1/10
Kuvasz1 2022 ápr. 30. - 10:19:07 1/10
(20/20)
Szokásos baromság, a kiscsaj végigpofozza fél Amerikát.
7/10
Crashdown 2022 febr. 13. - 23:25:20 7/10
(19/20)
Nem volt ez rossz film, nem az a tipikus ZS kategóriás, 2021-es Bruce Willis akciófilm. Momoa jól alakítja a tőle megszokott szerepet, még ha az indok nem is túl eredeti. Tipikus bosszúállós akciófilm, ami tényleg jó a váratlan fordulatig, ami annyira váratlan, hogy tenyleg elrontja az egész filmet, ahogy előttem is írták. Onnantól egyszerűen nem tudott se hiteles lenni, sem lekötni.
7/10
sztvan 2022 jan. 20. - 19:34:55 7/10
(18/20)
Nem mondanám rá hogy nagyon rossz film volt. Tipikus Jason Momoa akciófilm, ugyanazt a karaktert alakítja mint az összes többiben. Ennek ellenére nem lett volna rossz a film, hisz olyan volt mint amire számítottam.
A végén a váratlan fordulat viszont annyira váratlanra sikerült, hogy elrontotta az egész filmet. Az utolsó fél óra még egy pontra sem értékelhető, de addig azért nézhető volt.
Kicsit olyan lett a vége mint a trónok harcának. Átgondolatlan, logikátlan ami csak lehúzza az egész eddigi filmet.
5/10
greyloop 2021 dec. 28. - 18:22:26 5/10
(17/20)
Biztatóan indult, de aztán a szokásos "a bosszú a megoldás a fájdalomra" tipusú balgaság lett belőle. Aquaman tényleg úgy néz ki, mint a hawaii-i Kabir Bedi :-)
1/10
Pipi91 2021 nov. 02. - 01:35:53 1/10
(16/20)
Gondolkodtam, hogy kommenteljek e, vagy sem. Annyira egy semmitmondó, bosszantó katyvasz az egész, hogy ez is időpazarlás, hogy ide írok. De a jó szándèk vezérel: ha még nem láttad, NE NÉZD MEG! Vesszek meg, ha egy Teletabi epizód nem többet ért volna most az agyamnak estére! 😄
Ki adja vissza nekem az életemből ezt az elvesztegetett 2 órát?
Már megszoktam, hogy Momoa minden filmjében leültet mindenkit a sarokba vajas kenyeret enni, amíg ő elintézi a dolgát, és jól is indult a film,

már ha jónak lehet nevezni az elejét, amikor meghal a felesége, mert az nagyon nyomasztó volt, megkönnyeztem. Bár ritkán nézek akciófilmeket, de ma a férjem választott, így ezt néztük. Lekötött valamennyire, vártam, hogy na, akkor lassan a végéhez érünk és jöhet a szokásos amerikai befejezés, hogy majd elengedik ellene a vádakat, mindenki mosolyog és boldogan élnek tovább, mert kibosszulgatták magukat. Hát NEM!


A végén csak néztem, mint a vett malac, hogy EEZ MIIII!?! Hogy lehet ennyire elrontani egy filmet? Elengedtem volna azt a temérdek abszurd jelenetet is, ha így van vége, de NEM! Amikor leesett, hogy

a lánya kicsit skizo lett, és ő gyilkolászott le mindenkit, rendesen felbosszantottam magam! Ennél jobb filmekben is szerepeltek már mindketten.

5/10
Anna Dé 2021 okt. 18. - 23:33:37 5/10
(15/20)
Nem jött be nekem se a film. Se a témája, de a hideg is kiráz ettől a Jason Momoától. Tiszta Kabir Bedi, tőle meg mindig féltem kiskoromban. Amikor ment a tv-ben a film a sorozat, amiben jatszott. :) A szokásos netflixes 5 pont.
1/10
tazmanch 2021 okt. 03. - 14:55:58 1/10
(14/20)

*Ethan Hunt-nál


1/10
tazmanch 2021 szept. 26. - 01:42:38 1/10 Előzmény Nico71
(13/20)
Teljesen egyetértek ezzel a véleménnyel! Halogattam, tologattam a film megnézését, végül rászántam magamat, bár ne tettem volna. Amikor elérkeztünk az utolsó fél órához, na ott verte ki az ingerküszöb-biztosítékot (nem tudom, ezt a hülye szót hogyan kell írni) a sztori.

