amira_daa 2019 aug. 24. - 13:33:47
(4790/18030)
nyugi már tuti jön Lau is és láthatod :D ne siránkozz már biztosan lesz zürős ügyfele Marosinak és még a telot is meg kell keresni jön a te Laukád :D
1/10
janderka 2019 aug. 24. - 13:20:02 1/10 Előzmény napraforgó
(4789/18030)
De akkor hogyan, milyen adatok és fotó alapján csináltatott neki útlevelet? (Ezt a részletét a sztorinak direkt kihagyták...)
4/10
napraforgó 2019 aug. 24. - 13:09:56 4/10
(4788/18030)
Igazából eddig csak Laura látta Olgát. Az ügyvédnő is csak telefonon beszélt vele és Szláven sem látta 15 éve.
4/10
napraforgó 2019 aug. 24. - 11:53:03 4/10
(4787/18030)
Kiváncsi vagyok, hogy a forgatókönyviróknak mikor jut eszébe befektetni Valit és Tibit a Kata duplaágyába. Mert nevetséges ez a bohóckodás a földönfekvéssel, amikor ott az üres szoba a franciaággyal.
4/10
napraforgó 2019 aug. 24. - 11:48:35 4/10
(4786/18030)
Akkor Olgának tudnia kellett volna, hogy Szláven Ökörapátiban él és nem a meghivólevélről böngészte volna ki a cimét.
4/10
napraforgó 2019 aug. 24. - 10:52:45 4/10 Előzmény amira_daa
(4785/18030)
Még 2-3 rész, és tibi fogja leginkább keresni az ügyvédnő kedvét. Olyan hülye az a pasi, olyan, mint a szélkakas.
Kristóf ugyanazt mondta, amit már korábban én is, hogy Tibinek nincs semmi dolga, nem csinál semmit, azért ilyen bolond. Kéne neki valami elfoglaltság, nem csak a keresztrejtvények.
Amúgy miért nem taxizik Kárásziban? Meg a közeli településekre is kivihetne utasokat. Habár borzasztó a vezetési stilusa, de egy vidéki városban talán nem olyan hektikus a forgalom, mint Budapesten.
Más foglalkozást nem nagyon tudok elképzelni neki, hisz látszott, hogy sem egy zárat megjavitani, sem egy biztositékot kicserélni nem tud, tehát a szerelgetés nem jöhet szóba.
legfeljebb a kecskét mehetne el legeltetni, az a szegény pára sohasem kap zöldet. Teike a tehenét vitte valahová legelni, a nevét nem tudom férfi meg a birkáit, szegény Vanesszát is kivihetnék már valami legelőre.
4/10
napraforgó 2019 aug. 24. - 10:38:22 4/10 Előzmény janderka
(4784/18030)
Nem beszlélve arról, kié a megőrzésre otthagyott butatelefon? Gondolom nem Szlávené, mert ő miért irná bele a saját nevét, pláne a vezetéknevét? különben is van rendes telefonja, azon szokott beszélgetni Marosival.
Szerintem sem életszerű, hogy Marosi szanaszét hagy iratokat az iróasztalán, na meg alatta egy akármilyen telefont.
Ez az Olga nagyon nem akarja, hogy Szláven hazamenjen Ökörfalvára, ahová ő is megvette már a buszjegyet. Vagyis nem akar vele találkozni. Szláven biztosan felismerné, hogy ki ő, nyilván nem az igazi felesége. 15 év különélés után az igazi Szlávenné miért ne akarna elválni? Mi köti Szlávenhez?
Ez az Olga talán az igazinak valami rokona, vagy ismerőse, aki kihasználja a lehetőséget, hogy kijusson Szerbiából egy úniós országba. Talán tényleg vannak lopott ikonjai, amit itt akarna eladni. Bár azt nem tudom, hová dughatta őket. Igaz, a határon nem volt csomagvizsgálat, igy akár a bőröndjében is behozhatta azokat.
Én nagyon remélem, hogy Szlávent és Marosit nem keverik bele egy ilyen disznóságba. Sem egy menő ügyvédnő nem engedhet meg magának egy ilyen bűncselekményt - örökre kizárnák a kamarából, eltiltanák a hivatásától, pedig azzal nagyon is jól keres, semmi szüksége orgazdaságra.
Szláven is meglehetősen csendesen és becsületesen élt 15 évig, most miért fogna bele ikonlopásba, eladásba. Nem, én nem hiszem, hogy ilyen irányba vinnék el a sztorit.
Amúgy Szláven előbb-utóbb megunja a szegedi várakozást és hazamegy. Ha találkozik a nővel, ki fog derülni, hogy a nő valóban a felesége-e. De gondolom, hogy addig még eltelik 8-10 rész. Tovább nem nagyon húzhatják, Szláven nem marad örökre Szegeden.
amira_daa 2019 aug. 24. - 10:24:07 Előzmény janderka
(4783/18030)
főleg hogy megőrzésre el kellett volna tennie és papirt kirakni rola a megörzés nem ugy működik hogy hopp otthagyod hanem leltár papir papir aláirása stb,

