offtopic
Dius 2011 szept. 24. - 20:07:02
(220/640)
Te jó ég, szaladgáltál utána, te szegény? :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 24. - 14:29:48 7/10
(219/640)
:D Miért, ki? :))) Annyira nem vagyok oda érte, de persze egy próbát megér :P Nem lenne rossz, ha jönne valamikor hozzánk, bár Hugh Jackman után is hiába szaladgáltam :(
Dius 2011 szept. 24. - 12:04:51
(218/640)
A magas talpú szandi gáááááz, de a csaj tényleg szép. ha ryan egyszer Bp.-re jön, úgyis megmutatjuk neki, ki is passzolna igazán, nem igaz? :)

Nincs nagy változás, csak a múltkor kifelejtettem, és kell az ötösfogasba egy olyan arc is, aki teljesen más mûfajban nyomul, és szeretem annyira, mit a többit. Ezért GC abszolút cserélhetõ. :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 24. - 11:21:04 7/10
(217/640)
(Kimaradt egy zárójel a "lelövi" után.)
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 24. - 11:19:40 7/10 Előzmény Belua
(216/640)
Majdnem mindenben egyetértek :)

***SPOILER***
Szerintem azért hagyta ott a pénzt, mert õ egy "hõs lovag", akit nem érdekelnek az ilyen materiális dolgok, mint a pénz. A bibi csak ott van, hogy az a fajta hõs, aki ilyen esetben otthagyja a pénzt, az nem üt meg nõt, nem rémíti halálra a szerelmét, nem veszíti el a fejét, van tartása és "elegánsan" végzi a dolgát (gondolok itt arra, hogy nem fogja szétrúgni a hapsi fejét, hanem vagy eltöri a nyakát vagy egyetlen jól irányzott ütéssel eltöri a légcsövét/nyelõcsövét, vagy elvágja a torkát vagy simán lelövi. Szóval nekem ez egy nagyon ellentmondásos karakter, kicsit mintha skizofrénszerû lenne, de inkább csak arról van szó, hogy nem gondolták át jól, hogy mikor hogy kellene viselkednie. Szerintem ez a legnagyobb hibája a filmnek. Ha nem egyfajta klasszikus hõstípust akarna megszemélyesíteni, akkor vagy az elején sem lenne olyan, amilyen vagy a szerelmével ill. annak kisfiával nem lenne olyan amilyen, vagy ugye: nem hagyná ott a táskát.

Azt gondolom, hogy azért ment el, mert mivel a fickó azt mondta neki, hogy élete végéig hátra kell majd lesnie, õ ebbõl azt szûrte le, hogy már nem csak a fõnök tud róla, hanem pár kedves "alkalmazottja" is (hogy nem a liftes fazon az egyetlen), így hiába öli meg a "fõgonoszt", meg fogják találni. Ettõl még persze magával vihette volna a nõt és a kisfiát, de szerintem a végével megint azt akarták sugallni, hogy õ egy "lovag", olyasmi, mint egy westernhõs, aki dolga végeztével ellovagol a naplementében. Nem voltak valami következetesek a karakter tekintetében...
***SPOILER VÉGE***
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 24. - 11:08:01 7/10
(215/640)
Nekem is optimális lenne a 185 (legalábbis kb. ez a minimum), bár én 175 vagyok :)
Egyedül A randiguruban láttam, de õszintén szólva nem emlékszem rá... szóval a nevét sem tudtam, csak Ryan kapcsán találkoztam vele. Úgyhogy nem tudok róla semmit, ettõl még lehet jó színészõ, de külsõre nem tetszik nekem, nem is szimpi (arcra, meg hogy magastalpú szandálban megy túrázni oO ) és hogy egy nála 7 évvel fiatalabb pasira hajt. Kicsit ilyen kapuzárási pánik szaga van, ami persze 37 évesen akár még lehet is, csak nekem ez nem szimpatikus.
