8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:29:03 8/10
(17290/18030)
Zsuzsika miatt több voltam, mint ideges, hanem feszült lettem. Már akkor is, amikor megtudtam, hogy él és apácának ment. Menjen, de ez a néma nővérek... A lényeg, hogy elszalad 20 évre, aztán kidobja a palija, majd megjátsza az apácát, végül visszakuncsorog a családjához, beleül a készbe. És még újra is házasodnak. Komolyan mondom, még Gittát is jobban kedveltem, ő legalább tett vmit 1 évig, a családért, kockáztatta a jó hírnevét, stb.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:24:50 8/10
(17289/18030)
Laura pacsizhatna Katával, az ígéretes karriert a sutbadobják. Dani hol volt? Biztos karanténban Stefivel, Lalival együtt. Végül is, tényleg nyer a Szappanosokkal Ökörfos, hiszen fellendül a falu, kisbolt, cuki, orvosi rendelő, lovarda, végül is, összejött Kálmán akarata, ha nem is a végakarata. Hülyegyerektomika egy idióta, Tami mint titkosügynök és lesz 112 milliójuk. Inkább kopogtasson be a múzeumba, hogy jönne oda dolgozni, fiatal művészeket felkarolni. Talán ezt meg tudná tanulni. Mohai Tamás karaktere igen-igen irritált, ritka gyűlöletet tudott belőlem előhozni Tomika.
A bulin Icuka is nagyon tetszett, Suvick igazán a többiek előtt is megköszönhette volna a munkáját. Mert mint tudjuk, Icuka egyszemélyben több munkakört is teljesített.
grizlee13 2020 dec. 24. - 16:24:35 Előzmény Heatseeker
(17288/18030)
Persze hogy ez a való életben nem működne. Meg valaki egy fogadás miatt egy évig megrendezi a halálát, csak úgy jó poénból, hát milyen ember lenne az ilyen, kitagadná a felbukkanása után a 620 milliójával együtt az összes családtagja. És ehhez még egy ügyvédnő is asszisztál. Meg a Zsuzsanna asszonyt is akit 20 évig nem is láttak. Viccen kívül mondom, ha folytatnák ennél még sokkal jobb lehetne, a hogyan boldogulnak Ökörapátiban címszóval. Mert ugye ez az 1 év a bugyuta fogadásról meg Kálmán papa kamu haláláról meg egyéb marhaságokról szólt. Totál irreális dolgokról. Viszont a folytatásban már teljesen valóságszerű lehetne az egész.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:19:31 8/10
(17287/18030)
Maunika jól tette, hogy maradt, hiszen már nehezen tudna visszaállni titkosügynöknek, elszokott tőle, hogy ez töltse ki újra a napjait, ráadásul Józsi nehezen viselné Pestet és hogy sose látná Maunikát, aki a volt férjével, a szoknyavadás Nándival dolgozik. Tetszett a videós összeköttetés, és az előző részben, hogy Benedek ales élesben tájékoztatta Marosit az akcióról. Szóval, Maunika igazat beszélt, hogy gyűlölte a falut, stb. Én kedveltem őt és mindig figyeltem a ruháit, mert szép, változatos, bár néha meglepő ruhába öltöztették a legtöbbször.
Attila nagy fájdalom, hogy kimaradt, hogy mi lett vele, tudjuk be a koronavírusnak, hogy ő a koronavírus áldozata. Stefit eleinte hiányoltam, de végül is, ő nem olyan családtag. Amikor Kálmán megemlítette, Valit mutatták, Kata meg is simogatta, hogy nyugtassa. Stefi nem tehet semmiről, de mégis úgy érzem, hogy Vali vitte el a balhét, ő érzi magát egyedül rosszul Stefi miatt, rossz emlékkel gondol rá.
grizlee13 2020 dec. 24. - 16:16:31
(17286/18030)
Emlékeztek Kálmánnak arra a mondatára Goránhoz pár résszel ezelőtt mikor elrabolták Marlenkát, hogy "ilyen nem volt a fogadásban, gyerekeket nem rabolunk" vagy valami hasonló. Namost mi köze az ő kettejük fogadásának (miszerint Kálmán össze tudja-e kovácsolni a családját - ez volt a fogadásuk) ahhoz hogy a szerbek elrabolták Marlenkát? A szerbek az ő fogadásuktól függetlenül működtek, lehet Bogdánék nem is tudtak az ő fogadásukról, ők csak a műkincseket hajtották. Azt sem értettem hogy miért pont Szilveszterkor lendültek akcióba, vagy ez csak a sorozat vége miatt volt így? Minél izgalmasabb legyen a végkifejlet? Ettül függetlenül azért hiányozni fog ez a marhaság. :D
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 16:16:09 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(17285/18030)
A kocsmatrió akkor tűnt fel, amikor megkifogásoltam, hogy Anikó kocsmájába csak Sanyi, meg Misi jár. Akkor lett egy-két statiszta, szöveg nélkül, aztán feltűntek Zsoca, Palika, sőt volt egy Szamóca nevű is kezdetben. Aztán Szamóca eltűnt és helyette feltűnt Benedek, a juhász.
Aztán hirtelen feltűntek a részegesek feleségei is.

