Téma: Dűne

9/10
tesz-vesz 2021 nov. 01. - 19:44:40 9/10 Előzmény gyereamozibabe
(60/280)
így van, össze lehet hasonlítani a két Hangot,
az új vágása, hangja, mesteri filmes eszköz:
DUNE - THE VOICE (1984 & 2021)
https://www.youtube.com/watch?v=Jw4YyM2AfCY
5/10
frottirzokni 2021 nov. 01. - 19:38:45 5/10
(59/280)
A Mamma Mián legalább tudtam, hogy musicalre ülök be. Itt meglepetésként ért. Ha lett volna olyan jelenet, amiben a hotelszobájukban zoknit pakoltak volna bőröndbe, azalatt is ezer decibeles brácsa ment volna.
9/10
offtopic
tesz-vesz 2021 nov. 01. - 19:37:55 9/10 Előzmény durumdara
(58/280)
mi maradt ki a történetből, ami fontos? 20 éve olvastam a könyvet. kicsit túlrugózod.


én láttam a bölcsességet az idősebb szereplőkben. milyen más bölcsességet mondanak még? és eléggé ki van hangsúlyozva, hogy a sivatag halál.
Gurney beszél a Harkonnenekről. és itt is kiderül hogy Harkonnen értelmes, de gonosz.
mi volt Yueh valódi indoka? nem a felesége?



nézd meg 5 év múlva ezt a filmet. a mai kínálatból a legjobb.
9/10
tesz-vesz 2021 nov. 01. - 18:55:25 9/10 Előzmény gyereamozibabe
(57/280)
"It's not a movie.
It's an EXPERIENCE."

a kommentekből
9/10
tesz-vesz 2021 nov. 01. - 18:52:22 9/10
(56/280)
Star Wars felnőtteknek. 20 éve olvastam pár Dűne könyvet, és nagyon tetszett a film, teljesen hitelesnek érzem az adaptációt, jól sikerült a magyar szinkron, végre Harkonnen nem valami giccsparódia. mindegyik szereplő és színész telitalálat. kivéve ezt a Zendayat nem értem nagyon, kicsit csúnyácska itt. de még őt is elfogadom.

lassúnak gondolhatják sokan, mert ez nem akciófilm, nem is értem, hogy minek ülnek be ilyen filmre, nem tudják, hogy mi ez? végre egy olyan film, ami igazi klasszikus filmkészítés szerint készült. tény, hogy nem egy súlytalan, agyonvágott marvel-film, de szerintem meg nem volt lassú, a támadás pont hogy nagyon hirtelen történt, ott még lehetett volna hagyni időt neki, néztem volna még 3-4 óráig is ezt az univerzumot, ebben a stílusban. Momoa kérte az 5-6 órás rendezői változatot. hát arra is kíváncsi lennék, meg az angol változatra is.

érdekes, hogy a frement, akit megölt a párviadalban, az álmaiban a tanítómesterének gondolta, ezt jobban kifejthették volna, nem emlékszem már a könyvből, hogy mi is volt ez.

