1/10
janderka 2020 márc. 01. - 09:23:40 1/10 Előzmény guess.who
(11790/18030)
Persze. De én mióta már nem nézem rendszeresen (sőt!) ezt a blódlit, nem izgatom magam ilyen technikai hülyeségeken. A helyén kezelve, egy gyatra blődliként tekintek erre az egészre. Talán a nagyon tanulatlan, tudatlan fiatalok és a "mindegy mi megy a tévén, csak mozogjon" öregek lehetnek a kedvelői ennek a sorozatnak.
Ha vissza is kapcsolódom néha, akkor csakis az elcseszések és logikátlanságok felhánytorgatása miatt teszem, egyfajta szellemi tornaként - már ha tudom még hova kapcsolni az adott abszurdumot.
guess.who 2020 márc. 01. - 08:50:51 Előzmény Kuttyánszki
(11789/18030)
Kíváncsi lennék, mi volt az utasítás? :) Felteszem: nem terveztek látványvilágot túlzottan, csak ahogy alakult, úgy lett. A karkötőnél, a megfigyelőkameránál és a műholdas talajradarnál is valószínűleg annyi lehetett az elvárás, hogy occó legyen, de távolról nézve alkalmas legyen a néző megtévesztésére, hiszen közelről úgysem fogjuk mutatni. Aztán mutatták közelről. :D

Egyébként ugyanez lehet a leveleknél, írásoknál, szerződéseknél, amiket megmutatnak: íratnak valakivel Wordben egy "olyanmintha" szöveget, helyesírás nem annyira fontos, meg odakenünk a tetejére valami hivatalosnak tűnő fejlécet, de úgyis csak homályosan és távolról mutatjuk - aztán megmutatják 1-2 másodpercig közelről és élesen is, hiszen egy-egy fontos sor vagy szó KELL, hogy látszódjon. Csak éppen sok más is látszódik, aminek nem kellene - aztán jön Nocito és lebuktatja a hülyeségüket. :) :) :) Az itteni kollegák közül vajon hányan csuklanak mostanában rendszeresen? ;)
guess.who 2020 márc. 01. - 08:46:06 Előzmény napraforgó
(11788/18030)
A talajradaros műhold-adóvevőt és a milliós gyémántgyűrűt máris fel lehet írni a "nyom nélkül eltűnt és senkinek sem hiányzik" oszlopba. :D
Arra emlékszel, hogy Attilát letolták Mahicsék, hogy kívülállóként ne kíváncsiskodjon, amikor az "államtitkot" odahozták az üres telekre (és Attila irtó zabos volt, hogy mit kavarnak a tudta nélkül)? Ehhez képest most már ott tartunk, hogy Attila Mahicsékkal a fősárkány, mindig az is volt, hiszen nagyon régóta szervezkednek már a falu ellen... Pedig az a teherautós rész az előző évad végén volt, tehát nem régen - mégis teljesen az ellenkezőjére fordították a szereplőket az akkori énjükhöz képest. Már jelzőt sem tudok ilyen inkompetenciára találni.
offtopic
guess.who 2020 márc. 01. - 08:41:06 Előzmény janderka
(11787/18030)
Jó, hát Pirx kapitány is mosóporos flakonban utazott az űrben – de azért akkoriban a technika sokkal inkább gyerekcipőben járt a mostanihoz képest. Már úgy értem, hogy beszerezhetőség és előállíthatóság tekintetében: ma már tényleg azt veszel meg, amit akarsz, ha meg nem lehet kapni, akkor akár egy filléres 3D-nyomtatóval, akár egy műanyagfröccsöntő-műhelyben legyártathatod fillérekért.
