pkovaks 2019 okt. 22. - 20:06:56
(7990/18030)
Ma 15 perc kesessel inditottak.......
7/10
Rojita 2019 okt. 22. - 19:11:39 7/10 Előzmény napraforgó
(7989/18030)
A jogon túl, sok minden arra utal, h él Kálmán.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 17:38:08 4/10 Előzmény Rojita
(7988/18030)
a produkció fejének is kellene olykor írnod, h jogilag hol tévednek el a történetben

Nem irok én sehová, senkinek, itt megirom a véleményem, ha elolvassák jó és ha okulnak belőle még jobb.
Már többször utaltam jogi és egyéb tévedésekre, de csak csinálják tovább a butaságokat.
Hisz, mint ahogy már többször megirtam itt a fórumon, már a kiindulópont is egy jogi tévedés.
NEM LEHET ilyen feltétellel örökiteni vagyont, hogy azt majd csak egy év múlva kapja meg az örökös és csak akkor, ha bizonyos feltételeknek eleget tesz. Egyszerűen nem lehet!

Mert az öröklés az örökhagyó halála pillanatában beáll. A többi hókusz-pókusz csak leadminisztrálása ennek a ténynek.

Úgyhogy ez a sorozat, meg a külföldi testvérei is mind egy óriási nagy jogi tévedésen alapulnak.

Realitása annak lenne, ha Kálmán bácsi valóban élne és csak próbára teszi utódait. Az év leteltével meg előbújik a rejtekhelyéről és a kilátásba helyezett összeget odaajándékozza "örököseinek", azoknak , akik ezt kiérdemelték a korábban megállapitott feltételek teljesitésével.
Jogilag csak ez a konstrukció lenne elképzelhető.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 17:24:30 4/10 Előzmény Rojita
(7987/18030)
A házassági életközösség megszűnéséhez még csak az sem kell, hogy egyik fél elköltözzön a közös otthonból (pl. külön szobába költöznek, ha ez megoldható).

Egész egyszerűen ez azt jelenti, hogy "elválnak ágytól és asztaltól".
Ez a szólás pontosan kifejezi az életközösség megszűnését.

Végső soron ez még egy helyiségben is megvalósitható. Nem esznek együtt, nem hálnak együtt, külön kasszára mennek.
7/10
Rojita 2019 okt. 22. - 17:13:57 7/10 Előzmény napraforgó
(7986/18030)
Ha jól értem, a"házassági életközösség fennállásának" megszűnése nem egyenló a válás kimondásának napjával, (mert én erre gondoltam). Akkor szűnik meg az életközösség, amikor az egyik fél végleg elköltözik otthonról.

Sztem, a produkció fejének is kellene olykor írnod, h jogilag hol tévednek el a történetben.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 16:39:26 4/10 Előzmény Rojita
(7985/18030)
De én meg igen. A házassági vagyonközösség csak a házasági életközösség fennállásáig áll fenn. Kristóf és Panna meg már rég nem élnek együtt!
Házassági vagyonjogi szerződést nemcsak a házasság megkötése előtt lehet kötni, azt később is bármikor megköthetik.
Ajándékozásnál két fél van a jogviszonyban, az ajándékozó és a megajándékozott. Az ajándékozó adhatja úgy az ajándékot, hogy az kizárólag a megajándékozotté, abból a házastárs nem részesülhet válás esetén.
7/10
Rojita 2019 okt. 22. - 16:18:05 7/10 Előzmény napraforgó
(7984/18030)



Sztem is van Zsókának és Misinak megtakarítása, nincs káros szenvedélyük, még utazgatni se szoktak. Hacsak, ki nem találják, h Zsóka már rég odaadta a család megtakarítását kicsi fia vállalkozásába, ott meg azt megették már a pacik.
Sajnos, ezt a 750 ezret a hiszékenységük miatt ki kell fizetnie a házaspárnak.
Még azt se lehet, h Anikótól és Sándortól elkérik az összeg felét, hiszen ingyen útra hívták őket. (Legfeljebb elmesélhetik, h átverték őket és most fizetniük kell. Sándor, lehet, h ki tudná fizetni a részét, de Anikónak nincs megtakarítása.)

