4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 12:04:20 4/10 Előzmény amira_daa
(3165/18025)
20. Hová lett (hol van most) Sándor szolgálati autója és visszakapja-e?
21. Visszajön-e Lali, vagy örökre a fúrótornyon marad? (ott ugye nagy szükség van lovászokra)
amira_daa 2019 ápr. 28. - 11:12:39
(3164/18025)
KEdves mindenki ma kérő vasárnap van.

ELVARRATLAN SZÁLAK RTL RÉSZÉRE AMIK ÉRDEKELNEK MINDKET LEHET BŐVITENI.

1. Most akkor Marosi hogy nem papiroz le semmités majd később hozzáirja átirja megija bármit.
2. mi ez a német szál akkor MArosit is mozgatják ( tudom hogy igen na de választ várok)
3. Ha magázodtak hogy lehetett özvegy?
4. az ügyvédi etika ezt tiltja ami most a soriban van hogy lehet megmagyarázni
5. Most akkor mi lesz ezzel a 12 órával mert Móni többet volt távol nem akkor ez vis majort volt vagy nem mert ez igy gáz
6. mi lesz a nyugatinál elhelyezett pénzzel? megkaphatnánk-e a kulcsot és elosztanánk a forumozok között a pénzt, nálunk jo helye lenne :D
7. Zolika most akkor le van sittelve vagy nem?
8. Pannánékkal mi lesz?
9. Kata karaktere lehetne cukibb vagy szerethetőbb
10. kevesebb bünügyi szál lesz vagy nem?
11. hol ismerkedtek meg Marosi és Kálmán bá?
12. Szláven miért ment el?
13. Miért lett megbüntetve Kristof ha a többiek nem?
14. mi lett a Józsi gyűrűjével?
15. ez a csiki-csuki elég gáz a Kata-Steffi - Dani - Robi sokszögben
16. hol van Steffi és miért nem keresik?
17. kaphatnánk-e osb házakat müv központnak?
18. tudom hogy a mi kis falunk előrébb van templom ohajtásban de jo lenne egy pap a sorozatba és egy templom. köszi
19. FAZEKAS DOKIT KÉRJÜK VISSZA

lehet bőviteni

amira_daa 2019 ápr. 28. - 11:03:59 Előzmény napraforgó
(3163/18025)
volt Mónin óra amugy mikor leveszi a kabátot látszik a fekete karóra
amira_daa 2019 ápr. 28. - 10:59:18 Előzmény guess.who
(3162/18025)
Szerintem az lehet hogy fátol nem látja az erdőt. Mónika szeirntem nem gondolt rá hogy az apja miatt ennyire meg tudják őket szivatni. és nem gondolnak bele, hogyha ez egy jogi végzés akkor kérhetnek másik ügyvédet is. de mindjárt irok rtl -nek kérő posztot.

Én szeirntem jelen állás szerint az egész dolog egy átverés, amig nincsens lepapirozva.

Szláven még kolázni is meghivta Katát az első rész valamelyikében :D
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 10:56:30 4/10 Előzmény Böszörményi Rozália
(3161/18025)
Én úgy gondolom, hogy az ilyen sorozatoknak a szórakoztatás a célja és nem a nevelés.
Nem kell magunkba nézni és nem kell okulnunk a történtekből, egyszerűen csak szórakozni a vicces szituációkon.
Ha társadalmi drámára lennék kíváncsi, nem Ökörfalva lakóit nézegetném.
amira_daa 2019 ápr. 28. - 10:52:52 Előzmény luci87
(3160/18025)
nekem tetszett a ruha igaz kell hozzá egy alak viszont ez a sárga szin most divatszin :D
amira_daa 2019 ápr. 28. - 10:52:28
(3159/18025)
Böszörményi Rozáliának:

az a másik forum a facen ott van hogy eléggé imádják a sorit
mi a kritikus forum vagyunk, ennek is biztos megvan az oka, viszont amiket irunk ötleteket bekerülnek a soriba és nem mindig a kritizálás arra megy ki hogy nem ismerjük el az irok munkáját hanem hogy vannak logikai bakik amelyket itt jelzünk mert mi is a sorozat fennmaradásáért harcolunk. ( ur isten ez tul patetikus lett. :D