remélem ebből is lesz annyi film, mint a Star warsból, hisz történet van elég. aki szerint meg hangos, az járjon sakkszakkörbe. ott csend van.
1/10
szendvics 2021 okt. 31. - 20:04:08 1/10
(55/280)
unalmas hangos nyomisag egy igazi szemet
9/10
gyereamozibabe 2021 okt. 31. - 19:30:17 9/10
(54/280)
Akit a csóri torrentezők eltántorítanának, azoknak itt a film zenéje. Ez átszövi a cselekményt (minden uralkodóháznak saját zenei témája van) Szinte koncertfilm, annyira meghatározza a hangulatot Hans Zimmer. A torrent-boyoknak azért nem jön át a hangulat, mert ez mélynyomóra írt filmzene (nem ciripelő laptopra) .. Ugyanez a csóri réteg értetlenkedett az Avataron. Nekik "nem jött át a hangulat." (naná.. 3D-s filmet leszedni laptopra.. és még van pofája véleményt is mondani) Vissza ide: ez a film kívánja a mélyládát, hisz a hangeffekteket a gyomrában érzi az ember, tehát ebbe a zenébe is egy jobb hangcuccal hallgassatok bele, és ha tetszik, ha érzed a borzongást, akkor ez a te filmed lesz, ugyanis képileg is zseniális, egyedi.
Filmzene: https://youtu.be/F6I1iw6RdLk?t=56
3/10
durumdara 2021 okt. 31. - 19:26:20 3/10
(53/280)
Előre tudtam, hogy ezzel a filmvilágbéli felfogással, ami manapság dívik, ebből nem lehet jó.
És úgy is lett... Látványpékség és silányság.
Nem is értem a fórumon ömlengőket. Főleg akik olvasták is a könyvet.
Mert ez a film nem a Dűne: kivonták belőle az esszenciát és az üres héj maradt...
Amiből akciót lehetett kreálni, vagy látványt. Nem is próbálták megvalósítani a lényegét!

Ebből következően nem is lett jó – szinte felesleges volt legyártani ebben a formában és hosszban…
Kész visszalépés a 2000-es változathoz képest!
Kb. mint a Star Wars új részei: minden a látvány, a hangok, a bumm és nagy nulla a lényeg, a történet, a szellem. A film stílusa is ugyanolyan: üres.

Paul még úgy ahogy elmegy, de (az amúgy vörös hajú) Jessica olyan, mintha Paul testvére lenne, nem az anyja. Semmilyen uralkodói tartás nincs abban a girnyó alakjában és a játéka is inkább egy depresszióséra emlékeztet. Hiteltelen és sokszor Paul helyett „hangosgondolkodik”.

A történet rettenetesen elnagyolt. Nyoma sincs a szépen felépített rendszernek, a lényeg maradt ki.

A zene szörnyű – ha beszélhetünk zenéről az 1984-eshez képest, ami fantasztikus volt.
https://www.youtube.com/watch?v=zZD99X_S7SA
Vagy inkább nem is zene, hanem rettenetes háttérzörej, ez a mély hangú kürtölés baromi idegesítő, alig vártam, hogy vége legyen. Kb. a tripodok támadási jele. Ennél már a csend is jobb lett volna.
Hans Zimmernek olyan zenei szintet illett volna megütni, mint a következő filmekben: Feledés / A Holnap Határa / Eredet / Dűne 1984.
A tibeti szerzetesek csinnadrattája és a folyamatos feszültségkeltő zaj nem idevaló volt.
De még a játék zenéje is ezerszer szebb: https://www.youtube.com/watch?v=t-rEGO_TxBg

Leto herceg magyar szinkronja vacak, a hangja gyerekes, és nekem folyamatosan a Hős6-os robotja ugrott be róla, no meg a Hotel Transsylvania Láthatatlan embere. Az SW-beli szereplése miatt az is bevillant időről időre...

A Hawat a filmben egy dagadt állat, hol van ez a könyvhöz képest, ahol harcol, nem is akárhogy? Hiszen fegyvermester is. Ráadásul Hawat egyik csatajelenete tudatosítja valójában a fremenek hadi erejét… (ami szintén nincs a filmben).

Gurney arcán-nyakán céklavörös tintalián seb van… Ez a Harkonnen szégyenbélyeg miért nincs ott?
Egyébként Gurney öreg és mackós, nem egy ilyen (ki)futó(pálya)bajnok...

A Császárról és Irulan hercegnőről semmi sem jelenik meg az első részben, ellenben a báróból és a Harkonnenekből sardaukarszerű vadállatokat, valamint SW Snoke-ot csináltak…

A sardaukarok meg valami béna alakok lettek, semmit nem tükrözve a jellemükből.

