7/10
Rojita 2019 máj. 29. - 14:27:02 7/10 Előzmény janderka
(3697/18017)
"Ha annyira nagy a zuhé, elvihetik katasztrófafilmbe is a témát. "

ÖA-ban nincs még egy patak se, de lehetne a közeli Kárásziban vmi csatorna, ami kiáradt, átázott a gátja és ÖA-t is fenyegeti az ár.
(Az RTL-stáb meg felhasználhatna egy csomó országos, kistelepülési vizes felvételt, - útbeszakadás, árvíz, beomlás, - sajnos, minden nap történik ilyesmi.)
7/10
Rojita 2019 máj. 29. - 14:16:55 7/10 Előzmény janderka
(3696/18017)
Csak hogy a falu Rambója éppen elhagyja az országot, h a múltjában tegyen rendet. Katasztrófa elhárító Sándorunkra szakadna minden víz, amitől félek. Jobb lenne, ha Sándor elmenne meglátogatni a fiát és megkeresni a kocsiját.
1/10
janderka 2019 máj. 29. - 13:54:08 1/10 Előzmény Rojita
(3695/18017)
Ha annyira nagy a zuhé, elvihetik katasztrófafilmbe is a témát. Felázot utak, megcsúszó erdő, elsüllyedő házak, megáradt folyókban úszó jószágok. Viharba kerülő mentőhelikopterek, elakadt mentőalakulatok. Egyedül John Rambo van talpon a vidéken. De ő se m tudja melyik út megyen itt Budára...
1/10
janderka 2019 máj. 29. - 13:49:58 1/10
(3694/18017)
Látom, résen vagy nagyon! :)
De... kimagyarázom gyorsan az ellentmondást! :))) Amikor ugyanis Kristós kiszállt a kaszinóbizniszből, a Vöröske még nem melózott ott. Aztán évek teltek el. És mint vendég Kristófka azóta gyakran megjelenhetett a régi helyén. A zűrös gyerekkort egyébként direkt toltam túl. De lehet lazítani a terhelt múlton.
7/10
Rojita 2019 máj. 29. - 13:29:55 7/10 Előzmény janderka
(3693/18017)
Kellene ötleteket adni az alkotóknak, h mit csináljanak a permanens esővel. Nehogy már azt mondják, h az állandó rossz idő miatt nem tudtak forgatni és majd csak fél év múlva folytatják....
Mit lehet csinálni egy nem tó-parti, nem vízparti kis faluban, ahol hetek óta esik?
4/10
napraforgó 2019 máj. 29. - 12:40:40 4/10 Előzmény svejci
(3692/18017)
Erre én sem emlékeztem. Ki néz meg egy bútorszállítót? habár már itt is vicces volt, kicsit tenyérbemászó, ahogy kivette Panna kezéből a jattot. Mármint a plusszt azon kívül, amit a nő adni akart.
Renátó akkor lett érdekes, amikor megjelent a lovardában.
4/10
napraforgó 2019 máj. 29. - 12:37:36 4/10 Előzmény janderka
(3691/18017)
Majdnem tökéletes. Azért remélem, hogy Kristóf nem rabolt ki öreg néniket. A kisebb bolti lopások, stiklik belefértek. Amikor ő fiatal volt, még sok helyen működtek félkarú rablók, ott biztos szerencsét próbált és aztán megtanulta a különböző kártyatrükköket is.
Szerintem Kristóf nem volt mindig brahis fiú, nem hiszem, hogy bukdácsolt volna, galerizett volna, max olyan szinten, ahogy a többi kamasz is bandázik.
Valahogy nem hiszem, hogy Panna akkor is mellette köt ki, ha már kezdettől ilyen bizonytalan egzisztencia, azt az akkor még nyilván élő szülei is megakadályozták volna.
Inkább csak a félresikerült üzleti vállalkozások miatt keveredett "rossz társaságba", esetleg egy-két cimborája ismertette meg vele a könnyű kereset lehetőségét. Aztán adósságokba keveredett.
Emiatt többször bajba is került, néhányszor elabriktolták. Újra, meg újra belekapott jó néhány vállalkozásba, de igazából semmi sem jött be. Amikor kezdett rosszabbul futni a szekér, mindig visszament egyik-másik kedvenc kártyabarlangjába, ahol hol csalással, hol anélkül nyert - vagy épp vesztett.
