guess.who 2020 ápr. 22. - 10:14:22 Előzmény Rojita
(13810/18030)
Így legalább már érthető, hogy Búss-Gábor Olivér eltüntetésével miért lettek a szálak, a történések és a szereplők is annyira iszonyúan gagyik: hiszen minden egyetlen fejből pattant ki, mint azt az egyetlen fej elárulta nekünk...

guess.who 2020 ápr. 22. - 10:09:22 Előzmény Heatseeker
(13809/18030)
Na oké, de Renátó haverjának HONNAN volt meg a munkaruhás kép? Leakasztotta a szegről?

(Egyáltalán: mikor készült ilyen kép a panzióban?)
guess.who 2020 ápr. 22. - 10:08:13 Előzmény napraforgó
(13808/18030)
Nem tudom, szerintem azért irtó hülyének kellene lennie Attilának és Ibolyának is, ha egy kábítószerterjesztésért (birtoklásért? tökmindegy) letartóztatott nőnek a szigorúan örzött thai börtönbe direkt kábítószert küld valaki... Ahhoz meg pláne totál hülye börtönőrök kellenek, hogy ezt meg is kapja a címzett. :)
guess.who 2020 ápr. 22. - 10:06:45 Előzmény kék szem
(13807/18030)
Telefonnal készült a kép, ott szelfiknél rendszeres, hogy tükrözve van (attól függően, hogy az előlapi vagy a hátlapi kamerával készült), szóval önmagában ez még nem bizonyít semmit - az már annál inkább, hogy teljesen más ruhában van Alga, ahogy észrevetted. :)
Érthetetlen amúgy, hogy mi szükségük van ilyen gagyi trükközgetésre? Csináltathattak volna több fotót a Zsiguliban ülve egy profi fotóssal a forgatás során, AZT már úgysem szúrta volna ki senki. De hát már megszokhattuk, hogy totál hülyének nézik a nézőt.
guess.who 2020 ápr. 22. - 09:58:36 Előzmény Rojita
(13806/18030)
És pláne az az érdekes, hogy húsz évnyi csomagforgalmi listáját majd Zsóka "lekéri". Pláne hogy digitálisan csak pár éve megy a rendszer, de egyébként is: ki a franc tartaná nyilván (és minek), hogy egy nem létező Ökörapáti nevű faluból ki és mit küldözgetett Thaiföldre?

Ez pont annyira irreális, mint Szláven meséjében az, hogy Kálmán bácsi volt a "Magyar", a fő orgazda - akit ugye folyamatosan úgy mutattak be, mint egy olyan embert, aki ki sem mozdul a faluból.
1/10
janderka 2020 ápr. 22. - 08:54:48 1/10 Előzmény Heatseeker
(13805/18030)
Van mire vernie magát. Most hogy leálltak a normálisabb sorozatok, lassan az én monoszkop avataromat is annyian néznék mint 90-ben a Dallast...
4/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 06:44:27 4/10 Előzmény Rojita
(13804/18030)
Szerintem a történet első évadának (81 rész) kb fele lehetett meg irott formában, erre kaptak egy szakajtó pénzt. elkezdték a forgatást, a megirt sztori úgy 2 hónapra elég volt. Aztán menet közben meglátták, hogy mennyire sikeres a sztori és akkor gyorsan elkedték irni a folytatást. És amikor kifogytak a kerettörténethez kapcsolódó ötletekből, akkor elkezdrtek mindenfélét beleirni a történetbe. A végén már minden másról szól a sztori, csak az örökségről nem.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 22. - 06:32:14 4/10
(13803/18030)
Vicces volt Benedek népies juhászként, ahogy subában őrizte a mintegy 10 db. birkát. Bevallom én nem láttam a pulikutyát, amelyik terelgette a juhokat , de nem is tudom nézni állandóan a képernyőt, ha közben irom a sztorit. Talán ha kutya vakkantott volna egyet-kettőt.

Birom Vilmos és Subicz kettőseit, a nagyhangú, ordibáló Subicz (istenien kitalált figura!) és a karótnyelt, szenvtelen arcú Vili, nagysterűek!
7/10
Rojita 2020 ápr. 22. - 00:54:01 7/10 Előzmény Heatseeker
(13802/18030)
Igen, az ember úgy gondolná, h egy kész forgatókönyvvel kezdenek forgatni, sőt, csak így kapják a megrendelést, (előleget), nem menet közben szülik a részeket.