Duncan és Momoa nem illenek össze. Egyrészt lehetett volna annyi eszük, hogy a más filmekből avanzsált színészt nem rakják ebbe – a la Ed O’Neill, mint Leto…? ☺
Másrészt nagyon kilóg a sorból. Momoa és a vízfegyelem? Katonás fremen rend? Ehhh…

Liet a legújabb korszellem hatására nemet és színt is váltott.
Még jó, hogy Paulból nem lett Paulina... ☺

Csani egy nevetséges kamasz, vagy ovis. Nyoma sincs benne a fremen fegyelemnek.
A beszédstílusa egyenesen béna. A fontos jelenetnek (találkozás) semmi ereje nincs, pedig ez itt a könyv egyik kritikus és erőteljes pontja.
Ahogy a végén kiejti: „És ez még csak a kezdet!”, tiszta reklámszöveg: „Gyere ecsém, és nézd meg a második részt, hogy legyen még profitunk!”.
Komolyan, ilyet csak a Szigorúan Titkos c. filmben konstruáltak: a szereplők „kibeszéltek a jelenetből”… ☺

A dialógusok sokszor primitívek, bugyuták. A könyvben cizelláltan beszélnek, míves mondatokkal és bölcsesség árad a szavakból...

Egyes elemeket, mint a katonák ruházatát még mindig a most aktuálisakhoz szabták, akárcsak 1984-es és 2000-es változatban... Jaj, borzalom...
Sok fegyvert és járművet meg a Dune 2000 játékból vettek át.
Frenetikusan… vagyis fremenetikusan lelombozó. Még jó, hogy nem hallatszottak alatta a játék hangjai: "Building... Training... Unit Ready... Wormsign... Building lost… Harvester is under attack"… Az ornitopter amúgy csak a játékban volt végig szitakötő, a könyvben más hajtással is rendelkezett (csupán az emelkedéshez használta a szárnyak ezen funkcióját).

A helyzet az, hogy az egész film a látványon kívül semmi pluszt nem ad. Ellenben elvesz belőle szinte mindent, aminek értéke van. Sok-sok fantasztikus jelenetsor megy a kukába...!

Ráadásul több helyütt, a könyvtől teljesen ütemtelenül előre elhadarnak dolgokat...
Megint más jelenetek meg indokolatlanul hosszúak, úgy, hogy semmi hozzáadott értékük nincs.

Az érkezés utáni részek alig szerepeltek.
Szinte minden, vízzel és sivataggal kapcsolatos mélyebb ismeret kimaradt.
Vízárusok, a kert, a harmatszedők, „vizet ad a halottnak”... A folyadék értékének a hangsúlyozása kimerült a fákban... Pedig így nem érthetjük a fremen gondolkodást, sem pedig a kiszolgáltatottságot.
A sivatag halált jelent, szinte legendaszámba megy, hogy ott élnek valakik. Ezt éreztetni kellett volna.

Az 1984-es változat ugyebár szenvedett az akkori technikától. Egyes jelenetek igen bénák, ráadásul a könyvtől is idegenek (hangfegyver). A színészek között sok olyan van, akiket később más filmekből ismerünk, így aki később nézi meg, meglepődik...
Star Trek, X-Men, Das Boot, Twin Peaks, Dupla vagy semmi, Különvélemény, Quantum Leap…
De mégis, a sötét világképe ad valami pluszt és végigviszi a sztorit.

A 2000-es „minisorozat” képvilágban már sokkal szebb volt és inkább adta vissza azokat a pillanatokat, amik fontosnak számítottak. A szereplőket, mivel többen ismeretlen színészek, nem bélyegzi meg előéletük. A könyvhöz a leginkább ez volt hű…
Ellenben a modern technológia híján ez is nevetségesen hat manapság, a színészek pedig túljátszanak, egyes dialógusok kissé nyakatekertek lettek.

Ezért is vártam az újra. Hogy majd hozza legalább ezt a szintet... Ámde…

Ez a 2021-es viszont csak látványra ment. A dialógusok silány minőségűek, egyesek inkább a tinédzserek szavajárásaira emlékeztetnek, mint tiszteletteljes emberek művelt társalgására.
Nem hordozzák a magas szintű bölcsességeket, és mint írtam, nem is törekedtek arra, hogy valamit átadjanak belőle. Fogták, és tovább léptek. Leegyszerűsítették...