Simon Pegget nem ismerem, csak a nevét, meg láttam pár filmjét, de nem rémlik ki õ. Mi ez a nagy változás? :)
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 24. - 10:56:32 7/10
(214/640)
Okéoké :P Éppen azért csodálkoztam, mert pont te mondtad, hogy nem baj, ha valakinek ez tetszik, valakinek az, szóval kicsit megijedtem, de akkor félreértettem :)
offtopic
Dius 2011 szept. 24. - 10:51:34 Előzmény Képkockaördög
(213/640)
ja, a múltkori favorit-színészek közül szeretném George Clooney nevét Simon Pegg-ére kicserélni! :)
offtopic
Dius 2011 szept. 24. - 10:50:12 Előzmény Képkockaördög
(212/640)
A 185 cm tényleg nem égimeszelõ, sõt, nagyon is opti! :) (Azt hittem, magasabb..)
Azért a csaj 168 centivel kiegyeznék (ez konkrétan +5-öt jelentene nekem... ).
..nem tudom, lehet, hogy Eva teljesen hétköznapi emberke - már miért ne lenne az, hisz Õ is csak ember - de a filmjeiben valami észbontóan szexi és egzotikus szépség... láttál már filmet tõle?
Dius 2011 szept. 24. - 10:47:13 Előzmény Képkockaördög
(211/640)
Pont azt írtam, hogy azoknak nem tetszik (gondolom én...), akik autós-üöldözõs filmet vártak, vagy egyáltalán, akiciófilmet, - ésegyáltalán nem minõsítettem azokat, akiknek nem tetszik, mert az elég nagy bárgyúság szerintem. Anno is pont azt írtam, hogy az a jó, hogy ilyensokfélék vagyunk mi, emberek, van akinek ez tetszik, van akinek más... ne tessék kiforgatni a szavaimat, kérem! :)
6/10
Belua 2011 szept. 23. - 23:38:41 6/10
(210/640)
Valaki ezt zseniálisnak, mások meg unalmasnak találták ezt a filmet. Én szerintem a kettõ között van az igazság. Ahogy kezdõdik az valóban zseniális. Végre nem azt az üldözõs-lövöldözõs részt kapjuk az arcunkba, hanem az okosan lopakodósat. Az ehhez tartozó zene után hátradõltem hogy ebbõl bizony egy jó kis mozi lesz. Miután megismertünk fõhõsünk sivár magánéletét, középkategóriás leendõjét, meg annak elõkerült férjét, leült a sztori. Hosszas egymásra bámulások, sejtelmes mosolygások, kínkeservel kinyögött szavak engem nagyon idegesítettek. Elkezdtem unatkozni. A férj vallomása után kicsit beindultak az események, de onnantól kezdve végig nyomasztóvá és elég brutálissá vált a történet. Végig reális volt a film, de a vége teljesen elhibázott. Spoiler Valaki mondja már meg nekem, ha az utolsó kinyírandó figura azt mondja nekem hogy már csak hárman vagyunk a játékban, Én, a csajom, meg Õ, és a végén kinyírom a szarházit, akkor mi a jó büdös nyavajának hagyom az utca közepén a tõle ellopott lóvét? És miért nem megy vissza a csajhoz? Nehogy azt mondjátok hogy az a maffia lóvéja volt és ezért menekült, mert se a csajról se a sofõrrõl nem tudott a maffia. A színészekrõl még annyit hogy senki nem magaslott ki a tehetségével, bár igaz hogy a történet és a szinte semmi szövegkörnyezet erre nem is nagyon adott lehetõséget. Csak és kizárólag a film eleje és a jól eltalált zene miatt adok erre a filmre egy 6-ost.
7/10
palmaizs 2011 szept. 23. - 22:57:32 7/10
(209/640)
7/10
Ryan Gosling jól alakította mind a kaszkadõrt, mind az autószerelõt és mind a - mert végén maga is azzá vált - a bûnözõt. A film eseményei, folyamatosan adagolt feszültsége, nagyon jó zenéje mellett, gondolom, szándékoltan hátrébb szorult a személyiség átalakulása. Végig tetszett azonban, hogy bûnözõként (gyilkosként) is megmaradt a jó oldalon, ami a motivációit illeti.
