1/10
janderka 2019 aug. 28. - 21:57:41 1/10
(5070/18030)
Bár Olga egy brünhilda, be kell lássam, hogy Mészáros Piroska jól hozza a szerepét.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 21:23:09 4/10
(5069/18030)
Ügyes csaj ez az Olga, rendkivül jól tud kapcsolatokat teremteni. Mindenki megnyilik neki, Icuka, Anikó, Dia. Úgy szedi ki belőlük az információt, hogy nem tűnik tolakodónak, csak kedvesen érdeklődőnek.

A szinésznő is ügyes, nem egy diva alkat, de hatásos, uralja a szerepét.

A mai részben Sándor és Mihály roppant bugyutának tűnt és idegesitőek voltak. Amit művelnek az szánalmas és nem vicces.
7/10
Huszár 19 2019 aug. 28. - 21:13:18 7/10
(5068/18030)
Amit ma leműveltek Tibièk az nagy pofátlanság volt a laptopról nem is beszélve. Gittának nagy türelme van vagy valami nagy jutalom vár rá is a végén.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 21:12:53 4/10
(5067/18030)
10/3.
A védőruhás Misi és Sanyi elmennek Jolikához. Jolika háza előtt egy új kertitörpe. hogy mit akartak tőle, azt nem tudom.
Olga bemegy a kocsmába, Anikóval trafikál, Diáról és Szlávenről érdeklődik, megtudja, hogy pattognak körülöttük a szikrák. Dia felajánlja, hogy meló után körbevezeti Olgát a faluban.
Tibi megpróbálja rendbehozni a számitógépet, celluxszal ragasztgatja. Vali megpróbálja föltartania nőt, nehogy bemenjen a szobába.
Tibi az inge alá rejti a laptopot és kioson. Az ügyvédnő fölordit, mi ez a kupleráj a szobájában. Tibi betörővel magyarázza a rendeltlenséget, sőt a megviselt laptopot is rá fogja. Gitta persze nem hisz nekik. Megnyitja a számitógépet, ami csodák csodája működik. Megállapitja, hogy nem sikerült feltörniük.
Misi és Sanyi Katánál érdeklődik a védőoltások után.
Olga felhivja Szlávent, azzal eteti, hogy még az irataira vár, még nem sikerült átjönnie. De csak várjon türelemmel. Aztán Diával sétálgat a faluban és a mamutfenyőszobornál Szlávenről faggatja. Dia leirja neki Szláven külsejét és megemliti, hogy a fiú megigérte, hogy elviszi a szülőfalujába, miután elvált a feleségétől. Olga képéről lehervad a vigyor, de hamar összeszedi magát és Szláven vagyoni viszonyai után kezd érdeklődni.
Botikari330 2019 aug. 28. - 20:47:52
(5066/18030)
A szig. Szappanos Kálmáné. Utalás... ???? A Kálmáné....
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 20:45:54 4/10
(5065/18030)
10/2.
Tibi zseblámpával világit be a szobába (fényes nappal van, és villany is van!) Tibi azt feltételezi, hogy a Marosi pici kamerákkal kamerázta be a szobáját.
Olga és Icuka ágyaznak és beszélgetnek. Szláven is szóba kerül, mire Olga szeme biluxozni kezd. Rákérdez és megtudja, hogy a Szláven kiválóan verekszik és a Diácskának udvarol.
Tibi közben megtalálja Gitta nordic valkig botjait, amiket szét akar szedni, mert biztos van benne valami. Vali a Gitta parfümjét fújkálja magára.
Sándor egy "profival" csináltat maguknak védőkalapot hálóval. A pasas süket, neki azt adták be, hogy méhek elleni védőruha kell. Beöltöznek talpig védőruhába, és elindulnak az utcán, Margit és Lujzi elálmélkodnak rajtuk. szerintük hülyeség ez a védőruha, ma már minden ellen van védőoltás.
Gitta Kristófot faggatja, hogy mi van a családjával. És a munkáját is kérdi, mire Kristóf elpanaszolja, hogy a Subicz rátette a kezét a kisboltra és a panzióra, elvette a mellékesét. Gitta rákérdez, ezért kell a kölcsön? És mennyi? Kristóf 50 ezret mond.
