4/10
offtopic
napraforgó 2020 febr. 28. - 14:51:27 4/10
(11724/18024)
Ez ugyan a másik topicba tartozik, de ennyit tudtam meg:
A szereplők kora nem hangzott el, a szinészekét megnéztem, a Mariskát játszó szinésznő csak 38 éves, a Zalánt játszó szinész 26, Jozefin 39, a báró 54, Móric 33. Az ő korukat a sorozat eddig nem határozta meg.
A Wikipédia a szereplők koránál Annát 21 évesnek titulálja, Imrét 24-nek (???), Sándort meg 22-nek.
Ilonkát meg 13-nak mondták, bár szerintem inkább 16-nak látszik.
7/10
Rojita 2020 febr. 28. - 14:39:12 7/10 Előzmény napraforgó
(11723/18024)
Azt várom, h ez a Vili mikor jelenti be, h teljesítette fenyegetését és "távoltartási végzést szerzett Zsóka ellen" a panzióban dolgozó Misi védelmében.

Nyilván, jogilag ez sem állná meg a helyét, de ÖA-ban azért simán lehetne.

7/10
Rojita 2020 febr. 28. - 14:34:14 7/10 Előzmény napraforgó
(11722/18024)
Eddig azt hittem, h a polgárőrök ingyen, szabadidejükben őrködnek. Aztán lehet, h csak a vezető kap valóban fizetést a szervezésért az önkormányzatoktól.

Ez a Misi polgárőrsége lehet, h egy etikai példázat is akar lenni. Tehát, ha vki fizetését az önkormányzattól kapja, sőt, a munkakörébe egyenesen a polgi vette fel, akkor elképzelhető, h ez a polgi saját, privát vállalkozásában is dolgoztatja plusz fizetség nélkül a delikvenst.
4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 13:59:55 4/10 Előzmény Rojita
(11721/18024)
Semennyire. És én egy szóval sem hallottam, hogy a boyszolgálatért egy fillért is fizetne nekik a panzió.
Mihály kap fizetést a polgárőri szolgálat megszervezéséért és működtetéséért, de a panzió előtti álldogálás, meg az esetleges vendégek csomagjainak cipelése egyáltalán nem polgárőri feladat.
A hülye Vili meg úgy dirigál, mintha valami hatósági ember lenne.

Az egyetlen jó szövege, ami tetszett az volt, hogy azt mondta Misinek Zsókára utalva, hogy ha smasszerre lesz szüksége, tudja kihez forduljon.
4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 13:52:11 4/10 Előzmény Rojita
(11720/18024)
És maximum 10 évvel idősebb. Inkább a nővére lehetne, nem az anyja, vagy mostohaanyja.
7/10
Rojita 2020 febr. 28. - 13:49:10 7/10
(11719/18024)
Ideje, h Misi otthagyja ezt a szállodai boy- munkát. Nem tudom, h ez is mennyire életszerű, h egy diplomás, munkanélküli erdész nem talál szakmájához közelebbi munkát...
7/10
Rojita 2020 febr. 28. - 13:43:09 7/10
(11718/18024)
Dia (P.M) alig félfejjel magasabb a 14 éves Malenkánál.
4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 13:05:04 4/10
(11717/18024)
Ugyanaz vonatkozik erre a sorozatra is, mint a Bátrak földjére. Ügyesebb irók jobb történetet tudtak volna kerekiteni ebből az alaphelyzetből.
Na persze akkor nem kéne ragaszkodni ahhoz, hogy 0 történetből 4 évados szerencsétlenséget gyártsanak.
Igaz, igy jobban keresnek az irók, a rendezők, a szinészek, meg az egész stáb. Hogy közben nincs szinvonal? na bumm.
5/10
Lambada 2020 febr. 28. - 11:16:16 5/10 Előzmény janderka
(11716/18024)
Nekem mostmár nemcsak az a bajom, hogy teljesen életszerűtlen, képtelen a sztori, hanem ahelyett, hogy humoros lenne, undorítóan nyálas lett. Szláven könnyezik, amikor a sosem látott kislányra néz, akiről eddig nem is tudott, aki nem is biztos, hogy az övé, sőt még a két kopasznak is könnybe lábad a szeme. Az öregasszony olyan mézesmázosan beszél, hogy kiráz tőle a hideg. Dia is úgy viselkedik a váratlanul idecsöppent, már nem is kis gyerekkel, mintha nagy öröm lenne a megjelenése, holott neki csak a terhére lesz. Nincs szó róla, hogy ki és miből fogja eltartani, iskolába járatni, nevelni. Ez már egy giccsparádé! két csillagot már visszavettem az értékelésemből, de ha így folytatódik, hamar eljutok én is az egy csillagig.
Azok a részek, amelyekben nem szerepel Icuka és kevesebb szerep jut a jó színészeknek (pl. Mónika), már-már nézhetetlenek.
Magenta99 2020 febr. 28. - 10:16:18
(11715/18024)
Ez az egész már tényleg felháborító.
Nem tudom eldönteni, a forgatókönyvírók ennyire ostobák, vagy minket néznek ennyire hülyének.
Az a sok baromság, amit mostanság összehordanak - hát már tényleg sok a jóból (hát még a rosszból).
A sztorik a legminimálisabb valóságtartalommal sem bírnak, csak egy-két példa:
- A magyar elhárítás titokban, egy senki ügyvédnő "parancsára" akciózik a szerbeknél
- Az egyletben szavazategyenlőség esetén Anikó szerint patthelyzet lesz (az elnök döntő szavazatáról még nem hallott ez az agyatlan író?)
- Érdekes, hogy fel sem merül senkiben, de senkiben, hogy az örökölt pénzt az egylet tagjai nem tehetik zsebre? (tudom, tudom, ez a magyar rögvalóság)
- Egy panzióvezető hogyan adhat utasítást, hogy mindenkit igazoltassanak, aki arra jár?
- Megint megkérdezném - mi újság a panzióban működő (vicc)önkormányzat fogadóóráival? Tilos belépni, mert Krisztián mindenkit kilökdös? Arról már nem is beszélve, ha nem lehet 100 méteren belül megközelíteni a panziót, hogy fogadnak vendégeket?
- Itt nem lehet rendőrt hívni? Nincs is a környéken? Vagy a rendőrség sem találja Ökörfost?
Ez is mekkora baromság, nincs a térképen, sőt meg is tiltották a googlemaps-nek, hogy feltüntessék a falut, mert a szomszéd településen van valami katonai szervezet. Akkor miért nem a szomszéd faluról titkolóznak? Az, hogy van buszjárat, meg postacím - ez már csak az idiotizmus jele, ilyen apróságokról megfeledkeztek az írók.
1/10
janderka 2020 febr. 28. - 09:22:20 1/10 Előzmény napraforgó
(11714/18024)
Fúhuhú! Köszi.
Ez nagyon képtelen sztori... :(
4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 09:22:18 4/10 Előzmény guess.who
(11713/18024)
No, aztán Marlenka hogy hallhatott BÁRMIT is a bűnözőbácsik és Szláven akciójáról, mikor be volt zárva a lakásba, mióta odaértek?