Aki olvasta a könyvet (és most csak az első kettőről beszélek), az jól tudja, hogy a történet zseniálisan felépített!
Lépésről-lépésre, ahogy szövődik végig, megannyi háttérszál és ismeret kerül átadásra.
A világkép szépen kialakul, így megismerjük a szereplőket, hogyan kerül sor a transzformációra. Milyen ármányok zajlanak és mik a történelmi elemek. A helyek ismerete is kiemelkedően fontos...
A könyvben a szereplők rendkívül jól kidolgozottak, és beszédük tele van élettel…
Minden utalás és apróság fontos, hogy teljesen felfogjuk. Miért csak ágyas Jessica? Miért nem használhatóak a császári bázisok? Ki Liet valójában? Stb.

A fremen szellem különösen átható. És még a báró is igen művelt, intelligens – noha ezt nem a „jó irányban használja”...

Az ember EZÉRT olvassa könyvet. Mert akkora mélysége van, olyan lelki attitűdök jelennek meg az előtérben és a háttérben, ami manapság éppen silányulóban van a világban. Ütésváltások, zseniális logikai sorok, és végükön a felismerésre kerülő okok – majd okozatok... Ez egy eposz… Monumentális.

Természetesen, mint ilyet, nehéz megfilmesíteni. Értem én... Bele is buktak 1984-ben és 2000-ben is.

Ugyanazért nem készült el Jodorowsky-féle változat. És egyrészt ez az, amiért a 2021-es ilyen borzasztó lett: az időhiány és a profit.
Ezt, amit a könyv közöl velünk, nagyon nehéz a mostani játékidőkbe úgy belesuvasztani, hogy értelme és élvezhető is legyen. De nem lehetetlen. Viszont, ha túl hosszú, nem nézik meg, csak a rajongók.

Az meg nem pénz. És vissza is jutottunk a kérdéshez, hogy akkor minek készült el az film megint???
És ha nem lehet a közönség szintjét felhúzni, akkor a filmét kell le… Szomorú!

Érdekes módon egy Harry Potter utolsó részből gyártható két darab és el lehet osztani közöttük az alkotást… Ellenben egy Dűne nem éri meg nekik mondjuk 3 vagy 4 részben…

Ebből viszont csak valami halovány csilivili csalogatót lehet kreálni. Azt meg minek kellett???
Ez így nem a Dűne! Versengeni meg az újdonságos népbarát (low level) ákciótömegtermékekkel úgysem fog tudni.
Akkor mi értelme volt, azon kívül, hogy egy újabb rendező neve mellé kerül be a könyv címe…?
És méltatlanul!

Ezek után a második részt is hasonlóan prognosztizálom. Csilivili képi világ, sok bumm és akció, és nulla tartalom…

Ennél már a 2000-es változat is jobban tükrözi a könyvet.
Még ha nem is tudták volna belezsúfolni a történetet, de legalább megpróbálhatták volna hasonló módon...

Mindenesetre szomorú, mert ezek szerint én már életemben nem fogok látni egy normális, szép és legfőképpen tartalmas Dűne feldolgozást. Olyat, amilyet megérdemelne a mű és mindenki, aki jegyet vált rá.

Szép új világ! Jaj nekünk! Sietség. Gyorsan, töményen, csak a legszükségesebbet, mert elhal a figyelem…
Aztán majd ne csodálkozzunk, ha ilyen mentalitás mellett mondjuk a kórházi ellátás is hasonló lesz.
Nem vesszük ki a vakbelet, de ripsz-ropsz szépséges tapaszokat kap a páciens a hasára, amik ötféle színben villognak! És a beteg boldog és ömleng, hogy milyen fantasztikusan sikerült a műtét!




