7/10
Rojita 2020 márc. 23. - 22:32:47 7/10
(12650/18030)
Stefi megint azt is felrótta Daninak, h nem segíti, h ő is egyleti tag legyen, ahol PÉNZHET JUTNA?
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 21:33:32 4/10
(12649/18030)
Mert akkor olcsóbban utazhat Dániában (???) Vicces.
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 21:30:08 4/10
(12648/18030)
58. rész.
Reggel Subicz örömmel ront be a kocsmába és üdvözöl mindenkit. Majd elmondja Anikónak, hogy az egész ügy ellene Attila provokációja volt, akit már le is tartóztattak. Anikó tesz egy megjegyzést, hogy könnyű Katát táncba vinni. János Dzsennike réteséért jött, de közben faggatja a lányt, hogy jól érzi-e magát itt. Anikó elhessegeti, ne tartsa fel a dolgozóit.
Robi kifizeti Evelin kávéját a büfében és hangoskodik, a kzös ebéfjüket emlegeti, ami Evelinnek kinos. Robi folytatja a főzőcskét.
Kovácsék reggeliznek, Gazsi szokatlanul udvarias a feleségével. A férfi belátja, hogy nem kellett volna annyira titkolóznia a felesége előtt. Majd az is elárulja, hogy a konzulátusi kapcsolatai révén sikerült kieszközölnie egy találkozást Józsinak az anyjával a börtönben, ahol nagyon szigorúak a találkozás feltételei.
Kristóf a panzióba menne, de Krisztián megállitja. Vili jön, közli, hogy a távoltartási végzést felfüggesztette az alpolgármester asszony a testvéreivel szemben ezért bejöhet. Majd Vili jelzi azt is, hogy innentől Krisz a boy-i feladatainak szentelheti magát, már nem kell őrizni a panziót.
Mónika nagyon szivélyesen üdvözli Kristófot, aki a segitségét kérné a válásához. Sajnos 2 hónapja (???!) Panna itt járt és akkor csináltak egy közös videót, és amiatt a keresetet elutasitotta a biróság. Panna becsapta és most nem tudja, hogyan folytassa a válásuk ügyét.
Dia felhivja az apját, Lali is ott van, mindketten üdvözlik az apjukat. Lali Stefi felől érdeklődik és közli, hogy ha hazamegy, visz neki egy szép ajándékot. Dia arra kéri az apját, hogy a szobájában keresse meg a diákigazolványát (????), mert azzal olcsóbban tud utazni Dániában (???)Sanyi bemegy a szobába és meglátja a felfordulást.
Subicz elégedetten távozik a kocsmából, Anikó meg figyelmezteti, hogy vigyázzon Subiczcal, nem tiszta az a pasas.
Mónika kifaggatja Kristófot, hogy mi történt Pannával, mi van most Zolival, meg a lányával. Kristóf szerint a kislánya azt mondta, hogy a Zoli parancsolgat Pannának. Valamivel sakkban tarthatja. Mónika szerint fel kell dobni Zoli tartózkodási helyét a Gésánál, aki most Zoli jóvoltából börtönben ül, akkor majd az emberei megkeresik a Vöröst, és akkor Pannával is lehetne tárgyalni.
Terike cirkuszol, hogy Olga rendetlen, a szoba szanaszét. Olga levelet hagyott, amiben vacsorát rendelt, tyúkot, kacsát süssön vacsorára, mert vendéget hoz. Pénzt is hagyott, 20 eurót.
Sanyi idegesen szalad Misihez, nézze meg, mi van Dia szobájában. Misi megy és megnézi az összedúlt helyiséget, de Sanyinak fogalma sincs, hogy mikor történhetett, mert ő nem járt a lánya szoobájában, mióta elutazott. Ezt nem láthatja Dia, ha hazajön, ami néhány nap múlva esedékes!
Subicz és Vili tárgyalnak a panzió ügyeiről, János szerint nem kell már Vilinak sokáig állni a recepción. Átszalajtják Krisztót a kocsmába Dzsennikéért. Dzsennike megérkezik és Vili munkaajánlatot akar tenni neki, de meglehetősen kétértelműen fogalmaz, olyan kérdéseket tesz fel a lánynak, hogy az azt hiszi, hogy prostituáltnak akarná alkalmazni. Dzsenni végül egy pofonnal tesz pontot az ajánlat végére, és közli, hogy ő nem olyan nő. Subicz később érdeklődik, hogy mit szólt Dzsenni az állásajánlatra. Vili mondja, hogy nem érti miért, de a lány felpofozta.
Danit felkeresi Stefi, beszélni akar vele. Stefi azon cirkuszol, hogy Dani nem akarja felvetetni az egyletbe. Hivatkozik a tartozására, meg az apja tartozására, és ha nincs pénze, akkor csináljon, adja el a lovardát, mert neki szüksége van a pénzére.
Zsóka ajánlatot tesz Erzsikének, az egylet levágatná a disznójukat a nagy Ökörapáti disznótoros fesztiválra. Ezzel akarnák idecsábitani a környékbeli települések lakóit, meg a túristákat.
Dani idegesen megy ki a lovászokhoz, mondja, hogy kénytelen lesz eladni a lovardát. Sajnos rossz emberben bizott meg. Armandó és Grófó hazamennek, de Renátó közli, hogy ő vacsorára hivatalos a menyasszonyához. de előbb még elmegy egy csokor virágot venni.
Sanyi és Misi elmennek Jolikához, Szlávent keresné, de ő még dolgozik. Ekkor elmondják Jolinak, mit tett Olga a Dia szobájában. Elmennek megkeresni Szávent, aki igen ideges lesz, amikor meghallja, mi történt.
Erzsike bemegy a kocsmába és elmondja Zsóka ajánlatát Zsocának, és persze mindenkinek. Erre mindenki az egylettel akarja levágatni a disznaját.
