Téma: Egek ura

9/10
Gneta 2010 márc. 20. - 17:33:56 9/10
(81/241)
Nekem nagyon tetszett a film.
Nem voltak nagy elvárásaim elõtte, inkább féltem, hogy megint egy sablonos amerikai film lesz.
De nem: egy jó film, aminek még mondanivalója is van, és elgondolkodtat.
Persze némileg más világ az USA, mint Közép-Európa, de pont attól jó a film, hogy a különbségek ellenére is jól "átjön" az üzenete.

A multicégek könyörtelenek...mindenki csak egy szám, 6976YB68 munkavállaló. Lényeg a profit. Ezért nem érdemes az ottani karrierért feláldoznia senkinek a saját (magán)életét.



10/9.
6/10
ReignMan 2010 márc. 18. - 08:25:51 6/10
(80/241)
Szerintem ne tedd, az alapszituáció érdekes, egy férfi, aki élete felét repüléssel tölti, és kényelmetlenül érzi magát otthon, pedig az csak másfél hónapot jelent.
A végeredmény viszont kiábrándítóan unalmas, a 20-dik perc után teljesen leül a dolog. Az ember csak az üres klisséket látja, metafórákat a magányra, minden finomság nélkül tálalva, csak hogy az átlag amerikainak is érthetõ legyen a lényeg...
6/10
xy1000 2010 márc. 15. - 18:05:41
(79/241)
Sajnos mindennapos... :((
xy1000 2010 márc. 15. - 17:50:11
(78/241)
igen, az a fiatal tyúk tényleg irritáló volt, nagyon is, szomorú hogy a mai világban egyre több ilyen kis liba van. az öltözködése se volt túl változatos :PPPPP
xy1000 2010 márc. 15. - 16:55:01
(77/241)
unalmas, semmitmondó, gagyi film, clooney pedig most is bizonyítja hogy nem más mint egy tehetségtelen senkiházi alak. szégyen hogy abból így meg tud élni ilyen léhûtõ módra hogy sok hülye nõ odavan érte, mert állítólag jóképû... Hát nem tudom, igen kis igényeik vannak a mai nõknek...
clooney nem más mint egy vén f*sz, a filmre pedig kár idõt pocsékolni, mert ratyi, nagy nulla...
a két nõi "fõszereplõ" pedig olyannyira jelentéktelen hogy az már szánalmas....
10/10
vedder 2010 márc. 14. - 23:18:34 10/10
(76/241)
Clooney-t eddig nem sokra tartottam. 20 éve a sármjából él meg abból a három grimaszból amit felváltva láthattunk tõle az összes filmjében, és amit õ színészetnek gondolt. Na de most! Asszem most húzhat egy vastag erõteljes vonalat, mert az amit ebben a filmben nyújtott az fantasztikus, fõleg önmagához képest. Persze ehhez kellett egy olyan alkotás, mint az Egek ura. Végre egy film aminek a végén a moziból nem csalódottan, hiányérzet nélkül távozik az ember. Simán odaadtam volna neki vmelyik Oscart, akár Clooney játékáért, vagy a forgatókönyvért. Csak ajánlani tudom.
8/10
stomachh 2010 márc. 14. - 20:47:58 8/10
(75/241)
Jó film, bár sokan túlértékelik. Szerintem nem egy Oscarra érdemes alkotás, de a forgatókönyv nagyon tetszett. Jó szívvel ajánlom. 8/10.
Szappan* 2010 márc. 14. - 16:39:17
(74/241)
És a Sziriana???!!! Meg a Golden Globe szobrok?