Azt még elviseltem, amikor Momoa karaktere veri rommá a mindenféle zsoldosokat, az az 'erősen de, belefér' kategória, mert láttunk ilyet Bond-nál, Bourne-nél, Ethan Hawk-nál, meg a FastFurious szériáknál dögivel. Azok is óriási kamuk, de nézzük el, brutálnagy izompalik csépelik egymást...nyilván a való életben egy ilyesmi verekedés 10-20 mp alatt lezajlik, súlyos sérülésekkel. De! Itt, hogy a kislány végiggyalulja a fél elitkommandót, na ezt már nem vette be a gyomrom. Ilyen még a mesében sincsen!

Anno, kb 15 évvel ezelőtt felállt nekem egy karatés csajszi, hogy lazán lever. Ő élsportoló volt, övekkel, meg danokkal, 160 cm, 50 kg. Én NEM vagyok kűzdősportos, de sportolok, 192 cm, 93 kg. A történet kb fél perc alatt véget ért. Flegmán álltam hozzá, nem védekeztem, poénra vettem, ugye lányt nem ütünk meg alapelvvel. Ő nem így érezte, nekem jött totál speed-el. Ütni, rúgni, vágni kezdett. Elején finoman szóltam, hogy nem lesz jó vége, ha komolyra fordul. Nem érdekelte, pofán vágott. Ott ösztönszerűen jött részemről egy combrúgás, amitől 3 métert repült és egy hétig nem tudott lábra állni. Ennyit a női-férfi erőviszonyokról, ha élesben megy a cucc. Bocsi a hosszúért, de ez kikívánkozott.
S itt jön az is a képbe, hogy pár hete olvastam, hogy egy profi női fociválogatott (USA, svéd, stb), hova férne be a férfi mezőnybe. Az ifik közé maximum, mert akkora a különbség a ffi és a női anatómia között.
Na, McBride kiszállt!

1/10
Nico71 2021 szept. 03. - 13:46:30 1/10
(12/20)
Felesleges időpazarlás!
Megnéztem, de bár ne szántam volna rá az időmet! Ha ugyanennyi ideig nézem az Agymenők sorozatot, még szórakozok is legalább. Egyéb hasznos tevékenységről nem is szólva.


Már éppen azon agyaltam, megírom a véleményezésben, Jason Momoa mennyire ZS kategóriás színész, amikor kiderült, nem is ő a főszereplő, hanem a lányát alakító Isabela Merced. Majd jöttek a ninja trükkök a 155 centis kislánytól, aki legyőzi még a legprofibb bérgyilkost is... Elképzeltem, előtte ő ölte meg a többieket is. A 45 kilós kislány kicsinált test - test elleni harcban több 90 - 120 kilós testőrt, katonát. :-D Legalább fondorlatos módon, női stílusban tette volna el lábalól a gyógyszergyárost. Akkor hihetőbb lett volna. De ez a John Wick szerű legyőzhetetlen kislány röhejes!!! Majd a film végén álcázás nélkül, problémamentesen felszáll egy nemzetközi repülőre, egy olyan országban, ahol szinte mindenkit megfigyelnek 9:11 óta. :-D
Számtalan egyéb hiba és logikátlanság volt a filmben! Pl: totál nem értettem, Justin Bartha színész meggyilkolása, hogy nem lett vezető hír, amikor ő volt a nagy médiaszereplő gyógyszergyáros. De ott van a végkifejlet is. Erőszakkal, fegyverrel kikényszerített vallomást nem fogad el a bíróság, ill. könnyen támadható a védelem részéről, főként, ha az csak egy hangfelvétel. De a legalapvetőbb hiba, egy lelkileg összeomlott, pszichésen bekattant ember, csak úgy meggyógyul, ha buszút állt?