Pár zavaró tényező részletesen, nehogy „lelőjem a poénokat”:

– Jamist egy fekete hebrencs vadócra cserélték. Már Lieten kiakadtam. Értem én, hogy BLM szelek fújnak az ALM helyett (All L. M.), és Herbert is keveset ír nagyon bőrszínekről (a hercegé olajbarna – és sötét színű az arcbőre).
Így bármi lehet. Én mondjuk mindig arabosnak képzeltem a fremenek bőrszínét és fizikai jellemzőit. De az is lehet, a fényhiány miatt (takart test és éjszakai élet) fehérek. Az biztos, hogy a szőrzetük seszínű...
De ahogy kiakadtam az 1965-ös Mózesen, meg az Othellón, hogy miért kell befeketített-besötétített bőrű fehér színészekkel játszatni a nem fehéreket (arabokat, mórokat, egyiptomiakat), úgy ezt sem értem. Ráadásul Jamis nem negatív szereplő a könyvben, itt meg azzá teszik. És az eredmény: a „jó fehér” (WASP) fiú leszúrja a „csúnya feketét”. Ez még nem tűnt fel a jogvédőknek, akik azért harcoltak, hogy ne csak fehér bőrűek játsszanak?

– A párbaj nagyon fontos momentum, éppúgy, mint a későbbi temetés. A 2000-es változatban kb. helyesen szerepelt, bár röviden. De ebben a filmben ez elsorvad. Ráadásul el is szúrták: a küzdelem valójában a föld alatt folyt.
Egy fremen általában rejtőzik nappal, nehogy kiszúrják az őrjáratok. Így a filmvégi jelenet is abszurd.
A bűvharc, a fegyelem („csak én hívhatom”), ezek sem szerepelnek. Csani kioktatta Pault Jamis trükkjeire… És itt???

– Lietet nem ölhetik meg. Ezért a sivatagban hagyják. De „ez uncsi” mostanság. Pedig sok fontos információt kapunk a haldoklása közben folytatott beszélgetés során.

– Vladimir Harkonnen egy buta kopasz. Egy biztonsági őröket foglalkoztató cég vezetőjének tűnik. Pedig a könyvben már az első bemutatkozásánál kiderül, milyen intelligens.
Piter de Vries egy nőies arcú fiatalember. Itt meg minden Harkonnen kopasz kigyúrt állat… Sokkal félelmetesebbek, mint a sardaukarok…

– A film szerint Piter kunyerál légiót a Salusa Secunduson. Mintha ez a Harkonnenek magánakciója lenne, semmi egyéb. Félrevezető.

– A sardaukarok a filmmel ellentétben álruhát viseltek az Arrakison. A fremenek is így utalnak rájuk: „ha nem lettek volna ott azok a mások… vannak közöttük jó harcosok”.
Eleve régen „s” betűvel ejtették. Most meg jönnek itt az angol „sz” ász betűkkel…
Már nem jó a madzsar. Moft már pöfe fardaukarokról van fó...

- Amikor Hawatot kimentik a fremenek, az a könyv egyik kulcs momentuma. Eladdig senki nem tudott semmit a fremenek valódi harci erejéről. Erre ezt elsütik előbb is, meg később is egy pár szóban… nnyi.

– A könyv másik kulcsjelenete, amikor fremenek megtalálják a Jessica-Paul párost. Ott, abban a szakaszban fantasztikusan megtestesül minden: a fremen élet hideg-rideg volta, a víztől való függés, de egyúttal mindaz a tartás és szellem, fegyelem és bölcsesség, ami fenntartja őket. Ezt szinte teljesen nullára redukálták, pedig a tanítása példa értékű, ráadásul későbbi események indító rugója! Szégyen! És ez jó film???

– Úgy próbálták pótolni a narrációt és a kimaradt magyarázatokat, hogy egy-egy mondatot, akár más szájába adva elhadartak, néha előbb, mint megtörtént volna. Más jeleneteken meg percekig időz a kamera – feleslegesen.

