4/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 08:50:37 4/10 Előzmény guess.who
(12310/18030)
Újabban a DNS tesztek elkészitése is inkább 3 hét, mint kettő, igy az évad végére derülhetne ki, hogy a gyerek apja Szláven, vagy valaki más.
Már az 51. résznél tartunk, vajon hányrészes lesz a 3. évad?
guess.who 2020 márc. 12. - 08:27:09
(12309/18030)
Egyébként nem tudom, melyik író ennyire üldözési mániás a stábból, hogy ebben a koszlott faluban már mindenki lehallgat, megfigyel és elrabol mindenkit, sőt: a világ összes titkosszolgálata és kommandósa is itt ügyködik - de lehet, hogy időszerű lenne felkeresni valami szakembert az ügyben, mert innen nézve úgy tűnik, hogy egyre súlyosbodik ez a mentális betegség...
guess.who 2020 márc. 12. - 08:20:45 Előzmény napraforgó
(12308/18030)
Valamiért biztos vagyok benne, hogy ez az apasági kérdés egyhamar nem fog megoldódni. Hiszen -ahogy írod is- Alga, Mézessüti és ez az egész szerb maffiózós vonal teszi ki a műsoridő legalább felét, bolondok lennének félredobni és egy DNS-teszttel egy-két héten belül lezárni. És gondolom, a készítők szerint Algát szeretik a nézők, azért lett még több szerepe a második évad óta...
guess.who 2020 márc. 12. - 08:17:44
(12307/18030)
Idő hiányában visszaolvasás nélkül:

Ez a Jenős marhaság már tényleg iszonyatosan gyatra volt. Nem tudom, kinek volt az ötlete a készítők közül, hogy elmenjen a sorozat ilyen "kamukrimis" irányba, de ennél rosszabbat nehéz lett volna kitalálni. No és ez a Kárászi Légiirányító Központ :D :D :D Remélem, a negyedik évadra űrkikötő is épül Kárászi Metropolis Space Station néven.
(No és persze a heti emberrablás is megvolt TTibi szőkenős sofőrjével.

Alga és Attila, illetve Vali és Jenő mikor tegeződtek össze?!

Suvick a zseniális troll: "Jajj, Mézessüti, megeszlek!" :D
A Sütike annyira életveszélyben van, hogy nem mutatkozhat a faluban - de azért Jolán hosszú percekig álldogál a főtéren, hogy az onnan 10 méterre levő fodrászatba telefonáljon Diának, hogy elhívja hozzájuk. Ez utóbbi miért nem ért rá addig, míg hazaértek?

Éééssss az emberrablás után itt van az újabb kamufélreértés is Szláven és Dia között. Már ott tartunk, ahol Katánggal az első két évadban: heti egy összeveszés és kibékülés valami mondvacsinált indokkal. Csak itt most Szláven az, aki képtelen dönteni és véglegesen lezárni valamit, nem Dani/Katáng. Mondjuk ez a felállás annyival aljasabb, hogy ott mindketten sárosak voltak (Katáng is és Danika is kacsingatott másfelé, Lóbeltke meg pláne), itt viszont Dia szegény csak tűr, szinte szó nélkül, és nem igazán tud mit kezdeni Szláven döntésképtelenségével.

Az az Algás-leteperős jelenet meg tényleg nem volt túl -hogyismondjamfinoman- végzet asszonyás, már a magaslestől való futástól kezdve. Egy volt katona-kommandós-háborús bűnös (legalábbis ezt akarják bemesélni Algáról) nem ilyen kacsázva futna, és tíz méter után nem köpné ki a tüdejét. Kár volt megmutatni. A jelenet földön fekvős végét meg főleg. :D
4/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 05:29:31 4/10
(12306/18030)
Tovább foglalkoztat a téma, Szláven "apasága".
Kérdés, hogy mit akarnak kihozni az alkotók, legyen Szláven az apa és ők hárman tünjenek el Ökörapátiból.
Avagy nem Szláven az apa és ez bizonyosodjon is be. Szerintem ez a vonal a járható út, hisz Szláven Marosi szeme-füle Ökörapátiban, nyilván nem fog elmenni Szerbiába papást-mamást játszani. Nem beszélve arról, hogy ott börtön várna rá, ha nem évültek még el a dolgai.
--------------
Vagyis szerintem nem szláven a gyerek apja, bár ebben sokáig ő sem volt bizos. Ám a DNS teszt megkérdőjelezhetetlen.

