4/10
napraforgó 2019 júl. 04. - 19:23:14 4/10
(3965/18025)
Az elején a visszatekintőben Csaba doktor azt mondja Robi leleteire, hogy még nem találkoztak hasonló esettel. Aztán egy-két hónappal később meg rájön, hogy van még egy ugyanilyen tűneteket produkáló betegük, ráadásul hajszálra azonos leletekkel.
Hát hogy is van ez? Most találkoztak, vagy nem ezzel a kórral?
Vagy megint elfelejtették az alkotók, hogy mit is mondtak korábban?
4/10
napraforgó 2019 júl. 03. - 21:27:57 4/10
(3964/18025)
Én arra lennék kíváncsi, hogy mi az a másik faház a Jolika és Gálék háza között. Nem emlékszem, hogy eddig bármi szerepe lett volna a sorozatban.
4/10
napraforgó 2019 júl. 03. - 20:25:51 4/10
(3963/18025)
Jolika háza elvileg a falu szélén, az erdő mellett áll. Itt meg látszik, hogy kb. 15 méterre van Gál Misiék házától, aki pedig a falu közepén lakik.

Hasonlóan rosszul fényképezték egyszer Dani faházát is, amely benn van az erdőben, ott a ház bejáratánál látszott a mellette lévő ház, a 15-ös.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 júl. 03. - 14:01:43 4/10 Előzmény Rojita
(3962/18025)
Igazad van, erre én is felfigyeltem. Szláven minek zárja a faházát, ha utána nem teszi el a kulcsot. Mindegy, hogy a lábtörlő alá teszi, vagy a gerendára, a lényeg, hogy így nem annyira zárt a kunyhó.

Engem meglepett, amikor gyermekkoromban vidéki rokonoknál nyaraltam, hogy ott soha senki nem zárta sem a ház ajtaját, de még a kertkaput sem. Még a szokásos ráhajtott riglivel sem. Nálunk a VIII. kerületi bérházban még nappal is zártuk a lakás ajtaját.

Most úgy vagyok, hogy Budapest szélén, kertvárosban lakom és bár a kertkapu kulcsra van zárva, de a meleg miatt egyszerűen nem lehet a ház ajtajtát zárni. Ajtó. ablak nyitva egész éjszaka, hogy a lakás némileg lehüljön. Csak a két kutyám éberségében bízom. Nálunk egy macska, vagy egy sün sem tud bejönni, elmenni úgy, hogy ne vennék észre.
4/10
napraforgó 2019 júl. 03. - 13:48:28 4/10
(3961/18025)
Ebben igazad van, nincs sem temető, sem templom, holott ilyesmi minden faluban van. Ha nem egy valláson van a falu, akkor ráadásul van katolikus és református templom is. A temető közös, ott legfeljebb a temetés történik más-más pappal.
7/10
Rojita 2019 júl. 03. - 13:45:21 7/10
(3960/18025)
Érdekes ez az állattalanság a faluban.
Pedig az induláskor olvastam egy cikket, h rengeteg állatot lízingelt a stáb és velük együtt gondozókat, trénereket. Aztán vmi történhetett, h ilyen járvány utánivá vált a falu. Gondolom, iszonyúan lelassították a forgatást. Az alkotókat meg szorította a napi határidő, meg a hideg, - hát a rendezők feladták az alapötletüket. Ill. olykor az egyik nyugodtabb birka kap szerepet, ha Tibinek állattal kell bohóckodnia.
A nyári forgatáskor jöhetne a házak előtt elfekvő kutya - macska - képe. Talán, ha előtte jól megetetik őket, akkor "hoznák a szerepüket", vagyis idillien szieztáznának. Bár, nem biztos. Egy forgatás nagy zajjal, nyüzsgéssel jár. A felfogadott kutyák - macskák elbújnának a zajos emberek elől és ott feküdnének, ahová nem ér el a kamera.

Már javasoltuk korábban, h e témában élhetnének a máshol - máskor felvett külső kép bevágásával.
7/10
Rojita 2019 júl. 03. - 12:23:53 7/10
(3959/18025)
Nem tudom, szokás az falun, hogy nem zárják a házukat?
Azért Szláven eljárása számomra teljesen értelmetlen. Egyedül élő ember. Ha már kulcsra zárja a házát, akkor miért nem vágja zsebre a kulcsot? (Pláne, h nem kevés pénzt rejteget bérleményében.) Miért dugja azt lazán - az alig ismert szomszédlány szeme előtt, - egy hozzáférhető rejtekhelyre? Jolika biztos, h nem takarít Rá a kisházban. Lyukas minden zsebe, fél, h elveszítené a kulcsot?