Suvick és Icuka voltak a legszórakoztatóbbak.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:14:26 8/10
(17284/18030)
Nem tetszett, hogy Kálmán szinte mindent odaadott a családnak, semmi pénzveszteség, semmi. Az egyletnek is pótolja ki a marhaságokat, amiket elszórtak. A buli nagyon tetszett, Margitka és a falubelije mellyekasa. :)) Nem bírtam...
Szóval, Tibi videója. Tibi helyében 1 percig ócsároltam volna a fatert, beolvastam volna neki úgy, mint ahogy beszélt sokszor Valival. Aztán persze megköszönném az örökséget és a felét átadnám Valinak, a másik felével meg Valivel ketten kezdenek vmit Pesten. Vali mindig is jól éreztem magát Ökörfoson, de Tibi csak a falusiakat fogja az őrületbe kergetni, főleg, hogy még annyi dolga sem lesz, mint eddig volt. Sajnáltam, hogy nem vált el Tibitől Vali, de az igazság az, hogy Gorannak egy újabb pipa lett volna. Bár, ahogy Goran a videót nézte, talán Vali miatt erre a rövid időre, mert hát ugye nem 30 évesek, Goran meg pláne, lenyugodott volna. Hát, nem is tudom. Az tetszett, hogy Mónika bemutatkozott Gorannak, ezek szerint Gorannak lövése sem volt, hogy végül is, van családja. De hogy Kálmán honnan tudta, hogy Maunika nem az ő lánya. Goran vesztett, de lett egy lánya, unokája. Viszont ilyen idősen megtudni, milyen lehet? Nem tudom, de lehet, nem fogja úgy érezni, mintha pl. 40 évesen tudta volna meg.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:08:24 8/10
(17283/18030)
Sanyinak behúztam volna, csak hát ott a tévé... Olyan ideges lettem a mondataira, hogy ilyen-olyan köszönöm Szlávennek, meg nagy szeretet, aztán nemrég meg szinte kidobta a házukból. Nagyon sokszor mentette meg Szláven a falut, Sanyi családtagjait. Jó, Szlávennek megvoltak a titkai, de egyik elrablás sem ő miatta volt, hanem x évvel ezelőtti történtek miatt, de akkor sem ő volt a hibás, hanem legfeljebb csak közvetve. Ok, nem tudhatta, hogy Szláven meddig megy, ment el, meddig tart ez a: Dia, higyju nekem, most mennem kell, de majd jövök, nem mondhatom meg, hogy hová megyek, stb. Bírtam Sanyit az ügyetlenkedésével, de ekkor nagyon ideges lettem rá. Kérjen bocsánatot, aztán szeretgesse Szlávent.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:04:37 8/10
(17282/18030)
Tetszett, hogy egy kicsit beleláttunk Suvick magánéletébe, tetszett, hogy végre tegeződnek és megint megmutatta Suvick a műmáj mosolyát. :)) Az ő jelleme többet változott, mint a családtagoknak, szerintem volt ő a DÖ-ben sokminden, a dörzsölttől kezdve az idiótáig... De ezért szerettem őt, mert tudott változni, akár előnyére, akár hátrányára. És végre szépen fel volt öltözve. :) Mint Zsoca, Palika, Benedek, Benedek egészen megemberesedett. :)) Zsoca még át is öltözött, ááá, őket is úgy kedveltem, amikor megjelentek.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 16:02:09 8/10
(17281/18030)
Tetszett a templombeli beszélgetés Goran és Kálmán között, végre megtudtuk a részleteket. Én úgy gondolom, hogy a fogadásban Goran nem tudta, hogy Kálmán az örökséggel csábítja magához a családot. Lehet úgy volt, amit korábban nem értettem, hogy szilveszterkor Goran felkeresi Kálmánt és kiderül, hogy nincs ott az összes családtag, vki hiányzik, akkor Goran nyert. De a "lehet"-et hagyjuk. A szerb kincsek visszahozatalát most sem értem, hiszen Goran tudta, hogy ott vannak Szerbiában, ők is lopták, akkor mit is akar? Azt is tudta, hogy Bogdán hamis szoborral szelelt. Pedig Gorannak van esze, hiszen igencsak jól élt. Viszont abban igaza volt Bogdánnak, hogy ült Goran helyett, aki jól meggazdagodott az esze segítségével. Bogdán kapott vmit, de közösen vettek részt a buliban.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 24. - 15:25:38 8/10
(17280/18030)
Én csak a szépre és a jóra emlékszem. :) Igyekeztem kizárni a sok logikai marhaságot, az időhúzást, amit meg is értek, hiszen vhogy ki kellett tölteni az egy évet. Sokszor nagyon jól szórakoztam a történeten, a humoros jeleneteken, még az utolsó részen is. Legalább Bogdán az, akinek a történetét sikerült hitelesen lezárni, ennek örülök. Nem gondoltam, hogy megjelenik, azt meg végképp nem, hogy Mahicsnál keres menedéket. Meglepett, hogy Goran tudott arról, hogy csak hamis szobrot kaphatott, ezek szerint figyelemmel kísérte a szobrok sorsát. És azt is megtudtuk, hogy az eredeti csodaikon nem került ki a feketepiacra, hanem meg fogják találni Babapusztán.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 24. - 15:13:28 9/10 Előzmény Heatseeker
(17279/18030)
igen elég vegyes volt a vége, a Zsuzsannás sztorit külsősként megéltem. Nem igy szokták fogadni a visszatérő anyukát vagy elkoborolt apukát ( aki másnál kereste a boldogságot) és itt a legfontosabb, ha Gorán nem csajozik be, akkor igazábol SOHA nem jött volna Zsuzsa az uSA luxibol haza. Kálmán szerecsenmosdatása megtörtént és TT is annyit tudott mondani hogy innék egy pofa sört apámmal. :D igazad van :D
9/10
amira_daaa 2020 dec. 24. - 13:31:01 9/10 Előzmény napraforgó
(17278/18030)
Az Abigél nem véletlenül lett USA-ban is siker.Benne van minden ami az életről szol. Csak valahogy most közelebb hozza azt az időszakot amit sokan nem ismerhetünk. nálam abszolut kedvenc.
3/10
Heatseeker 2020 dec. 24. - 13:30:55 3/10
(17277/18030)
Számomra az a megdöbbentő, hogy hőssé válhat az a falusi birkapásztor, aki más által szerzett kincsek eladásából származó vagyonból meggazdagszik, majd jól ismerve leszármazottait, ezzel édesgeti őket a faluba, önmagát nem vállalva, szinte mindenkit életveszélybe sodorva. Továbbá a felesége, aki szemrebbenés nélkül csalta őt Gorannal és le is lépett vele, a gyerekeit 20 évig le se tojva, visszatér mint ájtatos szűz, aki világ életében csak Kálmánt szerette és nagyon hiányoztak a gyerekei. Ez valami szánalom. Egyszerű vagyonvizsgálat nyomán már rég börtönben kéne ülnie Kálmánnak teljes vagyonelkobzással megspékelve, hiszen a szobrokat megőrzésre kapta, mert bíztak benne és teljesen mindegy, hogy Goran lopta vagy mentette a kincseket. No meg bűnpártolásért a szomszéd cellákba még el tudnék képzelni néhány szereplőt, akik segítettek neki, de tudjuk, hogy ez csak egy filmsorozat és a jog ismerete itt nem játszott. A többi badarságra meg kár is kitérni, sok mindent leírtatok előttem.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 dec. 24. - 11:47:14 4/10
(17276/18030)
Minden évben leadják az Abigélt, és én igyekszem minden évben megnézni, olyan fantasztikus a történet.
Ott is ott van a háború a háttérben, a szigorú intézet, a már majdnem felnőtt gyerekek, és ott vannak a valós problémák. A fronta távozott apukák és báttyok, az árva Torma, a zsidótörvények miatt üldözött tanulók, az elsötétités és a polgári védelmi gyakorlatozás, az, hogy a gyerekek hordják a szenet a kazánhoz, a kertben termelik meg a zöldséget az ebédhez, stb., majd a német megszállás és a nyilt üldözés.

