9/10
amira_daaa 2020 nov. 19. - 19:53:50 9/10 Előzmény Kuttyánszki
(16330/18030)
Íme a Drága örökösök dal szövege

Kicsi falum, benne élt a nagy-nagy-nagy nagy világ zsiványa,
Minden nap tücsökre kélt, s a rigó fütyült rája,
De hideg a tél a tanyán, most fáj-fáj fáj a szívem igazán
Esik eső, zúg a szél, a sors egy szeszélyes dáma
Sír a szemem, kacag szám a kese-kese-keserédes élet oldalán.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 19. - 19:52:23 9/10 Előzmény napraforgó
(16329/18030)
Tom várhato fejlemény


Tomi "önhibáján kivül" kisemmizte a családot az ikonért kapott pénzből oké hogy még nem realizálodott de ebből ugye baj lesz. Mivel a saját családját semmizte volna ki a többi örököst szerintem erre is lesz egy passzus. Gondolom másik oldalrol mivel Kata mégis megkapja a pénzt muszály lesz az örökségből erre is félretenni. Valakit kiütni. ráadásul az ikon az VALI ajándéka, és az övé, tehát Tomi ezt ellopta - szerintem jogos hogy kiteszik.


3/10
Kuttyánszki 2020 nov. 19. - 19:49:40 3/10
(16328/18030)
Évek óta nem bírom megfejteni, mi a bevezető nóta utolsó sora?
"Ha kese-keserű mesé...met? det?...?........"..és hogy van tovább?
3/10
Kuttyánszki 2020 nov. 19. - 19:42:43 3/10
(16327/18030)
Ha Tomi kéznél lenne, simán kapna tőlem egy taslit, ha mégegyszer kimondja, hogy "Szvetlán" !!!!!!
3/10
Kuttyánszki 2020 nov. 19. - 19:39:27 3/10 Előzmény napraforgó
(16326/18030)
Még van hátra 30 rész? :-o


4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 18:47:12 4/10 Előzmény guess.who
(16325/18030)
Tominak volt korábban egy olyan elképzelése,

hogy ő is szeretne nyomozó lenni, mint az apja , ezért nem lehetetlen ez a variáció sem, de én nem nézek ki Tompikából ilyen ravaszságot, viszont a pénzsóvárságot igen, úgyhogy szerintem valódi volt ez a képtolvajlás, nem volt mögötte olyan körmönfont szándék, hogy lebuktassa a haverjait.


4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 18:41:31 4/10 Előzmény guess.who
(16324/18030)
Idönként elolvasom a holdpont.hu-n a sorozat előzetesét. A 48-49 -es részek előzetesében van két olyan mondat, ami nekem gyanús,

arra utal, hogy Tamás lebukik a haverjaival és elhagyja a falut . lehetséges, hogy nem egészen önként, erre nincs adat, de valami meglepő búcsúajándékról irnak. Mivel a 49. rész után még van 30 hátra, hát nagyon úgy néz ki, hogy Tomi is kizárta magát az örökségből.

Borzasztóan fájlalnám, ha a bunkó Tibi, meg az intrikus Mónika vinné el a maradék pénzt, és Kristóf is többé-kevésbé hoppon maradna. Kristóf is kiesett már, csak a többiek visszaszavazták. Csak közben a többiek : Kata és Tomi kiestek, marad Tibi, de nem hiszem, hogy ő megfelezné az öccsével a nyereményét.


4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 18:28:27 4/10 Előzmény guess.who
(16323/18030)
Igazad lehet. Benedek ales egy csapat rendőrrel, vagy kommandóssal épp Kárászi körül keringett, amikor jött a telefon Gittától. És még abban a percben lecsekkolták a járási kapitányságon, hogy milyen autóval vitte el Dorottya kisasszony a fiúkat, igy rögvest tudták, milyen autót kell keresni. És azt is tudták, hogy a templomtól Ökörapáti felé mentek, hát nem volt nehéz megtalálni őket. Alighanem ÖA felé nincs oly nagy forgalom, igy el sem téveszthették azt az autót.