Azt nem hiszem, hogy a Gésa felvette volna "balekfelhajtónak", sokkal inkább ő volt az a balek, akit felhajtottak. Ha ő is a Gésa embere lett volna, akkor ismerte volna a Vörös Zolit, mert az meg a Gésa adósságbehajtója volt. De ez sehol nem látszott a kapcsolatukon.
svejci 2019 máj. 29. - 11:38:46 Előzmény napraforgó
(3690/18017)
Pannához jönnek a bútorszállítók (És Renátó is köztük van!!).

Erre akkor nem is emlékeztem...
Amikor Józsi elvitte, a gyűrűt visszaszerezni, akkor Renátó emlegette, hogy ő dolgozott már egyszer Pesten....
Hááát, igen, Panna ilyen.... én már akkor mondtam, hogy össze fog jönni a Zolival.... :)
svejci 2019 máj. 29. - 11:35:03 Előzmény janderka
(3689/18017)
Basszus....., fasza..... :D
1/10
janderka 2019 máj. 29. - 04:57:13 1/10
(3688/18017)
Na jó! Ha alaptalan volt Kristóf magabiztos ráparancsolása, akkor építsük fel visszamenőlegesen ennek a "mindig is lúzer" srácnak a múltbéli karakterét!

A harmadik Szappanos gyerekként született Kristóf életét már kisgyermek korától fogva a mellőzöttség és a lesajnáltság légköre vette körül. 16 évvel öregebb bátyja és a mintegy 10-essel idősebb nővére mellett soha nem érezhette magát egyenjogú félnek. Ez a harmadrangúság már kora kisikolás éveiben rányomta bélyegét személyiségfejlődésére. Osztályában kigúnyolták amiért majdhogynem apakorebeli testvérei vannak, miközben valódi édesapja akár a saját nagyapja is lehetett volna.
Kristóf ezért az infantilizmusba menekült. Alsó tagozatban kétszer is osztályt kellett ismételnie, ám ez nemhogy nem zavarta, de egyenesen örömmel töltötte el, mivel végre idősebb lehetett az őt körülvevő társainál. Korelnöksége azonban nem adott neki sok tekintélyt. A megbecsültséghez továbbra is dörgölőzésre és behódolásra volt szüksége, amihez alacsony termete is "jogos alappal" szolgált.
Hogy elnyomottság érzetét csökkentse, fiatalon bandázni kezdett. Miután Pestre került, egyik galeriből a másikba lépett, ahol az elismertségért cserébe a legcinkesebb feladatokat bízták rá. Bolti tolvajlástól kezdve öregasszonyok sumák lehúzásán át egészen az autófeltörésekig. Vidéki édesapja egy ideig megpróbált utána nyúlni és kirángatni őt a lefelé tartó spirálból, ám Kristóf jól érezte magát a bűnös fővárosi közegben és nem látta át ennek az életformának a buktatóit. Szinte belenőtt a galerik világába. Így amikor nagy nehezen elvégezte középfokú nyomdaipari szakiskoláját, egyenes út vitte őt Kopi Dzseneráli festékpatron utántöltő üzemegységéhez, ahol a hozzá hasonló tekergők között kispályás sefteléssel igyekezett összeszedni külvárosi albérletének költségét. Ha pedig nem jött ki az összegyűjtött pénzből, bevetve kamaszkorában ellesett duplapaklis kártyatrükjét, a kocsmaasztalok mellett próbált meg plusz bevételre szert tenni.
Itt figyelt fel rá Gésa, a nagyhírű újlipótvárosi feketekaszinó tulajdonos, aki pár ingyen numeráért és némi kessért cserébe balekfelhajtóként alkalmazta őt. Amikor azonban egy születésnapjukat ünneplő leánycsapat tagjait kellett volna felhajtania, Kristóf inkább úgy döntött, kiszáll a bizniszből és karonfogva a csapat legcsinosabb lányát, kiterelte az értetlen barátnőket a bűnbarlangból. A megszeppent csajok hamar szétszéledtek a meleg nyárestében, egyedül egy rövid hajú barna lány maradt ott Kristóf mellett. Valamiért úgy érezte hálás kell legyen ennek a Dustin Hoffmanni alaknak, ezért forró csókot nyomva szájára kézen fogta a meglepett srácot és elindult vele a hajnali belváros felé...