Carey Mulliganre, akárcsak a Tõzsdecápák 2-ben, itt sem osztottak rá nagy szerepet, kedves, bájos teremtést játszott ismét. Én ez alapján nem tudom felmérni, hogy a szerepeket a nõiessége (karaktere), vagy más miatt kapja-e. Mindenesetre a filmben aranyos volt, de semmi több.
Nem vagyok kultfilm kedvelõ, így lövésem sincs, hogy ebbõl az lesz-e. Nekem mindenesetre kellemes kikapcsolódást nyújtott, de hamarosan azért nem rohannék vissza a moziba egy ismétlésre.
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 23. - 21:46:51 7/10
(208/640)
Az író szerint tehát a Drive egy nagyon lassú, nagyon unalmas, nagyon kiszámítható film, mégis zseniális, és aki okos, annak tetszik, akinek nem tetszik, az meg buta?! Végülis.
Érdekes, hogy minden cikkíró átsiklik azokon az "apróságokon", amikkel a film során Driver a hype és az elsõ néhány jelenet által felépített "hõs imidzsét" folyamatosan rombolja (nem hiszem el, hogy ezek tényleg csak nekem tûntek fel, és csak engem zavarnak). Kiváncsi lennék, hogy ha egy hozzáértõ írna róla elemzést (nem kritikát vagy véleményt), akkor az hogy nézne ki.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 23. - 21:31:09 7/10
(207/640)
Ryan 185 cm, szóval nem egy égi meszelõ, a csaj meg 168, tehát elég alacsony :D
Azért engem érdekelne egy pasi véleménye is, hogy valóban szép egy ilyen nõ? oO Lehet, hogy én vagyok defektes, de én egy teljesen közönséges nõt látok.
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 23. - 21:27:09 7/10
(206/640)
Miért, mi a lényeg?
Ne kezdd már te is ezt az "akinek nem tetszett, az hülye" szöveget :(
Dius 2011 szept. 23. - 19:27:52 Előzmény Képkockaördög
(205/640)
Nem én találtam ki, a cikkben olvastam, hogy volt... nincs ennyi idõm olvasgatni utána, bocs. Örülök neki, hogy együtt van ez a két gyönyörû ember... Ryan milyen magas? ..csak itt a képeken tûnt fel, pedig Eva sem az a törpe nõ... mindig is irigyeltem a csajt, de most meg aztán??? De jó neki... :)))
Dius 2011 szept. 23. - 19:23:56
(204/640)
Ma beültem másodszorra is megnézni... azt hiszem, méltó helyen lesz majd A nagy Lebowski mellett - az eddigi 1. számú kultfilmem - ott a helye.
Olvasom a sok értetlenkedõ és unatkozó hozzászólót - menjetek limonádét meg Halálos iramban 28-at nézni, mert az a nektek való. Ezt nem sértegetésbõl mondom, csak ez a film abszolú "rétegfilm", tényleg nem tucatfilmnek készült, - ja és fõként nem autós-üldözõs kategória - és ha "nem ment át" a lényeg, nem a filmben van a hiba...
kapitanyos 2011 szept. 23. - 19:11:33
(203/640)
Dettó! :) már azt hittem csak nekem nem volt nagy szám...
eszterlikesrain 2011 szept. 23. - 17:58:23
(202/640)
"Miután két mögöttem ülõ kedvesen csilingelõ hangú hölgy végigbeszélgette és hangos értetlenséggel kommentálta a filmet, muszáj voltam elgondolkozni azon: kinek is való, és kinek nem, a Drive, és hogy létezik-e a moziban kasztrendszer."
http://perezvonsgeometry.blogspot.com/2011/09/lepj-fekre-drive-gazt.html
zz76zz 2011 szept. 23. - 14:28:51
(201/640)
:D eszembe jut a hülye okoskodik és a okos hülyéskedik féle dolog