5/10
TeliholdX 2015 aug. 08. - 23:01:17 5/10
(86/106)
Ez a film egy hulladék sajnos! Meg sem közelíti az elsõ részt, a második részt 2x megnéztem, de a közepétõl már eléggé szenvedtem... El lett cseszve sajnos... A szereplõk miatt 5 pont.
wowow 2015 jún. 08. - 20:25:17
(85/106)
Ez a második rész nekem sokkal jobban tetszett az elsõ résznél. Az nekem vontatott, unalmas, erõltett volt. Ez jobb! Nem is kevéssel.
10/10
Larvitar 2015 jún. 03. - 08:36:13 10/10 Előzmény Semprini
(84/106)
-spoiler-

Nagyon sok poént átvettek az elsõ részbõl, és látszik, hogy szinte arra is épült az egész film. (Pl. a szájspray és az ajtódörömbölés; a vak kisfiú; Dumb ugyan úgy szerelmes lesz; a vége ugyan úgy lövöldözéssel zárul (ahol Dumbert eltalálják); ugyan úgy egy csomagot visznek a címzettnek egy rosszfiú kíséretében (aki meg akarja ölni õket); és igen, a végén a szép lányokat ugyan úgy elbaltázzák... stbstb Tény, hogy volt 1-2 gusztustalan poén is, de azért akadtak benn új, és jó poénok is (lottó, macska, smile tetoválás, a konferencia is jó volt, sõt nekem a vak kisfiús rész is tetszett...stb) Tény, hogy az elsõ rész jobb volt, de szerintem egy többször nézõs vígjátéknak ez is elmegy.
7/10
Semprini 2015 máj. 23. - 13:36:49 7/10 Előzmény Vinnie731
(83/106)
" ez még az elsõ résztõl is jobb, mert sokkal alpáribb, betegebb. "
Igazad van, nem lehet nem észrevenni, hogy ez a folytatás a 'ha lúd, legyen kövér'-elv alapján készült. Farrellyék nyilván úgy gondolták, hogy aki tényleg vevõ a humorukra és szerette az elsõ részt, az ezeket a figurákat ilyennek szereti, és ha 'még ilyenebbek' lesznek, azzal csak emelik a tétet. Nos, az elképesztõen sok fanyalgó vélemény alapján úgy tûnik, mellélõttek. Számomra tökéletesen érthetetlen az elsõ rész rajongóinak elutasító reakciója, hiszen pontosan ugyanazt kapták, csak még jobban felfokozva, de ahelyett hogy örülnének, elutasítóan reagáltak.
Sok mindent el lehet erre a filmre mondani, de azt nem, hogy ne maximálisan az elsõ rész stílusában, annak humorát alapul véve, a szereplõk karakterét megtartva készült volna. Ehhez képest döbbenetesen ledorongolóak a kritikák. Mintha húsz év alatt az elsõ rész rajongói elvesztették volna a humorérzéküket.
Tanulság: vannak, akiknek egyszerûen nem lehet a kedvére tenni.
10/10
Vinnie731 2015 máj. 23. - 09:03:34 10/10
(82/106)
Van aki alapból nem vevõ erre a humorra, mégis megnézik, aztán fikázzák. Pedig ez még az elsõ résztõl is jobb, mert sokkal alpáribb, betegebb. Azzal meg kár jönni, hogy ez erõltetett, mert eleve ilyenre lett megalkotva a karakterük. Ez nem az a vígjáték, amiben Dumberék majd pont finomkodni fognak, nem is tudom itt mit vártak sokan....
6/10
Rahar 2015 máj. 23. - 01:58:58 6/10
(81/106)
Az a baj a filmben szereplõ humorral, hogy a jó kedvem van és akkor nézem akkor jókat tudok nevetni rajta, ha ellenálló hangulatban vagyok, akkor viszont idegesít.
Ahogy elõttem már többen is írták, elég jó párhuzam vonható az elsõ rész történetével, ennek ellenére volt jó néhány poén amin felnevettem, amit én mindenképpen pozitívan élek meg :)
Szerintem eme alkotás tipikusan az a film amit vígjátékra nyitottan célszerû elkezdeni nézni, ha az elsõ 10 percben idegesítõ akkor kikapcsolni, ha megnevetett akkor tovább nézni.
4/10
Lextasys 2015 máj. 20. - 12:19:54 4/10 Előzmény thegodfather18
(80/106)
Akkor pár depressziós embernek írd fel receptre, biztosan mûködni fog. :-) De ez a korlátolt meglátás 25 évesen, kicsit gáz...:)
gemeli 2015 máj. 17. - 10:13:32
(79/106)
Kevés ilyen tahó film létezik. A szereplõket annyira megutáltam ezekbõl a filmekbõl, hogy nem bírom õket elviselni.
gemeli 2015 máj. 17. - 10:10:17
(78/106)
Sajnállak, hogy neked csak ilyen poénokra van szükséged, hogy éli tudd az életedet.