Biztos, az elején x résznek megvolt a szövege, a többiről csak vmi elképzelés. Aztán, h jó lett a nézettségük, erre vérszemet kaptak és elkezdték nyújtani, bővíteni a történetet.
A nagy hajrában becsúszott 2-3 logikai hiba, évszámok kuszasága..., amit már nem tudtak utólag javítani, (mint az 1. évadban Tamás a tilalmat elfelejtve elment Tamarával Kárásziba, minden retorzió nélkül. Aztán x idő után kapott új érzékelős órát, mert "nem jelezte a régi ÖA elhagyását".) Tehát, annyi hibát követtek el a fk-ben, h már nem tudták utólag javítani. Erre elkezdtek egy viccet csinálni a dátumokból, évszámokból, születési korokból, minden évszámot mindig másnak mondtak. Ebből lett egy sajátos kabaré.
Mi meg dühöngünk, azt hisszük, nem veszik észre. Pedig most már kénytelenek követni a humornak ezt a szokatlan formáját.
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 22. - 00:23:28 3/10
(13801/18030)
Ezt még muszáj megosztanom, mai FB-bejegyzés. H. B. oldaláról (Egy az egyben másolom be): ,,Es elérkeztünk a 3. evad utolso hetéhez, de mar mult heten a legnézettebb műsor lettünk a hazai piacon, vagyis 18-49-ben a Toplista 1.!!! Helyén végeztünk, ami közel 950ezer nézőt jelent teljes lakosságban. Hajra Draga Örökösök, koszonjuk a rajongóknak, hogy velünk vannak immár 228 rész ota!"

Első évad: 81 rész. Második évad: 61. rész. Harmadik évad: eddig 77 rész. Hogyan lett ebből 228? Ha a maradék hármat hozzáadom, ami hátravan az évadból, akkor se jön ki a 228. Lehet, ezzel mintegy választ is kaptunk a számok világának alternatív használatára(?).
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 22. - 00:07:36 3/10 Előzmény Rojita
(13800/18030)
Igen, úgy tűnik, mindent magára vállalt. Mivel a nagy többség rajong, főleg a FB-on, így egyedül aratja le a babérokat. Nézettség is mellette szól.
http://sorozatwiki.hu/hirek/16-heti-nezettseg-az-elre-kerult-a-draga-orokosok-rtl?fbclid=IwAR2ObNhLemKv81Ab3K8ctZ3Dn7N8gTp1l-gRpZmW6vK7DMPT86WjLGvlJgY
Én még mással nem olvastam interjút a sorozattal kapcsolatban, csak vele. Az meg, hogy itt mit prüntyög néhány kommentelő, nyilván nem érdekli, még akkor se, ha az ide írogatóknak azért van némi múltja filmnézés, sorozatok terén. Egyébként szubjektív véleményem az, hogy pont azokat a dolgokat rontotta el, amit a legkönnyebb lett volna kontrollálni, illetőleg következetesen végig figyelni, hogy ne legyen eltérés pl. évszámban, dátumban, hogy éppen hol és mikor járunk időben, ha leolvasom, hogy valaki 1961-ben született és 2019 van, akkor ne mondassák a színésznővel, hogy 54 éves... Meg a szobor ne nőjön meg és ne zsugorodjon, amit keresnek. És ezek tényleg apróságok lennének, ha a teljes befektetett energiát vesszük alapul. De ha jól vettem ki az interjúból, még most íródik a negyedik évad. Én nem értek hozzá, de talán ha az elejétől a végéig meg van írva, nem lett volna ennyi baki. És ha számolni kezdjük ezeket a sorozat elejétől, meg se tudom saccolni, hol tartanánk. Egyébként hogy jót is írjak: Zizi mama jót alakított, nekem tetszett és ez a Dorothy sem rossz, Vilmosok helyett inkább ilyenek kellenének. És amióta nincs Kata, meg Stefi, nézhetőbb a sorozat.
7/10
Rojita 2020 ápr. 21. - 22:45:06 7/10 Előzmény Heatseeker
(13799/18030)
Kösz az interjút. Ez érdekes lesz, nyáron telet játszani... De hát be kell fejezniük.
Érdekes, h a fő-hölgy nem beszél más írótársról, meg a 2. évad mélyrepüléséről. Akkor most már mindent Ő csinál a film élén.