Régi történet és mégis van eleje, közepe vége, van egy ive a történetnek, nem úgy, mint a mai sorozatoknak, amelyek csak olyan összedobált történetecskék, amelyeknek semmi közük egymáshoz.
4/10
luci87 2020 dec. 24. - 11:24:55 4/10
(17275/18030)
Jézusom, 18 év , már felér egy házassággal.Azt írják, mondják az okosok,hogy a férj kb egy évig ha nem lép le otthonról, meg hagyja ott a családját a szeretőért, már nem fogja.Aki tényleg komolyan gondolja az új nőt, életet,hamar dönt emelett,nem tizenévekig hitegeti a szeretőjét, és vágja át a nejét.
4/10
luci87 2020 dec. 24. - 11:21:36 4/10 Előzmény napraforgó
(17274/18030)
Ez mind teljesen igaz, amit írtál, de én arra reagáltam, hogy rokonnak kit fogadnánk el, én Valit.Szívélyes ,kedves, jó házigada,nem rosszindulatú,az hogy Tibivel milyen a viszonyuk más tészta...
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 11:07:55 4/10
(17273/18030)
Hát jó, belenézek mindkettőbe, aztán majd meglátom.....
4/10
offtopic
napraforgó 2020 dec. 24. - 11:05:47 4/10
(17272/18030)
Nekem nem tetszett, hogy a családi sorozatot elvitték egy ilyen háborús hátterű krimivonalra.
Én nem igazán ismerem a szerb háború eseményeit, itthon csak sajnálni tudtuk a szerencsétleneket, akik szenvedtek benne, leginkább a vajdasági magyarokat, de a horvátokat, vagy a szerbeket is.
Nem tartom szerencsésnek, hogy egy szórakoztatónak szánt sorozatnak ilyen hátteret kreáltak.
A horvát sorozatnál ez valahol érthető volt, ez az ő közelmúltjuk volt, de bocsánat, nekünk mi közünk hozzá? Miért kellett, hogy ebbe belekavarodjunk?

