Téma: Dunkirk

10/10
giggs1985 2017 aug. 11. - 14:39:36 10/10
(91/251)
Második megtekintés után: Bár persze a Dunkirk is (a többi igazán nagy filmremekhez hasonlóan) megosztó alkotás, de Nolan megint egy olyan formabontó és egyedi alkotást rakott le az asztalra, mint pl. a Memento. Azért épp ezt a filmet emelem ki, mert abban a film szerkezete és dramaturgiája megalapozta azt, hogy a mozinézõ átélhesse, amennyire csak lehetséges, azt, hogy milyen érzés lehet emlékek nélkül élni, és milyen érzés szembenézni a fenyegetõ és érthetetlen világgal.
Most a Dunkirknél is ez van, csak itt nem az emlékek hiánya az, amivel szembesülünk, hanem a BÁRHONNAN érkezõ fenyegetettség és halál. Ha igazán át akarjuk érezni ezt az alkotást (és nem csak délutáni popcornmozinak szánjuk, hogy kikapcsolt aggyal, nyáladzuk át a látványos csatát), akkor nem kis odafigyelés szükséges, hogy minden átjöjjön. Ez a három különbözõ idõsík nagyon megterhelõ, de olyan tökéletesen vannak összefûzve, amennyire csak lehetséges. Remekmû, na.
10/10
giggs1985 2017 aug. 11. - 14:32:14 10/10
(90/251)
Ez az utolsó off, amit neked írok, te ezredik nickes valaki.
Nem tudom mit élvezel abban, hogy beszólogatsz másoknak, és ezer törölt nickel is csak személyeskedni tudsz? Erre is mi szükség volt? Leszakadhatnál már rólam, köszönöm!
Urquidez 2017 aug. 08. - 13:24:26 Előzmény baromarc666
(89/251)
Hát hogy téged mi nyûgöz le, vagy mi nem, engem nem nagyon érint. Az az érv, hogy csináltak már sokkal kevésbé érdekes témáról filmet? Tehát akkor ez mondjuk az 5. legunalmasabb háborús történés amit filmrevittek? És ez már akkor elõny? Vagy ettõl ez jó lesz? Dehogy.
Ha már azt írod ez nem szubjektív mûfaj, hanem egy jól körülhatárolható és leírható szabályrendszer alapján meghatározott formátum, mármint a film, akkor pont ezek a feltételek miatt nem egy jól sikerült alkotás. Unalmas, nem autentikus, nem realisztikus, mondanivaló mentes. Ezek kellenének ahhoz, hogy a film valóban üssön objektíven.

Én értem miért fogalmaztok ilyen monumentálisan ennek a filmnek a kapcsán, hogy ez végre "film" lett. Azért mert vakok közt a félszemû a király. Egy kévésbé szar, jó tud lenni a sok szar között. Csak azt felejtitek el, hogy ez nem erény. Ez körülmény. A széles tömeg úgyis benyal mindent, amiben van bombázó, robbanás, és IMAX HD feszített víztükör.

Nem kell lehidalni a Birdmantól, csak mint írtad nem szubjektív annak a megítélése sem, ott egy nagyon egyedi koncepcíót láttunk, miszerint 10 perces egybesnittekbõl állt össze egy 100 perces film. Erre még nem volt példa a filmtörténelem során.
1/10
giggsAszaznickes5 2017 aug. 08. - 12:26:33 1/10 Előzmény Bionika
(88/251)
Nyilván nem, mert nem is akarsz csalódni benne.
Magyarul: ami szar, azt is jónak fogod megítélni.

Fogj kezet giggs haveroddal.
Egyformán korlátoltak vagytok.
1/10
filmkritika2 2017 aug. 08. - 12:11:39 1/10
(87/251)
Mert a te hülyeséged az nagyon hiányzik ide, igaz?

