baromarc666 jan. 31. 08:38:05 Előzmény b2hi
(40/40)
Ez az idióta, ostoba, hazaáruló szöveg kísérte végig a magyarság 1000 éves történetét. Kezdve a törökökkel lepaktáló árulókkal, a szabadságharcainkat eláruló kollaboránsokkal, a nácik kegyeit kereső ostoba, de annál gonoszabb fasisztáinkkal és a szovjeteket kiszolgáló végtelenül kegyetlen kommunistáinkkal.

Erre a rendszerváltás után előbújtak a hozzád hasonló gyűlöletkeltő férgek, hogy megint szétszakítsák a társadalmat, magyart magyar ellen hangoljanak, azt okádva, ki a jobb és ki a kevésbé jó magyar. Ha jobban megkapargatnánk, lenne az őseid között délszláv, román, szlovák, örmény, német, zsidó, cigány, vagy lengyel, nyugodj meg.
nikola_kopernikus 2023 júl. 29. - 04:36:55 Előzmény ryzsy
(39/40)
"Csak az a baj, hogy ebben a dicső tanári karban öt apró probléma van:
Egy: Leküzdhetetlen vágy a középszerűség jó kis biztonsága iránt, ami eddig ugye megvolt.
Kettő: Az önbecsülés teljes hiánya. Tudod, hogy nem vagy senki, s ha nem tudnád, majd figyelmeztetnek. Mert te tanítottál az előző rezsimben, és ha elég öreg vagy, a megelőzőben is.
Három: Be vagy zárva, soha nem láttad mi van a világban, eddig politikai okokból, most majd anyagi okokból nem látod.
Négy: cinikusan nézel minden változást, mert azt gondolod, úgyis a fejed felett történik meg minden, és úgyis minden csak hatalmi harc.
Öt: Tehát hiányzik belőled a remény, és semmi elképzelésed nincs a jövőről. Ezért csak az érdekel, hogy megint emeljék a túlóradíjadat, s hogy találj valakit, akit gyűlölhetsz magad helyett, lehetőleg a közeledben.
Hát így őljétek egymást!"
7/10
Nótárius 2023 jan. 26. - 12:22:50 7/10
(38/40)
"A film alapötletét Szabó István egy gyors-portrékat rajzoló férfinak köszönhette, akivel a Vörösmarty téren elegyedett beszélgetésbe. Kiderült, hogy általános iskolai tanár, de nagyrészt a rajzokból származó bevételből él. Ő vitte el a rendezőt a pedagógusszállásra, ahol a film előkészületeként először szociológiai kutatást végeztek: kérdőíveket töltettek ki az lakókkal;

... így derült fény többek között az itt történő öngyilkosságok gyakoriságára. »Körülbelül egy hónappal korábban látjuk, hogy ki fog leugrani. « – mondták Szabónak hátborzongató tárgyilagossággal."



Íme, a film előzetese:
https://youtu.be/XupS-h16NQQ
10/10
Anti-83 2022 nov. 24. - 17:55:50 10/10
(37/40)
Méltatlanul alulértékelt film a szavazatok alapján. Talán részben azért, mert a filmet érteni, átérezni inkább olyanok fogják, akik átélték azt a korszakot amikor a történet játszódik. 40 évesen először (de nem utoljára) látva a filmet teljesen visszarepített a rendszerváltás idejére, amikor elkezdtem általános iskolai tanulmányaimat és döbbenetesen hitelesen adta vissza azokat az állapotokat, ami az akkori társadalmat jellemezte. A főszereplő karaktere, színészi játéka is telitalálat.
6/10
luci87 2020 okt. 18. - 08:43:52 6/10
(36/40)
Az az utolsó előtti jelenet ütős volt..

Nem tudom eldönteni, hogy miért mutatták olyan közelről a vértócsában Böbét, azt hittem meghalt, de akkor még élt..:( Ide írd a spoileres tartalmat


1/10
ligetiz51 2020 jún. 13. - 15:29:15 1/10
(35/40)
Ez egy 0 film a "nagy" III/III-as besúgótól.
DUNAWÖLD 2020 jún. 13. - 01:43:30
(34/40)
Korrekció:
Kb. 30. perc:
a 2 nő civakodàsa a moràlis dilemma kellős közepén. Egy őszinte, dràmai pillanat, amely megmenti a filmet. Talàn végleg?
7/10
Tiberio 2020 jún. 12. - 22:44:09 7/10
(33/40)
A filmbéli casting és a bársonyos hangú Josef doktor bácsi szelektálása között nincs semmilyen különbség. Egy és ugyanaz.
7/10
Tiberio 2020 jún. 12. - 20:00:06 7/10
(32/40)
Mai nap, mai nap. Aluljáró-dimenziók. A fejjel lefelé állított világ: a jobb sorsra érdemesek, a civilizáltak, műveltek odalent az aluljáró-pokolban, az alávaló pénzes prolik fenn a pláza-mennyországban.

