Dius 2011 dec. 11. - 10:34:23
(400/640)
Most úgy érzed, valami újat közöltél velem? :)))
Nyilvánvaló, hogy azok az emberek, akik elég okosak, mûveltek ahhoz, hogy átlássák a jelenlegi helyzetet, illetve még nem "gyökereztek meg", az ideális pillanatban megragadják a lehetõséget, amitõl azokká válhatnak, amiért tanultak...sajnos ez külföldön hízelgõbb ajánlatokkal jár, mint itthon, -bár azért sehol nem fonják kolbászból a kerítést... Ez nem újdonság, csak mostanában gyakoribb. Ha hasonló cipõben járnék, én is meglépném e lépést, ha másért nem, tapasztalat-szerzés gyanánt... de már késõ.
10/10
beo71 2011 dec. 11. - 09:28:45 10/10 Előzmény Dius
(399/640)
Teljesen egyértelmû,hogy az általánosítás buta,felesleges dolog.
Nekem sem ez volt a célom,inkább megszólítaná az ember õket,de ez a legnehezebb.Beszélgetni is csak az értelmesebbek állnak le,az a bizonyos réteg pont leszarja.
Egyébként pedig a sportból merítve kristályosodik ki legjobban a generációs különbség:az én csapatomban(és szinte mindenhol)is tökéletesen észrevehetõ a 30-on túliak csúsznak-másznak-küzdenek,becsülettel vagy akár szélhámoskodva,de a 20-as korosztály sétál,megsértõdik(pedig tehetség még lenne)egyszerûen utál melózni és nem ismer el semmit és senkit.
Oké,a média szinte üvölti,a politika erõsen sugallja :munkával nem érhetsz el nagy dolgokat,de lehetsz szerencsés,híres,gazdag,ha egyéniség vagy és mindenkit lenyomsz.Rendben van,ha így érzik,kövessék ezt az utat,de tisztelet,megértés vagy csak egyszerû jóindulat miért hal ki az emberekbõl?
Ez egy filmes fórum,nem is ragozom:a lényeg a filmek,a filmnézés,véleményformálás tisztelete és szeretete is abszolút
hiányzik belõlük,e miatt fakadtam ki kissé.
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 21:59:45 Előzmény Dius
(398/640)
Na látod. :)
Dius 2011 dec. 10. - 19:07:52
(397/640)
Ja! Nos, ebben sajnos igazad van... épp Svájcal szemezik... :(
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 18:36:55
(396/640)
Külföldön lesz a jövõ értelmiségi társadalmának egyik oszlopos tagja. :) Mert ebben az országban nincs jövõje. :)
offtopic
Dius 2011 dec. 10. - 10:40:23
(395/640)
Persze küldölfön mi? :)))
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 10. - 02:15:24 Előzmény Dius
(394/640)
Persze külföldön.
Dius 2011 dec. 09. - 15:33:15 Előzmény beo71
(393/640)
Nos, amit a fiatalokkal kapcsolatban írtál, részben igaz. Sanos én mindennap látok itt körülöttem olyan fiatalokat, akiket a külsõségeken kívül egyáltalán nem érdekel semmi, végigmérnek mindenkit, mint valami földesúr, és persze az egész viselkedésük is sugározza az íkut. :) (by Bridget Jones)
Emellett azonban a családom 22 évese agyba-fõbe tanul, jó zenéket hallgat, kulturált, mûvelt kiscsaj...abszolút a jövõ értelmiségi társadalmának egyik oszlopos tagja lesz... azt gondolom, mindig is voltak ilyenek és olyanok, és nem szabad ítélkezni senki felett, látatlanban (ránézésre) meg pláne nem.

Engem az zavart az egész fórumos szituban, hogy egyszerûen azt kéne elfogadni, hogy nem egyformák a vélemények, és a vélemény-nyilvánítás szabad. Nem kell senkit sértegetni azért, mert neki tetszett a film, és annyira átérezte, megértette, hogy "átment" valami mondanivaló, ami jó ideig ott lesz még a fejében. Miért kéne ennek cikinek lennie..??
Á, neeeem, ez egy uncsi, lassú film, nem szól semmirõl, Ryan Gosling is alig beszél, pedig milyen jó pasi... nos, aki enyit lát, nézzen más stílusú filmet, amit magáénak tudhat, de hagyja meg nekem azt a jó érzést, hogy ez egy remek, valódi film, érzésekkel, sorsokkal, és nagyon jó színészi játékkal.
Tisztelet egymás felé. Ez minden, azt hiszem.
1/10
11messi87 2011 dec. 09. - 01:16:59 1/10 Előzmény beo71
(392/640)
Szerintem ez egy berögzõdött, egysíkú vélemény. Persze, hangsúlyozod, hogy tisztelet a kivételnek, meg minden, de ugyan olyan lesújtó marad a véleményed és nem hiszem, hogy olyan sok kivétellel találkozhatsz. A hibát nagyon nehéz megtalálni. Hogy miért korcsosult el az én nemzedékem? Nem tudom. Nagyban tehetnek róla a szülõk, a média, a politikusok.