Kakaduka 2010 márc. 14. - 16:20:48
(73/241)
Imádom Clooney-t, de én sem hiszem, hogy valaha is eljut a szobrocskáig. Színésznek nem olyan jó, mint pasinak :)
8/10
ienysiv 2010 márc. 14. - 15:40:12 8/10
(72/241)
Nézhetõ film,de túl sokat nem kell várni tõle.Egynek jó.Még jó,hogy nem kapta meg Clooney az Oscart,hiszen miért is kapta volna?Hol van õ az igazán jó,nagy színészekhez?!Nem hinném,hogy valaha is eljut oda!
Gabriella54 2010 márc. 13. - 18:11:05
(71/241)
Hogy milyen párt szeretne magának, az teljesen más, hiszen szerintem mindnyájunknak volt/van egy elképzelése arról, milyen legyen az az ember, akivel le szeretné élni az életét.
Tény, hogy az váltotta ki a pálfordulását, ami, de õ még idõben volt ahhoz, hogy változtasson az életén. És hány olyan ember van, akit egy ilyen tragédia sem "billent helyre".
A valóban rémisztõ az, hogy azok a cégek, azok az emberek, akit ezt csinálják, mások nyomorúságából élnek olyan jól, ahogy.
OFF: Attól félek (és azt hiszem, nem alaptalanul), hogy az ilyesfajta képzés egyre elterjedtebb lesz, legalábbis ott, ahol gazdasági szakembereket oktatnak.
Szappan* 2010 márc. 13. - 08:29:42
(70/241)
!!SPOILER!!
Szerintem Natalie csak a végén változhatott meg, vagy még akkor sem. 1-2-szer talán megérintették a történések, de ennyi! Emlékezz, miután visszatért a "tanulmányútról" utána állította rendszerbe a "forgatókönyves" módszert, ami még embertelenebbé teszi a procedúrát. Ráadásul az elbocsátó ügynököket (akik 1 hónap alatt betanított munkások voltak!!!) terminátoroknak akarta nevezni, csak nem engedték neki! Mint ahogy az egész rendszer bevezetését is a felsõ vezetés gátolta, késleltette.
Egy ember halála kellett ahhoz, hogy lemondjon. Nem megváltozzon, csak a minimum következtetést levonva, lemondjon.
!!SPOILER VÉGE!!
Natalie jelleme pl. az egyik ilyem érdekes momentum. Az okos, de gondolkodásga képtelen fiatal (amerikai) generáció, aki nincs tisztában saját értelmi képességeinek a korlátaival. A statisztikákat és kimutatásokat szentírásként szajkózza, úgy választ párt, hogy egy szótagú legyen a neve... stb. És ilyen a tökéletes alkalmazott, akin emberi sorsok múlnak...
Szappan* 2010 márc. 13. - 08:07:40
(69/241)
Olyan ez a film, mint az Ogre. :) Többrétegû! Vannak benne egyész finom, és érdekes összefüggések, szerintem nagyon jó. Az ötlet is, a kivitelezés is, minden részletében.
Gabriella54 2010 márc. 13. - 00:09:39 Előzmény Marciboy
(68/241)
Nekem nagyon tetszett, tökéletes képet festett arról, hogyan lehetnek az emberek tömegben is magányosak. Azért hogy valaki ilyen munkát csináljon...
Szerintem Clooney legjobb filmje, szívbõl sajnálom, hogy nem kapta meg érte Oscar bácsit. Persze Jeff Bridges filmjét még nem láttam, de nagyon-nagyon szurkoltam George-nak.