Már évek óta nem megyek le a föld alá, bojkottálom az aluljárókat és a metrót (a kisföldalatti: kivétel). De nem megyek a plázákba se; nem kell egyik sem.
8/10
Gollam24 2020 márc. 04. - 17:33:57 8/10 Előzmény b2hi
(31/40)
Én pont fordítva látom, még így 28 évvel később is van aktualitása.
Habár úgy vélem a film nemcsak a magyar viszonyokat hivatott bemutatni, hanem talán ennek az egész szopóágra született Közép-Kelet-Európának is kritikája.
Bántóan alacsony a film átlagpontszáma.

8/10.
1/10
b2hi 2015 nov. 28. - 12:12:30 1/10
(30/40)
Vontatott, elavult, elavult álproblémákkat feszeget. Végignéztem, fölösleges szenvedés volt. Egy Szabó nevû magyarellenes idegen agyszüleménye. A vágást nem ismerik a készítõk, vagy a rendezõ parancsára beszüntették.
8/10
Sadenal 2015 okt. 30. - 20:39:34 8/10
(29/40)
Nagyon jó film volt, durva problémákkal melyekbõl sok még mindig aktuális és azóta sem lett "meggyógyítva". A színészek remek alakításokat nyújtanak és a forgatókönyv is igen impulzív.


8/10
offtopic
Segítõ Béka 2010 okt. 19. - 13:36:18 Előzmény Bodor Éva
(28/40)
lesz az mkvmben 400-800 ft-ért vetítés
Bodor Éva 2010 szept. 05. - 11:52:46 Előzmény feketevipera
(27/40)
Szeretném megnézni ezt a filmet! Ki tud ebben segíteni? Köszönettel, B.Éva
feketevipera 2010 jan. 15. - 09:11:28
(26/40)
Nyomasztó dráma egy lepusztult világról, kisiklott emberi sorsokról. Mindent a létbizonytalanság határoz meg, az emberi kapcsolatokat is. Ez talán Szabó István egyik legpesszimistább filmje, és úgy látszik, tényleg megérezte, hogy a "rendszerváltás" milyen eredményekkel fog járni. Elsõ látásra talán nem is hisszük el, hogy õ rendezte, hiszen a stílusa másabb, mint a korábbi filmjeiben. Itt sokkal több a naturalizmus, a keserûség, szinte atomjaira széthullott közösségeket, egy halódó világot látunk, miközben egyáltalán nem az az érzésünk, hogy a jövõ sokkal jobb lenne a filmbeli jelennél. És ezt a befejezés is megerõsíti.
tündemamusz 2010 jan. 06. - 11:43:50
(25/40)
A nyomasztó, reménytelen atmoszféra a mi lelkünkbe is beleüti a magány elképesztõen mély vermét.
Szerencse, hogy egyedül néztem meg, és el tudtam mélyedni magamba a film után. Ütõs. És! Marha jók a színészek
ryzsy 2009 nov. 27. - 18:27:56
(24/40)
Valaki - mondjuk akinek megvan videón vagy DVD-n - nem írná le azt az 5 pontot, amit az igazgató kirohanva az irodájából elmondott? Legeslegjobb.
AvatáR Gil Maerth 2009 nov. 27. - 07:52:24
(23/40)
Kvázi mozaik gyûjtemény a rendszerváltás korából, apró gondolatokkal karöltve. Fotomontázs. Nincs rá jobb szó.
Amúgy nem egybõl álltunk át angol nyelvre, hanem 2 évig ment a német is. Ezt onnan tudom, hogy anno domini én is nyomultam vele.
92-es punkokra én speciel nem emléxem. Az biztos hogy az Elsõ Sziget fesztiválon már voltak!

10/7
mert ez egy jó mûvészfilm.
Rendben: nem ez fogja kapni a legjobb külföldi filmért járó szobrocskát, de akkor is.
De a cím félrevezetõ: fõleg, úgy 70-75%-ban Emmát látjuk.
kocamama 2009 nov. 26. - 19:16:14 Előzmény dnona
(22/40)
Andorai az egyik legjobb színész.
dnona 2009 jún. 15. - 11:31:04
(21/40)
A film tényleg jó, de olyan tragikus...és sajnos ez a valóság volt akkor is, és most is. Azt viszont nem tudom, hogy a fõszerepet miért egy külföldi lány alakítja? És hogy miért kell szinkronizálni egy magyar filmet magyarra.