9/10
amira_daaa 2020 szept. 07. - 11:19:31 9/10
(14410/18030)
vagy lehet hogy a kiderül hogy van egy eltitkolt gyereke Kálmánnak aki pont Makkosizén lakik és pont ráér és igy megy át a két sorozat egymásba :D
4/10
offtopic
napraforgó 2020 szept. 07. - 04:29:08 4/10 Előzmény guess.who
(14409/18030)
Persze, hogy nem itt volt, de a legtöbb ember nemcsak egy topicba irkál. Úgy gondolom, hogy ha te letiltasz egy embert X topicban, akkor Y topicban sem fogod látni az ő hsz-eit. Mert maga az ember van letiltva és nem csak az adott topicban tett hsz-ei.
Persze ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne mellette még egy-két, általam nem ismert egyén is, aki letiltott, és akinek nem ismerem a nick-jét.
offtopic
guess.who 2020 szept. 06. - 20:06:04 Előzmény napraforgó
(14408/18030)
"És kellett az áram a sok olajradiátorhoz is, amikkel télen megpróbálták elviselhetővé tenni az OSB lapokból készült házak belső hőmérsékletét."
Nem tudom, figyeltétek-e, de most úgy tűnt, hogy az átalakítás során rendesen hőszigetelést raknak a külső OSB és a belső gipszkarton közé a falakba. Így már majdnem olyan lesz, mint az amerikai könnyűszerkezetes házak, szóval szinte már lakni is lehetne bennük.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 06. - 18:14:36 9/10
(14407/18030)
majd kiderül jövöre mi lesz a keresztanyuban bár én szerintem azért ha marad az idősáv akkor azér tnem lehet mindent beleirni.

nem tudom kit menekitenek át a másik sorozatbol Szláven volt még nagy kedvenc lehet hogy elkezdi ezt is forgatni ( ez csak tipp)
offtopic
guess.who 2020 szept. 06. - 18:02:51 Előzmény napraforgó
(14406/18030)
Ezt most annyira nem értem. Bár felteszem: akkor nem itt a topicban volt a sztori - másikat meg nem olvasok, úgyhogy... :)
guess.who 2020 szept. 06. - 18:01:53
(14405/18030)
Azért ne feledjük, hogy lesz még egy DÖ negyedik évad... Mennyi szupergagyi kinézetű ostobaságot láthatunk még! Mennyi szörnyen izgalmas emberrablás ismétlését? Hányszor fogják a karakterek ugyanazokat a már jól ismert "poénokat" elsütni? És hányszor váltanak majd a zseniből a tufába és fordítva!
Szóval lesz itt izgalom bőven. :)
guess.who 2020 szept. 06. - 17:58:03 Előzmény janderka
(14404/18030)
Greenbox, CGI? Nem feltételezel egy kicsit túl sokat Hábéékről? Szerintem sem szakmai tudás, sem elég pénz nem áll ilyesmihez rendelkezésre, pont azért volt annyira sokszor döcögős a "trükk" a DÖ-ben is. És a harmadik évadban szerintem azért volt már szinte minden második részben olyan, hogy egy személyautóban utazott két szereplő és közben jelenet volt, mert ahhoz nem kellett annyi ember...
4/10
napraforgó 2020 szept. 06. - 13:24:35 4/10
(14403/18030)
Én már azon is csodálkozok, hogy ebbe az erdőszéli patyomkin faluba egyáltalán bevezették a vizet is. Mert Szappanoséknál néha mosogattak, Kata a faházban is nemcsak főzőcskézett, mosogatott is, hasonlóképp Zsóka is. Na és Icuka is vizzel mosott fel. A villanyt már az elején megmagyarázták, kellettek a villanyoszlopok, hogy valódinak tűnjön a falu. És kellett az áram a sok olajradiátorhoz is, amikkel télen megpróbálták elviselhetővé tenni az OSB lapokból készült házak belső hőmérsékletét.