amugy Tomika mit puszilgatja az ügyvédnőt? viszlát puszi meg hasonloak oké hogy bevarrná első szora de akkkor is mégis a nagymamája :D ( jo mostohanagyi:D )

és mit irtam több napja persze hogy Tibi árulja el előszőr a családot :D
1/10
janderka 2019 aug. 24. - 09:59:30 1/10
(4782/18030)
Egyébként meg ez a megőezésre otthsgyott butatelefon is... Hát már bocsánat, de hogyatökömbe kerülhetett az az asztalra? A szétszórt dossziék alá? Egy ilyen precíz tip-top ügyvéd mint M. nem hagyja szanaszét a cuccait, még ha egy zsemléért ugrik is csak le a boltba...
1/10
janderka 2019 aug. 24. - 09:50:05 1/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4781/18030)
Ezt még nem fejtettem meg én se :) Talán a vmi rokona,
barátnője, "jószándékú" szomszédja lehet. Már ha elfogadjuk, hogy két Olga van, és a trampi álolgán kívül Szlávennek valóban van egy kint maradt csinos felesége is, és tényleg hozzá indult el Szegedre a válás miatt. Nekem ez az egész azóta gyanús, hogy megmutattak egy eredeti útlevelet a trampliolga kezében, amiben sem a név, sem a kor nem stimmelt a meséhez képest. Mintha csak lopta volna valami valahonnét. De ez a verzió is sántít. Mert ha "Olga" és Marosi valahol a végtelenben - ahol a párhuzamosok is találkoznak -, mégiscsak egy csapatban focizik, akkor miért nem tőle kért útlevelet már a legelején, és miért bohóckodott a lopottal annnyit?
amira_daa 2019 aug. 24. - 09:40:17 Előzmény janderka
(4780/18030)
Figyi az ikon lehet nagyon kicsi, tehát tenyér nagyságu azt egy melltartoba vagy bugyiba is elrejtik, vagy ha eljátsza hogy terhes a ruhába, ha nagyobb ikon akkor meg kell segitség de kabát alá kamu zsebbe bárhvá lehet dugni.

Amikor ikonos témák voltak filmekben pl Ötvös Csöpi ott is vér tapadt hozzzá, volt egy ikonos dolog

Aranyéletben ott is vér tapadt hozzá és also hangon két szereplő emiatt halt meg ott két nagyon értékes dolog volt és leeht hogy itt is keresnek egy ikon párját mert ugy nagyon sokat ér


az ikon nem olcso dolog főleg ha van egy gyűjtő és főleg ha van egy eladó aki eladja de nem hiszem hogy ilyen dolgokhoz nem tapad vér, és nem hiszem hogy csak lebombázott templomokbol lehet ilyet szerezni lehet ilyet még ugy is hogy bemész az apácák közé, vagy a rendbe és megölsz érte egy-két embert.