De én még fenntartom a teleportálós magyarázatomat is. Ökörapátiban ennek sem kisebb a lehetősége, mint bármi másnak.

guess.who 2020 nov. 19. - 18:20:30 Előzmény napraforgó
(16322/18030)
Van egy elméletem Tomival kapcsolatban, egy ideje már gondolkodom rajta, de a ma esti rész okán eléggé elképzelhetőnek tartom, hogy valami ilyesmi megtörténhet, mert nagyon viszik valami ilyesmi irányba a sztorit. Főleg azért lehetséges, mert oltári baromság - és azok rendszerint megtörténnek ebben a csodában. :)

Szóval: Tomika karakterfejlődését hiányoltuk már itt többen is, ti. hogy ő az, aki semmit nem változott, ugyanolyan haszontalan senki, mint az elején volt. DE! Az utóbbi hetekben egy "pravoszláv műkincsek" gagyiborítójú képeskönyvből szupertuti műkincsszakértővé képezte magát (nem kell ehhez egyetemi diploma!), aki kilogikázta, hogy egy ikon Kálmán bácsi kincseiből még megvan. És hopp: másnap már másoknak is eszébe jutott, végül Gorán odaajándékozta Valinak fájdalomdíjként. Tomi felismerte, hogy óriási érték és most megpróbálja elsózni az emberrabló-kábítószerkereskedő haverjainak, az ára 30%-áért (szuper biznisz!).
Lentebb írtam, hogy ezt az ikont a szerbiai templomból hozták el, és korábban Jolán elvitte egy ottani becsüshöz, aki közölte, hogy értéktelen hamisítvány (erről Tomi nem tud valószínűleg).
No és itt jön a csavar: tegyük fel, hogy Tomi valóban zseni és műkincsszakértő lett, és amint Goránnál meglátta, azonnal felismerte, hogy ez az ikon hamis. Jó minőségű, de hamisítvány - azaz a legális műkincspiacon nem lehet értékesíteni, mert a szakértők felismernék. Ezért, és hogy végre bosszút álljon a tenyérbemászó képű hülye haverjain, elhiteti velük, hogy igazi és ráveszi őket, hogy adják el. A botcsinálta eladókat természetesen lebuktatja: Nándi segítségével az eladást filmre veszik, így bizonyíték is van, azaz lesittelik végre őket. Tomi megdicsőül, hiszen jót tett a családdal is (nem TTibi bukik meg egy hamisítvánnyal), ráadásul az anyjának is megmutatja, hogy nem olyan hülye, értéktelen tuskó gyerek, mint az hiszi.
Indokolás: az ikonról a szakértő megmondta, hogy hamisítvány, ezen túl CSAK Tomi "szakvéleményét" ismerjük. Az állítólagos eredetiségi bizonyítvány nincs sehol, csak emlegetik, hogy valahol meg kell lennie. Tomi ezzel egycsapásra hős lehetne: sok jótett pipa, karakterfejlődés pipa, anya büszke egyszem fiára ésatöbbi.


guess.who 2020 nov. 19. - 18:18:48 Előzmény napraforgó
(16321/18030)
Régebben volt pár amerikai akciófilm, amiben a rosszfiúk üldözték a jófiúkat mondjuk egy Nújork méretű városban. Az autójukra (telefonjukba, mindegy) jeladót tettek, és így egy laptopon követték, hogy hol járnak. Amikor üldözni kellett valamiért a sztori szerint, akkor megnézték a laptopon, és nahááát: minden egyes alkalommal elhangzott, hogy "most itt vagyunk két percre tőlük". És tényleg: kikanyarodtak egy utcára és már ott is ment előttük az üldözött.
Nyilván itt is valami ilyesmi történhetett.

Benedek úgy szedte össze a csapatát (bár eddig kommandós csapata Nándikának volt, nem neki), hogy éppen ott jártak, azonnal tudták, hogy MILYEN autót kell követni (pedig a pap nem mondta Kálmánnak, Kálmán nem mondta Marosinak, Marosi pedig nem mondta Benedeknek!), sőt: az autó PONT le is kanyarodott egy néptelen földútra és lelassított, hogy elfoghassák. Micsoda véletlen pechszéria ez!