Azért olyan kulisszatitkokra kiváncsi lennék, hogy mennyit kerestek a sorozattal a fő- és mellékszereplők, jelenetenként, vagy órára fizették őket, ja és vajon mennyibe kerül egy-egy ilyen hosszú sorozat elkészitése úgy egyáltalán. És vajon ki finanszirozza?

A DÖ még csak hagyján, vannak hibái, nem is kevés, de azért valahogy mégis szórakoztatott.
Na de ezek a Bödörék! nem találok szavakat. Én az alkotókat arra itélném, hogy egy fotelhoz láncolva reggeltől-estig , és végtelenitve nézzék a förmedvényüket.
1/10
janderka 2020 szept. 06. - 13:21:21 1/10
(14402/18030)
Kedvencem a be nem dugott, hálózatra nem köttt fürdőszobai Hajdú bojler volt. Ez jellemezte ezt a tehetségtelen bagázst a legjobban. És még csak drónra szerelt robot sasszem se kellett hozzá, hogy lássuk...
1/10
janderka 2020 szept. 06. - 12:59:29 1/10 Előzmény napraforgó
(14401/18030)
Ha lett volna egy sillabuszuk, egy térképük, egy karakterekről írt jellemlistájuk, akkor nem bukták volna be ilyen csúfosan a sztorit. És lehetne bízni benne, hogy tudnak vizuálisan kezelni egy fiktív új települést is. De nem volt. Így nincs miben reménykedni ezután se. Az meg hogy Ökörapáti díszletházai és utcái között keresgélje bárki is az új település új világát, kb annyira értelmes dolog, mintha játszótéri homokozó sárpogácsáiban kutatnánk a tegnapelőtti homokvárunk vizesárkát...
1/10
janderka 2020 szept. 06. - 12:39:51 1/10 Előzmény napraforgó
(14400/18030)
Hát igen. Ezt itt elég hamar elbaltázták - és nem hozták helyre soha. Még arra sem ügyeltek, hogy egyes helyiségek ajtataji-ablakai kintről és bentről is meglegyenek és ugyanarra nyíljanak. Gondoljunk csak a a kártyabarlangra, vagy a mégnagyobb cikire, a hotel wellnes részlegére. Alapból filmszakmai szégyen. Vagy csak a nézők szimpla hülyének nézése?!
4/10
napraforgó 2020 szept. 06. - 12:24:17 4/10 Előzmény janderka
(14399/18030)
No igen, de Ökörapátit sokszor mutatták felülnézetben és úgy azért elég fura volt falunak mondani azt a 8-10 épületet.
Számitógéppel generálni még pár házat, elég vicces lesz.
1/10
janderka 2020 szept. 06. - 11:00:10 1/10 Előzmény napraforgó
(14398/18030)
Fotografálás kérdése csak, hogy mit minek láttatnak. Ha csak leszúrják a kamerát a díszlet egyik sarkába akkor nem sokat érnek. De ha jól plánoznak, vágnak, nem drónoznak feleslegesen, netán még greenboxot es egy kis CGI-t is használnak, akkor ki nem derül hogy mi valóság és mi illúzió.
4/10
napraforgó 2020 szept. 06. - 10:47:41 4/10
(14397/18030)
Hiába csináltak több patyomkin házat a Főutcába, ahogy láttam, most is a Szappanos ház az utolsó az utcában, igy tehát olyan nagyon nem lett nagyobb a falu. Ráadásul a panzióból lett templom is hiába van a Főtéren, mégis szinte az is a falu másik széle.
4/10
napraforgó 2020 szept. 06. - 10:40:19 4/10 Előzmény amira_daaa
(14396/18030)
Én észrevettem a sok szép új keritést, de úgy gondoltam, hogy nem a DÖ fórumába való szóvátenni, hanem majd a Keresztanyuéban, ha aktuális lesz.