Abban a pénzlopásban Tamás is bűnös, nem csak a Démon. Két hatalmas frász jogos a Mama kicsi fiának.
1/10
janderka 2019 júl. 03. - 12:16:54 1/10
(3958/18025)
Meg az éjjel kisértő élőhalottak :)))
svejci 2019 júl. 03. - 09:38:49
(3957/18025)
A 10-es, az a Misiék fészere...., bár nem emlékszem, hogy mutatták volna egyszer is....
5-ös, oda szerelték Sándorék a kamerát, amikor Moónika kiröhögte őket.. (fecskefészek ellenőrzés...)
9-es, oda rohant be Tibi a talicskáért, amikor keresték az özvegyet....
16-os, szerintem egy trafóház, az lehet gyárilag ott van, volt.......
1/10
janderka 2019 júl. 03. - 09:31:07 1/10 Előzmény napraforgó
(3956/18025)
A kéményhiány jogos felvetés, bár ahonnan általában mutatták a házakat onnan ez nem volt fetűnő.
A fotókon látható idegen tárgyak (vízforraló, radiátor) pedig úgymond "képen kívüli" dolgozói eszközök voltak szerintem. Illetve épp "nem játszó" kellékek.
4/10
napraforgó 2019 júl. 03. - 05:58:21 4/10
(3955/18025)
Köszönöm, talán valamikor az elején talán láttam is ezeket, vagy egy részüket, de sehová nem tároltam. Most viszont sok érdekességet találtam bennük.

Pl. a legelső hálószobában a hintaló mellett ott volt a súlyemelős erőgép. Vajon ki emelget itt súlyokat? Kálmán bá' biztos nem használta és Tamáskából sem nézem ki. Tibi időnként felbuzdul, de az meg inkább röhejes.
A hintalovacskát meg nyilván senki sem használja.

A Kisbolt valóban túl szellős, túl levegős, egy valódi kisbolt-tulajdonos minden négyzetmétert telepakol. Rendszerint középen állnak a sörösládák, esetleg az ásványvizes kartonok. De hogy nem ilyen "üres" a bolt, az biztos.

2 íróasztal egy szobában? Képtelenség. Pláne egy bevásárló kocsival megspékelve... Kié?

A fürdő randa, pláne mit keres egy vízforraló a padlón?
Konyhai kredenc az előszobában??? meg néhány olajradiátor... nyilván hideg volt a papundekli házakban...

Köcsögtartó polc a hálószobában??? Képtelenség!!!! Ilyen lehet egy konyhában, talán még egy azzal egybenyitott előtérben is, na de egy hálószobában??? Képtelenség!
Az a sok szoba, főleg hálószoba hol van?
20-30 éves szekrénysorok - bingó!

Jolika néni kredence a lakószobában - már nem annyira.
Az összevissza "kezelő" az meg inkább na... nem egyszerűen irritáló, de ennél nagyobb baromságot még nem láttunk! Székek a falon, meg ócska konyha eszközök. Lyukas lábos, stb. Brrr.
Egy egészségügyi felügyelő elájulna a láttán. Na és rögtön elrendelné a lomtalanítást és a fertőtlenítést. Aztán meg a higiénikus meszelést.

Összeségében van, ani jó, és van, ami nem.
Hiba, hogy nem minden lakóház tetejére tettek kéményt. Ökörapátiban azért nem lehet feltételezni, hogy sokan fűtenek, főznek villannyal. De ha nincs kéményük, akkor nem nagyon lehet mással....

Hiba, hogy hiányzik néhány fontos épület. Nincs templom, holott a múltkori részben a papról beszéltek! És nem a kárászi alkoholista papról!
És valóban nincs óvoda, iskola. Holott, ha van posta (és az csak 600 lakos felett van!!!), akkor ezek az intézmények is szükségesek lennének.
Kocsma helyett művelődési ház, ahol rendezvényeket is lehet szervezni, de akár mozi filmvetítésre is alkalmas, avagy színdarabok színrevitelére, stb. Bármiféle rendezvényre, ami egy faluban akármikor előadódhat.
7/10
Rojita 2019 júl. 03. - 00:14:23 7/10 Előzmény napraforgó
(3954/18025)
Ebből csak az az érdekes, h előbb forgatták az OCS-t és idén a DÖ-t, tehát olyan jónak találta vki őt, h kapott még egy majdnem főszerepet.
4/10
napraforgó 2019 júl. 02. - 20:11:37 4/10
(3953/18025)
Igazad van a számozást illetően, én a telefonfülkét nem vettem észre.