4/10
napraforgó 2019 máj. 29. - 04:09:24 4/10
(3687/18017)
Én Panna helyében leszögeztem volna - talán írásban is rögzítem, hogy Kristóf - amennyiben megkapja az örökségét, visszafizeti a 6 milliót, és kifizeti a 80 milliós forgalmi érték és a 47 milliós vételár közötti különbséget is. Pannának akkor a lakásból fennmaradó 41 millió - a felújításból fennmaradó 3-5 millió után megmaradna 36-38 milla + 33 milla = kb 70 millió forintja lenne, amiből már lehet szép házat, vagy lakást venni. Kristófnak is megmaradna 102-33 = 69 milliója, vagyis szinte egyformán jönnének ki a buliból.
--------
Amúgy nem mehetett olyan jól Kristófnak a tejszínhab biznisz, vagy akármi, amivel foglalkozott, ha a lakás felújítására kénytelenek voltak kölcsönt fölvenni és igazából még a törlesztés is gondot okozott.
mennyi kölcsönt vehettek föl? és mire kellett? Egy új fürdőszobára, meg a lakás festésére? És erre mennyit vehettek föl? 5 milliót, 10-et? Mennyit törlesztettek már belőle? ezek mind olyan kérdések, amiket nem tisztáztak, de még csak olyan szinten sem, hogy X összeg tartozásuk van a bank felé is.
4/10
napraforgó 2019 máj. 29. - 03:42:23 4/10 Előzmény janderka
(3686/18017)
Megint jó kis forgatókönyvet írtál.
Sajnos Kristóf előéletéről semmit nem tudunk. Azt mondta, hogy vállalkozó, de hogy mire vállalkozott, az máig rejtély. Kristóf az első részek valamelyikében 38 évesnek mondta magát (a színész csak 36), de valamit csak csinált cirka 20 éves korától.
Nekem Panna nagyon nem szimpatikus. Egyik nap rikácsol Kristóffal, hogy nem akarja többet látni se, aztán másnap dorombol a telefonba, mint a cica és könyörög, jöjjön, oldja meg a helyzetet, bár az utolsó mondata itt is átment rikácsba - azonnal gyere ide! És Kristóf megy is. Szóval panna egy számító kis bestia. Nála a jóban-rosszban úgy néz ki, hogy ővé a jóban, Kristófnak meg meghagyja a rosszbant.
Már az összefoglalómban is jeleztem, egyáltalán nem értem, hogy Kristóf miért pont Mónika autóját akarja elkérni, meg pláne Józsi furgonját (???), amikor ott van a háznál Tibi kihasználatlan autója, mert Tibi csak az ágy - konyhaasztal - kocsma - háromszögben mozog, na és ott van Kata kisautója, amit szerintem bármikor a kedvenc nagybácsija rendelkezésére bocsátana. De Kristóf ezeket a lehetőségeket meg sem próbálta, inkább Diát sodorta bajba.
Nem logikus, nálam ez is a forgatókönyv bakija.
4/10
napraforgó 2019 máj. 29. - 03:27:48 4/10 Előzmény Rojita
(3685/18017)
Igazad van, Kristóf csak kérheti, illetve könyöröghet azért, hogy adják el a lakást.
A döntés részéről mindössze arra vonatkozhat, hogy mivel a behajtók a feleségét és a kislányukat is fenyegették - valszeg nem ritka, hogy az adóst azzal bírják rá a fizetésre, hogy a családtagjait is megfenyegetik, illetve meg is támadják - hogy most már rábeszélte, rábírta Pannát a lakás eladására.
Ha Kristóf testi épsége, esetleg élete nem annyira érdekelte volna Pannát, de a saját, és főleg a gyereke biztonsága annál inkább.
1/10
janderka 2019 máj. 29. - 02:09:23 1/10 Előzmény Rojita
(3684/18017)
Régesrég - még bőven a Vajna felbukkanása előtti érában - párszor barátilag elmentünk egy-egy ilyen forint alapú kaszinóba. Beengedtek bárkit. Adtak vizezett jaffát meg kólát, meg sört. Cigizni is lehetett. Volt ruhatár, meg csinos hoszteszcsajok. Ahol én megfordultam, ott főleg gép játékok voltak. Nem is nagyon lehetett velük sokat nyerni. Egyszeri élménynek jó volt. De szokásommá nem vált a téma.
Korábban meg voltak még a hatalmas kihasználatlan hodályokban (néhai kávéházakból lebutított egykori önkiszolgáló éttermek helyén) kialakított Bingó-szalonok is. Ott asszem nem volt korlátlan a pia. De azért olcsón adták. És mindenki katatón nézte a kockás kis táblázatocskáját. Aztán, ha találatot észléet, felkiáltott, hogy: BINGÓ!!!!