9/10
thegodfather18 2015 máj. 17. - 09:51:48 9/10
(77/106)
Mint minden folytatásnál, itt is lehetett hallani és olvasni negatív kritikákat, de akinek ez a film nem jött át a poénok szintjén annak elég savanyú élete lehet.
9/10
kazsagx 2015 máj. 04. - 22:50:37 9/10
(76/106)
egyaltalan nem rossz kis film ez. Kikapcsol es ez a lenyeg.
10/10
caomilla 2015 máj. 04. - 13:15:49 10/10
(75/106)
Eszméletlen jó a szövege, szófordulatai a filmnek. Sokszor nagyon bárgyú, de alapjába véve jó. Jim Carrey nagyon hozza a formáját. Rá kell hangolódni és akkor minden rendben vele. :) Nekünk nagyon bejött. :)
4/10
offtopic
Lextasys 2015 máj. 02. - 22:45:29 4/10
(74/106)
7/10
Semprini 2015 máj. 02. - 22:26:28 7/10
(73/106)
Az elsõ rész sikere legalább 60%-ban annak volt köszönhetõ, hogy azelõtt nem nagyon létezett ez a fajta "vécéhumor", az addigi vígjátékok ennél sokkal kifinomultabb, kevésbé altesti poénokra voltak kihegyezve. Majd jöttek Farrellyék, és megalkották a maguk filmes stílusát, amit azután számos más film utánozni kezdett. Elég ha csak az Amerikai pite-szériára vagy a Cool túrára utalok, de rengeteg más példa is van. Mindez azonban nem homályosíthatja el azt a tényt, hogy Farrellyék valami úttörõ dologgal rukkoltak elõ, ami korábban mondjuk így: tabunak számított. Igazi tabudöntögetõ filmesek õk, akik az éves hosszú sora alatt lassan kifutották a formájukat, majd elfáradtak és az utóbbi pár évben már semmi értékelhetõ nem jött ki a kezük közül. Egy dolgot még nem próbáltak ki: felmelegíteni a korábbi sikerreceptet és még egyszer elsütni valami hasonlót, mint amivel berobbantak, azaz: remake-nek is beillõ folytatást kreálni a Dumb és Dumber-hez, talán legsikeresebb filmjükhöz. Tudták, hogy - folytatás lévén - filmjük nem fog tetszeni mindenkinek, hiszen mint jók tudjuk, a legortodoxabb filmes sznobok kötelezõnek érzik, hogy ab ovo helybõl elutasítsanak minden folytatást, teljesen függetlenül annak színvonalától, pusztán azért, mert második, és nem eredeti - ráadásul eltelt húsz év, a színészek megöregedtek, az ingerküszöb is feljebb csúszott, most nem biztos, hogy ugyanaz a vicces, ami 94-ben volt, stb.
Szerintem elég magas az aránya azoknak a folytatásoknak amelyek jobbak, mint az elsõ rész (olyan 40-60). Nem állítom, hogy a Dumb és Dumber kettyó közéjük tartozik, sõt, szerintem is gyengébb egy klasszissal. De messze nem olyan trágyakupac, mint azt a kritikák sulykolják. Nekem második megnézéskor se volt vele különösebb bajom, a legnagyobb hiba szerintem a szinkronba belezsúfolt ipari mennyiségû erõltetett szóvicc, ami miatt viszont nem lehet az eredeti filmet hibáztatni, hiszen a fordító követte el.
Ahhoz képest pedig, hogy folytatás, és hogy mennyire lehúzták a kritikusok, egyáltalán nem olyan rossz az a majdnem 6-os IMDB-átlag (a Rotten számomra abszolút nem mérvadó, nem is foglalkozok vele).
