guess.who 2019 ápr. 23. - 08:17:22 Előzmény Rojita
(2969/18029)
Hát igen, ez a csiki-csuki hogy bejött az íróknak Katánál is...
Ja, nem. :)
7/10
Rojita 2019 ápr. 22. - 22:43:28 7/10
(2968/18029)
Akkor részemről ez egy variáció volt SZD leendő szereplő kocsija és emelője- témához.

Sándor szolgálati kocsiját sosem használta, mert eddig nem volt rá szüksége. Ami "munkát" végez a faluban, az a gyalogos, vagy ülő megfigyelés és vmi rendkívüli esemény várása.

A kocsit majd a 2. félévben Lali hazahozza, amikor rájön, h nagyon hideg van a tengeren és itthon éppen nyár van. Addigra Stefi is talán megnyugszik és Ő is akkor jön vissza, mint Lali és megint összejöhetnek.
guess.who 2019 ápr. 22. - 22:07:29
(2967/18029)
Jogos a felvetés, az a terepjáró úgy eltűnt, mintha sosem lett volna, mégsem hiányzik senkinek. Pláne azért fura, mert Sándorunk mindenben maximálisan szabálykövető, márpedig ha az az ő szolgálati autója, akkor azt egyrészt nem is vezethetné a fia jogszerűen, másrészt Dániába végképp nem kocsikázhatna vele úgy, hogy csak otthagyja a kikötőben. Különben az is érdekes, hogy semmilyen (vagy lovász) végzettséggel felvesznek valakit egy olajfúrótoronyra. :)

Ja, és igen: emelő nélkül cseréltek kereket, ugyanis Sndr emelte meg az autót addig a gyengébb bal kezével, amíg feltették rá az újat. :)
7/10
Rojita 2019 ápr. 22. - 19:59:24 7/10
(2966/18029)
SzD lehetséges ÖA filmszerepének 1. számű vázlata (Lásd lent). Nem Rajta kerested a kocsiját és emelőjét?
7/10
Rojita 2019 ápr. 22. - 16:30:28 7/10
(2965/18029)
Ezt úgy is mondhatnánk, h Szláven lépett Jean Valjean helyébe, amikor az egy kicsit elfáradt.

A kocsiban általában van emelő, csak félő, h amikor Dóri berámolta a vidéki kiruccanáshoz a néhány nélkülözhetetlen apróságát, akkor az emelő vagy átmenetileg a kocsi mellé, az udvar kövére került és ott felejtődött. De ez nem biztos. Lehetséges, h még most is a csomagtartóban van, csak ki kellene rámolni a csomagtartóból a múlt heti nagybevásárlás után ott felejtett zsák krumplit, a gyerek játékait, a nyári nyaralásból visszahozott dolgokat és azt a kis kosztümöt, amit 3 hónapja a barátnőjén keres.

Az autójáról pedig igenis nem felejtkezett el, - mert szüksége volt rá, amióta beköltözött a vadászházba. Többszöri sürgetésre a kocsiszerelő gondolta, h meglepi és korán reggel elvitte a erdei ház közelébe a járgányt és ott hagyta. Sajnos, nem sokkal később a vadetetést végző erdőőr, aki az előző este ünnepelte házassági évfordulóját és ebből kifolyólag némileg homályosan látott, továbbá a szénásszekér nem igazán szakszerű megpakolása következtében, melyet a házassági évfordulón szintén részt vett sógor végzett, - hogyan volt, már nem tudni, de pont a bekötőút mellett a szénásszekér teteje ledőlt, rá az odaszállított Dóri - kocsira.
Öröm az ürömben, h mire a vadőr elvégezte a maradék szénával a vadetetést és visszafordult, a szénával félig betakart kocsi már gazdára talált. Részletkérdés, h a kocsit nem a gazdája találta meg, hanem Vanessza, aki engedve a természet törvényének beleellett.

amira_daa 2019 ápr. 22. - 13:17:12 Előzmény janderka
(2964/18029)
igen ez a te ötleted volt elnézést nem akartam lenyulni,

amugy igazatok van ez a fel a padlásra KAtát jo ötlet :D éslehet sztorikat kreaálni

legegyszerubb,
az jupici behozta a netet és a doktornéni munkáját csak net mellett tudja irni igy fent kell lakni a router mellett mert annyira sötét hogy nem ismeri a wifit. - tudom gonosz voltam.
amira_daa 2019 ápr. 22. - 11:13:00 Előzmény Emili77
(2963/18029)
megfordult bennünk is az ötlet de ugy néz ki várnunk kell hogy megtudjuk ezt az infot. bár ki tudja.
amira_daa 2019 ápr. 22. - 10:51:32 Előzmény guess.who
(2962/18029)
Szerintem is Anikó szimpi és csinos női szemmel is meg valljuk be egykét kocsmáros nő jobban vagy többet tud az életről néha mint egy-két orvos.