Amitől tartok, az, hogy a Keresztanyu is pont ilyen lesz. Ez is horvát alapokon nyugszik, igaz, áthelyezték az ukrán - magyar határra. De Ukrajna is egy tűzfészek és itt is nyilván belekavarodunk egy háborús konfliktusba.

Nem tudom, de én visszasirom a Szomszédokat, meg az Életképeket, amelyek az itt és most élő magyar emberek életével, problémáival foglalkozott, nem kevert bele bűnözőket, pláne nem külföldi maffizókat.

Úgy tűnik, hogy a Dr. Balatonnak is hasonlóan durva bűnözős cselekményszála lesz. Nem tudok örülni neki.
Ma már nem lehet olyan történetet kitalálni, amiben nincs egy rakat bűnöző, emberrablás, zsarolás, lövöldözés, üldözés?

Ha ez sokáig igy megy, visszatérek a geil mexikói romantikus sorozatokhoz, mert totál elegem van a borzalmakból.
4/10
napraforgó 2020 dec. 24. - 10:47:31 4/10 Előzmény luci87
(17271/18030)
Vali - szerintem nem volt elég gerinces, nem volt eléggé önérzetes. Soha nem kérte ki magának Tibi bánásmódját, eltűrte a megaláztatásokat, a "mit brekegsz, Vali-t",meg a többit. Csak néha próbált szólni, hogy jajj, Tibiiiii, meg kicsit csóválta a fejét, de gyakorlatilag mindent eltűrt a bunkó férjétől.
Vali Tibi nélkül elviselhető lett volna, de ők össze voltak nőve.

Én elvártam volna, hogy Vali elrablása után Tibi jelentősen megváltozzon, hogy féltse a feleségét és örüljön, hogy visszakapta és felhagyjon a bunkó beszéddel, bunkó viselkedéssel. Ha ezt igy forgatták volna, tán még meg is tudnék békélni a befejezéssel, hogy Tibi rábizza magát és a pénzét az asszonyra.

De itt két éven át csak TT tufaaságait láttuk, mindenkivel bunkó volt, idegenekkel is (hányszor próbálta Kata lecsillapitani - lásd a Szent klára kórház, a múzeum, a Phoenix hotel), vagyis bebizonyitotta, hogy képtelen normálisan, udvariasan viselkedni. De ugyanilyen bunkó volt a családjával is, leginkább a feleségével, aki elől-hátul kiszolgálta napszámra és soha semmi köszönet nem volt benne. Egyszer nem hallottam, hogy megköszönte volna az ebédet, megdicsérte volna a finom kaját, vagy bármit.