4/10
Lextasys 2015 máj. 02. - 21:55:15 4/10
(72/106)
Na, van akivel lehet értelmesen is beszélni, ezt szeretem. :) Elõre bocsájtom, nem próbállak eltéríteni a véleményedtõl, csupán reagálni kívánok rá. Ugyan az a film bizonyos szemszögbõl, viszont ez nem feltétlen jó. Ezzel az azonossággal csupán annyi baj van, hogy másodszorra már egyszerûen nem mûködnek ezek a poénok. Meghallgathatjuk a világ második legidegesítõbb hangját. Jim Carrey megint viccesen nyomja a szájsprét, megint beleszeret valakibe nagyon hamar. És megint útra kell kelni keresztül Amerikán, miközben megint egy mogorva fráter megy velük, akit elkezdenek idegesíteni. Megint feltûnik a vak srác, akinek Peti papagájt adták, és megint kiszúrnak vele. És ismét összekavarják a port. Erre mondtam én, hogy a történet szálat félelmetesen úgy vezeti, mint az elsõ részt, a Farelly testvér pár. Aztán erre valahogy rá tettek egy lapáttal, és tovább szapulták a két karaktert szerethetõ dilikbõl, ki vénhedt bunkókká. Az az idegesítõ lány meg enyhén szólva erõltetett volt. Ez nekem már rég nem az a humor, amitõl visszaemlékezve is nevetésbe török ki. Az elsõ rész varázsa abban volt, hogy nem próbált semmilyen célközönséget kiszolgálni, nem tudták mire számítsanak az emberek, és az idõ végül mégis a filmet igazolta, és sikeres lett. Eltelt közel 20 év, és ekkor arra jutott a stúdió, hogy kéne egy második rész, bõr lehúzás alapon. Mert ha valóban akartak volna egy folytatást, akkor az már rég megtörtént volna. (Most hadd ne említsem azt a rém gyenge Dumb és Dumber elõzmény film kópiát)

Ha már statisztikákat emlegetünk, akkor ne csúsztassunk! :) Imdb-n is; 4-et adtam rá, ami nálam szigorúan az "Egye fene, egyszer meg lehet nézni." kategóriát jelenti, míg az elsõ részére 9-et , ami a Páratlan alkotással egyenlõ. :) Ehhez viszonyítva, már vannak különbségek. Az itteni szavazatokból ha nem haragszol, nem indulnék ki, és nem szeretnék abból levonni következtetést, mert kb 150 szavazat elég elenyészõ. Ellenben az Imdb, ahol 260 336 felhasználó szerint, 7,3-as a film, míg a 2. részét csak 70 259 felhasználó értékelte 5.9-re. A rotten tomatoes-nál meg egészen egyértelmûen látszik, hogy nincs meg a két film között a balansz. Õk azok akik nem kímélik a filmeket, de ott is szemmel látható a 2. rész lemaradása, mind a nézõktõl, mind a kritikusok szemében.
7/10
Semprini 2015 máj. 02. - 18:40:33 7/10
(71/106)
A két film jellege, szerkezete valóban hasonló, ahogy én is írtam, tehát ha valakinek az a kifogása, hogy megint kb. ugyanazt kapták, azt még el tudom valahogy fogadni, bár szerintem egyetlen egy poén sem(!) volt egy az egyben megismételve, átemelve az elsõ részbõl, nem is lehetett volna. De a kifogás ezzel a filmmel általában nem ez, hanem állandóan az elsõt dicsérik hogy az mennyire zseniális volt, míg ez egy rakás sz@r. Hogyan? Miért? Ha egyszer önismétlés történt, hasonló poénok, hasonló jellegû történetvezetés, és megegyezõ fõszereplõk, akkor mégis mi az, ami miatt olyan NAGYON MÁST kaptak a rajongók, mint vártak?!
Nota bene - ha már a többségre hivatkozol: a film átlaga itt a PORT.hu-n 6.9, én 7 csillagot adtam rá, azaz mindössze egy tized(!) a különbség az átlag és az én értékelésem közt. Te négyet adtál rá, azaz hárommal(!) kevesebbet, mint az átlag, de még az IMDB 5,9-es átlagánál is majdnem két egésszel kevesebbet! Akkor most hogy is van ez? Melyikünk véleménye áll közelebb a "többségéhez"? :-)
4/10
Lextasys 2015 máj. 02. - 18:25:08 4/10 Előzmény Semprini
(70/106)
Ha szerinted mûködik kétszer ugyan azt a viccet, más kontextusban elsütni, akkor tényleg neked találták ki ezeket a folytatásokat. Viszont a többség nem tartja nyereségesnek. Egyébként én magam részérõl leírtam , hogy mi a hiba ezzel a filmmel pontosan. (50. hozzá szólás azt hiszem, ha akarod olvasd el) Filmet rendezni azért, mert elvárás, és mert jó az anyagi vonzata, ez sosem volt jó tanácsadó. Viszont ugyan olyan színvonalról nem beszélhetünk, mert itt már semmi sem jutott abból, ami annak idején viccessé, és szórakoztatóvá tette a filmet. Én õszintén nem vártam semmit sem ettõl a filmtõl, mert abszolút nem volt rá szükség.
10/10
Meklód fia 2015 ápr. 28. - 18:13:23 10/10
(69/106)
Az várható volt, hogy a fanyalgók a süketdumájukkal "az elsõ rész jobb volt" úgyis elõjönnek. Pedig ugyanaz a színvonal, csak ha van egy jó film, akkor a 2. rész már nem elég hogyha csak ugyanolyan jó, mert mindig többet várnak.

A jó poénok ugyanúgy megvannak itt is, mint az elsõ részben. Nekem itt viszont a háttérsztori kicsit lapos volt, olyan mintha nem szólt volna semmirõl.
10/10
Meklód fia 2015 ápr. 28. - 18:09:01 10/10
(68/106)
az elsõ mi volt, ha nem ugyanilyen erõltetett? Csak azt azért fogadta be könnyebben a gyomrod, mert azon nõttél fel.
6/10
nikato 2015 ápr. 28. - 17:35:38 6/10
(67/106)
Nézhetõ, nem a legjobb film, de jó. A szóviccekkel kicsit néha túlzásba estek.
10/7