Brierley 2021 szept. 03. - 09:01:59
(11/20)
Nem igazán lehet komolyan venni ezt a mozit; amíg Rachel "eszmél", addig talán-talán.
A végét (is) elszabták: csalódás és valóban klisé. /Nehezen álltam meg, hogy ne spoilerezzek.../
xamax2 2021 aug. 31. - 20:01:08
(10/20)
Még annyit, hogy a cinematrix képes volt erről a filmről egy komoly filmkritikát írni, mintha egy forintot is érne..Jól mutatja, hogy mindet a lóvé dönt el, meg a nagy tartalomszolgáltatók. Ha Netfilx forgalmazza, akkor komolyan kell venni. Tudnék spoilerezni, de nem akarok, senki ne nézze meg ezt a fost.
xamax2 2021 aug. 31. - 19:57:30
(9/20)
Ez egy szar szemét, nincs nagyon mit mondani róla. Gyalázat, hogy ilyen hulladékot képesek csinálni, ehhez képest az amerikai ninja 17. része komoly akciófilm.
3/10
Balta 2021 aug. 24. - 08:42:47 3/10
(8/20)
Isten bizony, nagyon szerettem volna szeretni ezt a filmet. Már negyed óra után telefonnyomkodás, félóra után kikapcs...
Logikátlan, életszerűtlen, bármilyen verekedés, vagy sérüt van az utcán, a statiszták sosem veszik észre, ugyanúgy sétálnak tovább, A koreográfiák tisztán a Bourne trilógiára építenek, csak az előbbi egy szuperügynök, Momoa pedig egy átlagpolgárt játszik. A bunyók élvezhetetlenek a vágások miatt, ráadásul az a fajta, amikor ötször falba verik valaki fejét, ő meg ugyanúgy jön tovább. A kedvencem az volt, amikor a vállalatigazgató testőrét alig bírta megverni, erre kiderül, hogy a vállalatigazgató keményebb, mint a testőr... Mint a régi, ócska kung fu filmekben...
Bosszantóan logikátlan, minden elemében koppintott, élvezhetetlen valami...
Lényeg a lényeg, nem siketrült végignézni és nem is bánom.
7/10
Antal Kellner 2021 aug. 23. - 02:46:47 7/10
(7/20)
Azt leszámítva, hogy sejteni lehetett (a metrós jelenet után vmi nem stimmel) mégis érdekes volt a film. Kicsit elbizonytalanított, de elment.
De a vége már abszurd.
Viszont, szórakoztató. Hibái ellenére sem rossz film. (Annyira egyáltalán nem, mint ahogy leszólják... )
2/10
Atis88 2021 aug. 22. - 19:52:07 2/10
(6/20)
Első perctől kezdve voltak logikátlanságok benne, azonban a végefelé lévő csavar végképp kiábrándító és logikátlan is. Ugyanis nekem ne akarja bemesélni senki, hogy egy ilyen 150 centis csontváz csajszika simán elrendezi a kommandósokat. Majd a bérgyilkost is, aki a benga momoát is elintézi. Na, ez teljesen hiteltelenné teszi a sztorit és az egész film nevetségessé válik tőle.
3/10
meszpeti 2021 aug. 21. - 21:42:29 3/10
(5/20)
"ZS" kategóriás akció film ami nem szól semmirol. 30 perc után ki is kapcsoltam. Aki erre 10/10-t ad, az még nem is látott igazi filmet...
offtopic
beubhd 2021 aug. 21. - 18:07:38
(4/20)
Úgy sejtem, hogy ezt csak a Momoa iránti rajongásod mondatja veled. Általában egy film a színészek miatt B kategória és nem a forgatókönyv miatt. Alátámasztandó érvelésemet, számos olyan film van, amelynek a forgatókönyve vacak lenne, de a színészi játék felemeli a fellegekbe kb. Ilyen a Vén rókák vagy épp a Műkedvelő műkincsrablók.
6/10
itsme1 2021 aug. 21. - 08:16:23 6/10
(3/20)
Egy érdekes fordulat miatt értékelem a filmet a közepesnél egy fokkal jobbra. Ezt leszámítva olyan, mint egy húsz évvel ezelőtti, C kategóriás Van Dame történt.
7/10
pihes 2021 aug. 20. - 15:00:09 7/10
(2/20)
Apa szerepben teljesen beleillő fickó volt JM. Alapsztori hihető történet, hosszasan lekötött.
Tetszett, így hét!

7/10
10/10
Marv78 2021 aug. 20. - 10:27:38 10/10
(1/20)
👍👍👍👍