés... Innentől meg majd megy a hajsza, hol a pénzes doboz. De Stefi egy-két kérdésre, kinek viszi a bonbont, rögtön mindent elmesél a két öreglánynak. Na 3 perc múlva az egész falu tudni fog mindent!
Tomi egész jól fogadja az új unokatestvért, rögtön megy is a kocsmába hülyéskedni vele, épp ölelgeti, amikor Lali rájuk nyit. De tetszik, hogy Lali rögtön tisztázza a helyzetet, Stefi az övé, na és egyébként jól tud verekedni.
Anikó közben Sándorral békül ki, egész hatékonyan, Sanyi megbocsátja a 20 évvel korábban történteket.
És Kata is csak szexel Robival a fürdőszobában, ahelyett, hogy elmondaná Robinak a betegségét.
Közben megtudjuk, hogy Mónika férje vadul csalta a feleségét annak idején minden szembejövő nővel, mindezt úgy, hogy előtte Mónika próbálta megszurkálni Valit a Tibi hűtlenségével.
Stefi telefonon számol be Diának a fejleményekről. Szláven értesíti Marosit , majd Tomit és Joli nénit, hogy Stefi elindult megismerni az apját.
Stefi valóban bemutatkozik az apjának, aki meglehetősen undokul viselkedik, neki csak egy lánya van, a Kata. Mónika meg nekiesik a lánynak, megpróbálja aláíratni vele a nyilatkozatot, hogy lemond az örökségéről. Stefi kijelenti, hogy nem a pénzt akarja, csak családot akart. De csalódottan állapítja meg, hogy a Szappanos családban mindenki szörnyeteg. Tamás berobban és megakadályozza, hogy aláírja a lemondó nyilatkozatot.
5/10
Lambada 2019 febr. 18. - 23:15:36 5/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(520/18030)
Józsi a polgármester fia, eddig még nem környékezte meg Stefit. A lovászfiú Lajos jött össze Stefivel.
Tudtam, hogy be fog toppanni, amikor Tomi ölelgette a kis szöszit! Persze hogy pont akkor kell arra járnia! :)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 18. - 21:56:49 8/10
(519/18030)
Vajon elvitték Margiték a pénzes bonbonos dobozt? De Kristóf sem semmi, ahogy az öreglányokat ottfelejti a boltban... Még jó, hogy Attila börtönben, így nincs, aki kirúgja. Tomi kedves volt Stefivel, ahogy ugrabugrált körülötte, de nem csodálom, hogy Józsi behúzott neki, mert nagyon bunkó volt már. Hát, nem tudom, hgoy Józsi és Stefi mennyire valók egymáshoz, de végre Józsinak teljesült az álma. :))
Viszont annyira igénytelennek tartom télen vendégségbe a miniszoknyát, annyira látszik, hogy Stefi vidéki. Nem hiszem, hogy így kellene mennie a beteg apjához vendégségbe. Egy hosszabb miniszoknya jobb lett volna. A felső viszont tényleg csinos volt rajta.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 18. - 21:53:46 8/10 Előzmény Lambada
(518/18030)
Nekem sem tiszta, hgoy a kábítószer is ott lett volna? Szerintem nem, csak van annyi eszük, hogy lehúzták a wc-n. Viszont nagy volt Mónika pizsamában, télikabátban a hóban. :)) Viszont ez már több, mint pénzéhség. Amikor Tibinek mondta, hogy mind a ketten nagyon szeretik a pénzt, úgy voltam vele, hogy nem baj, nekik jól áll, ki ilyen, ki olyan. De amit Stefivel művelt, hogy képes lenne vele aláíratni egy papírt, már toll is és minden megvan hozzá, ez elképesztő. Járó Zsuzsa olyan élethűen játszotta a túlságosan pénzéhes örököst, hogy tanítania kellene... Bele adott apait, anyait, látszott rajta.