Ezzel kapcsolatban ötlet az alkotóknak:
Kis flashback:

A 6 éves Marlenka az anyja szekrényében kotorászik. Az anyukája hivatalosan külföldön dolgozik, valójában épp börtönben ül. A kislány egy dobozban néhány irat, levél között talál egy fényképet egy katonáról, aki egy tank tetején üldögél cigarettázva. A kislány megmutatja a fényképet a nagyanyjának és kérdi, ki ez a bácsi? Irina nagyi zavarba jön és azt mondja, ő anyukád férje. Ebből a kislány rögvest arra gondol, hogy akkor ő az én apukám? Mire a nagyi ráhagyja, mivel egy 6 éves gyereknek nehéz megmagyarázni, hogy a férj és az apa nem feltétlen azonos.
A gyerek kérésére a fényképet bekeretezve kiteszik és Marlenka álmodozni kezd az ő apukájáról, akiről a nagyi csak annyit árult el, hogy együtt harcolt az anyukájával a háborúban és azt sem tudják, hogy él-e még, vagy sikerült-e elmenekülnie.
Aztán egyszercsak hazakerül Olga és meglátja a fényképet. Hogy került ez ide? kérdi, mire Marlenka közli, hogy ő találta meg az apukája fényképét. Olga és Irina jelentőségteljes pillantást vált a gyerek feje felett és a dolog annyiban marad. Onnantól hivatalosan Szláven a gyerek apja.

Vagyis senki ilyet nem mondott, csak rá lett hagyva egy kisgyerekre, aki igy megnyugodott, hogy neki is van apukája, ráadásul egy hős katona, aki ha él, kénytelen bújkálni a felelősségrevonás elől.
4/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 04:42:02 4/10
(12305/18030)
Volt egy ismerősöm, aki mindig azt mondta, hogy jó dolog a bizalom, de még jobb dolog a bizonyosság.
DNS vizsgálat kell Szláven apaságát illetően.
4/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 04:40:09 4/10
(12304/18030)
Nekem feltűnt az is, hogy Olga soha, egyetlen szóval nem mondta Szlávennek, hogy Marlenka az ő lánya lenne.

Marlenkának mondta, hogy leghőbb vágya, hogy ők hárman együtt legyenek, de Olga szava nem mérvadó, végighazudozta az életét. Néha 11, máskor 12 év börtönben, ez vagy egy rablógyilkosság "ára", vagy sok kisebb lopás, rablás, orgazdaság, okirathamisitás, stb. együttvéve.
Olga egész életét azzal töltötte, hogy börtönbe be, börtönből ki, a gyereknek meg arról mesélt, hogy sokat utazik, külföldre is. A szerencsétlen kislány nincs tisztában vele, hogy az anyja egy bűnöző.
Olga nem a legjobb példa Marlenkának. A kislány jobb helyen volt a nagyanyjánál, egy jó karban lévő 60 körüli nőnél. 4 év múlva nagykorú lesz, élheti az életét a saját elképzelése szerint. Támogatásra, családra szüksége lesz, de nevelésre már nem.

A kislány talán most nyolcadikos, épp most kéne eldönteni, hol tanuljon tovább. De egy ilyen hercehurca miatt, ami most van az életében akár ki is hagyhat egy évet és ha rendeződik az élete, akkor ott folytathatja, ahol a legjobb neki.

Mindenesetre ezt az apaságot tisztázni kéne, nem kell mindjárt beugrani egy ilyen hirnek. Hisz mondom, Olga eddig csak a gyerek agyát masszirozta, hogy Szláven az apja, az összes bizonyiték csak egy fénykép Szlávenről egy harckocsi tetején. De azt, hogy ez az apja, Olga mondhatta csak azért is, mert minden gyereket érdekli, hogy ki az apja és hol van, ezért Olga költött egy szép mesét a hős apáról, aki külföldre menekült.
Aztán a történet vagy igaz, vagy nem, utána kellene menni.
4/10
napraforgó 2020 márc. 12. - 03:31:08 4/10 Előzmény Rojita
(12303/18030)
Ugyan már. Szláven kb. 2 hete tud Marlenkáról egyáltalán. 3-4 napja személyesen is ismeri. Ha akármennyire helyes is a kislány, Szkávennek nincs közös múltja vele, nem ő nevelte eddig. Mi a fenének venne a nyakba egy idegen gyereket? Nincs még olyan szétszakithatatlan kötelék közöttük.