7/10
Rojita 2019 máj. 29. - 01:24:34 7/10 Előzmény janderka
(3683/18017)
Ez mind szép és igaz is lehet érzelmileg, (sőt, azt is megértem, ha ma már rá se bírnak nézni a tejszínhabra), de akármilyen elegáns és határozott is volt valaha Kristóf, ma nincs joga dönteni. Feleségétől csak KÉRHET.
Ilyen mondattal hazamenni: "Döntöttem Panna, eladjuk a lakást," - A "döntöttem" a csúcsszemtelenség. Lehetett volna : " muszáj lesz, hogy eladjuk a lakást, bocs", " el kellene adni a lakást, bocs."
A "döntöttem" szó után nem mondom, h lelöktem volna elfuserált életem párját a lépcsőn, de verbálisan azonnal tisztáztam volna a jogi helyzetet. Aztán pedig az ügyintézésbe bevontam volna a családomat (különös tekintettel 190 cm feletti unokatestvéreimet), ezek hiányában pedig a hatóságot.

Valaki nagyon ismeri a kaszinók ingyenpiát osztogató képét.
1/10
janderka 2019 máj. 29. - 00:07:23 1/10 Előzmény Rojita
(3682/18017)
Jajj máááár! :) Attól, hogy se nem mutatták, se nem tettek rá utalást, még lehet Kristóf és Panna közös múltjában számos olyan elem, amely alapján - a jelenleg ismert játékfüggő, lúzer mivoltja ellenére - Kristóf hordhatta ezügyben kettőjük közül a nadrágot.

Hogy például 2002-ben, amikor 22 éves korában összeismerkedtek, Panna még csak egy ágrólszakadt, ügyefogyott kis óvónőképzős nyafka leányka volt, aki bérszámfejtőként megözvegyült édeasnyjával élt együtt egy fogalmas mellékutcára néző igen lepattant állapotú lakásban. Kristóf viszont akkoriban egy feltörekvő nyugat-európai tejszínhabgyártó vállalat ifjú területi referenseként nemcsak hogy a cég teljes fővárosi árukészlete fölött diszponált, de keze alá dolgozott 5 másik értékesítő is - így MLM rendszerben akkor is keresett, ha közben otthon aludt. Panna azonban akkortájt még tudatlan és csóró erzsébetvárosi fruskaként örült, ha ösztöndíjából ki tudta fizetni a sarki tejivóban háromhetente felhalmozott kiflimajszolási tartozását. Ezzel szemben Kristóf, a mindig teli pénztárcájával egyrészt anyagi biztonságot tudott adni a lánynak, másrészt kedves kutyaszemeinek óvó sugarával feledtetni tudta vele depressziós édesanyja által uralt nyomorúságos bérházi létét.
Kristóf haverjaival minden hétvégén lejártak a város legtrendibb klubjaiba csörögni, nyaranta pedig VIP belépővel a Sziget a Volt és az EFOTT fesztiválok sztárjai között bulizhattak. Pannának csak az óvónőképzőre kellett figyelnie. Kutyaszemű Kristóf mindenben ott állt mögötte.
Így teltek el a boldog és vagány 2000-es évek. Aztán, amikor Panna anyja hirtelen megbetegedett és hosszú hónapok kórházi kezelése után követte 67 éves korában elhunyt második férjét, Kristóf pénze is fogyni kezdett. A tejszínhab-biznisz már nem hozott úgy a konyhára, mint korábban, és a jófej haverok is elmaradoztak az ifjú pár mellől. Panna hiába talált viszonylag hamar állást egy budai óvodában, Kristóf munkáiból és az ő pedagógusi fizetéséből egyre nehezebben jöttek ki. Emellett a társasházban megszavazott gázvezetékcserével párhuzamosan szükségessé vált saját lepukkadt lakásuk felújítása is. Amit csak Kristóf korábbi jó fizetése alapján tudtak felvenni. Ráadásul Panna is épp akkorra lett Szofival állapotos, amikor Kristóf cége ellen végelszámolást kért egy beszállító partner.
Nehéz évek jöttek. A srác próbált egy darabig erősnek mutatkozni, de egy idő után beszippantotta őt a könnyen megszerezhető pénz igéretét adó kaszinók ingyenpiát nyújtó cigarettafüstös világa. A rulettgépek azonban nem adományvonalként lettek kalibrálva, így Kristóf tartalékai egyre jobban kezdtek apadni. S mikor Szofi 6-dik születésnapjának reggelén egy külvárosi Bingó-szalonból kellett őt előhalászni, Panna a közös boldog éveik megtépázott emlékének romjain úgy döntött, elválik fiatal korát meghatározó párjától, és kiadta Kristóf útját. De lelke egy darabja beleszakadt az elválásba.