Szláven Sanyi és Jolika kiséretében megérkezik Terikéék házához, ahol Olga épp Terikével perlekedik, hogy a hétköznapi tányérok helyett az ünnepi porcelánnal teritsen. Szláven kiabál Olgával, beront a szobájába, behajigálja a cuccait a bőröndjébe és ráparancsol, hogy takarodjon a faluból, de rögtön. Olga felszáll az éppen érkező Kárászi Expresszre és elmegy. Épp ekkor érkezik Renike, aki megjárta Lenkeházát is egy csokor virágért, ezzel állit be a vacsorára. Hol van Olga, kérdi, mire Szláven közli, tesó, te itten már ne nagyon keresd.
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 20:59:33 4/10
(12647/18030)
Dia a diákigazolványát kéri az apjától, szrinte az még érvényes. (????)
Mitől lenne Diának érvényes diákigazolványa? a gimnáziumot kb. 6 éve befejezte, a fodrásztanfolyamon meg nem kephatott ilyet.
offtopic
guess.who 2020 márc. 23. - 20:52:04
(12646/18030)
A "Dr. Gitta" amúgy olyan, mint a David Guetta, csak tájszólással? :)
guess.who 2020 márc. 23. - 20:50:23 Előzmény napraforgó
(12645/18030)
"Persze egy másik szinésznő, aki helyesebb, talpraesettebb, szimpatikusabb a nézőknek talán jobb lett volna szerepben, pláne ha nem csak rinyálni tud."
Ezt így nem jelenteném azért ki egyértelműen. :) Az első évadban szerintem kifejezetten csinos volt, és a szemforgatásait leszámítva nem is volt különösebb baj vele, mert nem ingadozott a pasik között annyit, volt valami fejlődési iránya (akkor csinálta meg az egészségcentrumot, szakított Lóbelttel és jött össze Danikával stb.).
A második évadra csináltak belőle egy debil hülyét, aki sem dönteni nem tud, sem igazat mondani... ráadásul az öltözködése is egyre idétlenebb lett azokkal a földig érő, zsákszerű, nőietlenítő göncökkel.
guess.who 2020 márc. 23. - 20:42:55 Előzmény napraforgó
(12644/18030)
"Miért mondaná Dr. Gitta, hogy csak Gorán el ne jusson ÖA-ba, ha már ott lakik Tibiék telke mellett a kis lakóautójában? "
Arról nem is szólva, hogy az volt, hogy Kálmán bácsival nagy haverok voltak, összejártak, Kálmánkáék ott nyaraltak nála/vele, meg még a birkabizniszen kívül a műkincsbizniszben is együtt voltak benne - szóval szinte lehetetlen, hogy ne tudná, hol van Ökörapáti és hogy hol lakott Kálmán...
guess.who 2020 márc. 23. - 20:37:11 Előzmény napraforgó
(12643/18030)
Igen, ez nekem is rémlik, hogy itt beszélgettétek, hogy HÁROM szám volt csak a telefonban, mielőtt Szláven szétverte, tehát eleve nem is lehetett ennyi mindenki benne. :) Meg Marosi nem írta fel magának (írta bele a saját telefonjába) egyik számot sem?
Bogdán számára amúgy mi szüksége lenne Marosinak, hogy hiányolja? Amúgy le van sittelve, el lehet venni tőle a telefonját vagy megszerezni a számát, sőt: abban lehet, hogy benne van Goran száma is...
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 20:18:53 4/10 Előzmény napraforgó
(12642/18030)
Volt az a flashback 1990-ből,amikor Kálmán elmondta Tibinek, hogy az anyja meghalt (vajon miért nem mind a három gyereknek, az rejtély. Elment az erdőbe,ahol anmyira szeretett sétálni (a kunyhóig) és nem jött vissza. Mi van, ha lelépett az országból Goránnal. Ha Szappanos nyanya él, most 2019-es ökörapáti idő szerint 81 éves. Szerintem akkor goránnak is akkörül kell lennie.
Jenő egy jó karban lévő idős úr, de szerintem még 70 sincs. Hacsak Szappannosné nem volt pedofil és kiskorúakat rontott meg annó akkor én kizárnám Jenőt a gyanúsitottak listájáról. (Bár Tibi is a gyerekekre bukott ... szóval lehet, hogy ez örökletes).
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 20:10:35 4/10 Előzmény svejci
(12641/18030)
Azt lehet tudni, hogy Szappanosné1938-ban született, Tibi meg 1965-ben. Ezek fix dátumok, elhangzottak. kálmán meg 74 éves volt, amikor meghalt. Mindent összevetve Kálmán 6 évvel Fiatalabb volt a nejénél ! Gorán vagy az asszonnyal, vagy a férjjel volt eykorú, esetleg a kettő között. Mindenképp 75 évesnél idősebbnek kell lennie. Szerintem Jenő nincs annyi.
1/10
janderka 2020 márc. 23. - 19:18:25 1/10 Előzmény napraforgó
(12640/18030)
De akkor se lett volna jobban kitalálva a szerepe. Legfeljebb jobban tetszett volna a játéka - mint pl. a kissé debilnek megírt Rezsőt hozó Végh Péteré. Aki minden hülyesége ellenére a sorozat egyik legjobb epizodistája lett.
Szóval itt nem (csak) Miss Wicsor alakításával volt szerintem gond, hanem magával "Szappanos Katával".
svejci 2020 márc. 23. - 19:08:10 Előzmény amira_daaa
(12639/18030)
A telefonban anno Olga Bogdán és Gorán száma volt de vissza tudom nézni ég fotot is raktam fel ide, Bogdán és Olga már házhoz mentek, Gorán meg szerintem már ott van álruhában ( én is Jenőre tippelek)