Olga kapott lehetőséget az élettől ujra kezdeni de ugy néz ki ujra belekerül ráadásul ha kiderül hogy Szappanoséknak van pénze akkor arra is rárepül és ezen felül Szlávent biztosan ujra bajba hozza. Igy Dia kapcsolata nem is érzelmileg, hanem erkölcsileg lesz probatétel előtt. Akarja-e ezt a pasi aki bünöző volt( vagy bünőző) Tehát jelen állás szerint Olga mindenkire bajt fog hozni.

tényleg ki szeretne Olga megformálojárol cikket? A Story magazin cimlapján Zalán( Robi van ) és Dóri, plusz gyerkőcunk illetve belül meg MP-vel ( VOlga) egy interjú, ha valakit érdekel lefotozom aztán bemásolom ide, annyit nyilatkozott hogy nem minidg van szinészként állása ezért másodállásban irodában is dolgozik( dolgozott) és mekkora kiugrás neki Volga szerepe. De csak egy oldal, a második szerepbeli ruhájában kéjes mosollyal fotozva.




amira_daa 2019 aug. 24. - 09:30:14
(4779/18030)
egyértelmű hogy az érték lent van és a házban, és lehet hogy be van betonozva vagy elásva de mivel ez a sok pesti nem csinál semmit miért kéne bármi is.

amug ha azt vesszük Szappanosék semmit azaz semmit nem tesznek az örökségért, lehet ha ástak volna találtak volna valamit mint a horvát verzioban. de igy ki lehet őket játszani simán, nem tudni ki irányitja Marosit azt sem tudju hogy a Marosi nem e dobja fel végül Szlávent meg a feleségét. Ez is lehetséges opcio erre nem godnoltatok, hogy marosi végül börtönbe jutattaja a családot?
amira_daa 2019 aug. 24. - 09:27:08 Előzmény Pünkösdi Kató
(4778/18030)
ahol laknak ha keresnek valamit hire megy, meg tudod ha nincs valakiről hir és a doktornő Marosi meg nem ugy keresteti hanem direktbe jöhet kamu feleség is majd találkozik Szlávennel és kiderül, hogy most mi az igazság.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 aug. 24. - 07:21:29 8/10 Előzmény janderka
(4777/18030)
Olga hogy tudhatta meg, hogy Szláven keresi a valós feleségét? Ok, hogy Olga nem Olga, akár Szláven sem Szláven, de Olga csak akkor tudhatta meg a keresést, ha Szláven valós neje elmondta neki. Igaz, hogy a képen nem Olga van, nem a mi Olgánk - Panna után szabadon, a mi Zolink. :))
4/10
napraforgó 2019 aug. 24. - 03:51:41 4/10
(4776/18030)
Én nem vagyok ilyen elvakult, meredek, sokkal inkább azt hiszem, hogy sem az ügyvédnőnek, sem a néhai Kálmánnak nincs köze semmiféle műkincslopáshoz. Sőt, még Szlávennek sem.
De Olga bizony, amikor egy romos templomban házasságot kötött Szlávennel, kicsit körülnézett és meglátta a pravoszláv templomban az aranyozott ikonokat. A nászéjszaka után visszajött egyedül és szépen "megmentette" a műkincseket. Aztán, ha lehet, még ellátogatott pár másik lebombázott templomba is, és onnan is elhozott ezt-azt. Aztán a kincseket jól elrejtette és bár leültették - ki tudja miért - most elővette az ikonokat és keresi, hogy hol adhatná el. Megtudta, hogy hivatalosan mennyit is érnek és majd eztán kitalálja, hogy hol adhatná el és mennyiért.
Nem tudom, mi a fenét akar Olga Ökörapátiban, pláne, amikor Szláven nincs is ott. Talán ténleg nem ő a valódi feleség, de nyilván ismerte őket, Olgát is, ha a bőrébe bújt.
1/10
janderka 2019 aug. 23. - 23:06:42 1/10
(4775/18030)
Eldugta? De akkor honnan van a pénze a bankban - amire persze egyszer már azt is mondták, hogy "nem is biztos, hogy az és ott van, mint aminek és ahol hiszik".
És szem előtt van? A házban?
7/10
Rojita 2019 aug. 23. - 22:47:58 7/10
(4774/18030)
Furcsának találtam a Panzió recepció falán levő képeket. Volt amelyiknek volt kerete, de a többségnek nem volt. Vagy a film berendezője volt gondatlan, vagy van jelentősége a slendriánságnak. Arra gondolok, h a lopott képeket sokszor a legkézenfekvőbb helyre akasztják. Meg kellene kapargatni ezeket a képeket. Melyik ragasztott kép és arany csillog-e alatta?