A probléma szerintem éppen az, hogy a kellékesek (vagy az írók?) fejben ottmaradtak a 60-as/70-es években, és azt hiszik, hogy a nézők buták, nem értenek hozzá, nem ismerik a kerítésen kívüli nem-kommunista világot, és megesznek mindent, amit eléjük raknak, elég befesteni kályhaezüsttel a WU-2-es mosóporos flakont, és az már csillagközi űrutazásra képes jármű lesz. :) Pedig egy Napraforgó, egy Rojita, egy Nocito, egy Ordító egér, egy Kuttyánszky vagy egy Janderka alapos figyelése mellett nem sok hülyeséget tudnak észrevétlenül elsütni. :)
guess.who 2020 márc. 01. - 08:33:02 Előzmény Rojita
(11786/18030)
Nincs semmi affinitásom a kellékesi munkához, csodálom is érte őket - csak azt nem szeretem, ha látványosan hülyének próbálnak nézni. :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 01. - 03:58:54 4/10
(11785/18030)
Majd ha visszajön amira a gályázásból ő sorra veszi. Nagyon szeret ilyen listákat késziteni. Ha lesz már egy listája, majd mindenki kiegészitgeti azzal, ami még eszébe jut. Érdekes lesz. És vicces is.
Még egy hét és nekiláthatunk.
1/10
janderka 2020 márc. 01. - 01:04:51 1/10
(11784/18030)
Néha akad. De azokat rövid határidővel elkergetjük barhol is próbálkoznak :))))
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 29. - 23:20:48 3/10 Előzmény Rojita
(11783/18030)
A kellékes csak parancsot (utasítást) hajt végre, a rendezőasszisztenstől kapja. :)
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 22:26:47 7/10
(11782/18030)
Ti vagytok a nézők 1%-a. A többi 99 % néző nem ért a technikához.
De azért Ti is jól elszórakoztok, h a hibákat keresitek.
1/10
janderka 2020 febr. 29. - 21:50:29 1/10 Előzmény guess.who
(11781/18030)
Bezzeg mikor a csehszlovákok utazgattak Lada Nivával az időben Adam korabeli jegyzetfüzetét kimenekíteni a háztűzből, akkor még senki nem hőbörgött azon, hogy ha egy Lada százon 20-at fogyaszt, akkor hogy tudna már időtutazni... :))))
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 21:35:41 7/10 Előzmény guess.who
(11780/18030)
" hogy a legkommerszebb és legolcsóbb kínai gagyiságot megveszik és azt próbálják eladni profi lehallgatóként.... "

Ha téged alkalmaznának kellékesnek, nagyon megnövelned a költségeiket.
guess.who 2020 febr. 29. - 21:04:12 Előzmény napraforgó
(11779/18030)
Tartok tőle, hogy két oka van az ilyen eseteknek:
-slendriánság/nemtörődömség
-szándékosság
Utóbbi azért, hogy az így, kurtán-furcsán félbehagyott szálakat később elővehessék, ha éppen ki kell tölteni valamennyi műsoridőt.

Pl. amikor MauniCa a kukába dobta Kristófék első DNS-es értesítőjét, az is ilyesmi volt: jelentőségteljesen megmutatták a kukában a két borítékot is - de azóta sem történt az egésszel semmi.
Vagy ott van TTibi elásott magnója, az első évadban Szlávenék által elégetett pénz, a gumimadonna-szobor másolata, amit lenyelt a szerb fickó (aki Katánggal együtt szépen eltűnt nyomtalanul)...
guess.who 2020 febr. 29. - 20:55:22 Előzmény napraforgó
(11778/18030)
Mondom: faragjanak szappanból valami futurisztikus kinézetű "kamerát", fújják le fekete akrilfestékkel és kész. De így, hogy a legkommerszebb és legolcsóbb kínai gagyiságot megveszik és azt próbálják eladni profi lehallgatóként.... Mintha Sándor írná a filmen belülről a forgatókönyvet. :D

De azért az elég könnyen belátható, hogy a kép és hang felvételéhez áramra van szükség. Ha ezt még azonnal továbbítani is kell, akkor sokkal többre, mivel a vezeték nélküli jeltovábbítás (pláne az ilyen nagy sávszélesség-igényű, mint a hangos video) sokat igényel, főleg ha nagyobb távolságra kell adni (Apátiból Kárásziba? Ahhoz azért már kellene adóteljesítmény!).