Én a helyében szépen, finoman megbeszélném vele - hiszen 14 éves és nem 5, hogy minden ellenkező hiedelemmel szemben mégsem én vagyok az édesapád. Anyukád tán meg tudja mondani, hogy ki ő. Nekem meg már új életem van Diával, biztos, hogy nem megyek vissza anyukádhoz, akivel már 15 éve megszakadt a kapcsolatunk.
Ezt akkor sem tennm, ha valóban te lennél a lányom, úgyhogy ne ábrándozz arról, hogy mi hárman valaha is együt fogunk élni. Elmúlt már az az idő, amikor folytatni tudtuk volna a közös életet. A leányka tán szomorú lesz, de minek hazugságokra épiteni az életet?
7/10
Rojita 2020 márc. 11. - 22:32:05 7/10 Előzmény napraforgó
(12302/18030)
Mert Marlenka annyira vágyódott az apja után, ezért Szláven (a DNS vizsgálat után se árulja el neki most az igazságot, csak majd 4-6 év múlva), inkább vállalja az apaságot.
Nagyanyját meg majd nyaranta látogatja.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 11. - 22:26:42 9/10 Előzmény Rojita
(12301/18030)
szerintem is a gyereket bevarrják Szláven nyakába akkor olyan happy endes a vége.
4/10
napraforgó 2020 márc. 11. - 22:21:16 4/10 Előzmény Rojita
(12300/18030)
Miért nevelné Szláven meg Dia, ha egyiknek sincs semmi köze hozzá? visszamegy a nagyanyjához Babapusztára, ő volt eddig is az egyetlen biztos pont az életében.
7/10
Rojita 2020 márc. 11. - 22:15:13 7/10 Előzmény napraforgó
(12299/18030)
Olgát úgy-e várhatóan tetten akarják érni, amikor a hűdenagy műkincset kiássa. A rendőrség begyűjti őt is, és a faluba érkező Bogdánt is, aki feltételezhetően Olga gyerekének az apja.
A kislány viszont nagyon helyes, kár, h ilyen anyja van. Biztos, h nem fogja most még megtudni szüleiről az igazságot. Itt marad ÖA-ban, Szláven és Dia felneveli. Happy end.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 11. - 22:05:04 9/10 Előzmény napraforgó
(12298/18030)
gratula Napraforgo büszke vagyok rád
4/10
napraforgó 2020 márc. 11. - 22:04:40 4/10 Előzmény Rojita
(12297/18030)
Szláven csak akkor fog tudni megszabadulni Olgától, ha kiderül, hogy nem ő Marlenka apja.
4/10
napraforgó 2020 márc. 11. - 22:03:15 4/10 Előzmény Rojita
(12296/18030)
Nekem is fura, pláne az, hogy tudja, honnan jönnek a repülők, hová mennek, stb. Azért ez nem hétköznapi hobbi, ebből még kihozhatnak valami nagy disznóságot.
4/10
napraforgó 2020 márc. 11. - 21:59:33 4/10 Előzmény Rojita
(12295/18030)
Én kezdtem emlegetni a közösségi megmozdulásokat, aztán összeszedtünk párat, hogy mi volt eddig. A legutolsó a fodrászat avatása, előtte a szoboravatás.
De volt a huszárok hagyományőrző felvonulása, meg még előtte a falunap Dombival, meg a kornyikálással.
Ezt a szüreti bált is kiplakátolták. De szüretelni nyilván nem tudnak, mert a falu közelében egy árva szőlőtőke sincs, de disznót vághatnak.
És nem kell a disznó leölését mutatni, csak azt, hogy nagy lelkesen falják a hurkát, kolbászt és isszák hozzá a málnaszörpöt. ha még hozzátessznek jó kis magyarnótákat, cigányzenét, akkor kész a mulatság.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 11. - 21:56:55 9/10 Előzmény Rojita
(12294/18030)
én 50-50 hogy Szláven az apa, dns labor tuti lesz, de hogy a gyereket Olga rá akarja verni hogy az apja az tuti. Bár Szláven is kérhetné a dns cuccot
9/10
amira_daaa 2020 márc. 11. - 21:55:43 9/10 Előzmény Rojita
(12293/18030)
vannak marha jo applikáciok rá, hogy repülőket hallgasson / nézzen, viszont Ökörapáti környékén miota van reptér egyszer nem hallottam menni a repülőket. ( mármint a sorozatban)
7/10
Rojita 2020 márc. 11. - 21:54:46 7/10
(12292/18030)
Nem hiszem el, h Marlenka Szláven kislánya. Fog még szerepelni az a DNS Labor...
9/10
amira_daaa 2020 márc. 11. - 21:54:41 9/10 Előzmény Rojita
(12291/18030)
a disznotoros az Napraforgo ötlete volt mi csak helyeseltünk és mondtuk hogy télen kell csinálni az tesz jot mindenkinek. :D gratula Napraforgo és köszi az összefoglalot. :D