Ehhez minimum azt kellett volna mutatni, hogy a két pletykafészek, Lujzi és Margit betért Jolikához is és ott is elregélte az előző napi nagy hőstettet. Akkor hallhatott volna Marlenka az apja hőstettéről. Mert valóban, amióta idejött, a lábát ki nem tette Jolikától.

Azon is gondolkodtam, hogy lesz most, a kislány Jolika tisztaszobájában lakik, Szláven meg továbbra is a kutyaólban?
-----------
Ha én lettem volna Irina, Marlenka nagyanyja, az lett volna a minimum, hogyy megyek a gyerekkel, megnézem, hogy hová viszik, milyen körülmények közé kerülne, stb. Szlávent, a vejét ismerte Irina régről, na de akkor még nagyon fiatal volt, engem érdekelt volna, hogy mi lett belőle, hogyan él most, stb. És ha meggyőződtem volna, hogy minden rendben lesz vele, csak akkor hagyom ott és megyek haza. szerencsére aa telefon, meg az internet segitségével ma már könnyebb a kapcsolatot tartani, mint régen a levélirás korszakában.
guess.who 2020 febr. 28. - 08:52:38 Előzmény napraforgó
(11712/18024)
Ennek a Grófónak kicsit hasonlít a hangja Gesztesiéhez, ha lesz még Shrek, akkor lenne ötletem, hogy ki szinkronizálja...

Sándor tényleg alap dolgokat sem ért meg, hiába magyarázza neki Anikó. A főkatasztrófásnak nem kellett azért legalább általános iskola alsó tagozatát elvégeznie?! Mert nagyjából egy óvodás is értelmesebb nála :D
És persze Stefánnak sablonosan PONT nyitva hagyják az ajtót, hogy hallgatózhasson, mint a Rokocán a bárófinak. :)

Ez a Vilis baromság meg, hogy megállítani és átvizsgálni mindenkit 100 méteres körzetben?! Remélem, hogy a ma esti részben végre kijönnek a rendőrök és lesittelik ezt a három marhát egy időre a túlkapásaikért. Mondjuk Misike kikapcsolásával egyből nem lenne Gáléknak többsége az Egyletben, Krisztó meg most már tényleg semmit nem csinál, csak izmoskodik jogtalanul...

És persze megvolt Nocito kedvence - az emberrablás is. :) Valami nagyon becsípődhetett az íróknál, hogy most már jóformán kéthetente összehoznak egyet... Kíváncsi lennék, hogy a rendőrség mit szól ahhoz, hogy irtózatosan lerontja az ökörapáti sorozat a statisztikáikat: Magyarország többi részén húsz év alatt nincs annyi emberrablás, mint abban a vacak kis faluban két hónap alatt... Arról nem is szólva, hogy itt lett volna az alkalom lekapcsolni két drogkereskedőt - erre Szláven elengedi őket becsületszóra?! Vicc. :D
(Jó, persze: értem én, hogy csak így lehet biztosítani azt, hogy később még időhúzási célzattal vissza lehessen őket bármikor hozni balhézni, ha nem tudják mivel kitölteni a műsoridőt. De ez akkor is nagyon gagyi húzás. Már megint.)

