Dius 2011 szept. 26. - 12:51:29
(240/640)
Ez a mix qrva jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dius 2011 szept. 26. - 12:46:36
(239/640)
Nagyon köszi!
Imádom ezt a dalt! Igaz, kicsit szomorú az érzés,amit érzek, miközben hallom, - de közben meg olyan jó... igen, azon kevesek közt vagyok, akiket ez a film "megérintett", és nagyon jó hallani újra ezt a dalt...
Dius 2011 szept. 26. - 09:16:18
(237/640)
Az eleje fõcímnél (mikor hazaér, és elmegy kocsikázni a meló után), illetve a végén - Spoiler! mikor elvágtat a naplementében.. - megy egy "hero-s" szám. Tudja valaki a címét? Imádtam! :)
ferramenti 2011 szept. 25. - 23:33:37 Előzmény Belua
(236/640)
osztom a véleményed!voltak benne bravúros megoldások (zene,fényképezés,vágások),mégis keserédes szájízzel hagytam el a mozit.Szerintem attól, hogy a végletek találkoznak (liftes jelenet) attól még nem lesz egy film az év legjobbja.Nekem inkább kínos erõlködésnek tûnt, hogy valami nagyot alkossanak,amin a kritikusok érdeklõdve hümmöghetnek.Nagyon tetszett az elején, hogy Ryan egy megfontolt,precíz sofõrt alakít, aki nem piszkítja be a kezét.Aztán kezdõdött az ámokfutás, nem tudtam/tudom hova tenni a fõszereplõt: egy hõs vagy egy érzések nélküli gyilkos is Õ?Továbbá szánhattak volna még pár percet a "gonoszokra" a 30 perces üresjárat helyett: az érvágós tagnál elérték,hogy én is büntiért szurkoljak, viszont ninónál nem éreztem ugyanezt, sõt mikor a származását taglaló jelenetben elsüti az önironikus viccét szimpatikussá vált számomra...
eszterlikesrain 2011 szept. 25. - 22:25:45
(235/640)
fogalmam sincs, mitõl lesz valami kultfilm :) Azt meg, hogy az év filmje, nyilván azért mondják, hogy jobban el lehessen adni.
Az alkotók foghatják ilyenkor a legjobban a fejüket, hiszen többnyire semmilyen beleszólásuk sincs a forgalmazásba.
Esetleg attól lehet kultfilm, hogy manapság az irod-ban, a filmmûv-ben, de még a tört.tudományban is van az a tendencia, hogy a központi figurákat deheroizálják, vagy eleve kisszerû alakokat állítanak a középpontba. Ez valszeg egy poszt-posztmodern izé.
Sztem a Drive-ban is egy nem-hõs van a középpontban, akiben legfeljebb a szótlansága lehet heroikus, kontroll nélküli erõszakossága pedig semmiképp. Viszont a világban ilyen alakból esetleg több is lehet, mint hõsbõl...
Bizonyos tükrökbe rossz belenézni.
Épp a hõs/nem hõs dilemma miatt zseniális, hogy annyit használják az alsó kameraállást.
10/10
andesz89 2011 szept. 25. - 21:49:18 10/10
(234/640)
számomra nem biztos hogy az év filmje de mindenképpen kiemelkedõ alkotás amit többször is meg lehet nézni.Nicolas Winding Refn Bronson c. filmjét is imádtam és szerintem a többi filmjére is idõt szakítok.nagyon jó stílusa van,remek atmoszférát teremt a filmmel ami már az elején beszippant.nem emlékszem mikor néztem úgy filmet hogy nem mertem pislogni és lélegzetvisszafolytva vártam hogy mi fog történni.
Gosling évek óta nagy kedvencem és ebben egy újabb arcát mutatta meg, a többi színész is kiváló volt a minimalista játékukkal.nem voltak felesleges párbeszédek elég volt ahogy a szereplõk egymásra néztek és egyértelmû volt hogy mit éreznek.
a zene is kiemelkedõ,nagyon jól illeszkedtek a jelenetekhez és meglepett hogy a Social network zenéje is benne volt.
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 25. - 19:52:11 7/10
(233/640)
Így biztos titokzatosabb. Ha lenne neve, nem lenne elég menõ :)
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 17:35:46
(232/640)
Nem tudtak volna adni ennek a Gosling gyereknek egy nevet? Jobb a 'sofõr' ?
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 25. - 17:31:48 7/10 Előzmény eszterlikesrain
(231/640)
A trailer az hagyján, de szinte mindenki úgy ír róla, hogy hú, ez kultfilm meg hogy Driver egy igazi hõs. Pedig ugye nem az, legalábbis nekem eléggé mások az elképzeléseim egy hõsrõl. A szuperhõsöknél is ez a tendencia, hogy látjuk az emberi oldalukat, de valahogy sosem lépik át azt a határt, amikor már hitelüket vesztenék. Elhiszem, hogy Tony Stark egy nõfaló meg hogy kicsit alkesz, de ettõl még lehet szuperhõs, fel lehet rá nézni, mert pl. iszonyat okos. Batman is hasonló. Az, hogy valakit megkínoz, hogy férfi létére megüt egy nõt, hogy brutális módon gyilkol az már nem illik bele egy szuperhõs imidzsébe (legalábbis egy pozitív hõstõl ilyet még nem láttam szerintem), mert ezek arra utalnak, hogy el tudja veszíteni a kontrollt, hogy nem annyira profi, mint amilyennek lennie kell. De ha mondjuk megnézed a Született gyilkosokat vagy a Ponyvaregényt akár, ott van brutalitás, mégis kultfilmekrõl van szó és a hõsöket is hõsökként tudom kezelni (még ha negatívak is, mint pl. Nicky és Mallory), mert következetesen viselkednek. Driver meg nem. Ez nem feltétlenül rossz, mert van ilyen is, csak azt nem értem, miért írják róla sokan, hogy ez bizony kultfilm lesz meg hogy õ egy igazi hõs lovag stb. Mert egyáltalán nem az.