Gyere még vagy 10 nicken és dícsérd ezt a túlhájpolt szart nyugodtan.
Attól még nem lesz nagyobb sikere.
10/10
giggs1985 2017 aug. 08. - 12:04:01 10/10
(86/251)
Hát a te baromi egyedi véleményed azért hiányzott innen. Köszönjük! A filmrõl esetleg?
10/10
huhuhaha 2017 aug. 08. - 00:41:05 10/10
(85/251)
2 óra nyomasztó háború, de mégsem szokásos háborús film. Nincs egy pillanat nyugalom, a látvány a zene, a hangeffektek beleszögeznek a székbe. Nehéz, de érdemes végignézni
8/10
DoctorMorreau 2017 aug. 07. - 23:52:08 8/10
(84/251)
Bocsánat, hülyeséget írtam, a II. világháború Dunkirk, na.
8/10
DoctorMorreau 2017 aug. 07. - 23:50:00 8/10
(83/251)
Elõzõ hozzászólásban közvetetten SPOILER
8/10
DoctorMorreau 2017 aug. 07. - 23:48:44 8/10
(82/251)
Tetszett a film összességében, de messze-messze nem tartozik a legjobb háborús filmek közé.
Ami új, hogy az elsõ világháborút filmesítették meg, ami ritka és nehezebb is a korhû díszletek/eszközök miatt.
A film története, a politikai korrektség erõltetése (nem akarták leírni/kimondani, hogy az ellenség a németek voltak, nem mutattak egyetlen ellenséges katonát sem), s a végén a kissé bárgyú, cseppfolyós befejezés miatt adtam 8-ast.
10/10
baromarc666 2017 aug. 07. - 22:13:34 10/10
(81/251)
Régen borzongtam filmen, régen éreztem azt, hogy végre egy FILM. Ez az. Mindenkinek ajánlom. 10/9
10/10
baromarc666 2017 aug. 07. - 22:10:55 10/10
(80/251)
Hm. Engem ez a film lenyûgözött. Csináltak már filmet ennél sokkal kevésbé érdekes témáról.
Sajnos azt kell mondjam, nincs igazad és ez nem szubjektív mûfaj. Nem erõsebbek a History Channel filmjei és ez a film csodálatosan van fényképezve. Én kritikusnak tartom magam filmek terén. A Dunkirk az, ami miatt érdemes moziba menni, ami miatt a sok sok undorító híg fos film tengerében ez egy FILM lett. A Lala Landtõl hupililát hánytam, itt pedig az elsõ perctõl az utolsóig teljesen csend volt a teremben, mert volt feszültség, történetek, képek, érzések.
Kenneth Branaghban egyetértünk, pátoszos volt, de még ez is belefért.

