4/10
napraforgó 2020 febr. 23. - 09:49:59 4/10 Előzmény guess.who
(11544/18024)
A demokratikus szaavazósdit nem lehet félretenni.
Fogadjunk, hogy az egylet alapitó okiratában is benne van, hogy minden fontos kérdésben, avagy kivétel nélkül minden ügyben többségi szavazással döntene. Szavazategyenlőség esetén az elnök szavazata dönt. Ez igy szoko és tt lenni.
A 46. rész alcime pedig : A hatodik egyleti tag. Most vagy Szláven a hatodik és ez róla szól, avagy belép még valaki az egyletbe. Dia, vagy Stefi?
Bár lehet, hogy Stefit leszavaznák, mert ő már megkapta a maga örökrészét, minek tapsolta el.
4/10
napraforgó 2020 febr. 23. - 09:41:29 4/10 Előzmény guess.who
(11543/18024)
Nézd meg a 42. rész ismertetőjét:

Mihály pedig lázadni kezd és sorsfordító egyleti gyűlést hív össze.
Szerintem elnököt vált az egylet. Legalábbis ez lenne logikus.


guess.who 2020 febr. 23. - 08:28:33
(11542/18024)
Áránko szerepe szerintem ennyi volt. Mézessüti is nagyon eltűnt azóta, hogy Szlávennek üzent és szegény Dia adoptálni akarta.
Zsenike aranyos, de úgy tűnik, neki sem szánnak túl sok szerepet a sütispult mögötti biodekoráción kívül - ha jól rémlik, volt vagy három mondata, hogy nincs pénz a kasszájában és kész. Ráadásul eleve nem túl okosnak állították be, szóval csak egy kevéske debilvírus kell, és olyan ostobává válik, mint Renike. :(
HR-bébi, illetve szerintem a komplett Kárászi kórház szintén törlődött nyom nélkül, Lóbeltkét most már nem fogják mutogatni ott egyedül, hiszen Katáng nem megy vissza... De egyébként is nagyon epizódszereplő volt, szerintem nem volt összesen képernyőn 5 percet.
guess.who 2020 febr. 23. - 08:22:34
(11541/18024)
Ki oszlatja fel? Úgy értem: az elnökön kívül ki jogosult feloszlatni? A "demokratikus szavazósdi" már nem jöhet szóba, autokrácia van az egyletben, ahogy Zsóka megmondta. Ráadásul a szavazati többség is Gáléké, szóval ha még véletlenül szavazgatnának is, akkor sem lehetne feloszlatni.
Az egyetlen lehetőség valami jogi csűrcsavarral bírósági ítélettel megszüntetni az egészet (de hát az idő, meg a kimenetele is kétesélyes). Bár valami hasonlót jeleztek az előzetesben (amiről ugye tudjuk, hogy az ellenkezője igaz) az alapító okirattal.