A szobor nem Madonna-melltartó, hanem 2 stilizált mamutfenyő.
1/10
janderka 2019 júl. 02. - 19:20:32 1/10
(3952/18025)
Abból a sorozatból a legérdekesebb az volt ahogy a józsefvárosi Horváth Mihály tér egyelőre még kétes egzisztenciák által uralt sarkából egy idillikus polgári lakónegyedet tudtak illúzionálni a képernyőre.
4/10
napraforgó 2019 júl. 02. - 18:50:58 4/10
(3951/18025)
Igazad van, a 2-es, vagy a 4-es számú épület a posta.

1. buszmegálló
2. Posta.
3. Kocsma
4. Zsoca és Erzsike háza
5. fogalmam sincs micsoda, de még hátulja se nagyon van az épületnek.
6. Palágyi Sándor háza
7. Gál Mihályék háza
8. Panzió
9. Kisbolt.
10. Szláven faháza
11. Jolika néni háza
12. kecskeól?
13. Dani faháza
14. istállók
15. Józsi műhelye.
16. rejtély
17. Szappanosék háza.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 júl. 02. - 14:14:58 4/10
(3950/18025)
Én beleolvastam az Oltári csajok ismertetőjébe és megállapítottam, hogy ebből a történetből egy részt sem tudnék végignézni, nemhogy 100-at.
Úgyhogy én lemaradok Sisa szemforgatásairól. Habár minden nagy művészünknek voltak manírjai -gondolok itt Bástira, Bessenyeire, Latinovitsra, stb, stb. Mindőjüknek annyira jellegzetes volt a hanghordozása, hogy össze sem lehetett téveszteni senkivel. Sisának a szemforgatás és a hajának percenként a füle mögé igazgatása az összetéveszthetetlen jellemzője. Ettől még lehet, hogy valamikor nagy színésznővé növi ki magát.
4/10
napraforgó 2019 júl. 02. - 06:05:15 4/10
(3949/18025)
Nézzük:
A 17.-es a Szappanosék háza
a 6-os a Palágyi Sándorké (nincs rajta kémény, mivel fűtenek????), amellett a
7-es, Gál Mihályyék háza (ennek sincs kéménye), befordulva
11-es a Jolika háza, mellette
10-es a Szláven faháza.
Szemben velük
8-as a Panzió és amellett
9-es a Kisbolt.
13-as Dani faháza, mögötte
14-es a a lóistálló.
3-as a Kocsma és fölötte a tetőtérben Anikó és Stefi lakrésze.
15 - valószínűleg ez Józsi műhelye
az 1-es a buszmegálló
a 2-es, 4-es. 5-ös épületekről nem sokat tudunk, valószínűleg ők a "falu lakosságának"épületei.
Rejtélyes,hogy a 12-es és a 16-os kicsi épület mire való.A 12-es olyan kecske/birka/ tyúkólnak látszik, mindig, amire kell.
de mi a fene a 16-os a bokrok között?

Gondolom, hogy Kata és Robi a 16-os mögötti kis fás ligetben került a szélviharba , mert máshol olyan kopár a táj...
Gondolom, hogy a lovas jeleneteket meg a 13 -24 mögötti kis füves térségen vették fel.
4/10
napraforgó 2019 júl. 02. - 05:47:48 4/10 Előzmény napraforgó
(3948/18025)
Itt van Ökörapátia "térképe":
4/10
napraforgó 2019 júl. 02. - 03:47:48 4/10
(3947/18025)
Mónika a teljes Szappanos család előtt bejelenti,hogy indulni akar a polgármesteri választáson. Felmerül, hogy ahhoz ökörapáti állandó lakosnak kellene lennie, sőt, az ajánlóinak is. Sebaj, majd átjelentkeznek....Ezek után szinte mindannyian aláírják az ajánlószelvényeket. És mit írtak rá a lakcímnél? Budapest, XXIV. kerület Kukutyin utca 128.????
Nem kellett volna előbb ténylegesen átjelentkezni?
Ez pont olyan mint a későbbiekben a Tibi jelölésénél, ahol az aláíró: "Pista bácsi".
Én nem vagyok vidéki, de azért zavar, hogy ennyire hülyének nézik a vidékieket.
4/10
napraforgó 2019 júl. 01. - 19:58:45 4/10
(3946/18025)
Szláven és Sándor úgy "lopakodtak" a faház bejáratához, hogy elmentek a 2 X 3 méteres óriás üvegablakok előtt. Hát, ha ezt nem vették észre a kopaszok, akkor vakok.
Szláven előbb a földön kúszik, aztán ahelyett, hogy megkerülné a faházat, megmutatja magát az üvegablakon át. Jujj!.