7/10
Rojita 2020 ápr. 21. - 22:25:17 7/10 Előzmény napraforgó
(13798/18030)
Börtönbe gondolom, sehol se szabad kokaint beküldeni.
Ezzel a 20 éven keresztüli csomagforgalom ellenőrzéssel valahogy ki lehetne szűrni, h Attila rendszeresen küldött csomagot egy thaiföldi közismert kokó-kereskedőnek. Esetleg, az első címzettje lebukott, ekkor küldhette Attila a feleségét, h nyomozza ki, mi lett a dílerükkel. Erre az asszony is lebukott. A kokain meg Attila nyakán maradt és a panziója kamrájában dugdosta liszteszacskókban.
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 21. - 22:22:01 3/10
(13797/18030)
Ezt meg a fiam találta a neten és átküldte, sosem bukkantam volna rá, amilyen ,,ismert" számomra ez a weboldal :-)
https://ezisgyor.blogspot.com/2020/04/megalmodta-okorapatit-interju-hamori.html?spref=fb&fbclid=IwAR3YJ8jhcNc4Pb5wUTQ43E2ucCSRM8d7RRZAJIXZ__BgGziCBY0IyPYjYCg
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 21. - 22:16:13 3/10 Előzmény guess.who
(13796/18030)
A bal alsó képet képszerkesztővel egyszerűen megtükrözték, majd mivel Olga eléggé csúfnak találtatott az autóban készült fotókon, inkább berakták a panziós munkaruhás mosolygós képét. Renátó haverja értett az ilyesmihez, legalábbis úgy adta elő.
kék szem 2020 ápr. 21. - 21:47:44 Előzmény guess.who
(13795/18030)
Köszönöm szépen a meghívó és a többi felvételről készült képeket. Mikor korábban láttam a telefonon mutatott képet, amelyiket Renike a meghívóra akart tetetni akkor is néztem, hogy valami nincs rendjén. Mert mikor az eredeti szelfi készült az autóban akkor Renike a szobor baloldalán volt látható, a telefonon látott képen Renike átköltözött a szobor jobb oldalára. Gondoltam bolond vagyok. A meghívó képével megerősítetted észrevételemet.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 21:46:06 4/10 Előzmény Rojita
(13794/18030)
Gondolod, hogy Attila küldözgette a thaiföldi börtönbe a kábitószert csomagban. És ott nem ellenőrizték?
7/10
Rojita 2020 ápr. 21. - 21:43:00 7/10
(13793/18030)
Kovács ales, gondolom, Attila bűnösségét akarja valahogy bizonyítani ezzel a Thaiföld Magyarország közötti csomagforgalom listázásával. Érdekes, h ez az ellenőrzés az elmúlt 20 évben nem jutott az eszébe.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 21. - 21:31:35 4/10
(13792/18030)
77. rész
Zsóka csodálkozik, hogy Misi nem eszi a szalonnás tojásrántottát reggelire. Féltékenykedik, mert Zsóka állandóan "táncpróbákra" jár. De azt elvárja, hogy Mihály elkisérje.
Zizi mama hazakészül, kárál, hogy még nem készült el a kávé. Tibi vidoran jön elő, örül, hogy végre hazamegy az anyósa.
Vili személyesen szolgálja ki Dorothyt reggel, aki mondja, hogy nagyon tetszett neki a tegnapi látogatás a kocsmában. Ma meg szivesen megnézné a juhokat a réten, meg a juhászt asubájában, aki furulyál a kis fekete kócos kutyájának.
Misi és Saanyi a térképet bújja, hol van Thaiföld. Misi föl akarja hivni Babikát, hogy beárulja a férjét. Végül Józsit hivja fel Sanyi, és a nagyanyját keresi. Mivel Babika ott ül Józsi mellett, Józsi átadja a telefont. Misi idétlekedik, mielőtt a lényegre térne. Végre kiböki, hogy a nő férje és az ő felesége találkozgatnak. Babika megigéri, hogy intézkedik és jelentkezik. Babika azonnal fel is hivja a férjét és felelősségre is vonja a mindenféle nőcskékkel hetyegő férjét. Gazsi meg akarja magyarázni, miért találkozott Zsókával, de Babika bontja a vonalat.
Az asszony visszahivja Mihályt és elmondja, hogy a férje meglepődött az ő felesége nevének emlitésére, de nem tagadta, hogy találkoztak.