7/10
Rojita 2019 okt. 22. - 15:57:53 7/10 Előzmény napraforgó
(7983/18030)
Szerintem, amig nem választják szét a házaspárt, addig minden megszerzett ingóság közös tulajdonnak számít, még az ajándék is.
Más a helyzet, ha a házasságkötés előtt kötnek egy anyagi szerződést, h válás esetén, mindkét fél viszi azt az ingatlant és ingóságot, amivel jött a házasságba.
De nem vagyok jogász.
7/10
Huszár 19 2019 okt. 22. - 14:56:29 7/10
(7982/18030)
Én úgy láttam, hogy Marosi az alezredessel (aki segített a kórházban is) sétált a partra az előzetesben.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 13:54:17 4/10
(7981/18030)
Krisztián hantájából kiderült, hogy Kárásziban van tó is, mivel ő állitólag ott fürdött meztelenül egy nővel.
Még a végén megérjük, hogy valakik a sorozat szereplői közül oda mennek fürdeni, vagy csónakázni.

Zsoca polgárőrség felállitását javasolta Subicznak.

Mahics keresztneve Igor - az orosz nagyapja után.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 13:29:59 4/10 Előzmény svejci
(7980/18030)
Nekem van egy olyan gyanúm, hogy ez már megfordult az alkotók fejében akkor, amikor Marosi kategorikusan jegyzőkönyvbe mondta, hogy Szappanos Kristóf a mai napon kiesett az örökségből.

Aztán amikor másnap, vagy pár nap múlva lement ÖA-ba, Tibi fölajánlotta a leendő öröksége egy részét, Tomika rögtön csatlakozott, ahogy Kata is. Marosi rákérdezett Mónikára, de ő gúnyosan válaszolta, hogy ő aztán nem.
Akkor született meg a verdikt, hogy Kristóf maradhat, ugyanazokkal a feltételekkel, mint a többiek és ha ők megkapják az örökrészüket, annak egynegyedét átengedik neki.
De nem mondták ki, hogy akkor visszaváltozott örökössé!

Tehát két feltétel van:
- Kristóf továbbra is betartja a korábbi szabályokat (1 év, 12 óra),
- a többiek megkapják az örökségüket, mert ha nem, akkor nincs miből adakozni

Szerintem szép kis showt lehetne rendezni ebből egy birósági tárgyaláson.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 13:19:22 4/10
(7979/18030)
Mihály és Zsóka két kereső. nem tudom, mennyit keres egy erdész, meg egy postavezető, de biztos elég jól. A falusiaknál biztos jobban. Gyerekük felnőtt, rá nem költenek, ezért KELL lenni megtakaritásuknak. Nem herdálják a pénzt, a napi megélhetésen kivül alig költenek, normál esetben egy 54 éves dolgozó férfinak és nőnek az átlagnál jobb jövedelemmel többmilliós megtakaritása is lehet.
Ezért is mondtam, hogy Daninak elsősorban őhozzájuk kellett volna fordulni, amikor pénzzavarba került.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 13:14:51 4/10
(7978/18030)
Igaz, Kata udvarias és barátságos Róberttel, de a pasi még semmi olyat nem mondott, vagy tett, ami ellen tiltakoznia kellene. Azért, mert ők szakitottak, még nem kell udvariatlannak lenni vele. Mert lehet, hogy Róbert intézte el, hogy Kata ne kapjon állást sem a St. Clarában, sem a megyei kórházban, de azért ne felejtsük el - és Kata nyilván nem felejti - hogy mindezt a tulajdon apja kérésére tette. Ha Kata nagyon meg akarna sértődni, akkor legelőször az apjával kéne szakitania. De ha neki megbocsátott, akkor Robira sem muszáj fújnia. Szerintem pont elég, ha észben tartja, hogy vele nincs közös jövője.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 13:06:24 4/10
(7977/18030)
Mindegy, hogy Panna felbukkan-e, van ügyvédje, majd az fogja képviselni a tárgyaláson.
svejci 2019 okt. 22. - 12:32:39 Előzmény napraforgó
(7976/18030)
Ezt szépen ki lehetne jogászkodni, akár Marosi, akár Laura kitalálhatná és talonban tarthatná a válóper esetére.