– Az apa halála már ismert volt Paul számára a próbatétel óta. A fiú folyamatosan ezzel foglalkozik a könyvben, megoldást akar keresni erre is, és arra is, hogy ne legyen ebből bosszú. Hát a filmben zéró jelenet tartalmazza ezt…

– Dr. Yueh (aki öreg) mellékszereplővé degradáltatott. Pedig a vívódása és majdnem megtörése (rossz helyen nyílik ki a könyv) rendkívül fontos része a sztorinak. Ahogy a Harkonnenek az árulóval végeznek, az is silányra sikerült. Hiányzik az is, hogy mi volt Yueh valódi indoka.

– Jessica, mint áruló – ez a szál egyáltalán nincs benne. Sem a jeladások, amik már sejtetik, mi történik majd.

– A légivagont eltérítik. Harkonnen szabotázs. Nem hibás, vagy rossz állapotú. Paul hülye vergődése a homokban nagy hatásvadász képi elem, hányni kell tőle... Amúgy is a fűszer később kezd hatni. A jelenet lényege, hogy Liet lebukik (egy fremen elárulja a nevét). A császári-fremen férfi rájön, hogy szimpatikus neki a herceg, mert fontosabbak számára az emberek, mint a gépek és a profit. Plusz pár ember másfelé megy, ez lesz gyanús, hogy fremenek és vajh hogyan élik túl a féregtámadást? Mind kimaradt.

– A filmben pajzsos gépekre lőttek lézerrel. Agyam eldobom. Aki olvasta a könyvet, jól tudja, miért nem használnak lézert és miért vetnek be sima, hagyományos ágyúkat(!).

– Az a jelenet, ahogy Gurney, meg a sok emberke rohangál... csak futkosnak ott a kifutópályán, az még viccnek is rossz. Nevetséges, kínkeserves hülyeség… A megalázása Dűnének, meg a filmiparnak is.

Azt hiszem, nem is sorolom tovább. Ennyi elég is volt belőle.

Aki ezek után is rajong ezért a „zéró cukorért”, magára lessen!

3/10
durumdara 2021 okt. 31. - 19:09:33 3/10 Előzmény 3,14159
(52/280)
Kedves Pi (élete)!

A film szerintem is szar, de más okból, ld. később.

Viszont a KÖNYV 1965-ös, így az:

"Avatar alapötletű, látványos lkisékből összegyúrt katyvasz"
"ha nem másik 3-4 film lerágott csontjai lennének új díszlet előtt egybegyúrva."

felvetéseken el kéne gondolkodni.

Itt beszerezhető:
https://moly.hu/system/covers/big/covers_81650.jpg?1395369672
https://moly.hu/konyvek/frank-herbert-a-dune
Riamara 2021 okt. 31. - 18:35:22 Előzmény 3,14159
(51/280)
Kicsit se zavarjon, hogy Frank Herbert 1963-ban írta meg a Dűnét, és azonnal sikerkönyvvé vált. Számtalan kiadást ért meg, és több millió rajongót tudhat magáénak. (Köztük engem is) Szóval a hasonlóság bármilyen általad emlegetett Sci-fi történettel úgy lehetséges, hogy ebből merítettek.
A regényt azóta harmadszor filmesítettek meg. Először David Lynch rendezte meg 1984-ben. Eléggé megosztóra sikeredett. (Én sem voltam elégedett vele) Majd egy mini sorozat készült belőle. Ami szerintem azért nem lett annyira rossz, de szintén sok kívánnivalót hagyott maga után. Véleményem szerint ez az alkotás közelíti meg legjobban a regényt.
4/10
3,14159 2021 okt. 31. - 17:17:57 4/10 Előzmény Jonaska81
(50/280)
Kb. egy kategória azzal, még a szereplő gárda nagy része is ugyanaz, csak ez közel se kötött le annyira.
4/10
3,14159 2021 okt. 31. - 13:08:23 4/10
(49/280)
Sok tekintetben Star wars hangulatú, Avatar alapötletű, látványos lkisékből összegyúrt katyvasz.
Mindez "sztárszínészek előadásában."
Utóbbinál azért az idéző jel, mert helyesebben úgy fogalmaznék, hogy manapság agyonhájpolt , pol.korrektségben feddhetetlen filmszereplőket alkalmaztak, hogy kamerák elé álljanak. Sztárszínészekhez, meg előadáshoz nem sok közük volt.
Gondolom ebből is valami giga eposzt fognak majd csinálni, ami nem lenne baj, ha nem másik 3-4 film lerágott csontjai lennének új díszlet előtt egybegyúrva.
Az igazán elkeserítő azonban a filmes adatbázisok irreálisan magas pontozása, ami az utóbbi évek sajátossága a hasonló kaliberű filmeknél.
Úgy látszik, mára tartósan lebutult, és eligénytelenedett a világ arra a primitív szintre, hogy egy ekkora világraszóló, semmitmondó parasztvakítást ennyire értékeljen.
Ja, a zene néhol elviselhetetlen, a hangkeverés meg botrányos.
3/10
pihes 2021 okt. 29. - 14:58:35 3/10
(48/280)
Valamit fűszereznek itt a szandokánok. Belevaló mondanivaló.
Túl hosszú, nem is akarom érteni mi volt ez!

