amira_daa 2019 márc. 17. - 17:43:15 Előzmény napraforgó
(1170/18030)
Igen ez falusi sztori, külföldön a pap és püspök szerepe fontos, ne kérdezd miért a fiatal pap fiú főhős és van két vagy három püspök is azok is mindig bajba kerülnek a horvát verzioban.

Kecskében nem vagyok otthon de nyilván van rá módszer hogy legyen tejük de ez mint ötlet merült fel bennem.
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 17:42:47 4/10 Előzmény janderka
(1169/18030)
Na, azért nem annyira dilisek a szereplők!
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 17:42:05 4/10 Előzmény amira_daa
(1168/18030)
Látom, rendőr is van a faluban, nem kell a fővárosból importálni.
1/10
janderka 2019 márc. 17. - 17:40:30 1/10 Előzmény amira_daa
(1167/18030)
Ez teljesen MKF hangulatú.
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 17:38:54 4/10 Előzmény amira_daa
(1166/18030)
Egy kecskének nincs annyi teje, amiből sajtot lehetne készíteni. És a kecskének is csak akkor van teje, ha gidája van. Ha a gidát elválasztják, még jó ideig lehet fejni, de gondolom egyszer az a kecske is megunja és abbahagyja a tejelést.
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 17:35:17 4/10 Előzmény amira_daa
(1165/18030)
Belenéztem és valódi falut láttam, valódi természetet. Kutya, macska, gyerekek. Na és rengeteg pap, köztük még egy püspök is. Vajon mihez kell egy kis faluban 4-5 pap?
---------
A mi sorozatunknál én is kifogásoltam már az elején, hogy olyan színészeket válogattak a testvérek szerepére, akjik között több, mint 20 év korkülönbség van.
Tibi és Kristóf bátran lehetnének apa és fia , inkább, mint testvérek.
Én egyébként a "családregényeknél" szeretem, ha a történetbeli rokonok valamelyest hasonlítanak egymásra. Na de hol hasonlít egymásra Tibi és Kristóf? Egyik színésszel sincs bajom, de nem lehetett volna két olyat találni, akik némileg hasonlítanak egymásra? és korban sincs köztük 5-6 évnél több?
amira_daa 2019 márc. 17. - 17:32:34 Előzmény napraforgó
(1164/18030)
Stefiék Kárásziban is tevékenykedhetnének nemcsak itt ÖA-ban.
amira_daa 2019 márc. 17. - 17:31:39 Előzmény napraforgó
(1163/18030)
második évados előzeteses rész hogy a csaj az erdőben fut azért felkelti az érdeklődést, miért fut ott a kutya, is stb. szerintem itt is épitettek egy-két házat diszletnek de az alap egy adott falucska volt.

itt pl ugye sajtot árulnak és ugye a kecskéből ami van a Tibiéknek is lehetne sajt tej stb eladhatnák

Ugye az még horvátul is érthető hogy tradicionális kajákat azaz sajtot árulnak az ut mentén.

https://www.youtube.com/watch?v=Kkqi3oQ6AX4
amira_daa 2019 márc. 17. - 17:16:25 Előzmény napraforgó
(1162/18030)
Bizony bizony bevágom az első évadbol egy részt már a bevezető is elég jelentős infokat tartalmaz. semmi spoiler 4. rész votl igy már volt nálunk ez a rész, macskával és temperamentummal. Doktor néni ÁS és a férfi szereplők is férfiként viselkednek. 19 percnél a vidinek , aztán ugye a sárba a kocsi is beragad mert ez falu nem aszfaltozott utca, vagy leszort (köhöm)

https://www.youtube.com/watch?v=HnWnDYk_pxU
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 13:00:00 4/10
(1161/18030)
Na és aztán ott vannak a születés- és névnapok, amiket meg lehetne ünnepelni, akár családilag is. Még az elején Zsóka szülinapját ünnepelték széles baráti körben. Szappanosék magukban is épp elegen vannak, már, ha össze lehet hozni a családot. Jelzem, hogy Tibor nap nemsokára itt lesz, április 14-én. Tamást és Kristófot most hagytuk el, de Mónika is május elején lesz.