Én sajnos semmit nem tudok, és nem is akarok tudni, érteni az ilyen jogi dolgokhoz...., de, amit Te leírtál, az tetszik, tökéletesen egyetértek vele..... (csak ugye, nem mi vagyunk a törvény....)
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 11:58:05 4/10
(7975/18030)
Támadt egy ötletem, kiváncsi vagyok, hogy mit szóltok hozzá.

Volt már róla korábban is szó, hogy Kristóf kiesett az örökségből, mivel nem tartotta be a 12 órás limitet. Bár, szerintem épp a kislánya elrablása miatt nem tartotta be a szabályt és én úgy emlékszem, hogy erről értesitette Marosit is.
Fura, hogy akkor Marosi nem mentette fel a szabály alól, mint később Katát a vetélés miatti kórházi ápolás idejére. (Tibit sem az infarktusa miatt. Szerintem később ők is elgondolkodtak a vis major esetekről és igy utólag belekerült Kata vetélése).

Az igaz, hogy később, amikor Kristóf tudomására jutott, hogy Zoli Panna tudtával és jóváhagyásával vitte el a kislányt, erről nem tájékoztatta az ügyvédnőt. Hiba, mert akkor már megbizta a válása intézésével.

Tehát, Kristóf kiesett a játékból, illetőleg csak azért maradhat, mert a bátyja és az unokaöccse, unokahúga lemondott a javára a saját örökségük egy részéről. Ez szerintem egy feltételes ajándék.
Vagyis, ha én megkapom az örökrészemet, akkor neked ajándékozom annak egy hányadát.

A házassági szerződés szóhasználata nagyon fontos, mert ha Kristóf az "öröksége" felét engedi át a feleségének, akkor nincs mit átengedni, mert ő nem fog kapni örökség cimén semmit.
Arról meg nyilván nem szól a szerződés, hogy a neki adott ajándékot is meg kéne osztania a válófélben lévő nejével. Mert az ajándékozók nyilatkozhatnak úgy, hogy ők csak és kizárólag a rokonuk részére adták az ajándékot, az az ő különvagyonát fogja képezni.

Ezt szépen ki lehetne jogászkodni, akár Marosi, akár Laura kitalálhatná és talonban tarthatná a válóper esetére.
7/10
Rojita 2019 okt. 22. - 10:52:06 7/10 Előzmény temi3
(7974/18030)
Persze, ilyen a magyar valóság. Az intrikus, jellemtelen, szemét emberek mindig egy nagy közösség ( hálózat, szövetség, párt) tagjai közé másznak, összeugrasztják a többséget, magukat tolják előre és megszereznek tisztséget, hatalmat, pénzt.
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 10:51:10 4/10 Előzmény Rojita
(7973/18030)
Most úgy tűnt, hogy elég alacsony beosztásban vannakk. És mi a fenét kéne vásárolgatni az erdészet részére? fűrészt, vagy fejszét a favágáshoz?
4/10
napraforgó 2019 okt. 22. - 10:49:00 4/10 Előzmény temi3
(7972/18030)
Igazad van. Nekem rögtön látomásom támadt.
Zsóka és Mihály üldögélnek a nappalijukban. Zsóka kötöget, Mihály egy erdészeti szakfolyóiratot olvas.
Zsóka leteszi a kötést és odaszól a férjének: Misikém, maradt egy kis vaddisznópörkölt délről. sőt, van hozzá még nokedli is. Ne melegitsem meg neked vacsorára? Mire Mihály: na de szivem, és mi lesz a koleszterinemmel? Válasz: ugyan drágám, ne törődj most azzal. Legfeljebb holnap egy kis diétás kacsacombot sütök neked.

------------------
Tibi meg ragaszkodik hozzá, hogy ebéd után ő mosogathasson el, aztán meg kiviszi a szőnyegeket kiporolni.

------------
Subicz meg üldögél az iróasztalánál és azon töri a fejét, hogy a szoborpályázatból fennmaradt pályázati pénzből mit valósitson meg a faluban. Aszfaltoozza a főutat, vagy járdát csináltasson, esetlel épitsanek egy rendes közösségi házat, hogy ne minden a kocsmában zajlódjon.
7/10
Rojita 2019 okt. 22. - 10:46:22 7/10 Előzmény napraforgó
(7971/18030)
Ahogy már ötleteltem, ha Zukaiéknak van egy hivatalos pecsétjük az Erdészettől, azzal vásárolhatnak, költekezhetnek, utólagos pénzátutalással.