Hááát..., Jenő az biztosan nem munásparszt...
Nekem az a "madárhangfigyelő" antenna, és ahogy kimagyarázta magát, hogy repülőtérilégiforgalomirányítóvacakokat " hallgat, az sem győzött meg.... :)
Napraforgó! Életkor alapján, lehet Kálmánbá régi haverja?
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 18:22:56 4/10 Előzmény janderka
(12638/18030)
Persze egy másik szinésznő, aki helyesebb, talpraesettebb, szimpatikusabb a nézőknek talán jobb lett volna szerepben, pláne ha nem csak rinyálni tud.
Szerintem ez a Sisa inkább intrikus szerepben jó, pl. Stefinek jobb lett volna, csak kicsit idős a szerephez. Mert akkor Anikó nem lehetett volna az anyja, hanem csak a nővére - ténylegesen. Akkor Tibinek a közös anyjukkal kellett volna viszonyt folytatni.
Végül is Tibi fiatalabb korában, úgy 30-33 évesen miért ne vonzódhatott volna egy 35-40 körüli csinos kocsmárosnéhoz? Szerintem egészségesebb lett volna, mint egy gyereklány.
1/10
janderka 2020 márc. 23. - 18:02:26 1/10 Előzmény napraforgó
(12637/18030)
Pontosan. Hiszen Benedek ales szerint Goran kint él az USA-ban - talán még az FBI-ra is hivatkozott, mint forrásra. Vagyis illene tudnia, hogy hogy néz ki napjainkban.

