Téma: Dűne

6/10
makitasunrise 2021 okt. 26. - 22:07:12 6/10
(40/280)
hátttö... ez egy hosszúra nyújtott pilot volt. talán érdemes lett volna tévésorozatot csinálni belőle, mert ez ebben a formátumban nem állt meg a saját lábán. ha nincs a már néha komikusan hangsúlyos zene, azt se tudtam volna, mikor illik izgulnom, annyira nincs sodrása a cselekménynek. nyugodtan ráértek megnézni két év múlva a következő rész előtt.
9/10
mf12hd 2021 okt. 26. - 21:51:26 9/10
(39/280)
Lehetne hosszan értekezni a világ talán legismertebb és legjobb sci-fi regényéről, és jobb, rosszabb, vagy egészen borzalmas folytatásairól, de nem érdemes, mert a nézők 98%-amúgy sem olvasta egyiket sem. A lényeg, hogy Villeneuvenek sikerült egy olyan filmet összeraknia, ami mind a rajongók, mind a regényt nem ismerő nézők számára nagyon élvezetesre sikeredett, látványos és akciódús (értelmezhetetlen, hogy egyes kritikák miért állítják be unalmasnak). Nagyon kritizálni igazából nem is lehet a filmet, gyönyörűen fényképezett, Hans Zimmer filmzenéje lenyűgöző, a CGI pazar, a színészgárda első rangú, a szinkron is jól sikerült, bár a fordítás itt-ott eltér a regényétől, ami nem mindig szerencsés. Ha mégis bele kéne kötni, csak néhany ponton lehet, a látványvilág néha kicsit túl sokat lop a Star Warsból, túl gyors a felvezetés, jobban is el volna lehetett magyarázni az alapokat, illetve néhány szereplő személye kifogásolható, Rebecca Ferguson túl fiatal Lady Jessicának, nehezen hihető, hogy Paul anyja lenne, Zendaya pedig egyszerűen nem nézi ki elég jól, hogy hiteles Chani legyen (a Lynch féle filmben Sean Young klasszisokkal jobb választás volt). Összességében az utóbbi évek egyik legjobb és leglátványosabb blockbusterje, ami 2,5 órára a moziszékbe szegez, mindenképpen érdemes rászánni azt az ezerpárszáz forintot, csak moziban az igazi.
10/10
Édesangyal 2021 okt. 26. - 13:22:29 10/10
(38/280)
Nagyon jó, zseniális, szuper! Jók a szinészek! Imádtam és várom a folytatást!
10/10
Wtonak 2021 okt. 26. - 11:02:17 10/10
(37/280)
Zseniális film. Alapmű
6/10
d9o3 2021 okt. 26. - 01:50:13 6/10
(35/280)
Megnéztem. hááát... azért néztem moziban mert a fogadtatástól tették függővé a folytatást... nem mondom hogy kár volt, de! A következőkben spoileres, illetve tudni kell hogy én Lync rajongó vagyok továbbá a játékokat szerettem, de olvasni nem, tehát finoman is szólva szubjektív vélemény követketik :)...
Szóval: de,
- Meggyőződésem ha Lync is megkapja azt a támogatást amit Villneuve akkor sosem jött volna létre ez a projekt, mert már 84ben megcsinalják nagyon jóra.
- anno a Dűne2000et is hogy beharangozták miért szükséges, miért lesz jobb de az sem lett,
- az egesz film mintha a rendező két korábbi scifijének a keveredése lenne látvanyvilagban némi homokkal és homoklakókkal
- igazán újat nem adott a storyban a régi filmhez, persze nehéz is lenne, de akkor meg miért is van az új? Csak a látvány? Hát... nekem nem jött át, hogy közel 40 év után remek technikával és pénzügyi háttérrel látnánk valami eredetit, valami olyat amiben ez a világ elkülönül a többi sci-fitől, mindettől függetlenül monumentalis és nagyon szép, de az egyediség oltárán feláldozva mindezt,
- a jelmezek/ruhák röhejesek! De úgy mindenkié :D. A katonáké meg végképp. Egyedül a freemeneké vagány, de azt már 84ben is megcsinálták jóra.
- vicces volt a 84es csatalajelenet, de itt sem lett jobb, pedig.... lehet én gondoltam bele sokat, de semmi extra nem történt. Magyarán gyenge lett.
- én a freemeneket realista és racionalista népnek ismertem meg a filmekből és a játékokból, de itt... ha ilyenek a könyvben is akkor talán jobb ha sose olvasom el (na nem mintha terveztem volna :)) ha nem ilyenek benne, akkor meg valami nagyon félre ment,
- Paul... Paul... hát. Nekem túl fiatal, és gyenge... és nincs exoxeleton (az pont nincs de sok felesleges technika van :))...szóval így még viccesebb...
- hangok: ez is csak egy star wars film szóval :D. Na jó, ez nem az új film hibája , de ez sosem tetszett igazán benne.
- hangok 2, vagyis a buborékok a fejben játszódó gondolatok helyett most motyogássá váltak. Lync jobban oldotta meg. Lehet szidni Lyncet, de nekem az jobban tetszett... ez béna lett.
- a vágás sem jó. Valami végre elkezdődik és ávaáltunk másik szálra. Pedig ideje lett volna bőven!
- nem unalmas (a lassúval sosincs bajom, ha érdekes), de nem is annyira lebilincselő,
- Harkonnenek: súlytalanok. És nem azért mert a báró lebeg :D. Eszméletlenül nem éreztem hogy ők a főgonoszak és mennyire félni kellene tőlük. Valahogy nem adta...
- hogy jót is mondjak: az ornithopter az baromi jó lett. És ennyi? Ennyi :(. Bár gyönyörűek a képek, monumentális, de mintha a Dűne egyedi világa nem jelenne meg benne. Bár mint írtam lehet túlságosan elfogult vagyok. Persze van még jó pár pozitívum, de nem tudok arra a kérdésre választ adni hogy ezt ilyen formában volt-e értelme újra leforgatni, vagy hogy várom-e folytatását. Még nem... lehet egy év múlva már igen :)... de én ha sci-fit nézek akkor nem középkori trónok harcát akarok látni star wars világban. És Lync mintha ezt a megfelelő irányba tompította volna, míg Villneuve (sosem tudom hogy irja a nevét pontosan, de hajrá Forma 1 :)) mintha mesét csonált volna sci-fi helyett... nem tudom. Nagyon vegyesek az érzések, de talán én vártam mást. Megnézni érdemes.
6/10
10/10
P.Frusciante 2021 okt. 25. - 16:52:08 10/10 Előzmény Eziii
(34/280)
Szia! Jamis meghalt. Gondolom arról van szó, hogy az egy lehetséges idővonal volt, amit bemutattak, ahogy írtad is. De a könyvben ennek a kérdésnek nincs nagy szerepe.
Eziii 2021 okt. 25. - 15:40:39
(33/280)
Nekem nagyon tetszett a film. Én még nem olvastam a könyvet, de látszik, hogy nagyon kidolgozott történetről, karakterekről és világról szól, amit szerintem a film is át tudott adni. Biztos el fogom olvasni. 2 és fél óra volt és nem voltak benne nagy akciók de nem volt zavaró. Kellett ennyi idő szerint a story kibontakozásához