Most már két és fél hónapja megy a sorozat, úgyhogy jöhetnének a változások.
Mert most - Kálmán bácsi óhajával ellentétesen - nem a család összerázódása, hanem a széthúzás, a marakodás megy.
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 11:22:33 4/10 Előzmény amira_daa
(1160/18030)
Jó ötletet adtál a horvát verzióval, hogy abban mindig dolgoznak a férfiak.
Jön a tavasz, mindjárt lehet kertészkedni. Az újonnan megválasztott polgármester a Szebb Ökörapátiért egylettel karöltve szervezhetne faluszépítő napokat. Pl. elültethetnének néhány fát és bokrot a kopár OSB faluban.
Vali rághatná Tibi fülét, hogy ássa fel a kert egy részét, mert ő kis konyhakertet akar, ha már muszáj itt lenniük.
Minden háznál ültetgethetnének virágokat, muskátlit az ablakokba, valami virágokat az utcára az út, vagy járda mellé.
Az, hogy mindenki otthon punnyad, az elég fárasztó.
Fölhúzhatnának még egy bódét, ahol Dia fodrászkodna, Stefi manikűrözne és mellesleg az egyik sarokban árulhatná a használt ruháit, amikor nincs vendége.
A megürült házat megmagyarázhatnák, hogy az ott élő idős bácsi meghalt, az örököse meg potom pénzért eladta, vagy kiadta.
Akkor még egy temetés is lehetne a faluban (habár nincs temető se, nemcsak templom).
Egy faluban mindig esemény a temetés, az esküvő, lakodalom, stb.

Én szeretném, ha a "drága örökösök" nem csak egymás abajgatásával töltenék a napjaikat. Mert most csak egymást cseszegetik.
4/10
napraforgó 2019 márc. 17. - 11:01:45 4/10
(1159/18030)
A díszletfalu senkinek sem tetszik. Annyi elnéptelenedő falu van, ahol potom pénzért ki lehetne bérelni üres házakat.
De nyilván szempont volt, hogy Budapest közelében legyen, mert a színészek utaztatását is meg kell oldani. Hisz mindegyik játszik színházban is, az komoly egyeztetést kíván.
Csak hát Bp. közelében épp nincs elnéptelenedő falu, meg öreg ház is alig, hisz mindenki az agglomerációban igyekszik házat venni, vagy építeni.
Biztos gondolkodtak a belső felvételeken is, azokat egy stúdió-díszletben is föl lehet venni.
Én biztos azt csináltam volna, hogy egy héten egyszer vidéken forgatok, minden külső felvételt fölveszek - Sándor megy a kocsma felé. Margit néni és Lujza néni a kisboltba, Misi áll a magaslesen, emberek jönnek, mennek az utcákon, stb.
Aztán onnantól, hogy valaki belép a kocsmába, a kisboltba, vagy otthon beszélget a konyhában - na ez már mehetne egy filmstúdióban is. Aztán csak szépen sorba kell tenni a jeleneteket.
amira_daa 2019 márc. 17. - 09:41:40 Előzmény luci87
(1158/18030)
MKF más abszolut és más is a cél vele, mig a DÖ.ben tanitanak is vagy van ( én találtam üzenetet is ) benne addig a MKF meg szorakoztat. Nekem bejönnek a karakterek. Teca fan vagyok, meg birom a GYurit is igazi vidéki suttyó. :D szándékosan vannak felnagyitva a karakterek :D
amira_daa 2019 márc. 17. - 09:31:36 Előzmény janderka
(1157/18030)
MKF-hoz az kell ( én akkor nézem amikor nagyon elegem van ) akkor letolok belőle négy-öt részt és kikapcsol ténlyeg semmiről nem szol csak kikapcsol,

az örökösös átirata is szerintem marha jó, azért kommentelünk mert tetszik és nyilván várjuk a folytatást.
4/10
luci87 2019 márc. 17. - 09:25:58 4/10
(1156/18030)
A MKF szerintem teljesen más, először meghökkentem rajta, túlzónak éreztem a falusiak kifigurázását, buta rendőr (Szabó Győző),simlis polgi, kacér kocsmárosnő,sármos pap...stb.Na meg a Gyuri tájszólásos beszéde, kicsit bunkó is a párjával...De rájöttem, ez csak szimpla szórakozás, nevetni lehet rajta,semmi konkrét története nincs, egyik epizód se kapcsolódik szerintem a másikhoz, mint itt,és nincs kimondott története,összefüggések.Úgyhogy végül is nekem mindkettő tetszik, de nem hasonlítanám össze,mert más jellegű, egy a közös, hogy faluban játszódik.Csak az egyik mű, a másik valódi...:)
1/10
janderka 2019 márc. 17. - 09:14:59 1/10
(1155/18030)
Valamiért nekem is tetszik. Pedig több sebből vérzik. A MKF-at viszont soha nem bírtam. Pedig minden olyan kritériumot teljesít, mint amit ebből a soriból hiányolok.
amira_daa 2019 márc. 17. - 09:03:43 Előzmény janderka
(1154/18030)
hát igen de azért irunk rola mert ( nekem speciel) nagyon tetszik az ötlete a sorinak és tök jó dolgokat ki lehet belőle hozni ( meg hoztak is ) csak ne hagyják elszállni a sorit .
amira_daa 2019 márc. 17. - 08:17:00 Előzmény janderka
(1153/18030)
Mi kis falunk indit jövö héten igy elképzelhető hogy azért is pihentetik a DÖ-t ( tipp) mert a MKF minden megvan, ismerőseim körében aki nem volt még Pilisszentléleken az már nem az már ciki. amugy ott van minden.