Tibiék tovább kutakodnak, Tibi megtalálja Gitta laptopját. Tibi be akar lépni a szg-be, jelszókat próbálgat. Amikor egy autó jön, Vali felsikolt, hazajöttek, erre Tibi elejti a laptopot, amely néhány szaltó után földet ér és vélhetőleg kipurcan.
3/10
Kuttyánszki 2019 aug. 28. - 20:44:20 3/10
(5064/18030)
Szlávenhoz jobban illik Olga, mint az inci-finci , nyafogva affektáló Dia. Jó a színésznő is, szerintem klasszisokkal jobb a többieknél. (Persze, kivétel Mónika, Vali, Joli, Marosi,..szóval a színésznők. )
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 20:23:38 4/10
(5063/18030)
11. rész
Tibi és Vali az autójukat mossák, mert Tibi kölcsönadta az autóját az ügyvédnőnek a kiránduláshoz.
Jön Gitta, gúnyos megjegyzéseket tesz arra, hogy Tibi mennyire segitőkész most, tegnap mennyire ellenezte a kirándulást.
Józsi a panzió recepciójában is keresi a gyűrűt. Mónika szerint nem a Subicz lopta el, szerinte Icuka hallgatózik minduntalan, ő sokkal gyanúsabb. Rá is nyitja az ajtót, Icuka majdnem kiesik rajta, miközben a takaritást imitálja.
Gitta, Kristóf és Tamás elindulnak kirándulni. Tibi a fiúk lelkére köti, hogy hosszú legyen a kirándulás. Kristóf barátságos pókermérkőzést javasol Gittának, ő megszervezi. Meg egy kis kölcsönért kuncsorog.
Icuka és Olga nagyon nevetnek, Mónika érdeklődik, hogy mi olyan vicces. Kiderül a Subicz vörös fénykarddal lövöldözik. Mónika megy érdeklődni, mit csinál, hát a Suvick a területet méri lézer mérővel, a lovakat akarja elhelyezni, mert ő lóval jön a születésnapjára. Mónika kissé megdöbben.
Tibi kutakodni akar a Marosi szobájában. Vali inti, az ügyvédnő rá fog jönni.
Gittáék egy réten parkolnak le. Kristóf telefonál valakinek, szervezi a pókercsapatot, Gitta meg a cuccot cipelteti Tomival.
A szoba zárva, Tibi előbb egy horgas dróttal akarja kinyitni, de Vali hozza a kulcsokat a kredencből. Az egyik valóban nyitja az ajtót. Tibi megint barom, ácsorog a nyitott ajtónal, mert igy látta a krimikben, hogy nem mennek be rögtön.
Józsi Icukát faggatja, hol van a gyűrű? Józsi meggyanúsitja, hogy ő lopta el a gyűrűt. Icuka bevallja, hogy a virágcsokrot elvitte ugyan, de a gyűrűt nem látta.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 18:35:47 4/10
(5062/18030)
Akkor csak az lehet a helyzet, ami sok más mindennel is itt a sorozatban, hogy az alkotók nem voltak elég figyelmesek, nem néztek utána a dolgoknak, csak úgy nagyvonalakban, meg kutyafuttában, meg ahogy épp gondolták, és a valóságnak nincs köze a kitalációikhoz.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 18:15:50 4/10
(5061/18030)
És mi van, ha Katókának ez a 6. év csak félig van meg? Amúgy ő a traumatológián ügyködött, de azt nem is tüntetted fel a felsorolásban. A felsorolt 7 szakterületre meg úgy darabonként esik egy hónap, esetleg 5 hét, aztán az államvizsga, ami nem tudom hány tárgyból áll és mennyi a felkészülési idő rá.

A jelenlegi végzettsége, ami ugye nem teljes elégséges lenne arra, hogy egy háziorvos mellett orvosasszisztensként működjön? (adminisztráció, receptek kinyomtatása, esetleg vérnyomásmérés, vérvétel és injekció beadása) Mert az beleférne a 12 órás távolléti időbe.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 16:31:46 4/10 Előzmény svejci
(5060/18030)
Szia, gratulálok! Na és mi lett gyerek, vagy lány (ahogy a cigány családnál kategorizálták)

Igazad lesz, Kovács ezredes sűrűn át fog járni Tamás és Kristóf pókerklubjába. Na és neki van pénze is , lehet megkopasztják rendesen.

