guess.who 2020 márc. 25. - 11:24:46 Előzmény janderka
(12716/18036)
És tedd hozzá azt is, hogy láthatóan semmi köze nincs a sorozatnak az eredeti történetvezetéshez, karakterfejlődéshez, hanem csak ostoba töltelékszálak és agyatlan események vannak bepakolva véletlenszerűen a napi 45 percbe....

Az mondjuk már kifejezetten gügyeség, hogy Dodibácsiék vastag kabátban, vöröslő orral, szipogva - de dafke kint reggeliznek az udvaron. :) Tényleg csak azt az egy szobát használhatják az erdészeti épületből, hogy nem lehet benti kajálós jelenetet felvenni? Vagy úgy nem lett volna látványos, hogy erőlködve TOLAT a PLATÓS teherautó a "hozománnyal", mikor jöhetne szemből is a házig? :D
7/10
Rojita 2020 márc. 25. - 11:20:45 7/10 Előzmény janderka
(12715/18036)
Ez azért is furcsa, mert emlékszem az induláskor többen nyilatkoztak, h ugyan horvát licensz a film, de teljesen más lesz. Tehát, ha a szerződésben nem írták alá, h ugyanazt a cselekményt, változtatás nélkül leforgatják magyar környezetben. Hát ha sok mindent megváltoztattak, még a végkifejletet is, (amit erősen remélek, mert a horvát verzió végét Amira nekünk már elmesélte), akkor miért nem lehetett az idejétmúlt dolgokat megváltoztatni?
guess.who 2020 márc. 25. - 11:20:37 Előzmény napraforgó
(12714/18036)
A postaládán a PF6731 felirat látható, a borítékon pedig a
"Szabó Zsuzsanna
Ökörapáti
PF. 6731
3472
Hungary"
szöveg látszik (a pecsét Beograd 2001. 01. 16.).
Ezzel ugye több gond is van szokás szerint: az erdőben elszórt postaláda NEM lehet "postafiók", mert annak, ahogy a nevében is benne van, a POSTÁN kell lennie: van egy elkülönített helyiség, ahol valóban fiókszerűen vannak a postafiókok, amihez a címzett hozzáfér (miután kibérelte), neki van egyedül kulcsa az adott számú postafiókhoz.
A másik probléma: "Beográdban" biztosan nem angolul beszélnek, tehát nem a Hungary feliratot kell írni a címzés aljára, inkább valami olyasmit, hogy Мађарска... :)
guess.who 2020 márc. 25. - 11:11:07
(12713/18036)
A betárcsázós internet amúgy szerintem 10-15-20 éve kihalt már minimum (már az ISDN is, ami attól jóval fejlettebb volt). Arról nem is szólva, hogy ugyan ki a szöszt érdekel ma már a "mádzágos" net, amikor mobilt használ mindenki netezésre a faluban?!

De hogy azt a pár doboznyi cuccot miért nagy platós kocsival vitték ki, azt nem tudom. Bőven befért volna az ex-CBA-s csávó kisáruszállítójába is. Ja, mert így látványosabb volt a lapostévé billegése? Csoda, hogy nem tört össze... az üres doboz. ;)
guess.who 2020 márc. 25. - 11:07:53
(12712/18036)
Azt néztem én is, hogy felül benyúlt a nagy lyukon - ami főleg azért fura, mert múltkor ott küszködtek órákat, hogy leverjék a lakatot a "kincses" házikóról, pedig be is nézhettek volna a fejmagasságban levő lyukon. Postaláda meg végképp nem volt akkor még rajta (ebből szerintem egyértelmű, hogy nem egyszerre vették fel a jeleneteket), meg érthetetlen is, hogy oda az erdőbe mégis miféle postás kézbesített volna egy lakatlan faházba leveleket?!?!
Ez már megint egy totálisan agyament, eltúlzott baromság.
guess.who 2020 márc. 25. - 11:04:29 Előzmény napraforgó
(12711/18036)
Arról nem is szólva, hogy most KOCSIVAL mennek a FŐÚTON az ERDEI kisházba, ami amúgy 10-15 percnyi sétára van a háztól, az ERDŐBEN. :D Meg ha jól rémlik, múltkor teljesen véletlenül találtak oda, majd fogalmuk sem volt, hogy hogyan kerültek onnan haza, TTibi meg híresen jó tájékozódó, képtelenség, hogy most fejből odamenjen az erdőt megkerülve(?) kocsival.
1/10
janderka 2020 márc. 25. - 10:02:07 1/10
(12710/18036)
Na de ha venni akarnék egy tévésorozat licenszt, akkor előtte csak megnézném, hogy az mikor játszódik, és annak fényében dönteném el, hogy akarok-e kezdeni vele bármit is vagy sem. Ha akarok, akkor viszont két lehetőségem marad a siker érdekében. Vagy egyértelműen abban a korba helyezem a hazai változatot is, mint amiben az eredeti játszódik (természetesen az akkoriban jellemző hazai jellemzőségek beillesztésével), vagy minden zavaró tényezőtől megszabadítva kortársiasítom (ugyancsak a hazai jellemzőségeket szem előtt tartva).
Nem akkora tudomány. Épp ezért boszantó a D.Ö. esetében ennek hiánya. Hiszen több magyarított szériánál is egész jól meg tudták oldani a feladatot - lásd Jófiúk, Mintaapák, vagy a Korhatáros szerelem. Zavaró, hogy itt ennyire képtelenek voltak rá - noha nem jártak soha annyival előrébb a gyártásban, hogy ne tudták volna a nézői/szakmai kritkákat időben beépíteni.
Nem ment persze ez sem mindegyiknél. A 200 első randi pl. végig valamiféle tájidegen művilágban játszódott. Akárcsak A tanár.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 09:19:21 4/10 Előzmény janderka
(12709/18036)
És akkor értelmet nyerne az a sok háborús utalás is.
Ki mi volt a háborúban, hős, vagy áldozat, esetleg bűnös.