3/10
9/10
#9 2021 okt. 29. - 01:47:21 9/10
(47/280)
Ez a film: semmi és minden
8/10
zscdoki 2021 okt. 28. - 20:46:00 8/10
(46/280)
Jó !
10/10
Misig 2021 okt. 28. - 13:20:03 10/10
(45/280)
😎
10/10
Ildikó Nóra 2021 okt. 28. - 10:40:59 10/10
(44/280)
A film tetszett, mindenképp érdemes megnézni, kikapcsolódásnak teljesen jó, végig izgalmas, érdekes történet (a könyvet nem olvastam), jó a szereposztás, a színészi alakítások, a szinkron, a képi világ, a berendezés, a kosztümök is. A főszereplők jól játszottak és illett hozzájuk az adott szerep. Nagyon tetszett a film hangulata, a filmzene (Hans Zimmer), az operatőri munka is. Felismerhető, hogy Denis V. rendezte, rögtön az eszembe jutott az Érkezés és a Szárnyas fejvadász 2049 c. korábbi filmjei, azokat is ajánlom megnézni.
10/10
Mura 2021 okt. 27. - 11:54:08 10/10
(43/280)
Olvastam könyvben, láttam az első verziót, nem volt rossz de hiányzott belőle sok minden. Nagyon vártam, hogy valaki végre csináljon belőle egy igazi jó filmet. Félve néztem meg, de szerintem nagyon jó lett, szinte tökéletes. Ha valaki nem ismeri a történetet vagy nem olvasta könyvben, annak viszont vontatott lehet.
8/10
trend 2021 okt. 27. - 08:50:43 8/10
(42/280)
KIssé vontatott lett a régihez képest. De jó film.
9/10
gyereamozibabe 2021 okt. 27. - 01:29:49 9/10
(41/280)
Engem viszont pont a zene vett meg. Először stream-en néztem itthon, 8-9 pontra tettem, de most jövök a moziból, és szinte vallásos élményem volt ezektől a hangoktól. Mint egy gótikus beavatási szertartás. A gyomromban éreztem. (úgyhogy 10 pontra módosítok) A zene, az effektek (az Érkezésben van egy kis ízelítő ebből a mély hangból, de itt százszor többet hallani), és az a "hangfegyver" (vagy képesség) használata is libabőr. (az Aréna mozi hangtechnikáját dícséri) FONTOS: csak 2D-ben nézzétek, mert egy része sötétben játszódik, és nem adja ki a 3D. Másodszorra eredeti nyelven néztem (felirattal), és most minden hang a helyén volt. A szinkronban az apának gyerekes a hangja, és egy-két suttogás is túl hangosra sikerült, míg eredeti nyelven éreztem benne az elfojtott feszültséget. A "hang-parancsok" is félelmetesebbek voltak így. Érdekesség, hogy sok külföldi volt a moziban. Ők megszívták, mert a hangmentes beszélgetés, és az ősi nyelv csak magyarul volt feliratozva.