Zsóka és Misi? Mit levágta a rész elején a wc-vel, lábassal. Szegény Misi, egy álma válik valóra a hétvégi postás programmal... :)) Annyira szeretem őket!
8/10
Pünkösdi Kató 2019 febr. 18. - 21:49:37 8/10 Előzmény Lambada
(517/18030)
Igen, én is örültem Diának, viszont nem mehet neki olyan jól Budapesten, mert még mindig a vidéki stílusú kabátja és sapkája van. A humora, jó kedve, vidámsága megvan, de hát ki tudja, hogy milyen munkája van. Mindenesetre, ha nem élne meg a melóból, várjuk vissza! :))
5/10
Lambada 2019 febr. 18. - 21:06:15 5/10
(516/18030)
Na végre, visszakaptuk Diát, ha csak rövid időre is! Rövidke jelenetében is volt humor, amikor a szánkózást és a 16. születésnapot emlegette.
Stefi elég naiv volt, ha arra számított, hogy az "apja" majd a keblére öleli! Nem hiszem, hogy van férfi, aki hasonló szituációban egyből gyermekének tekintené 21 évesen "született" lányát.
Mónika, aki az öröksége egyhatod részéért teljesen kifordul önmagából, elég higgadtan vette tudomásul, hogy eltűnt a pénz, amit kidobott az ablakon. Persze nem tudjuk, hogy az mennyi volt. Mintha nem is csak pénz lett volna, hanem kábítószer is, de ezt senki nem tette szóvá.
Azért jó volt a mai epizód is!
1/10
janderka 2019 febr. 18. - 21:04:12 1/10 Előzmény adelheid
(515/18030)
És mind zsír új darab.
adelheid 2019 febr. 18. - 20:43:15
(514/18030)
Nekem az tűnt fel, hogy minden bejárati ajtó beltéri nyílászáró. Figyelhettek volna ilyen apróságra is ;)
4/10
napraforgó 2019 febr. 17. - 19:43:47 4/10 Előzmény s1u2x3e4l
(513/18030)
Korábban nekem nagyon szimpatikus volt Vali, olyan igazi háziasszony, jó feleség és anya, tűrte Tibi hülyeségeit, mellette állt mindig.
De most ez a fene nagy ellenszenv és kirohanás Anikó ellen ez nekem érthetetlen. Miért nem a férjét ostorozza, hogy felnőtt ember, nős, családos létére elcsábított egy tinilányt. Miért Anikó a cafka? Nyilván nem ő varrta Tibi nyakába magát, sőt volt olyan rendes, hogy nem tette tönkre a házasságát, nem követelt gyerektartást Tibitől, stb.
Nem tudom, hogy Vali magától lett ilyen, vagy Zsóka oltotta be Anikó ellen, de úgy, hogy most anyagilag és erkölcsileg is tönkre akarja tenni szegény nőt.
4/10
napraforgó 2019 febr. 17. - 19:36:17 4/10
(512/18030)
A BK-tnem nézem, így a szereplői nevét sem ismerem.
Anikó korábbi fiújára gondoltam, ahogy azt írtam is.
s1u2x3e4l 2019 febr. 17. - 19:25:12
(511/18030)
Szerintem o Aniko masik pasijara gondolt, akit szinten csak Krisztiannak hivtak, mint a Baratok koztbeli sracot.

Ami nagyon tetszett a penteki reszben, hogy Stefi elfogadta Anikot, es nem orrol ra honapokig, mint mas sorozatokban. Lajos pedig egy nagyon rendes gyerek. Talan ezzel a segitsegnyujtasaval az osszes szereplo kozul a legszimpatikusabba lepett elo.

Vali tonkre akarja tenni Anikot, de miert? Nem lenne jobb, ha beken hagyna, es nekiallna feldolgozni a szituaciot? Biztos nem egy konnyu helyzet ezt igy elfogadni, de ha tonkreteszi Anikot azzal jobb lesz neki?