Bármily hihetetlen is, de én tisztelettudó, értelmes fiatallal - aki nálam tényleg fiatalabb - sokszor találkozok. Egyszer kíváncsi voltam és megkérdeztem, miért ilyen? Miért más? A neveltetés, a szülõk, stb.? Nem, azt mondta: Isten. Hites.

Sokan lehülyézik, lenézik õket és ellenségesek velük. Ám, ha tetszik, ha nem, a hitesek a jövõ Magyarországát építik. Én legalábbis ezt látom. Itt nincs hátsószándék. Respect nekik.

Off vége.

Nem értelek titeket. Nekem nem tetszett a film. Szerintem semmi mûvészi nincs benne. Lassú, vontatott és kifejezetten unalmas, hogy a fsz-nek 5 mondata van... Magánvélemény.
10/10
beo71 2011 dec. 08. - 16:23:38 10/10 Előzmény Dius
(391/640)
Nincs mit!Szívesen!
Egyébként én is ki vagyok akadva.Munkáim során nagyon sok fiatallal találkozom és lesújtó a véleményem.Tisztelet a kivételnek,de sajnos 30-ból 29-re igaz a neveletlen,nemtõrõdöm,sõt gusztustalan(mindenkin túl tenni akaró)viselkedésû,agresszív,undok ember.
Világéletemben úgy gondolkodtam,hogy a kor nem érdem,állapot.Nem szeretem,ha az emberek felvágnak a korukra,hiányosságaikat ezzel szépítve.Megfogadtam,nem leszek elutasító,okoskodó öreg,próbálok nyitni a fiatalok felé és szeretnék megértõ,jó fej lenni.Ehhez képest még beszélgetni sem lehet velük,újfennt jelezném:tisztelet a kivételnek.
A legnagyobb baj,hogy ezek az emberek fognak 10-15 év múlva a vezetõ korosztály lenni,õk képviselik majd Magyarországot és õ elõlük kell félre ugrálni mindenkinek.A törtetõ,mindenkibõl Alekosz lesz világnézet mindent elsöpör.
Ne készítsd ki magadat,félre kell állni,a világot nem lehet megváltoztatni,sõt már megérteni sem.
Dius 2011 dec. 05. - 11:41:33 Előzmény beo71
(390/640)
Istenem, de szépen írtad! Abszolút egyetértek! :))
Az elsõk közt voltam, aki megnézte a filmet, és ódákat zengett róla - kiátkoztak kb. a fórumról érte a legtöbben... sõt, emlékszem, valaki azt írta, fizetett kommentelõ vagyok.
..s most, Te végre szavakba foglaltad az akkor érzéseimet, köszönet érte! :)))
10/10
beo71 2011 dec. 04. - 18:21:38 10/10
(389/640)
Minõségi szórakozás,ritka nagy film,igazi mozis élmény.10/10.
Az pedig,hogy az emberiség eljövendõ géniuszai,a ValóVilágon felcseperedett mindenki által ismert korosztály kiborul tõle,nos ebben nincs semmi meglepetés.Kuncogva élveztem a filmet,miket szenvedhet ez "Föld bolygónk legjava,önmaguk által nevelt,senkit sem tisztelõ gang",akik beültek,talán mert egyik tröszt társuk a Halálos iram X-nek hitte,nos az Alekosz fanok jól beszopták és megállt a kezükben a kuki.Mi az,hogy hosszú percekig nincs is vágás?A retinájuk nem kapta meg a szokásos adagot,óriási agyuk azonnal beremegett.Vicces.
Ezért jó,hogy néha vannak ilyen alkotások is,nem csak szórakoztat egy emberi tömeget,hanem kiakasztja az ISTENEket.Mondjuk a tény,hogy kis hazánk plázáktól butult ifjú titánjai mekkora többségben vannak az nem túl hízelgõ,látva,hogy az imdb 63 ezres szavazóbázisa magasabb osztályzatot hozott össze.
Itt kérek elnézést a jövõ nagy Orbán Viktoraitól,akinek nem inge,ne vegye magára!
Domo43 2011 dec. 01. - 02:24:21
(388/640)
Valóban kicsit kötözködtem, bocs. Ha látok egy filmet, amit nagyon gyatrának érzek, de jó értékelést kapott, általában elolvasok pár kommentet, hátha én nem értek valamit, siklottam át valami felett (mint pl. a melankóliánál, ami ugyan még így sem a kedvencem, de pár értelmes komment némi értelmet adott a filmnek). Most is így esett, ez esetben azonban sületlenségeket olvastam, a film már eleve feldühített, így gondoltam megmondom a tutit. Remélem nincs harag!
p-maya 2011 nov. 30. - 23:28:20
(387/640)
Ma meglestem a Drive-ot...hát mit ne mondjak a 42. percnél azon tûnõdtem, hogy nézzem-e tovább? Megéri erre további perceket áldozni? Aztán egy kicsit örültem a Mustang-os résznek, de ezen kívül semmi nem fogott meg a filmben... nagyon gyenge volt... bocs, de nekem ez a véleményem. Nem vagyok hozzá szokva az ilyen típusú filmekhez... és a zenék... tyû... nah az se volt semmi :D
Domo43 2011 nov. 30. - 02:19:53
(386/640)
Sajnálatos módon nem láttam a mûvész úr korábbi alkotásai közül egyet sem, de szerintem videó klippek forgatását javasolnám neki.
Örülök, hogy tetszene, gondoltam is, hogy fog, hiszen naiv logikám ezt súgta rögtön, mikor olvastam dicshimnuszod a filmrõl.
peace
Domo43 2011 nov. 29. - 03:22:11
(385/640)
a nõ férje mexikói.hagyjuk már a mélységeket. neked való a tarnszformersz 3. ez a film azokat a az embereket bûvöli el, akik ízlése éppen hogy csak valamivel többet kíván pl. egy transzformersz féle filmnélnél. a több nem is jó szó, mert egy pörgõs akció az, ami, ez a film pedig egy valaminek tûnni akaró dolog. komolyan, ha ezeket a képsorokat egy másik filmben látjátok, pl titanic, akkor sápítoznátok, hogy ez bizony nyál (mert az is), de némi brutalitás után már mûvészfilmrõl hadováltok. itt persze mindig elõjön, h akinek nem tetszik, az gyökér, meg a tramszformersz 3...
komolyan, nekem néha röhögnöm kellett, akkor amikor elvileg nagyon nem kellet volna (elvileg egyszer sem kellet volna, mert egy poén nincs a filmben).
zene az no comment, de mindig elüt a látottaktól. akkor ettõl mûvészfilm?:)