Ami viszont Katát illeti, hiába játszotta volna más, a szerepe a magyar verzióban abszolút nem volt kidolgozva. (Persze nem csak az övé nem...)
4/10
napraforgó 2020 márc. 23. - 17:45:28 4/10 Előzmény amira_daaa
(12636/18030)
Nézd csak meg a fotót, mert Tuti, hogy a negyedik név a telóban Szappanos Kálmán. ötödik meg nem volt.

Vicces lenne, ha Jenő lenne Gorán, mert őt pont Marosi exportálta Ökörapátiba, mint univerzális épitőmestert.
Azért remélhetőleg Marosi és Benedek Marci nem olyan hülye, hogy ne tudnák, hogy néz ki Gorán Sipsics mostanában. Mert az az 50 éves fekete-fehér fotó (igazásból ilyen fotókat az ötvenes években csináltak), az elvileg Tibi születése után, de Mónika születése előtt készült.
Miért mondaná Dr. Gitta, hogy csak Gorán el ne jusson ÖA-ba, ha már ott lakik Tibiék telke mellett a kis lakóautójában?
9/10
amira_daaa 2020 márc. 23. - 17:31:27 9/10 Előzmény napraforgó
(12635/18030)
A telefonban anno Olga Bogdán és Gorán száma volt de vissza tudom nézni ég fotot is raktam fel ide, Bogdán és Olga már házhoz mentek, Gorán meg szerintem már ott van álruhában ( én is Jenőre tippelek)
9/10
amira_daaa 2020 márc. 23. - 17:29:11 9/10 Előzmény napraforgó
(12634/18030)
Én Amira elbeszélésére támaszkodom, aki Horvátországban (is) dolgozik és látta a horvát verziót, vagy annak egy jó részét. Ő azt állitotta, hogy ott Kata karaktere (Katarzsina, vagy Katerina, vagy akáthogy is hivták) a történet motorja. A nő egy agilis doktornő, aki jön-megy a faluban, gyógyit, intézkedik, ha kell kapál, gyomlál, kertészkedik, a két évad alatt örökbefogad egy gyereket, közben szül egy másikat , stb. Nekem ez azt mutatta, hogy ez a Katalin a sorozat főszereplője, körülötte zajlanak az események, vele történnek a dolgok.

::::::: igy van a horvát verzioban a Kata karakterére lett irva a főszerep és körülötte forgott minden.

Ehhez képest azt láttuk, hogy a mi Katánk több évadon keresztül csak vergődik két pasi között, nem tudja mit kezdjen magával, a szakmai életéről is keveset tudunk, de feltételezem, ha valaki a magánéletében ennyire hülye, az nem lehet brilliáns a munkájában sem.
Ráadásul olyan ellenszenves tulajdonságokkal ruházták fel, mint a szemforgatás, hajigazgatás fül mögé, és legfőképp a pasik derekára való ugrándozás. Jó, ebből a második évadra visszavettek valamennyit, merthogy a sorozatot gyerekek is nézik és nem szerencsés ennyire nyilt szexuális utalás, sokkal helyesebb, ha csak néhány csók esik, és férfiak derekán csüngés helyett elég egy kis ölbeülés ruhában, azt is csak hébe-hóba.

::::::::::igen nagyon nem jo lett a karaktere, de szerintem , hogy egy cuki Katát kapjunk ahhoz másik szinésznő kellett volna. azt nem irtad, hogy még szegény ostoba is nagyon és mindent megeszik amit gondol.

A lényeg az, hogy Kata karaktere soha nem volt a központban, mint a horvát verzióban, és a mostani hiánya senkiben nem hagyott maradandó nyomot. Vagyis ha ott van, az sem érdekel senki, meg ha nincs ott, az se nagyon. Ami furává teszi az egészet, hogy ő volt az egyik örökös, és annyira, de annyira ostoba módon ejtették ki, ami gyakorlatilag teljességgel hihetetlen.
Számomra egyszerűen nem hihető az, hogy elmenjek vásárolgatni azzal a nővel, azzal a féltestvérel, aki gyűlöl engem, már máskor is hülyét csinált belőlem, tegnap épp csak meg nem tépett, és aztán meg belemenjek vele egy ruhán való civakodásba úgy, hogy a rendőr vigyen el minket.
Ennyire nem lehet hülye egy diplomás orvosnő.