Trailereket egyébként nem is szabad nézni, mert egyszerûen minden bennük van. Ahelyett, hogy egy kis figyelemfelkeltõ, kedvcsináló, ízelõ klip lenne, két percben benne van minden poén, minden akció, minden ami a filmet azzá teszi, ami. Szóval nem csoda, ha aztán az ember csalódik, mert a film nem nyújt szinte semmi újat, csak hosszabb.
offtopic
Dius 2011 szept. 25. - 10:08:59
(230/640)
:)))
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 01:11:08
(229/640)
:)
eszterlikesrain 2011 szept. 25. - 01:06:31
(228/640)
ilyen kontextusban amit én írtam, nem is csúnya...
eszterlikesrain 2011 szept. 25. - 01:03:21
(227/640)
ja! Akkor tartom ígéretemet a szép beszédrõl :) és nem is offolok többet :)
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 25. - 01:00:14
(226/640)
Nem csak abba rak, több szó is van. :)
eszterlikesrain 2011 szept. 25. - 00:58:40
(225/640)
de érdekes, cenzúráz a port.... ha azt írom, hogy a film szarul van megcsinálva, rak bele egy csillagot... :) :) :) Elnézést, ígérem ezentúl nem írok ilyeneket. :) :)
eszterlikesrain 2011 szept. 25. - 00:57:12
(224/640)
naigen. mert a trailer szarul van megcsinálva, így a nézõ mást vár, mint amit kap. trailert csinálni tudni kell. A port.hu beharangozójának egyetlen mondata sem arról szól, ami a film...(Reklám! http://perezvonsgeometry.blogspot.com/2011/09/lepj-fekre-drive-gazt.html)
De! Szerintem ha, amint írod "elvesztette a hitelét", akkor te pont a lényegre tapintasz, hogy ez nem egy olyan valaki lesz, aki hõsiesen önfeláldoz a jó ügyért, meg hogy jó ügy sincsen (hacsak nem a kisfiú...). Lehetne nagy hõs is ez a sofõr, de ahhoz túl kisszerûen erõszakos... Amúgy meg ma divat nem hõsies szuperhõsöket hõs szerepben vizsgálgatni, belsõ vívódásaikat hangsúlyozni, ld. az új Batmaneket. Ebbe a tendenciába tökre jól beleillik a Drive.
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 25. - 00:44:48 7/10
(223/640)
Naigen.

Lehet "laza erkölcsû csákó", csak én teljesen úgy álltam hozzá, mintha ilyen klasszikus hõstípus lenne, mert nekem a film körüli felhajtás ezt sugallta. Hogy ugyan erõszakos és kicsit szociopata, de mégis egy "hõs". Akire fel lehet nézni. Az én szememben akkor vesztette el a hitelét végleg, mikor megütötte a nõt, és onnantól kezdve nem tudtam hova tenni.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 25. - 00:41:17 7/10 Előzmény Dius
(222/640)
Egy egész délutánt/koraestét rászántunk egyik barátnõmmel, hogy megtaláljuk, de nem sikerült :) Talán majd legközelebb...
eszterlikesrain 2011 szept. 25. - 00:36:50 Előzmény Képkockaördög
(221/640)
@képkockaördög: sztem aki végigdumál egy mozifilmet, és semmi erõfeszítést sem tesz a megértésre, az inkább maradjon otthon. Ezt akartam írni.

A hõs elsõ jelenetben felépített macsó imidzsét a film tényleg rombolja, egyetértek veled. De akár azt is mondhatnánk hogy árnyalja. Mert azért ugyanaz a hallgatag, laza erkölcsû csákó marad végig, aki gengsztereket fuvaroz meg nõket ver. Csak máshogy van bemutatva.