A panzio az panzio, nyilván eu-s pénzből van kapta, ez van tényleg vidéken amugy hogy áll a panzio és üres és egy-két vendég, én voltam Pápa környéken ilyen helyen bájos de félelmetes is.

Templom nélkül v harangszo nélkül nincsen falu legalább a szomszédbol áthallatszhatna.

hogy steril az egész se erdő, se tó, se folyó , igy nehéz ebből bármit kihozni, plus hogy télen inditották ez is zürös ilyenkor duplán álll a dolog. majd meglátjuk hogy folytatják. a horvátban mentek amugy nyaralni együtt wellness cuccba
amira_daa 2019 márc. 17. - 08:07:22 Előzmény napraforgó
(1152/18030)
FAlun régen ugy volt hogy a Kocsma azért kellett hogy munkát kapjanak a férfiak illetve pletykáljanak. Az törzshelye votl mindenkinek. Ez a kocsma a faluhoz képest annyira szép hogy látszik hogy a földről enni lehet olyan tisztaság van, Falu feeling épitett diszletekkel is lehetne amugy és nem a fali szőnyegtől lesz egy ház falusi, vagy hogy mert Tomika teleaggatja a falat edényekkel.

Horvát verzio
OTT régi falut találtak a ház amit örökölnek tele van kitömött állatokkal és nincsen még folyó viz sem benne. maga a falu tök jó tudják felülről is zoomolni mert van benne templom minden,

a legjobban kritizált karakter: KATA, a horvát verzióban egy nagyon csinos, doktornős karakter, tehát minden nap kiöltözik és mutatja hogy ő doktornő, és van benne tartás, amugy ő is hisztizik de van egy tartás abban amit csinál de mozog, egy részt nézek ahol éppen kiástat egy helyet és kint van és kint ül az ásást végző srác mellett, kirándul él, és mozog jó sokat. Kirándul az erdőben, visz a fiuknak kaját segit ahol tud, nincsen ideje hisztizni, hanem mozog szervezkedik stb. Itt nem alszanak a fiu szereplők, ásnak dolgoznak. Eleve az volt ott a koncepcio hogy lemennek lakni nem buta falusiaknak nézik őket hanem ismerkedtek, Kata karaktere is megy és beszélget az emberekkel( ugye orvos Kata ismerkedhetne a lakókkal, akiket szeretne gyógyitani köhöm )

Horvát verzio: viszont van zene a filmben ( ezt hiányolom a soriban, hogy nincsen zene vagy rádio amit hallgatnak) a szereplők élőek, vannak gyerekek, ők is rosszalkodnak, van ugye kutya-macska, kapa kasza és láttam tehát falusi eszközök is. GYERTYA ( ugye falun van hogy elmegy az áram) , kampányolás táblákkal, van helye a fodrászatnak, vagy a ruhaboltnak, nemcsak egy sarok a postán.
A kocsmában lévő futónövény nagyon dög, például a mi örökös sorinkban nincsenek növények sem. ki látott már zöldséget a kamu kisbolton kivül? Virágot láttatok vagy lakásban növényt?

Van sok alkohol, azaz nincsen rész hogy a házipálinka ne kerülne elő. Isznak nem mert alkeszok hanem mert a kultura része hogy munka után megisznak valamit. Összegyűlnek beszélgetnek. Feeling át is jött pedig forditoval nézem a részeket.
1/10
janderka 2019 márc. 17. - 07:49:57 1/10
(1151/18030)
Az a vicces, hogy minél jobban kezdjük kivesézni a sorozatot, annál kevésbé lesz érthető, hogy ebben a formában miért is idították el. :)