Nem biztos, h Olga nagy bandában lopta el az ikont-(okat), (legfeljebb csak azzal a Szásával), nem tűnik olyan nőnek, akiben megbízna még egy hozzá hasonló érdeklődésű rabló kolléga se, pláne egy kvalifikáltabb ember.
Az ügyvédnő ikonlopásban való bűnrészessége nagyon meglepne. Menő prakszisával meg tud keresni 100 milliókat.
Szlávenről nem tudtunk meg többet. Csak annyit, h Olga elérte, h ne legyen ott ÖA-ban egyenlőre, amig Ő talán megszerzi az ikont(okat). Tehát, Olga azt hiszi, h bűntárs Szásája Szláven néven itt rejtőzik és őrzi az ikonokat. Most próbálja Szását kijátszani. Szása azonban rabkovics valahol délen és az általa szerzett Szláven Blaskovity nevén egy szerb-horvát rendőr várja, h vki jelentkezik az ikonokért.
1/10
janderka 2019 aug. 23. - 21:37:11 1/10
(4773/18030)
No, akkor idomulva az újólag elejtett utalásokra, jelenleg már nem elképzelhetetlen, hogy bár Szláven (Szása), Olga és Marosi személyesen ugyan nem találkoztak még soha egymással (ezért is nem tűnt fel pl. a zügyvédnő kontakjainak se Olga fényképkülönbsége), vagyis fésztufész nem ismerik egymást, de mégiscsak egyazon műkincsrabló banda tagjai, akik itt lent Ökörfaszomkán fognak majd egyesülni a 600 millát érő ikonörökség lenyúlása céljából.
Azt persze ezek alapján nem (sem) tudom még, hogy Kálmi fater szmélye ebbe a szisztémába hogyan illeszthető majd bele. De majd kiderül - vagy sem.
7/10
Rojita 2019 aug. 23. - 21:13:51 7/10
(4772/18030)
Tehát, Ez az Olga csajszi ikonokat lopott templomból, vagy múzeumból. Eldugta hajdanán és most szeretné eladni.
Ikonlopásért adnak 11 évet?
4/10
napraforgó 2019 aug. 23. - 21:10:41 4/10
(4771/18030)
8/3
Vacsoránál Vali érdeklődik, hogy Tibi merre járt, aki elmondja, hogy próbálta összekovácsolnia a családot. Megérkezik Marosi, be szeretne állni az udvarra, de Tibi elutasitja, álljon a ház mögé, ahol ők is parkolnak. A nő akkor kipakol. Tomi segitene neki, de Tibi leinti.
Marosi kis ajándékokkal kedveskedik a családtagoknak. Tibi vissza akarja utasitani, de Vali megköszöni. Tibinek is hozott egy ultramodern függőágyat. Tibi nem fogadja el, és bőszen bevonul a házba. majd beorditja a Vallit is, aki szabadkozik a férje viselkedése miatt. Gitta egyedül marad a teraszon és azon morfondirozik, hogy számitott némi ellenállásra. Nem lesz ez könnyű nyaralás.
A cigányok Józsiról beszélgetnek, renátó védi, hogy rendes fiú. Kiderül, hogy neki segitett visszaszerezni a gyűrűt. A bátyjai viccelődnek, magának is lophatott volna egy gyűrűt, meg egy hozzávaló menyecskét is beszerezhetne.
Józsi beszámol Mónikának, mi volt a börtönben. Mivel az apja Mónikát szidta, hát otthagyta. Mónika nyilván attól tartott, hogy attila elárulja Józsinak, hogy Subiczcal elszedték tőle a panziót és a kisboltot. De erre nem volt ideje Attilának, mivel a fia otthagyta.