Így most, amikor volt párja került szorult helyzetbe, visszaidézve közös régi szép éveik emlékét, fejet hajtva egyezett bele saját ingatlanörökségének áruba bocsátásába. Akkor még azt gondolva róla, hogy jó döntést hozott...
7/10
Rojita 2019 máj. 28. - 21:54:16 7/10
(3681/18017)
Az újranézéskor tűnt fel (még a tegnapi részben). Kristóf felmegy a feleségéhez és közli:
"- Döntöttem Panna, eladjuk a lakást...."!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ahogy hallottuk, a lakás Panna öröksége. Nyilván a házasságkötésük után Kristóf költözött Pannához. Megvolt a lakás, valszeg bebútorozva. Kristóf a készbe nősült be. Később vettek fel kölcsönt a lakás felújítására. Az is valószínű, h a lakás tulajdonosa csak Panna.
Tehát, ha Kristóf bajba került, pénzre van szüksége, akkor Ő hogy dönthet a lakás eladásáról? Ezt csak kérheti a feleségétől, próbálhatja meggyőzni, de h Ő dönt?
Öröm az ilyen férj.
4/10
napraforgó 2019 máj. 28. - 20:05:15 4/10
(3680/18017)
20. rész
Falusi utcakép tehénnel. (nem emlékszem rá korábbról...)
Anikó újra kinyitja a kocsmát a pasik nagy örömére.
Zsóka cirkuszol, hogy Sándorék nem ettek eleget előző este. Mihály meg csak öntötte beléjük a bort, így ő nem tudott "beszélgetni" velük. Megsértődik Misire, aki nem mutatott kell affinitást Zsóka felháborodásához, ezért megfenyegeti, hogy nem főz rá többet, majd fölmarkolja a kosztpénzt és elviharzik, mondván, hogy magára költi.
Pannához jönnek a bútorszállítók (És Renátó is köztük van!!). A nő Mónika bútoraitól nem tudja elhelyezni a sajátjait, rátelefonál Mónikára, aki elhajtja, ő bútorozottan adta ki a lakását.
Kata elmegy lovagolni Danihoz. Az alapoktól kezdi, mert 15 éve nem ült lovon.
Tibi megint a kocsmapultot támasztja, amikor rátelefonál Anikóra az ügyvédnő. Kérdi megvan-e már a DNS teszt eredménye. Délután ÖA-ba jön, benéz hozzá. Tibi nosztalgiázik, 1997-re emlékezik, az első sörözésükre. Bejön Sándor, megint froclizzák egymást Tibivel, épp csak nem esnek egymásnak.
Panna elkeseredetten és dühösen hívja fel Kristófot, kéri jöjjön, segítenie kell. Kristóf megpróbál kocsit keríteni, Mónikától, Józsitól. (Vajon Tibi és Kata autója miért nem jut az eszébe? Ha Tibi nem is, de Kata tuti kölcsönadta volna - ja, akkor nem balhézhat sem Attila, sem Józsi miatta).
Vali csirkét etet amikor jön Zsóka és dumálni kezdenek a kerítés fölött. A férjeiket szidják. Zsóka hívja Valit, menjen vele Kárásziba. A hazaérkező Kata is biztatja, hogy menjen. Végül is, amíg megjön az ügyvédnő, addig haza is érnek.
Sándor megint féltékenykedik Anikóra, pláne, amikor a nő elutasítja a délutáni randijukat.
Zsóka és Vali nekiindulnak Kárásziba, közben Zsóka tömi Vali fejét a Sándor és Anikó viszonyáról, meg arról, hogy mennyire nem érdekli ez Mihályt. Szidja Anikót, mert őneki minden férfi szabad préda, na meg Sándort is, mert ő meg nem akar elköteleződni.
Kristófnak végül Dia segít, ő kéri el Józsi kocsiját, mintha a boltnak kéne valamit intézni.
Stefi otthon sírdogál, elmondja Anikónak, hogy szakítottak Danival. Anikó vígasztalja, inkább most, mint az esküvő után.
Dani elmondja Lalinak, hogy szakítottak Stefivel. Lali nagyon érdeklődik, hogy ez a szokásos összeveszés, vagy végleg vége. Megjön Józsi is segíteni, most őt húzzák a Mónikával tervezett találkozója miatt.