úgy fogok viselkedni a munkahelyemen mint a srác; ritkán szólok majd, és figyelmesen bámulok. csajok, bejönne nektek?:)
1/10
11messi87 2011 nov. 25. - 11:21:23 1/10
(384/640)
Tudod mi a ritka jó film? Schindler listája. Vagy elég egy magyar mûvészfilmet írnom? A tanú. Az, hogy névtelenül és arctalanul sértegetsz és egy kaptafa alá veszed azokat az embereket, akiket nem ismersz, és akiknek nem tetszett a film, mindent elmond a szegényes lelkületedrõl. Ez egy unalmas tucatfilm, sablonok tömkelegével. A mai retyó világ 5-ön felnövõ nemzedéknek megfelel. Nekem nem.
MosFet 2011 nov. 20. - 11:53:44 Előzmény tametta
(383/640)
Ilyen szar trailert még nem láttam! Általában egy rossz filmnek is jó a trailere, de ez katasztrófa, a zene, ami benne volt meg kb egy melegnek tetszene. Végig egysíkú..

bocs, ez csak vélemény.

A filmet meg fogom nézni, mert kíváncsi vagyok a fõszereplõ alakítására.
10/10
SztrakiRobi 2011 nov. 18. - 12:16:04 10/10 Előzmény tametta
(382/640)
Az egész album tökéletes! A kocsiban ezt kell hallgatni :)
Jómagam elõször a filmzenét hallgattam és bevallom a film címe nem mondott semmit, de mivel a hanganyak tökéletes elkezdett érdekelni a film is. Nekem 10/10! Már nem is egyszer láttam. Ez 2011 legjobb filmje!
Köszönöm az MR2-nek, hogy leadta a Kavinsky & Lovefoxxx - Nightcall címû számot, onnan indult minden :)
1/10
11messi87 2011 nov. 17. - 21:58:52 1/10
(381/640)
Ha nem tudsz elaludni, arra tökéletes. Unalmas, vontatott, a francért nem lehet ilyen filmbõl kihagyni a szerelmi szálat. Komolyan mondom, ritka kiszámítható a mai Hollywood...