Ja, én meg a Birdman-en untam halálra magam... Ami szintén a kötelezõ darab, szeretni kell és lehidalni tõle kategória volt.
10/10
Bionika 2017 aug. 03. - 16:55:45 10/10
(79/251)
Ez egy nagyon jó film. Most már biztos, hogy az Eredet rendezõjében sosem csalódom majd.
Urquidez 2017 aug. 03. - 11:27:22
(78/251)
Spoiler
De hát ez nem szól semmirõl. Ennél a History Channelen komolyabb darabok vannak. És itt egyesek azt írják, "a fegyverek hangja valódi volt", hát köszönöm szépen, még szerencse, különben mit dícsérnénk, ugye? Meg, hogy szép a fényképezés, és jó a zene... Most abban mi a kunszt, hogy a tengert, és a kiürített várost, HD, imax mittomén milyen kamerával felveszik? Ebben mi az extra? Ha fényképezés, akkor a Birdman, vagy a Visszatérõ, Emanuel Lubezki operatõrrel, na az fényképezés. A zene konkrétan idegesítõ, ha nem lett volna alatta, akkor is érzõdött volna a feszültség, sokkal jobban mint a zenével, mivel a Stuka hangja alapból beszaratós... Az autentikus lett volna.
Az az ocsmány pátosz, ahogy a Kenneth Brenagh viselkedett meg egyenesen gusztustalan. Ez a filozofálgatós tábornok, aki a szívén viseli minden ember sorsát.... persze... Kellett egy angolok számára készült ww2-es film is, és nolan bevállalta. És akkor azt kell nézni, hogy a hajóroncs alatt bújkálnak a bombázó elõl... Nyilván a bombázó õket akarja lebombázni, és nem a parton lévõ másik 100 ezret, hanem inkább 20 embert, a vízben.... Vicc.
A Tom hardy-s rész is totál baromság, és blõdli. Hatásvadász az egész, és teljesen valószerûtlen. A németek béna ábrázolása pedig megszokott sajnos. Nem azért mert õket védeném, de a németek nem 2 stukát, és nem 1 azaz 1 darab Junkers vagy Heinkel bombázót küldenek 400 ezer emberre a parton....
Spoiler
10/10
piciborso 2017 aug. 03. - 11:25:56 10/10
(77/251)
Tegnap néztem meg Imax-ben, kifejezetten ott ajánlom a megnézését. Nos, aki valami hollywoodi szokásos giccset vár, nem menjen el. Nem ajánlom továbbá a DC és Marveles rétegnek sem, nem fogják érteni. Aki érti hogy mit akart ezzel a filmmel elérni Nolan, annak tetszeni fog. Ne felejtsük el hogy megtörtént eseményt dolgoz fel, nem akart se többet, se kevesebbet hozzátenni mint ami volt ott akkor. Kifejezetten tetszett hogy az ellenséget egy pillanatra sem látod, nem õk voltak a lényeg. Nincs igazi fõszereplõje a filmnek, több szálon fut, több szemszöget megmutatva, aztán a végén minden persze összeáll egy egésszé. Ennek a világháborús eseménynek mindenképpen méltó emléket állított Nolan. Az Eredet, a Csillagok Között és a Batman trilógia után, egy újabb arcát is megmutatta, és szerintem jól állt neki :)
10/10
no noconsuela 2017 aug. 03. - 10:56:50 10/10
(76/251)
nem értem a sok hozzáértõ vagy nem értõ filmkritikust, miért szólja le a filmet, nekünk magyaroknak úgy látszik semmi nem tetszik. szerintem egy szuper film volt, nekem,nekünk nagyon tetszett, a hang különösen tetszett (egy hozzá nem értõ nézõ)
én ajánlom mindenkinek aki szereti a történelmi, háborús filmeket
3/10
DreamR 2017 aug. 02. - 14:58:07 3/10
(75/251)
Hmm. Ez film gyengus volt.
Nem kicsit, nagyon.
Különösen az volt nagyon "szakmai" amikor az angolok admirálisa a móló végén védtelenül néz farkasszemet a stukák géppuskáival és bombáival.
10/10
giggs1985 2017 aug. 02. - 13:51:29 10/10 Előzmény filmkritika1
(74/251)
Még szerencse, hogy közöd nincs ahhoz, hogy mit rendez Nolan és mit nem. Maximum nem nézed meg, ha nem tetszik, nem kötelezõ.
Viszont kíváncsi lennék arra a nagy büdös történelemhamisítás mibenlétére. ;) (ugye te is a "derék nácik nem is akarták bántani a briteket" vonalat hangoztatod?) :D
3/10
Goodfella 2017 aug. 02. - 12:55:58 3/10
(73/251)
Legszívesebben visszakérném a kasszánál a jegy árát vagy kifizettetném azokkal, akik jókat írtak errõl. A kritikusok többsége valószínûleg megfeküdt a Nolan név hallatán és tré lett volna leírni, h ez a film rossz.
Már tavaly óta nagyon várós vt Nolan újabb filmje, ennél jobban már csak a stáblistát vártam úgy a 20. perctõl kezdve. Se nem látványos, se nem hatásos, se nem érzelmes, az egész súlytalan és erõtlen, ezeket az élvezeteket pedig csak tovább fokozza az idegesítõ és idegesítõen rossz zene, ami végig szól. Valakik ott rekednek valami parton, valakik bombázzák õket és valakik nem akarják õket kimenteni, aztán valakik mégis kimentik õket. Közben valakiket kimentenek valakik, akiket már lebombáztak valakik, de ezeket a végén lebombázza valaki, aki Mad Max. Kb ekkora karakterdrámákkal van tarkítva, gyakorlatilag egy nevet nem tudok mondani a filmbõl, érezhetõen háttérbe szorult a jellemábrázolás is kissé.
Ez nem Christopher Nolan-hez képest harmatgyenge, hanem általánosságban véve is a meddõ, érdektelen dögunalom.
Az idei év legrosszabb filmje eddig és valószínû h ezt a státuszt meg is õrzi, hacsak Ridley Scott mester nem csinál dec 31-ig egy újabb Alien filmet. A 2000-es évek legjobb háborús filmje pedig még mindig Mel Gibson Fegyvertelen katonája.
3/10.
1/10
filmkritika1 2017 aug. 01. - 21:15:12 1/10
(72/251)
Ismét láthattunk egy történelem elferdítõ szemetet a tetves amerikai bandától.
A rendezõ az ügyeletes "bármitrendezekazcsakjólehet"józsika Nolan.

Teletûzdelve klisékkel, csak a látványra hajazva.
A színészek játéka borzalmas, a rendezés csapnivaló, ahogy már ezt ettõl a szerencsétlentõl megszokhattuk.
Aztán a végén azok a nagy mondatok, hatásvadász baromságokkal szokás szerint.

Remélem Nolan a büdös életeben nem rendez többet, maximum csak a szobáját a zártosztályon.

0/10