Gondolj bele, hogy mondjuk a telefonod mennyi idő alatt lemerül, ha bekapcsolod a WiFi-t, vagy ha még elkezdesz élőzni is rajta. És a telefonnak jóóóóóval nagyobb akkuja van, mint ezeknek a kb. 8 köbcentis kockakameráknak. És ahogy lentebb is írtam: HOGYAN töltötte Cicuka a kamerá(ka)t? És ha Attilától származik a cucc, akkor eddig miért egy töküres "iroda" (inkább sufni) asztalánál unottan terpeszkedve láttuk eddig Attilát? Nem figyelte a felvételeket? :) Vagy két résszel korábban még senkinek sem jutott eszébe ez a lehallgatósdi? :D
guess.who 2020 febr. 29. - 20:44:53 Előzmény napraforgó
(11777/18030)
De, az a kis kamera egy 2 pénzes kínai vacak, fel lehet ismerni. :) Ahogy a szupernyomkövető karperecük is egy 1-2000 Ft-os, leggagyibb "okoskarkötő", ami mutatja az időt, van benne lépésszámláló, meg pár alapfunkció. Ami nincs benne, az a nyomkövetés. :) Szerintem valamikor az első évadban linkeltem is ide képet róla, mert az is nagyon jellegzetes.
Éppen az a baj, hogy ennyire hülyének néznek mindenkit, hogy ahelyett, hogy gyártanának 3D-nyomtatóval valami egyedi, nyomkövetőnek tűnő cuccot, megveszik a legolcsóbb kínai vackot és belekamuznak olyan dolgokat, amiket az nem is tudhat.
A "talajradaros" "műholdas adó-vevőről" nem is szólva, amit utána TTibi "lehallgat". :D
4/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 20:03:09 4/10 Előzmény guess.who
(11776/18030)
Láttam a Magánnyomozók jó pár részét (amiben Andika is szerepel), abban mindig telepitenek ilyen kis kütyüket lakásokba, irodákba és ott a kamerák rögvest továbbitják a képet és hangot az autójában üldögélő nyomozó laptopjára. Na ezek a kamerák is biztos olyanok.
4/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 19:54:03 4/10 Előzmény kék szem
(11775/18030)
Nem emlékszem a sárga táskára abban a szituban. Vagy előtte, vagy utána mondta Olgának, hogy most már vigye el a pénzét, helyezze el máshol. Akkoriban én azért nem is hiányoltam, mert azt hitem, hogy Olga valóban magához vette, csak nekünk nem mutatták. Esetleg szóban lehetett volna jelezni, hogy igen, Olga elvitte a pénzét.
De lehet, hogy az a sok euró is úgy tűnt el, mint Józsi jegygyűrűje.
kék szem 2020 febr. 29. - 19:47:09 Előzmény napraforgó
(11774/18030)
Szláven kereste a drónt a kincses ládikájában. Akkor a sárga táskát mérgesen kidobta a földre, a táska üres volt. Hova lett a táskából a sok pénz?
4/10
napraforgó 2020 febr. 29. - 19:46:33 4/10 Előzmény guess.who
(11773/18030)
Jajj, hát az a kis kamera biztos nem 2000 Ft-s kinai vacak, hanem valami nagyon-nagyon spéci szuperintelligens kütyü, amelyik képeket közvetit az ebédlőben ebédelő vendégekről, akik Icuka bablevesét eszik (mert a többi kaja már nem friss), képeket, hangokat fog közvetiteni arról, hogy Vili hogyan képzeli az asztal letisztitását és más egyéb hasonló titkos dolgokat.
Lehet, hogy Mónika hálószobájában is van ilyen kandi kamera, amelyik a Józsival való viháncolásait rögziti, hasonlóképp Suvick "irodájában" - mostmár a fekvőpad nélkül csak a Tv-jét a játékkonzoljával figyeli és tudni fogják, hogy hányadik szintig is jutott el János.
guess.who 2020 febr. 29. - 19:25:16 Előzmény Rojita
(11772/18030)
Jó, nyilván az lesz, hogy megmagyarázzák, hogy ez a sárkányos hülyeség már évek óta szervezkedik a falu ellen - az meg apróság, hogy egy hónapja még Attilácska ott héderelt Józsinál és fogalma sem volt, hogy mihez kezdjen, most meg már az a stájsz, hogy régestelen régen sárkányvezér, ráadásul Alga is tudja azonnal, hogy miről van szó, meg Bogdánékat is belekeverik ebbe a világösszeesküvésbe... Szerintem piszokul idegesítő. :(
7/10
Rojita 2020 febr. 29. - 19:25:11 7/10 Előzmény guess.who
(11771/18030)
A film nézőinek 99%-a nem ért a technikához. Mindent elhiszünk.