És ami izgalmas: ha -tegyük fel- sikerülne feloszlatni, akkor a még meg sem kapott pénz KIÉ lenne? Visszamegy az örökségbe, vagy az államra száll?
4/10
napraforgó 2020 febr. 23. - 03:47:48 4/10
(11540/18024)
Egyik sem ökörapáti lakos, márpedig az nyilván feltétel.
guess.who 2020 febr. 22. - 19:51:56 Előzmény Rojita
(11539/18024)
Misi és Danika hallgatása szerintem nagyjából annyit jelent, hogy ha kell, akkor természetesen úgy szavaznak, ahogy Zsóka akarja, de most még nem kell a nyílt konfrontáció, szokjanak csak hozzá a régi tagok az új szabályokhoz... Tényleg érthetetlen, hogy a most éppen okosnak, és a valós helyzetet jól átlátónak tűnő Anikó miért nem húzta be az ötleteteket (ti. hogy Stefánt és Diát is válasszák be Dani mellett az egyletbe)?!
Sajnos ahogy Zsóka előadta, hogy "elege van a demokratikus szavazósdiból", az számomra azt mutatja, hogy nemigen fogja hagyni, hogy leváltsák. És mivel egyelőre ő van birtokon belül (azaz ő az elnök), eléggé meg tudja nehezíteni Anikóék dolgát.
guess.who 2020 febr. 22. - 19:46:02 Előzmény Rojita
(11538/18024)
Ennek a Vilinek nagyjából annyi szerepet kellett volna adni, ami az első ellenőrködése volt. Esetleg még egyszer visszajön és újraellenőriz mindent - de ezzel kész. Ehelyett sikerült még egy eszméletlenül idegesítő figurát beleírni a sorozatba...
Pedig milyen öröm lenne egy teljesen szimpla, nem debil, mindössze normális szereplő...
7/10
Rojita 2020 febr. 22. - 19:27:36 7/10 Előzmény napraforgó
(11537/18024)
"Viszont nagy az egyetértés, hogy ne Zsóka kezelje a pénzt. Most kéne őt leváltani az elnöki tisztségről! "
Kérdés, h a tagok össze tudnak-e fogni?
7/10
Rojita 2020 febr. 22. - 19:24:36 7/10 Előzmény guess.who
(11536/18024)
Azért, mert Krisztián is a "Távoltartási végzésre" hivatkozik, azért az nincs. Ő, mint "alkalmazott" utasításban kapta, h védje meg a panziót. Tovább Ő nem gondolkodik. Tipikus őrző-védő felfogás. Mindegy, hogyan, de teljesíti az utasítást.
A falusiak közül senki se gondolja át logikusan, h hogyan született volna a jogi határozat ilyen gyorsan, meg mire fel? Ha az igazgató azt mondta, h van, akkor elhiszik. Mai falusi, ÉSZBELI látlelet.
Az egész Vili kamuja.
Kristófnak egyenlőre ideje se volt, h értelmesen átgondolja, h ez hivatalos ügy-e? Sztem, Ő nővéréről mindent elhisz, h el tud intézni.
guess.who 2020 febr. 22. - 17:25:39 Előzmény Kuttyánszki
(11535/18024)
Igen, minden megnyilvánulásából süt az elfojtott (vagy nem is annyira elfojtott) agresszió, mindig érezni, hogy mindjárt robban...

Nem tudom, mennyire szándékos a készítők és/vagy a színészek részéről, de egyre többször röhögik ki TTibit. Kristóf, Tomika és Vali is a szemébe röhögtek már párszor, ami korábban sosem fordult elő... :) Bár tartok tőle, hogy már késő: ezt a TTibi karaktert nemigen fogja megint megkedvelni senki, bármennyire is igyekeznek a korábbi kedvenc Szlávent súlytalanítani mellette.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 22. - 13:20:41 3/10 Előzmény napraforgó
(11534/18024)
A legalkalmasabb valóban Anikó, de ezek csak ültek és néztek,mint a sült hal. Sőt, elhangzott, hogy majd megbékél,..Mármint Zsóka. Na, ez már tényleg röhej, az általa elővezetett agresszivitás után. :D
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 22. - 13:16:51 3/10 Előzmény guess.who
(11533/18024)
Az igaz,. de eleve a légkör, amit teremt :-o
1/10
janderka 2020 febr. 22. - 10:47:44 1/10 Előzmény napraforgó
(11532/18024)
Az a baj a sorozattal, hogy annyira abszurdan szar, hogy az embernek kedve sincs a történtekkel vagy a szereplők adott gondjaival/örömeivel foglalkozni. Meg nem erdemli ez a agyhányás hogy érdemi nézői figyelmet kapjon.
4/10
napraforgó 2020 febr. 22. - 10:45:53 4/10
(11531/18024)
Szegény ember csak azt a pénzt tudja megbecsülni, amiért keményen megdolgozott.
4/10
napraforgó 2020 febr. 22. - 10:43:23 4/10
(11530/18024)
Na és mit szóltok Zsóka emblematikus kijelentéséhez? XIV. Lajos után szabadon: Az Egylet én vagyok!