:::::::::::::::A horvát sori lényege az volt hogy Kata az orvos ássa a földet mert keresi a kincset. Aztán Kata ásta a földet, hogy legyen mit enni, Aztán az volt, hogy Kata elvetél és hogyan dolgozzák fel a párjával ( ott kifuttaták és Dani karaktere volt a végső párja) Kata hogy áll a mostoha tesojához vagy hogy nem. ( a horvátban a mostohahugica még genyobb, és szemforgatobb mint Steffigramma) Kata családjával valo kapcsolata volt még központban. Mellette a két unokateso Tamás és Kristof karaktere pedig zürösebbek voltak, de ot nem volt vigaszág Kristofnak csak a végén kaphattak az örökségből, ha adott nekik Kata. Illetve nem obs pozdorja faluban forgatták az egészet.

És ha már ennyire hülye volt, mi a fene oka volt, hogy ne fogadja el a családja felajánlását, hogy megmentik úgy, mint Kristófot, felajánlva neki az örökségük egy részét? És főleg mi oka volt, hogy otthagyja a Kárászi Kórházat, ahol jó dolga volt, jól érezte magát, megbecsülték és Robi sem nyomult rá elviselhetetlen módon? Ha danival nem jött ki, hát szakithatott volna vele, vagy kérhetett volna szünetet és visszamehetett volna a Szappanos házba az üresen álló szobájába. Akkor még Jolika tisztaszobája is szóba jöhetett volna, bár akkor útban lett volna a később megérkező Marlenkának. (habár Jolika egyszerre el tudta szállásolni Katát és Tomit is...)

:::::::::: Kata egész karakter alakulása miatt kár is volt a sztoriba belevinni mert semmit nem változtatott a sztorin. Még Robi is erősebb karakter, Kata semmit nem tett a sztoriért, De voltak probálkozások de nem vitték végig, Ráadásul Kata hogy ment és pont Szlávent kérte tolmácsnak a fickonál aki lenyelte ( bruhaha) a Mária szobrot azt sem vitték végig. Akkor már Bogdánnak rég kellett volna tudnia, hogy hol kéne Szlávent keresni amugy.

A lényeg az, hogy sem az örökségről való lemondása, sem a munkahelye mindenáron való elhagyása nem volt sem logikus, sem indokolt.
Ami erősen arra utal, hogy a művésznő és a stáb összekülönbözött és valami érthetőnek tűnő módon kiirták, eltávolitották és ezentúl maximum egy-két percre fog csak feltűnni ha nagyon muszáj, és majd csak beszélnek róla, hogy mi van vele Pesten, de nem mutatják.

:::::::: szerintem a sorozatot abba kellett volna hagyni ahogy irtam három évad után de nem hallgattam rám, én azt godnoom hogy egy expressz lezárás lesz és visz lát, lehet hogy megvágják ugy a harmadik évadot hogy hozzá toldják, ha nem lesz műsor.
4/10
offtopic
luci87 2020 márc. 23. - 17:05:09 4/10
(12633/18030)
Köszi.Nem akartam az O.Cs. fórumba írni,ne meg ,nem is olvastam el még..:) Bocsi az offért mindenkitől.
4/10
offtopic
luci87 2020 márc. 23. - 16:45:18 4/10
(12632/18030)
Igen ,ő..!Bocsi,kérdeznék valamit!Spoiler: le fog bukni Angéla,és Márk?Már alig várom,h kideruljon ,kivel csalta meg Hajnalt Márk!Kb hanyadik részben???
4/10
offtopic
luci87 2020 márc. 23. - 16:19:05 4/10
(12631/18030)
Off.Most fedeztem fel, hogy a pilóta, jógázó Xavér pedig azonos, a Bátrak földje Imréjével..:)Csak a hangjáról ismertem meg,,bajusz nélül, más frizurával, fura volt..:)Móriczot rögtön megismertem, Danifőnököt is, de őt nem...:) Bocsi, keverednek a sorozatok,és a szereplők is összemosódnak ebben a posztban..:)