és itt is van valaki aki az rtl-től kommentelget tehát ha gáz lenne akkor ránk szoltak volna. Mi vagyunk a haladó nézők :d
4/10
luci87 2019 ápr. 28. - 09:44:22 4/10 Előzmény guess.who
(3158/18025)
Az a ruha jó kikericssárga volt..:) Mondtam is a férjemnek, hogy olyan papagájszerű benne...(vagy kanári)...:)
1/10
janderka 2019 ápr. 28. - 09:20:36 1/10 Előzmény Böszörményi Rozália
(3157/18025)
Te miről beszélsz, de komolyan?!
guess.who 2019 ápr. 28. - 09:13:04 Előzmény Lambada
(3156/18025)
"Még mielőtt Szlávenre is ráugrik és elcsábítja Diától,"
Ez nem is hülyeség: Szláven az első pár részben eléggé észrevehető módon odáig volt Katáért (mikor Jolikához ment fürdeni, átöltözni vagy ilyesmi, akkor ott epekedett érte), szóval Debilfalván simán megtörténhet, hogy összehozzák Sisát és Gusztit. :D
Böszörményi Rozália 2019 ápr. 28. - 09:11:24
(3155/18025)
Nekem mindegy,csak legyen folytatás! Nem a szerzőket kell kritizálni,inkább nézzünk magunkba.Tanuljunk a mások hibáiból.

guess.who 2019 ápr. 28. - 09:10:30 Előzmény napraforgó
(3154/18025)
Amikor a sárga ruhában volt Mauni a polginál, hogy "megoldást keressen", akkor már a kezén volt a fekete karkötő. Úgyhogy gondolom, kapott egy újat. :)
guess.who 2019 ápr. 28. - 09:09:16 Előzmény napraforgó
(3153/18025)
Igaz, tényleg: a földhivatalból is kérhetnének ki papírokat az örökösök a házra vonatkozóan - arról nem is szólva, hogy egyrészt hagyatéki tárgyalás sem volt, másrészt az ingatlan(ok)ról kellett volna kapniuk a földhivatalból szintén papírokat, ha már a nevükre került.
Bár valószínűleg éppen az a trükk, ahogy írod is, hogy nem került senki nevére a ház, inkább valamiféle ügyvédi letétben van az egy év leteltéig – ezesetben viszont megint ott vagyunk, hogy Marosi ügyvédkedése végképp összeférhetetlen azzal, hogy tulajdont, pontosabban haszonélvezeti jogot szerzett a házra.

Mauni ilyen szempontból tényleg ostobának tűnik, minden intelligenciája ellenére, főleg úgy, hogy múltkor kamu "özvegyösszeírást" végzett, pedig neki, mint "hivatali dolgozónak" (bár nem az) biztosan megadták volna Kálmán bácsi házáról a földhivatalnál az adatokat. Mondjuk ha normális hivatal lenne, akkor eleve hozzá is férhetne ezekhez, például éppen a hagyatéki ügyek miatt. De mivel pici település, nem tartanak fenn komplett hivatalt, hanem egy nagyobb település (mondjuk Kárászi) ún. Közös Hivatalához tartozik, ahol viszont biztosan van anyakönyvezés és a hagyatéki ügyeket is kezelő ügyintéző, tehát hivatalból meg lehetne tudnia MINDENT, nem kellene ez a bénázás.
Arról nem is szólva, hogy ahogy Nándival csak egy telefonba került kideríttetnie mindent Józsi anyjáról, ugyanezt a telefont miért nem tudja megtenni az ő személyesen legfontosabb ügyével kapcsolatban?

A pénzt (pontosabban a bankszámlán levő pénzt) elvileg látták, Kristóf emlegette is sokszor azóta, hogy mutatott nekik valami számlakivonatot Marosi. Persze simán lehet kamu az egész, vagy az írók a sorozat végére elfelejtik az elejét és valami egészen más fog kiderülni. :)
guess.who 2019 ápr. 28. - 08:54:21 Előzmény Rojita
(3152/18025)
"több humort, kevesebb Katát! "