Amúgy minek alagút, ha a faházon keressztül 2 perc alatt át lehet jutni egyik országból a másikba?
4/10
napraforgó 2020 szept. 06. - 10:37:43 4/10 Előzmény guess.who
(14395/18030)
Mert nem nézel romantikus filmeket, ezért maradtál ki belőle.
9/10
amira_daaa 2020 szept. 06. - 08:10:48 9/10 Előzmény napraforgó
(14394/18030)
másik hogy nehogy valamelyik Dö szreplőből legyen "10 évvel később" keresztanya és akkor ő játszaná az elköltözött életének a folytatásást. mert nem örülnék neki ha egy "Kata kigyurta magát és keresztanyusodott " amugy ha a keresztapára asszociálunk leeht hogy itt a keresztanya lesz a leszámolo biztos. :D
9/10
amira_daaa 2020 szept. 06. - 08:08:38 9/10 Előzmény napraforgó
(14393/18030)
oké tehát szerintem embert kéne csempészni mert az még nem votl és itt irták a többiek hogy ha lenne egy alagut akkor az mehetne is. de nekem tünt felvagy tényleg ennyire lejtett lefelé az utca Ökörfalván amit leasztaltoztak, ( ( ergo az alagut alatta vagy csak most volt másik kameraállásbol.

Másik hogy mivel ukrán határ elvileg ott van kerités nem? ( amugy a házak elé is lett szép uj kerités ezt ki figyelte meg.

Amit én hiányoltam a Dö-ből is meg itt is hogy pl autoszerviz nincsen ( az ugye minden faluban van három ) ott is lehetnek események, kocsmát én is sajnálnám ha nem lenne, közkút nincsen hisze ez falu és mégicsak kéne oltani majd a tüzet is. illetve gyereek és iskola és persze kutyák.
offtopic
guess.who 2020 szept. 06. - 07:21:16 Előzmény napraforgó
(14392/18030)
Na, ebből a kugli-fordítós sztoriból én abszolút kimaradtam. Itt történt a topicban? Bár végülis mindegy, lehet, hogy engem is letiltott és azért nem láttam. :)

Különben az ezredforduló környékén (amikor azért még csak igen kevés netező volt nálunk a maihoz képest) is rengetegszer előfordult olyasmi, hogy X azt hitte Y-ról, hogy ő valójában Z, és ehhez végletesen ragaszkodott, végül ez X-nek és Y-nak is nagyon kellemetlen volt, Z meg nem tudott az egészről semmit és élte világát. :) A "névtelenség" furcsa dolgokat produkál és sokan szeretik magukat olyan valakiknek kiadni a neten, akik soha nem voltak (és soha nem lesznek), de mivel névtelenül és arctalanul tehetik, hát megteszik. Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen - legalábbis erősen remélem, hogy soha nem kamuztam még magamról azt, hogy tévéknél vagyok rendező, esetleg egy meg nem értett, elnyomott írózseni, akit a való világban mindenki csodál és ajnároz... :)
Ez amúgy nem vicc: ezeket valóban előadta egy illető két évtizede. Sőt: a fia és a férje is elkezdett ugyanott írogatni többféle nicken, például a férj egyszer "rendezőként" dicsérte az illető tehetségét és zsenialitását, a gyerek pedig különféle álcivil megmondóember nickeken szidott alpári és feltűnően agresszív stílusban mindenkit, aki kritizálni merészelte őket. A vicces az volt a sztoriban, hogy végül személyes fórumtalálkozón mindhárman csendes, szótlan emberek voltak, semmi nem maradt a netes agresszivitásukból és nagyotmondásukból. A fiú főleg: teljesen észrevehetetlen volt, csak abból tudtuk, hogy ott van, hogy az anyjáékkal együtt hárman ültek a sarokban. :)

És ebben nem volt semmi célzás senkire, mindössze egy vicces sztori, ami eszembe jutott. Úgyhogy kérem, senki ne vegye magára! :)


4/10
napraforgó 2020 szept. 06. - 03:27:24 4/10 Előzmény guess.who
(14391/18030)
Csatlakozom. Ne kutassuk, hogy ki kicsoda, csak simán mondjuk el a véleményünket. És lehetőleg csak a sorozatról /sorozatokról, szereplőkről, rendezésről, helyszinekről, szinészekről, stb, stb., csak ne egymásról!