No, aztán Marlenka hogy hallhatott BÁRMIT is a bűnözőbácsik és Szláven akciójáról, mikor be volt zárva a lakásba, mióta odaértek? És ahogy írod is: eléggé fura, hogy a nagyanyja csak úgy kiadja a gyereket egy vadidegennek. No és honnan szereztek két perc alatt útlevelet is neki, hogy áthozzák a határon?
A Marlenka-Szláven reláció egyébként még hihető is lenne: a gyereknek az anyja és a nagyanyja is kiskorától azt mondogatta, hogy Szláven egy hős, egy pozitív karakter. Mivel saját tapasztalatai nincsenek, így csak ezekre a mesékre tud támaszkodni a Szlávenhez való viszonyában.
Dia viszont aranyos volt, ahogy hozta a szokásos lelkesedését, bár kissé fura, hogy mégis hová, mire akarja azt a szerencsétlen lányt befogadni? Átalakítják a "panzió" "éttermét" gyerekszobának? :)
Ami viszont tetszett: ahogy Szláven grimaszolt, mikor a ripacsándor eljátszotta a hattyú halálát a konyhában. Legalább ennyi önkritikája van az íróknak, hogy egyre többször összekacsintanak a nézőkkel és kiröhögik a két főhülyét, Sándort és TTibit. :D

Az előzetes alapján Nándikáék berontanak egy üres szobába, hogy elfogják a semmit. :)


4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 05:36:01 4/10
(11711/18024)
Érdekes volt ez a rész, és kicsit fura is. Megtudtuk, hogy Marlenka olyan bizalommal vetette magát a sosem látott apja karjaiba - aki akár egy sokszoros gyilkos maffiózó is lehetne, hogy öröm nézni. Még a nagydarab kopasz szerb szeméből is kicsordult a könny.
És Dia is boldog örömmel ölelte keblére a kislányt.

Renike és a testvérei handabandáznak és ünnepeltetik magukat, holott a Danit és az őket érintő veszélyt Szláven és Dani oldották meg. Dani meg hiába ostorozza Tompikát, azért ő is hülye volt, vajon miért segitett neki, amikor tudta, hogy Tomi komoly bajba keverte magát. Mondhatta volna, hogy old meg magad öcsém a gondjaidat.
Tompika sokkal nagyobb bajban van, mint hitte, hiába tussolták el az apja és Marosiék a drogtermesztést. És szerintem is megérdemelne már egy jó nagy seggberúgást. Vagy egy alapos verést, hogy tudja, merre meddig hány méter.

Anikó szervezi a Zsóka elleni ellenállást, az álnok kis Stefi meg hasznot akar húzni az Egylet pénzéből. A sajátját eltapsolta, dolgozni meg nem akarózik.

Sándor és Misi közt is elmélyül az ellentét és már látni, hogy Misi sem áll feltétlenül mindenben Zsóka mellé, hiába hiszi azt a nő. Misi bátorsága arányosan emelkedik az elfogyasztott kolbászok számával.

És megtudtuk azt is, miért keresi Olgát Bogdán. Talán majd az is kiderül, hová is menekülhetett a nő.
4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 04:07:18 4/10
(11710/18024)
Mónika, Tibi és Kristóf mostmár soha nem mennek föl a DNS laborba a leleteikért? Július 15-i keltezéssel kaptak egy meghivót, időpontjuk is volt a következő keddre, amit Móni áttetetett szerdára, ez az idő már sohasem jön el?
4/10
napraforgó 2020 febr. 28. - 04:04:55 4/10 Előzmény janderka
(11709/18024)
Nem mondta, cak annyit, hogy az árából rendezte a hitelkártya tartozásait ????!!!! Vajon hánymilliós tartozása volt cirka 3 hónap alatt?????
1/10
janderka 2020 febr. 28. - 00:58:08 1/10
(11708/18024)
És mennyiért adta el a sztori szerint? És kinél, hol? (Full irreál volt, gondolom.)
1/10
janderka 2020 febr. 28. - 00:27:16 1/10
(11707/18024)
Nem nézem, csak érdekesen hangzik, de akkor volt szó a kocsiról?
7/10
Rojita 2020 febr. 27. - 21:50:09 7/10 Előzmény napraforgó
(11706/18024)
Diát is és Szlávent is. Miért csak kültag a ffi?
4/10
napraforgó 2020 febr. 27. - 21:47:21 4/10 Előzmény Rojita
(11705/18024)
Nem vállalkozásra. Arra gondolt, hogy a Kata örökrészéből majd ők is jó nagy falatot szakitanak.
Ezért lenne jó, ha ő is egyleti tag lenne, mert akkor Zsókáék sohasem lennének többségben.
Csak arra nem gondolnak, hogy szavazategyenlőség esetén patthelyzet lesz. Ráadásul ha az alapitó okirat szerint ilyen esetben az elnök szavazata dönt (hová szavaz), akkor nem lesz elég a 3-3 tag. Mondtam én, még Diát is be kell szervezni.