Ezt annyival módosítanám, hogy
Több humort, de sokkal kevesebb DEBILSÉGET!
Kata szerepelhet sokat, de fejezze már be ezt az ágyikókba való ide-oda ugrándozást! :)
5/10
Lambada 2019 ápr. 28. - 08:53:50 5/10 Előzmény janderka
(3151/18025)
Én is azt remélem, hogy nem meszelik el végleg! Minden jogos kritika, minden néző-hülyítés, minden logikai bukfenc és baki ellenére nekem ez kedvelt esti mesém volt hónapokon át, és hiányozni fog, amíg szünetel. Volt benne néhány jól sikerült, igazán szórakoztató epizód is, és megkedveltem a karakterek, a színészek egy részét is. Élvezem Mónika remek színészi alakítását, nálam ő a csúcs, de jó Kristóf is, Vali is, Szláven is, Anikó is. Várom a folyatást.
4/10
luci87 2019 ápr. 28. - 08:33:39 4/10 Előzmény janderka
(3150/18025)
Én meg remélem ,hogy nem...Ettől sokkal rosszabb sorozatok vannak...én már szinte nem is nézek tv.t, ami érdekel, leszedem a netről.
Pl.a Tanár sorozat se volt rossz,azt is abbahagyták.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 07:47:40 4/10 Előzmény janderka
(3149/18025)
Ennél csak rosszabbak vannak.
Szerintem javítani kéne, amit csak lehet és humort belevinni.

És ha már az örökösödés körül forog az egész sorozat, előzetesen talán tájékozódni kellett volna az aktuális jogi helyzetről.
Ha nem akarnak egy ügyvédet megfizetni, akkor is szinte minden családban van jogvégzett ember, a sok forgatókönyvíró közül is akadhatna egy jogász rokon, aki a jogi bakikat ki tudná szűrni.
--------
Mónikára visszatették a karkötőjét? Mert azt Nándiék kis nylonzacskóban elvitték a kötéllel együtt bizonyítéknak. Vagy Gittácska hozott neki másikat? És majd a 82.részben fogja megkapni?
nem néztem Mónika karját, hogy legutóbb rajta volt-e.
1/10
janderka 2019 ápr. 28. - 07:34:46 1/10
(3148/18025)
Én viszont úgy gondolom hogy ilyen szintű nézői hülyének nézés és ennyi logikai, jogi, biológiai és vizuális baki után nem érdemli meg a sorozat a folytatást! Remélem elmeszelik végleg.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 04:54:44 4/10
(3147/18025)
Valóban jobb lenne, ha a humort erősítenék a cselekményben, nem a kriminális szálakat. Persze nem az a humor, hogy Misi és Sándor időnként ökörködik, Tibi meg bömböl, mint az oroszlán.
Nemigen vannak vicces szituációk. Sajnos.
4/10
napraforgó 2019 ápr. 28. - 04:52:13 4/10
(3146/18025)
Azon én is csodálkozom, hogy a családból még senkinek nem jutott eszébe utánanézni a tényeknek. Leginkább Mónikának kellett volna, hisz neki van egyedül esze a testvérek közül.
Kérni kellene : halotti anyakönyvi kivonatot, halotti bizonyítványt Kálmán bácsi után,
Házassági anyakönyvi kivonatot Kálmán bácsi házasságát igazolandó,
Telekkönyvi kivonatot, hogy lássák, kinek a nevén van az ökörapáti ház, van-e rajta teher, haszonélvezeti jog és kinek a nevére.
Utána járni a pénznek, hol van, melyik banknál, milyen formában, lekötött betétként, vagy értékpapírokban, stb. Habár Gitta az első részben mondott valamit egy bankszámláról, de az akkor nem kapott nagy hangsúlyt.

Nem igazán tudom, hogyan is működik a feltételhez kötött öröklés, ilyenkor átírásra kerül-e az ingatlan rögtön, vagy ki kell várni a feltétel teljesedését és addig függőben van minden.
de azért így is furcsa, hogy az örökösök nem kaptak semmiféle papírt, jegyzőkönyvet, végzést az apjuk halála után. Én valahogy úgy érzem, hogy erről a feltételhez kötött örökségről mindannyiuknak kellett volna kapni valamiféle végzést, ami egyrészt rögzíti a tényállást, másrészt mindenkivel tudatja, hogy mi a teendője.
Na de ezt egy gyakorló polgári jogi jogász tudná megmondani. De a forgatókönyvírók nyilván nem konzultáltak ilyen személlyel sem.
Azért ez így nem jó, hogy nekünk meg minden szamárságot el kell hinnünk.