4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 18:18:03 4/10 Előzmény guess.who
(16320/18030)
H. Barbarának hivják, de nem hiszem, hogy neked, vagy nekem is adna egyet. :-(
4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 18:14:33 4/10 Előzmény luci87
(16319/18030)
Végül is Robi nem titkolta, hogy tőle kapta az autót, levelet hagyott az autóban. legalább illett volna felhivni és megkérdezni, hogy ezt hogy gondolta, stb. Nem szó nélkül meghirdetni eladásra.
Úgy gondolta, hog ez jár neki? megilleti? nem kellett volna megkérdezni, hogy mit akar cserébe? Ha meg akar, olyasmit, amit ő nem, akkor visszautasitani. Azért Robi nem egy olajsejk, aki megengedhet magának ilyen autókat.
Még akkor is, ha tulajdonképp Marosi állt az ajándék mögött.
guess.who 2020 nov. 19. - 18:13:55 Előzmény napraforgó
(16318/18030)

És egy gyakorlatlan sofőrnek csak úgy odaad a haver egy irtó drága, majdnem új autót, hogy menjen vele nyugodtan külföldre?! Meg tudod adni ennek a havernek a telefonszámát? Mert én is kérnék tőle kölcsön pár sportkocsit... :)


4/10
luci87 2020 nov. 19. - 15:09:13 4/10 Előzmény napraforgó
(16317/18030)
Azért ehhez már pofa kell..nem egy bonbont, vagy egy órát kapott ajándékba..Nem tudom, ez újfajta szokás csak úgy egy többmilliós kocsit ajándékozni..és elfogadni, úgy, hogy nem akar semmit Robitól.Ahelyett, hogy visszaadná,még nagy pofátlanul el is adná..?nem értem, komolyan..
4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 13:01:01 4/10
(16316/18030)
Suvick midig azt mondja, hogy palabóla antenna. És micsoda pofákat vág!
4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 12:55:41 4/10
(16315/18030)
Kata el akarta adni az ajándék autót, állitólag 7 millát ért. Aztán se szó, se beszéd csak úgy visszaadja Robinak. Hát nem túl jó üzletember ez a Kata, minden pénzről lecsúszik.
4/10
napraforgó 2020 nov. 19. - 11:15:00 4/10 Előzmény amira_daaa
(16314/18030)
Tompika mindig buta volt. Dolgozni, tanulni nem akar, de a pénzt szereti nagyon, hát megpróbál ügyeskedni. De ügyes sem volt soha. lásd a vadkender termesztést, meg Franciska gyűrűjét. Most is be fog fürdeni az ikonnal. Apja, anyja győzze megint kimenteni. Én már nem is bánnám, ha néhány évre lesittelnék, addig is nyugton lenne.

Kata - Szláven reláció ---- én mg emlékszem, hogy Szlávennek tetszett a lány, amikor a faluba került, többször meg is hivta egy kólára. Kata egyszer el is fogadta, de a Joli néni teájával valami ellenreakció lépett föl és Kata elájult Szláven cipelte el a Joli nénihez.
Szláven most szabad, részéről tán nem lenne akadálya, de szerintem Kata nem mutat semmiféle affinitást az irányában.
1/10
janderka 2020 nov. 19. - 10:29:01 1/10 Előzmény amira_daaa
(16313/18030)
Szereplő spórolás.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 19. - 10:13:30 9/10 Előzmény napraforgó
(16312/18030)
Tomikakérdés és spojler

Tomika ennyire sutyerák mert kb két hete intézte anyja a dolgokat akkor eléggé becsicskult de most hogy ujra akar egyezséget a két fiuval semmi értelme a forgatokönyvnek.

amugy ha már pasi jo megbocsátok Szlávennek de akkor vegye el ő Katát mert ő tudna rá vigyázni is.


9/10
amira_daaa 2020 nov. 19. - 09:36:21 9/10 Előzmény napraforgó
(16311/18030)

rendszám és infok nélkül bár ha ugye a közutakon vannak kameráák és befogták Dorottya-Dorothy Szilviéket , akkor ja

mit szolsz Dorothy uj nevéhez Galambos Dorottya :D