Olga ténykedésére kiváncsi vagyok, vajon mer-e majd Maunika vele is úgy ordibálni, mint Icukával?
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 16:24:22 4/10
(5059/18030)
Akkor miért mondták, hogy hiányzik még fél év a gyakorlatából?
Én nem tudom, mikortól meddig tart a rezidensképzés és utána rögtön doktorrá avatják-e, avagy előbb avatnak és utána van még ez a kötelező képzés, de a fél év az tuti, épp azért hibádzik neki, mert télen, gyakorlatilag január első napjaiban utaztak le Ökörapátiba és azóta ott dekkolnak. Katának is most a tanév végén ért volna, vagy érne véget a képzése - na mert ők nagyon nem augusztus végét irják, hanem valamikor április-májusban lehetnek.
svejci 2019 aug. 28. - 14:43:35
(5058/18030)
Sziasztok!
Hazaértem Németországból, megszült a lányom.... :)
Idáig tartott, míg végignéztem a nem látott részeket, és végigolvastam ezeket a rengeteg sok érdekes hozzászólásokat....

Nagyon tetszik a második évad, vannak érdekességek, meg talányok...
Tibi nekem is túl sok.....

Pár dolog.....
Bár ki is Volga, tényleg nem lehet egy buta nő.... (emlékeztek, Szláven is Katának mondta, hogy ezeken a nyelveken beszél...

Én nem olvasom el előre az ismertetőket, szeretem, ha nem tudom előre, mi lesz..... (jó, a másnapi rész előzetesét megnézem.... :) )

A gyűrűeltűnés, és hogy Moónika nem mondta el Józsinak a Subicz alkut, az szerintem lecsapja Józsi biztosítékát.... lesznek itt furcsa ügyek..... (fognak még Kovácsék jönni.....)

Főleg a Kovács ezredes papa, Tomikáéknál még pókerezni is fog.... :)

Az a telefon szerintem is Kálmáné lehet.....