***SPOILER***
Remek volt, ahogy Natalie megváltozott! Teljesen más az, hogy csak elméletben van egy ötlete, a számítógép elõtt ülve csinálja, vagy tényleg szemtõl szembe kell lennie azzal, akit épp kirúg...
***SPOILER VÉGE***
Kakaduka 2010 márc. 11. - 08:56:12 Előzmény donbosco
(67/241)
Komoly mondanivalója azok számára van, akiknek az életében benne van ez az óriási dilemma, hogy a szabadságot vagy a kapcsolatot érdemes választani. Ez a film nem a kapcsolatorientált embereknek mond sokat, hanem azoknak, akik képesek egy kapcsolatból azért kiszállni, mert a szabadságuk mindennél többet ér. Szerintem ahogy a legtöbb romantikus film a társfüggõk filmje, úgy ez a film a függetlenségi mániásoké. És éppen az benne a jó, hogy nem adja a szájába a nézõnek, hogy mi a jó megoldás, pusztán csak elgondolkodtat. Épp csak megingatja a nézõt, ami pont elég ahhoz, hogy akiben erre van esély, abban elindít egy gondolatsort.
7/10
donbosco 2010 márc. 08. - 23:08:30 7/10
(66/241)
Akik azt írják, hogy komoly mondanivalója van a filmnek, azok igazán kifejthetnék már részletesen, mert én nem láttam benne ilyesmit. Mármint a triviális igazságokon kívül...

Nem kapott Oscart. Nem meglepõ! De azért nem rossz film, szerettem, csak épp semmi különös!
10/10
Marciboy 2010 márc. 06. - 17:51:39 10/10
(65/241)
Szerintem ebben a filmben bebizonyítja George Clooney milyen színész is õ valójában.Tud õ nagyon sokoldalú lenni ha akar.
Könnyed, érzelemes és elgondolkodtató filmmel van dolgunk, ami bemutatja a 21. század emberét, aki utazgat, menõ szállodákaban él és bõszen gyûjtögeti a törzsutas pontjait,hogy elérje az álmát 10 millió mérföldet.
Idõközben azonban rájön,hogy az emberi kapcsolatok nem mérhetõek mérföldekben.Én személy szerint tiszta szívembõl remélem,hogy holnap megkapja az ezért járó arany szobrocskát.
7/10
Ágica76 2010 márc. 05. - 21:08:25 7/10
(64/241)
Nem értek egyet azokkal, akik nagyon lehúzták ezt a filmet. Valóben nem egy Oscar díjas darab, de igenis van mondanivalója. Realista még akkor is ha nálunk nem pont így rúgják ki az embereket, érzelmi oldalról lehet vele azonosulni. Könnyed és elgondolkodtató.
7/10
donbosco 2010 márc. 04. - 21:42:30 7/10
(63/241)
Kellemes film, aranyos, de nem egy eget rengetõ!

Hétköznap esti kikapcsolódásnak tökéletes, de az Oscar jelöléseket nem értem, nem hiszem, hogy sokat díjra váltana. Natalie karaktere nagyon üdítõ, mikor eltûnik, a film is leül, a színésznõ, aki játsza, nagyon tehetséges, õ alakítja a Twilightban Jessicát, örültem, hogy újra látom.

Egyébként ilyen van Amerikában, hogy embereknek az a foglalkozása, hogy másokat kirúgjon? Hihetetlen!
2/10
Clarisse 2010 márc. 03. - 20:53:02 2/10
(62/241)
Rettentõ gyenge film volt... A jó filmeknek van az a tulajdonsága, hogy a negatív szereplõket is képes 'megszerettetni', mint például Zsebest a Szökésbõl... na ez itt nem sikerült. 2 órán keresztül próbáltunk legalább valamit felfedezni George Clooney-ban ami szimpatikusnak mondható, szimpatikusnak egy olyan embernél akinek az a munkája, hogy kirúg másokat... És azért csak benne, mert az a kiscsaj, akit mellé osztottak be egyszerûen bicskanyitogató volt. Ilyen idegesítõ karaktert rég nem láttam filmben. Mondanivaló? Nos valahol biztos volt benne, lehet, hogy épp a mosdóban voltunk amikor elhangzott vagy épp aludtunk, nem tudom. Egy biztos, csak George Clooney rajongóknak ajánlott, akik viszont bátran csorgathatják a nyálukat...Ja, és gratulálok a trailer készítõinek, jól bepaliztak minket. Az 'ázsiaiak mögé kell beállni a reptéren' rész miatt néztük meg, bízván, hogy vicces lesz...nem volt az.