Egy kérdésem lenne ahhoz, aki olvasta a könyvet.

SPOILER...


A főszereplőnek rengeteg látomása van Jamisről és arról, hogy jó barátok lesznek, de a film mégis úgy végződik, hogy egy párbajban megöli. Ezek szerint valamilyen esemény hatására a jövő módosult vagy nem halt meg?
4/10
sawyerx 2021 okt. 25. - 14:32:39 4/10 Előzmény P.Frusciante
(32/280)
Azzal semmi bajom, ha értelmesen lassú, a film a megvalósításon és dramaturgián bukott el, ennek ellenére szeretem a lassú, kidolgozott könyveket, vagy adott esetben filmeket. Szóval ne sajnáld, főleg, ha elmondanám, hogy a hatodik részt mennyiért sikerült beszereznem :D
1/10
calella 2021 okt. 25. - 11:03:49 1/10
(31/280)
Nagyon gyenge, irtó hosszú film. És indokolatlanul hangos! Alig vártam, hogy leteljen a két és fél óra. Csak azért nem jöttem ki, mert a férjemnek tetszett. De nekem büntetés volt....
10/10
P.Frusciante 2021 okt. 25. - 10:04:05 10/10 Előzmény sawyerx
(30/280)
Ha a filmet unalmasnak, vontatottnak tartottad, akkor sajnálom hogy megvetted a 6 db regényt. A film alapjául szolgáló regény jóval lassab, jóval nehézkesebb, bonyolultabb mint a film, tele van párbeszédekkel, monológokkal,filozofálással. A film hozzá képest pörgős, száguldó, nem viccelek. Jelenleg a 4. regény közepén járok, a folytatások még sokkal, sokkal lassabbak, sok száz oldalon keresztül alig van benne cselekmény, akció. Nagyon tömény sokszor. Mint a könyvet ismerő néző, nekem nagyon nagyon tetszett a film.
1/10
pernye71 2021 okt. 24. - 19:22:57 1/10
(29/280)
Ugyanolyan szamárság, mint a sztárvársz. Vagyis nem. Még nagyobb.
4/10
sawyerx 2021 okt. 24. - 16:55:25 4/10
(28/280)
Mire beszereztem mind a hat eredeti könyvet, már esélyem sem volt az elsőt elolvasni a mozi előtt, így az alapművet nem ismerve ültünk be, a trailer alapján nem vártam sokat, ezt is kaptam. A karakterek élettelenek, alig tudni meg valamit róluk, így azonosulni sem könnyű velük, legtöbbjük kifejezéstelenül vagy fájdalmas fejet vágva bámul a kamerába. A világról sem sokat tudni meg, ellenben rengeteg idő elmegy az értelmetlen, kiszámítható látomásokra és gyerekes monológokra, vagy éppen a mélyítés helyett perceken át lehet nézni, ahogy leszáll egy űrhajó. Persze, tök jó, hogy micsoda technika áll a produkció mögött, de számomra a látvány sohasem fog tudni eladni egy rosszul felépített filmet. A teátrális, túljátszó színészek közül a srác anyja nagyon irritáló volt, felüdülést Josh Brolin hozott, Momoa pedig inkább csak húzónévként került a filmbe. A csaták súlytalanok, a harcok feltűnően koreográfia szerint zajlanak, ha pedig jön egy tényleg izgalmas rész, feszültségmentesen van lekomponálva - lásd: a fűszeraratós támadás.
Pozitívum: a gonoszok kellően nyomasztóak a hörgésükkel és Hans Zimmer zenéi ezúttal sem okoztak csalódást.
Összességében nagyon hosszú a film, a regényt nem ismerve, voltak benn bőven zavaros részek (első rész ide vagy oda), inkább egy átlagos látvány sci-fi, mintsem egy LOTR-szintű világépítő remekmű, mint ahogy beharangozták. Így annyira nem is érdekel, hogy összejön-e a folytatás.