Ami döbbenetes és számomra hihetelen az, hogy amira szerint a horvát verzióban az örökségül kapott házban, de talán az egész nagyon szegény faluban is, nem volt villanyvilágitás!
Még emlékszem gyerekkoromból, hogy szocialista vivmányként emlegették, hogy hazánkban az utolsó faluba is eljutott a villanyvilágitás! Kigyúltak a fények, , blabla, ilyen cimmel jelentek meg cikkek.
Mindössze a magányosan álló alföldi kis tanyákra nem jutott el a villanyvilágitás.

Na ezért lehet az is, hogy ha keresnek valakit , akkor körbeszaladgálják a falut, mert 20 éve még nem volt általános, hogy mindenkinek a zsebében ott a telefon.
1/10
janderka 2020 márc. 25. - 07:36:53 1/10 Előzmény Rojita
(12708/18036)
Ezek az anakronizmusok mind arra utalnak, hogy az alapsztori kb. húsz évvel ezelőtti lehetett, csak az alkotók elfelejtették ezt a forgatás során figyelembe venni vagy aktualizálni.
Ilyen kiszólások, ilyen utalások egy 2019/20 Magyarországán játszódó sztoriban védhetetlenek. Nincs olyan ma már, hogy betárcsázós net, és olyan se, hogy egy levél 18 éven át sértetlenül pihenjen egy erdőmélyi faházikó kézzel kinyitható kültéri postaládájában.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 04:05:30 4/10
(12707/18036)
Komolyan mondom, ez a lovarda eladás már megint egy nagy baromság.
Miért nem megy el Dani egy bankhoz és kér kölcsönt, fedezet lehetne a lovarda, a lovak, meg esetleg a ház. Megkaphatná mind a 10 milliót. És ha nem , a szülei is vehetnének fel kölcsönt a saját házukra. Fizetésük van, rendszeres jövedelmük, tudnák támogatni egyszem fiukat.
De hogy emiatt a 3 milla miatt mindent el keljen adni? Jó, a teljes tartozás 10 millió és Stefike ezt abban a pillanatban követelné, ahogy Dani megadja a 3 milliót, de ez igy akkor is egy óriási szamárság.

A szokásos ökörapáti esztelenség.
4/10
napraforgó 2020 márc. 25. - 04:00:20 4/10
(12706/18036)
Lehetett látni egy pillanatra a boritékot, én annyit ki tudtam olvasni, hogy Szabó Zsuzsanna, Ökörapáti, de aztán a többit nem. Majd valamelyik ügyes fiú felteszi a kivágott képet. Remélhetőleg.
7/10
Rojita 2020 márc. 24. - 22:33:02 7/10
(12705/18036)
Van ma még valahol ilyen tárcsázós internet?
Ez a 2000-es évek elején lehetett.
7/10
Rojita 2020 márc. 24. - 22:30:01 7/10
(12704/18036)
A levélszekrényben talált borítékon belgrádi pecsét volt, tehát postás hozta. De miért a kunyhóba dobták be? Vagy az volt a címzés a borítékon, h Szappanos Kálmánné ÖA, Kiserdő közepe, Kunyhó?

Egyébként egy 18-19 éve levélszekrényben fekvő borítékon elhalványul a tinta a levélszekrényen levő lyukakon ért nedvesség és napfény hatására.
7/10
Rojita 2020 márc. 24. - 22:22:08 7/10
(12703/18036)
Jajjaj, Tamást megint elhagyja a szerelme. Ismét letargiába fog esni.
1/10
janderka 2020 márc. 24. - 22:08:19 1/10 Előzmény napraforgó
(12702/18036)
Akkor direkt húzták el ilyen iszonyatosan a témát? Érthetetlen.
1/10
offtopic
janderka 2020 márc. 24. - 22:02:53 1/10
(12701/18036)
Most veszem csak észre, hogy te nem is az ide beírt kérdésemre írtad meg a választ :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 24. - 21:54:50 4/10 Előzmény janderka
(12700/18036)
Szerintem kevésbé voltak felöltözve. És az is fura, hogy akkor gyalog mentek és hamar odataláltak, most meg autóztak és nem is 2 percig, hanem még idejük volt társalogni is arról, hogy ki Móni apja, meg mikor iródhattak a szerelmes levelek.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 márc. 24. - 21:43:40 8/10 Előzmény janderka
(12699/18036)
Szerintem más lett a berendezés.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 márc. 24. - 21:43:09 8/10
(12698/18036)
Szólárium - odavagyok Suviczkért!
1/10
janderka 2020 márc. 24. - 21:35:00 1/10 Előzmény napraforgó
(12697/18036)
Ezt a mai faházas részt, meg azt amikor elsőnek megtalálták, vajon két külön időben vették fel? Vagy egyszerre - csak ennyire elhúzták egymástól? Emlékszik vki az akkori évszakjellemzőségre?