Én úgy látom, hogy az egylet tagjai nem annyiraa akarják ezt.
4/10
napraforgó 2020 febr. 22. - 10:22:21 4/10
(11529/18024)
Viszont nagy az egyetértés, hogy ne Zsóka kezelje a pénzt. Most kéne őt leváltani az elnöki tisztségről! Misi már volt elnök, megmérettetett és könnyűnek találtatott. Mi lenne, ha most Anikó lenne az elnök? Nem olyan kapzsi, mint Zsóka, nem olyan tutyimutyi, mint Misi , vagy Sanyi, Dani meg ugye csak 2 perce tag. Anikó 20 éven át elbirt egy kocsmával, akkor tán egy gittegyletet is el tudna vezetgetni.
guess.who 2020 febr. 22. - 10:19:25
(11528/18024)
Egyre inkább kezdek én is erre jutni. Olyan szinten mentek le a készítők kutyába, annyira ordító baromságokat képesek összehordani, hogy azért az egy-két másodpercnyi Cicukáért nem biztos, hogy érdemes háromnegyed órányi tömény idegbajt végignézni.
Pedig TTibi nem is üvölt, de esküszöm, hogy ez így most még rosszabb...
guess.who 2020 febr. 22. - 10:17:31 Előzmény Rojita
(11527/18024)
De bizony: Krisztián erre a "távoltartási végzésre" hivatkozik, amikor balhézik Kristóffal. Más kérdés, hogy amit csinált, az rendesen büntetendő. Ha ő "polgárőr", akkor sincs semmiféle jogalapja kényszerítő intézkedést alkalmazni senkivel szemben. Ahogy nincs joga "igazoltatni", vagy "parancsot adni" bárkinek. Hatáskör túllépés (mondjuk nincs hatásköre semmire azon kívül, hogy szól a rendőrnek, ha törvénytelenséget tapasztal), önbíráskodás, erőszakos cselekmény... Ráadásul ha ezzel kapcsolatban feljelenti valaki, akkor visszaesőként rendesen lesittelik. Nincs valakinek kedve feljelenteni, hogy végre megszabaduljon a falu tőle? Már Anikóék is unják. :D

A másik meg az, hogy hogyan hivatkozhat bírósági végzésre ez a tökfej, mikor előző éjszaka látta a szirénázó rendőrautó a semmit?! Ugyan ki és mikor készített feljelentést, mikor volt az ügyben nyomozás, ami alapján bírósági tárgyalás lett volna, aminek az eredménye egy ilyen távoltartási végzés lenne (ami pont nem ilyesmiről szól)?
Már tényleg ennyire igénytelenül kell összetákolni a "cselekményt"? Mert akkor éppen ideje lenne befejezni ezt a sorozat-rémálmot.


Egyébként a pesti Kristóf pont nem az a falusi butácska ember, aki egy ilyen önbíráskodó Krisztónak elhinné az erőlködését. Még ha Zeusszal csinálta volna és ő szó nélkül meghátrál, az talán oké...
4/10
napraforgó 2020 febr. 22. - 10:16:59 4/10
(11526/18024)
Bizony
guess.who 2020 febr. 22. - 10:10:35
(11525/18024)
A kopaszok ruhában alszanak a szállodai szobában. :D Mondjuk eddig MauniCán kívül mindenki ruhában aludt. :D

Mamika közli a kopaszokkal, hogy hajtsák le a fejüket, mert nagyon feltűnőek - miközben ő a nagy színes fejkendőjében a lehúzott ablakon bámul kifelé Nándikáékra. :)
És persze sem a profi maffiózók a kapu kinyitásakor, sem a profi titkosügynökök nem látják a nagy böszme fekete kocsikat.

És Jolika két mondatától a nagy maffiózók úgy megijednek, hogy a más célokból elrabolt Algát simán odaadják neki egy szó nélkül... Ááááhhh! Még azt valahol elfogadom, hogy a két kopasz (Szláven, a volt főnökük parancsára) befenyül és engedelmes szolgája lesz Jolikának - de ez a négy vadidegen maffiózó?! Két rész múlva meg kiderül, hogy a legtitkosabb titkosügynökök fő-fő-főnöke Jolika? Szánalmas.