4/10
8/10
Hokunda 2021 okt. 24. - 00:31:37 8/10
(27/280)
Az előzetes és a kritikák alapján sokkal rosszabbra számítottam. A hibái ellenére ez egy jó film. A film legnagyobb erénye, hogy nem akar túl sokat. A legnagyobb hibája, hogy még így is többet akar, mint ami tisztességesen belefér a műsoridőbe. A könyvben nagyon erős a dialógus, a lelkizés, a narráció. A filmből ez mind kimaradt. A filmben megmaradt a történet mesélés és mindaz, amitől látványos lesz egy produkció. A 3D képi világ nem ad a filmhez túl sokat. Vagy úgy is mondhatom, hogy nincs eltúlozva. Szépen beleillik a produkcióba. Talán azért tűnik rövidebbnek a film, mert a látványvilága annyira magával ragadó, hogy észre sem venni az idő múlását. A színészeken is látszik, hogy a barna és a szürke árnyalatai előtt nehéz színeset alkotni. A fim épít arra, hogy a történet ismert, a szereplők ismertek. Aki nem tud semmit a történetről, az nagyon hamar elveszti a fonalat. Egy-egy karakter megismerésére néha egy másodperc sem jut. A rendező próbált kulcs jeleneteket belecsempészni a filmbe, ami sokszor értelmetlennek tűnik. A csendkúpos jelenet például nagyon rövid. Érződik, hogy nagyon fontos pillanat, de olyan rövid, mint egy mellékszál. Ha nem ismered a történetet, akkor nem fog a film végére sem kiderülni, hogy mi miért történik. A Jamis-os jelenetnél például a látomások a filmben inkább zavaróak, mint odaillők. A könyvben volt hely kifejteni az értelmüket. A filmben nem. Sokszor olyan érzésem volt, mintha egy videóklipet néznék. Önálló jelenetek egymás mögé dobálva látszólag összefüggéstelenül.
Örülök-e, hogy megnéztem? Igen.
Hogy megéri-e megnézni? Igen.
10/10
terestyenyim@gmail.com 2021 okt. 23. - 20:27:06 10/10
(26/280)
Nagyon jó film, elrepült a vetítési idő. Zene, színészek, történet, hibátlan. 10/10
8/10
antapeti 2021 okt. 23. - 11:59:31 8/10
(25/280)
Sokkal jobb lett mint amire számítottam. Nem akarták megváltani a világot inkább követték a könyvet és a kivitelezés majdnem hibátlan lett. Néha túlságosan érződik, hogy szinte az egész filmet zöld háttér előtt vették fel ami némileg rombolja az illúziót de ezt leszámítva szerintem eddig magasan ez a legjobb adaptáció. Aki szereteti a hosszú filmeket feltétlenül nézze meg. Aki egy pörgős akciófilmre vágyik fog találni ennél sokkal jobbakat is.
9/10
gyereamozibabe 2021 okt. 23. - 11:53:45 9/10
(24/280)
Nagyon jó film.A 84-es verziót végre kukázhatjuk.
10/10
P.Frusciante 2021 okt. 23. - 09:29:23 10/10 Előzmény Amadila
(23/280)
A könyv szerint vissza fog térni Idaho, de nem az első regényben, szóval a film második felében várhatóan nem. :)
6/10
vki69 2021 okt. 22. - 22:35:40 6/10
(22/280)
Kardról még egyszer, a személyi pajzs a golyót védi, csak lassan lehet átmenni rajta... ezért a szúró fegyver mizéria.
6/10
vki69 2021 okt. 22. - 22:31:27 6/10 Előzmény itsme1
(21/280)
Kardozásról:
Bocsesz ez az alap történet - a kardozás - ha nincs kard nincs Dűne ... Itt lényeges, hogy ismered-e a storyt

Na most a film szép cgi-s de nem csodálkoztam hogy kirakták webre is... meg moziba is. De pl a James Bondot egyértelmű hogy miért nem rakták ki a netre...
Szóval nézhető nem csalódsz, de nem nagy ütés sajnos, ill. én két részre szedtem volna szét.