Lujzi és Margit föl vannak dobva a liszttől, sütik a rétest, pörögnek. Mónika átmegy Anikóhoz és alkudozik vele, hogy az esküvőre mi hogy legyen, majd vinni akar pár rétest is a panzióba. Eközben elkobozza a "lisztet" a néniktől.
Tibi élvezi a csendet, de hamar megzavarja a lányok viháncolása, akik még itt aludtak. A fiúk meg a fürdőszobán osztoznak.
Zsóka a nagyestélyijét nézegeti, milyen szép lesz ő abban. Aztán megpróbálja felhivni Misit, aki nem veszi fel, de egyre idegesebb. Sanyi nem javit a helyzeten. De végül rábeszéli , hogy menjen el a bálba ő is. Misi nagyon beleéli magát, hogy lelövi a csábitót és a hűtlen asszonyt.
Vili folklór műsort szeretne a vendégnek, Dzsennikét nyaggatja, hogy keritsen neki juhászt, aki furulyál. Dzsenike szerint ha ad Benedeknek egy ötezrest, akkor ő összekapja magát. Dzsenike át is megy a kocsmába és megkérdi Benedeket, hogy van-e subája, furulyája, meg pulija. Zeusznak van egy régi subája, Zsocának furulyája, igy összejön a folklór program. A lány Vili nevében beigér egy ötezrest, ha az amarikai vendég meg lesz elégedve.
Subicz a jacuzziban üldögél és dalolgat, jön Mónika és letolja, hogy nem tüntette el az összes kokaint, mert az asszonyok ebből sütik a réteseket. Odaadja az elkobzott port, tüntesse el ezt is. Subicz idétlenkedik, mert Mónika nem ájult el az ő pompás férfitestétől.
Tibi elmegy a lovardába és beszél a Sztojka fiúkkal, akik az esküvői menüt beszélik meg. Tibi közli, hogy el kéne menniük Amerikába.A. fiúk nem lelkesednek. Tibi az aanyját akarja megkerestetni velük, és azzal kecsegteti Renit, hogy ez szép nászút lehetne.
Misi és Krisztián beöltözik a postás egyenruhába. Zsókát meg Dia fodrászolja a nappaliban.
Vili Dorothyval sétál egy földúton, mennek megtekiteni a juhászt és a nyáját. Meg is találják, és Dorothy lelkesen szelfizget a juhásszal.
Tibi azzal tér haza Valihoz, hogy nem kell neki Amerikába utaaznia. Vali nem érti, miért menne ő Amerikába. Tibi előaadja az ötéletét
Zsóka nagyestélyiben, két kisérője az ódon egyenruhában jelenik meg a postásbálban. A nyitótáncot, egy tangót Zsóka járja Krisztiánnal. Misi a vendégek közt észreveszi Kovács Gáspárt. Rögtön fel is hivja Sanyit, aki instruálja, húzódjon félre, lesse meg a feleségét. Misi egy fikusz mögé bújik, és látja, hogy Kovács felkéri a nejét. Misi odamegy harciasan felelősségre vonja Kovácsot. Kiderül, hogy Kovács szivességet kért Zsókától, éspedig az 1998-tól a Thaiföld közötti postai küldemények listáját kérte. Misi megnyugszik, bocsánatot kér Zsókától, majd felkéri tácolni.
Dorothy megköszöni a szép élményt Vilinak, amikor hivása van. A főnöke jelzi, hogy 3 nap múlva érkezik.
Vili jelzi Subicznak, hogy a héten lesz vaalami rendezvény, ahhoz kellene néhány szoba a panzióban, és a 3 nap múlva érkező újabb amarikai vendégek is kell egy lakosztály.subiczot nem érdekli az ügy, a kezében lévő kokainos zacskó érdekli. Bemegy az irodájába, belekóstól a kokóba és aztán eldugja a zacskót az asztal fiókjába.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 ápr. 21. - 21:31:21 8/10
(13791/18030)
Dorothy - Sajgál Erika-alakítása nekem tetszik. Benedek juhászsága is, tetszett, ahogy kitalálták a jelmezét. A történethez semmi köze nem volt, ezt már megszoktuk, de tetszett. Dzsennike is olyan jól csapkodja az asztalt, mint Suviczk. Vajon miért tette el a lisztet Maunika fiókjába?