Szig. - Szerintem, sima kellékes nagyzolás, figyelmetlenség.....
Ezzel nem akartak nekünk mutatni semmit.....
Emlékeztek, amikor Kata, és Stefike is megtalálta azt az ominózus Dani levelet?
Ott is mutattak közelről, és két különböző levél volt....
Még beszéltünk is róla, hogy s mint, és miért.... azt nem lett belőle semmi, egyszerűen elkeverték, újra kellet írni stb. lett vele..... szóval, csak így sikerült... :)
7/10
Huszár 19 2019 aug. 28. - 14:23:35 7/10 Előzmény napraforgó
(5057/18030)
Igen én se értettem tegnap, hogy Jolika miért beszél neki ilyen hülyeségeket. Katát az én személyes véleményem szerint egyáltalán nem érdekli már ez az egész kórház. Ha annyira csinálni akarná már rég tehetett volna érte.
1/10
cellasto 2019 aug. 28. - 12:33:30 1/10
(5056/18030)
a masodik évad elég lapos volt...
eddig.
az utolsó két rész sirvaröhögős volt :)
tibi és vali viszi a hátán a showt :D
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 12:30:22 4/10
(5055/18030)
Köszönöm, megnéztem.
Úgy tűnik, hogy az állatokra vonatkozó kéréseinket is figyelembe vették. Már mászkált Terike a tehenével, egy férfi birkákkal, a tyúkokat még lövöldözték is, most már kutya is volt 3 másodpercig. Talán egyszer kapunk egy cicát is. Mondjuk Dani istállójában megfial egy macska. akkor, amikor a kiscicák már nagyobbak, Dani egyet hazavisz Katának, Józsi is kap egyet, amit Mónikának akar adni, de Móninak nem kell, erre elviszi a régi kedveséhez, Diához. A maradék kettőt meg Renátó kapja meg, hazaviszi a kis unokahugainak.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 07:55:05 4/10
(5054/18030)
Sajna én nem láttam a kutyát, nehéz is lett volna, hisz fél szemem a képernyőn, a másik meg a szg klaviatúráján, mert én nem tudok vakon gépelni. Ha a kutya épp akkor suhant át, amikor épp nem oda néztem....
Ha valaki megtalálja és elküldi, hányadik percnél található, megnézném.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 05:00:08 4/10
(5053/18030)
Kata hülyéskedését a Joli néni fehér köpenyével, meg a kitűzőjével nem tudom dijazni. Katának legelőször is hófehérre kéne festeni a hányás szinű szobát, eltüntetni a falakról minden szart, ami nincs kappcsolatban a gyógyitással. Be kéne szerezie egy normális asztalt, egy normális vizsgálóágyat (ami nem a Jolika néni használaton kivűli heverője), egy gyógyszeres szekrényt és pár olyan gyógyszert, amire hamarjában szükség lehet. Azt sem tudom, hogy Kata egyáltalán irhat-e föl gyógyszert (nyilván nem, ha még nincs doktorrá avatva a gyakorlati év hiányában), de akkor kérhetne Csaba doktortól segitséget, hogy irja föl neki azokat a gyógyszereket, stb, amelyek szükségesek egy normál falusi beteg réteg ellátáshoz.
Jolika néni véleménye viszont nem tetszik, miért mond Katának olyan hülyeségeket, hogy nincs itt jó helyen? Jó helyen van, szerelmes, viszontszeretik, egy kis gyógyászkodás is belefér, amit tudna kicsit továbbfejleszteni, ha akarná.
Persze egy körzeti orvosi állás jó lenne a közelben, de valószinűleg ahhoz is hiányzik a diploma, meg a hivatalos doktorrá avatási szertartás. De talán valami asszisztensi állást elvállalhatna, ha van rá igény és az biztos nem ártana meg neki a későbbiekben sem. Azzal nyilván nem kéne ügyeleteket elvállalni, vagyis beleférne a 12 órás távollétbe is.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 04:24:58 4/10
(5052/18030)
Ha Olga annyira vágyik már a férje után, meg eddig hűségesen őrizte az emlékét, (a börtönben nem is igen volt másra lehetősége), akkor valóban miért hagyja Szegeden aszalódni a cukrászdában? Nem, nem, Olgának nyilván hátsó szándékai vannak, amit épp Szláven távollétében akar megvalósitani.

Igen, Mónika még arra a kb. 9 hónapra keres valaki segitséget, szobalányt a panzióba, amig még kénytelen ott lenni, aztán, ha megkapja a pénzét, hát mit érdekli őt, mi lesz vele. Eladja a Suvicknak a részét, vagy akárkinek, akinek kell majd és ő húz vissza Budára.
Valahogy úgy érzem, hogy ebben a tenyeres-talpas szobalányjelöltben Móni emberére fog akadni, nem várt bonyodalmakat fog még okozni a debella.

Viszont ha napvilágra kerül, hogy Subicz mellett Mónika is tulajdonosa a panziónak és a kisboltnak, akkor Józsi lelke megszakad. És nemcsak dobni fogja Mónikát, hanem a cigány Józsi bácsi jóslata is beigazolódhat, miszerint Józsival vigyázni kell, mert nem esik messze az alma... Amennyire imádja Józsi most Mónikát, annyira dühös lesz majd rá és akkor talán rászabaditja a nagyapja apparátusát, avagy az apja alvilági kapcsolatait.
4/10
napraforgó 2019 aug. 28. - 04:09:42 4/10 Előzmény Huszár 19
(5051/18030)
De ha Gitta Suvick miatt ment le, miért nem próbál többet megtudni róla? Mert edig csak a Szappanosok kegyeit próbálja elnyerni, tartani magát az összezárt család baromságaival szemben.
Valiban csalódtam, ő eddig mindig csititani igyekezett a barom férjét, most meg jócskán túltett a férjén, akinek mindig csak félresikerült hülyeségei voltak eddig. Szinte hihetetlen, hogy vali Sándorban jó segitőtársra talált, hisz az egylet tagjai eddig inkább keresztbe tettek a Szappanosoknak. Most meg még élvezte is, hogy segithet Valinak.