Kata szemrehányást tesz az apjának, tudja, hogy ő fúrta meg a kórházi állásait. Tibi Robit szidja, aki elárulta. Majd Valit keresi, hol van és ki fog neki ebédet adni?
A laboratórium telefonon jelzi Anikónak, hogy megvan a teszt eredménye, elküldik E-mailben.
Attila a monitoron látja, hogy Kristóf távozik a fia furgonjával. felelősségre volnja a fiát, miért adta oda a kocsiját. Józsi nem érti, miért ne adhatná oda a barátnőjének? Erre Attila diadalmasan közli, hogy a Diácska Kristófnak kérte el a kocsit. Józsi ezen kissé fölháborodik és ráront Diára, hogy miért tette ezt.
Sándor meglátogatja Mihályt, aki elnézést kér Zsóka előző esti műsoráért. Sanyi meg Tibire panaszkodik, meg akarja leckéztetni. Misinek ötlete van, a felesége fülébe kell bogarat tenni, őt kell ráuszítani a férjre.
Megérkezik az ügyvédnő Anikóhoz és pár perc múlva az e-mail is. Anikó viszont nem akarja megnyitni előtte, csak ha egyedül lesz.
Vali hazatér, új ruhát, sálat vett, de Tibit ez hidegen hagyja, rá sem néz.
Kata épp Jolikánál van, amikor Csaba keresi, lenne egy lehetőség náluk..., de majd később megbeszélik.
Kristóf megérkezik Pannához, aki sírva mutatja, hogy nem tudja a saját bútorait hová tenni. Kristóf telefonál valahová szerbül, mire nemsoká megjelenik néhány pasas és rámolnak.
A család az ügyvédnőt várja, aki meg is érkezik. Tibi nagyon tüsténkedik körülötte. Az ügyvédnő konstatálja, hogy Sz. Kristóf nincs jelen.
Kálmán újabb videóüzenetében beszél a tiroli házról. Mindenki szívesebben töltené ott az év hátralévő részét, de Marosi figyelmezteti őket, hogy túl sokat járkálnak el ÖA-ból. Ha ezen nem változtatnak, akkor jönnek a szigorítások.
Anikó végre megnyitja az e-mailt és látja a DNS teszt eredményét: Varga Stefánia apja 100%-osan Szappanos Tibor.
8/10
Mittomén 2019 máj. 28. - 19:28:26 8/10
(3679/18017)
Amikor a TV-ben ment a sori nem tudtam nézni mert nem értem rá, de most egy hét alatt megnéztem az egészet. A Kata-Stefi-Dani-satöbbi szerelmi hatszögben való nyűglődés borzalmas de ezt leszámítva nagyon bejön, főleg a végefelé Dia meg Mónika elrablása, tök izgi volt ahogy mindenki összefogott. Meg tetszenek az ilyen totálhülye részek mint pl a szalmonellás süti meg Szappanosék a fogorvosnál. :) Azért remélem a 2. évadban Mónika visszatalál Nándihoz, ez a Józsi mekkora downgrade hozzá képest... Tomika is lóghatna többet a faterral, ráfér... :D
4/10
napraforgó 2019 máj. 28. - 08:29:54 4/10
(3678/18017)
Kicsit gondolkodtam Dani és Stefi szakításán. annyira nem egyértelmű, hogy egyikük, vagy másikuk hibájából jutottak idáig. Mert Dani tényleg nem nagyon törte magát Stefiért, hisz még csak jegyesek voltak, sokkal többet kellett volna udvarolnia neki (nem minden, ha ágyba visszük a nőt), több figyelmet kellett volna szentelnie neki.
De Stefi is hibás, mert ha komolyan gondolta a dolgot Danival, még véletlenül sem lehetett volna kacérkodnia Tamással, már a legelején kategorikusan el kellett volna utasítsa. De neki tetszett a fiú figyelme, a vicces nyomulása, a játszadozás, egyszóval mindaz, amit nem kapott meg Danitól.
Az, hogy Daninál kezd belejátszani az érzelmeibe Kata jelenléte, másodlagos, mert a kapcsolat, a jegyesség felbomlása igazából nem miatta történt.
Az csak hab a tortán, hogy Kata kéznél van és az ő háta mögött is egy felbomlott kapcsolat van. Így aztán hamar egymásra találnak, de nem igazán lehet tudni, hogy az ő kapcsolatuk mennyire lesz tartós.