Hogy Zolika szerepét jol játszotta én mondtam hogy full hihető volt. Én birom a Zolit ezt irtam többször nekem ő volt a PÁR a Dórival. Zalánt alapbol nem nagyon birom, ráadásule za Robi szerep lehetne hálásabb is vagy kedvesebb vagy bármi amivel az irok Robi karakteét megszeretettetnék de látjátok hogy nem segit semmi a forgatokönyv Amugy robi karaktere lehetne cukin udvarlos lenne akkor tuti jobban birnám.

Igy Bereczki Zoli abszolut nálam jo helyen van. Ráadásul ez a nem tul férfias de laza hapsi bejön. Nem férfiként hanem stilusra.

Zalán karaktere amugy azért nem vette el Katát mert egyszeruen nem akarta elvenni. Vannak ilyen kapcsolatok hogy nem realizálodnak sohasem. Együtt vannak és ennyi. Amugy Pollit sem fogja elvenni vagy vette volna el. Mondjuk hülye Polli meg itt eljátszotta kártyáját Kata meg Zalán előtt is bár lehet hogy Robi még néha átmegy hozzzá lőni egyetkettőt :D
amira_daa 2019 ápr. 22. - 10:36:46 Előzmény luci87
(2961/18029)
igen sejtettem hogy a Társasjátékra gondoltál, én azt pont nem néztem pedig nagyon dicsérték érdekes.
1/10
janderka 2019 ápr. 22. - 09:35:28 1/10 Előzmény guess.who
(2960/18029)
Bár nekem is necces lenne Marosi mint feleség, de róla végülis gondolhatta úgy az öreg, hogy a majdani halála kapcsán amúgy is megismerik majd mindannyian, hiszen ő fogja képviselni őt az örökösök előtt.
Egyedül ott sántít ez a verzió is, hogy Marosi hogy édesíthette meg Kálmán fater bármiféle napjait-heteit-hónapjait-éveit, ha csak mint egyszeri ügyvédnőt ismerte meg nem sokkal a végrendelkezése (és váratlan halála) előtt? Sőt, kire illhet egyáltalán ez a videóüzenetben taglalt boldogságos megédesítés, ha a legutóbbi éveiben a falusiak szerint egyedül élt az öreg?! Vagy Kálmi bá netán reggelente elment "édesedni" valahová, este meg hazatért - a helyiek meg nem tudtak az egészről semmit???
guess.who 2019 ápr. 22. - 07:58:48 Előzmény Emili77
(2959/18029)
Felmerült már itt, végülis rá illik a "mindenki ismeri" kitétel, de ha jól rémlik, úgy kezdődött a sorozat, hogy egyszer, először volt Kálmán bácsi az ügyvédnél, aláírni a papírokat, utána vége is volt, szóval ha logikusak akarnak lenni az írók, akkor ekkora blődséget nem hoznak össze. :)

Meg mondjuk jogilag szerintem kizárt, hogy özvegyként a saját elhunyt férjét képviselje egy örökösödési ügyben.
guess.who 2019 ápr. 22. - 07:56:07 Előzmény janderka
(2958/18029)
Ráadásul a 4. verzió azért is simán elképzelhető, mert nagyon húzódozott a doktorúr Polli házassági ajánlatától, meg Kata feleségül vételét sem siette el túlzottan, szóval lehet, hogy még el sem vált a gyermeke anyjától. :)
Mondjuk a Grincses gonoszkodó leírásból kifelejtetted azt a részt, hogy magassarkú térdcsizmában lépeget és nagyon dobálja magát. :) Remélem, direkt csináltatják ezt szegénnyel, hogy olyan "trágyaszaggató gumicsizmás parasztgazda" stílusa legyen. :) Bár eddig ezen a vonuláson kívül nem nagyon mutatott a földművesség vagy az állattartás iránt semmiféle affinitást.
1/10
janderka 2019 ápr. 22. - 07:28:00 1/10 Előzmény Rojita
(2957/18029)
Szuperjó! Én a 3-ast és a 4-est választom! :)) Különösen Kata tetőtéri madzagos etetése tetszene. Ritkán merészkedne csak le. Fenn élne mint egyfajta gonosz manó. Olyan Grincsesen gonosz kacagással idegesítené a házba érkezőket. Ahhoz H.S.A. fejszerkezete amúgy is kiváló adottságokkal bírna.

(Ui. Szinetár egyébként még akkoriban ugrott be nekem, amikor még mindkét férje aktívan jelen volt a soriban. Most, hogy Zolinak annyi, talán már kevésbé lenne aktuális a kameója.)
Emili77 2019 ápr. 22. - 03:04:01
(2956/18029)
Mi van, ha az ügyvédnő az özvegy???
7/10
Rojita 2019 ápr. 21. - 20:47:05 7/10 Előzmény macika3475
(2955/18029)
Először arra gondoltam, h nem szívesen játszana a volt férjével közös filmben, másodsorban, h pici gyereke miatt elfoglalt.
De a Vöröst (egy darabig(? )kiírták), akkor, ha Neki is lenne kedve a filmezéshez, miért ne?
Bár a hazai színésztúlképzés miatt rengeteg képzett színész van hasonló, vagy még rosszabb helyzetben. Sztem, Neki kellene kitalálnia a hogyan továbbot? Pld fordulhatna a gyerekek felé, zenés- énekes versekkel-mesékkel fellépni, cd-t kiadni. (Lásd Halász Judit). De az Ő nevével, múltjával biztos, h 1-2 éven belül fog kapni szerepeket, színházi szerződést is.

De ha itt, a DÖ fórumán jött elő a neve, h vegyék be a filmünkbe, akkor találjunk Neki szerepet. SZD elsősorban énekes- táncosnő, olyan szerepet kellene Neki írni, ahol énekelnie kell:

1. Mivel lement az Ökrös falunap, alakíthatná saját magát, ahogy kocsival áthajt a falun, eltéved, esetleg a kocsija is lerobban, ott ragadna a faluban. Szomorúan erőltetné magába a bécsi szelet ebédjét a panzió éttermében, ahol meglátná Őt és ebédjét a koplaló Mihály és mindkettőjükbe beleszeretne. Mihály heves unszolására a művésznő azonnal felállna az asztaltól és elénekelné kedvenc dalát mindenki örömére. Sajnos, mire visszatér az asztalhoz a rántott szelet eltűnik. Azért hosszabb távra is összehozhatnánk Dórát és a szomorú kényszer-vegetáriánust. Beköltözhetnének az Erdészeti Vállalat vadászházába és onnantól énekszó és állandó pecsenyeillat szállna az erdőben. Zsóka pedig bosszúból felfalná a kamrában őrzött fél disznót.

2. Lehetne a kárászi iskola, vagy bölcsőde óvó -vagy énektanárnője, aki vmilyen listát tartva keresne a családon Szappanos Szerafin kiskorút, aki az Ő intézményéhez tartozik. A családlátogatást többször megismételné Tibi és Kristóf nagy örömére és Vali egyre nagyobb gyanakvására. A férfiak pár nap után bevallanák, h egy Szappanos Szófija van a családnak, de nyitottak a Szerafin nevű kiskorú fogantatására is.

3. Lehetne Dóri a Keressük Kodályt - mozgalom aktivistája, aki házról házra jár és mindenkinek lejelelne, majd előénekelne 2 sort és kérné, h énekeljék azt vissza. Így mérné fel, h az ország lakossága felismeri-e a zenei hangokat kézjelekkel elmutogatva, ill. statisztikailag hány ember a botfülű, vagy zenei analfabéta. A felmérést az EU támogatná.

4. Lehetne egy titokzatos látogató, aki Robi doktor barátnője és gyerekének anyja, akit a kimagasló doktor elfelejtett eddig megemlíteni. Ezen Kata úgy megsértődne, h felköltözne a ház padlására duzzogni. Hetekre nem is jönne le, mi se látnánk, csak reggelente spárgán leengedne egy kis kosarat, amiben Vali felküldené lányának a natúr joghurtot és pár szál répát.

Tessék választani.

4/10
luci87 2019 ápr. 21. - 18:50:46 4/10 Előzmény luci87
(2954/18029)
A masodjara leirt Valotarsak helyett a Tarsas jatek c.sorozatot akartam irni....abban is jatszott Pokorny Lia
macika3475 2019 ápr. 21. - 17:36:23 Előzmény Rojita
(2953/18029)
SZD miért ne vállalná el ? Havi 2-3 előadása van. Alig van munkája. És többször is panaszkodott, hogy Magyarországon minden filmben ugyanaz a 2-3 ember szerepel és képtelenség bármilyen filmbe bekerülni.
offtopic
guess.who 2019 ápr. 21. - 17:35:15
(2952/18029)
Kiszivárgott egy kép Anikóról, a második évadból: a Tibiék hátsó udvarában feltört melegvíz-forrás feltöltötte az egyik mélyedést, és így remek vizű kis tó keletkezett, ahová a falu apraja-nagyja strandolni jár. Anikó is készül a másnapi strandolásra egy próbafülkés jelenettel. :)
(Az ötletet janderkától loptam. :) )
guess.who 2019 ápr. 21. - 17:26:59 Előzmény amira_daa
(2951/18029)
R. Zs.: igen, de ha megnézed az ottani szerepét, mit is csinál? Feszes nadrágban táncikál a Plébánia Fitnesszben, lehetőleg olyankor, ha a pap is ott van és jó alaposan látja minden oldalról. Nagyjából ennyi a szerepe, szövege alig van (szerencsére). Egyszer volt egy viszonylag hosszú szövege, amikor a tanárnénivel mentek a faluban az utcán és valami ismerőséről beszélt, na akkor is olyan fura, nem természetes hanghordozással mondta... Szerintem nem színésznő. :)

Egyébként itt most kijelentem, hogy szerintem Anikó (márhogy Fekete Linda) százszor jobb csaj (csak nem szeretik egészalakosban mutatni) és fényévekkel jobb színésznő, mint R. Zs. :) Ráadásul a hangja is sokkal fülbemászóbb. ;)
guess.who 2019 ápr. 21. - 17:20:44 Előzmény Rojita
(2950/18029)
Nem tudom, ott többen is mondták, hogy nem lenne baj, ha szakemberhez fordulna (már a hozzászóló), mert nagyon nagy bajok vannak a fejében... Szóval annyira nem vicces a dolog. Közhely, hogy mióta bezárták az OPNI-t, szabadon rohangásznak a közveszélyesek, és ezt még súlyosbítja az általános morális és erkölcsi züllés, a rengeteg frusztráció és az állandó propagandisztikus gyűlöletkeltés – mindezek eredménye az, hogy rengeteg ilyen ember van, aki valóságnak hiszi mindazt, amit a tévében vagy filmen lát (esetleg az elferdített híradókban); nem érti, mit jelent az, hogy egy színésznek az a dolga, hogy szerepet játsszon; és a saját magában felgyülemlett agressziót képes bárkin kitölteni, aki az ő torz fogalmai szerint erre rászolgált. És gondolj bele: itt azért egy közismert, jól felismerhető színészről van szó, akivel valóban akár az utcán is találkozhat az illető...

Ettől elvonatkoztatva amúgy tényleg tekinthetjük sikernek is, hiszen Bereczki művész úr jól elhitette az általa játszott karakter aljasságát, beteges hajlamait és agresszióját (számomra mondjuk nem volt hiteles, de ez csak az én véleményem, le is írtam korábban). És egy normális világban ez valóban vicces is lehetne, talán sokan emlékszünk még arra, amikor magyar nyugdíjason pénzt gyűjtöttek Isaura felszabadítására... :)
Bereczkitől elvonatkoztatva: nekem sem szimpatikus pl. Maunika aljaskodása, vagy éppen Tibi falusiakkal szembeni bunkó viselkedése, de egyrészt eszembe sem jutna ezt a színészre kivetíteni, másrészt valóban el kell ismernem, hogy Járó Zsuzsa kitűnően játssza el a rá osztott szerepet, teljesen hihető, amit csinál. Igaz, ezért tiszteletet érdemel, nem verést. :) Ha jól emlékszem, az első időkben nyilatkozott is valahol, hogy nagyon fél tőle, hogy a "gonosz" szerep miatt sokan meg fogják utálni...