10/10
Viktória0312 2008 dec. 09. - 17:21:38 10/10
(59/299)
sziasztok

Hát én sem adnék érte oscart Pittnek, de tény,hogy hogy az Õ alakítása is színesítette a filmet.
Kata original 2008 dec. 09. - 14:17:33
(58/299)
Lehet, hogy azért emelik ki Pitt játékát,mert nem sokszor látni vicces szerpkörben. Egy igazi agyatlan nyáltengert játszik,de az oscar ezért az alakításért,hát hogy is mondjam,finoman: Erõs túlzás. :)
7/10
Koalanyuszi 2008 dec. 09. - 13:34:08 7/10 Előzmény Kata original
(57/299)
Döbbenten olvastuk a filmhez kapcsolódó hozzászólásokat. Brad Pitt kétségtelenül egy jó színész, de amit ebben mûvelt, az egy nézhetetlen ripacskodás, egy öncélú súlytalan ökörködés volt. Ez a teljesítmény semmiféle díjat nem érdemel, az Oscar-jelölés, pedig szerintünk abszurd. Õt például a "Jesse James meggyilkolása, a tettes a gyáva Robert Ford" c. filmben nyújtott nagyon érzékeny és szép alakításért kellett volna díjazni.A film maga valóban nem egy nagy eresztés, pláne a rendezõk elõzõ filmjéhez képest (Nem vénnek való vidék). John Malkovich-ot alig említik, pedig messze magasan a legszebb alakítást õ nyújtotta. Újra bizonyítva, hogy egy ezerarcú színész, a Kubrick- és John Malkovich menet után ismét. George Clooney is jól játszik, talán Frances McDormand-del õk ketten tudják megközelíteni azt a szintet, amelyet John Malkovich diktál. Azért említjük ennyit a színészi teljesítményeket, mert ez abszolút "színész-film". Ha Malkovich, Clooney & McDormand nem lenne olyan jó, mint amilyen, ez a film nem sokat érne. Elnézést, ha megbántottuk hozzászólásunkkal azokat, akik Brad Pitt játékát istenítik.
Kata original 2008 dec. 09. - 12:38:27
(56/299)
Tilda Swinton egy idõben kedveltem, de többször lehetett látni hasonló szerepkörben,jéghideg,arogáns, megközelíthetetlen. Kicsit unalmas.

Clooneyval meg jóbarátok,azt olvastam.:)
Évibébi 2008 dec. 09. - 12:04:08
(55/299)
Kedves Fórumozók!
Én ennyi egymásnak ellentmondó véleményt még nem is láttam, mint ezzel az opusal kapcsolatban. Még jó, hogy virtuálisan beszélgetünk itt, a valóságban már talán egy-két pofon is elcsattant volna... :-)
Úgy döntöttem tehát, megnézem, hogy eldönthessem, mit gondolok. Nekem ambivalens érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban. Valóban: az, aki vígjátékot vár, csalódik, aki szatírikus társalamomkritikát, az talán nem.
Én eddig Clooney-t a nem túl tehetséges, ellenben "jól esik nézni" kategóriába soroltam. Pitt nekem nem zsánerem, õt nem is néztem, ha nem volt muszáj valaki más miatt.
De amit ez a Brad most alakított!!! Zseniális, nem gondoltam volna, hogy ilyen nagyszerû alakításra is képes. George is pozitív csalódás, jól hozta a figurát.
Akirõl viszont nem ejtettetek szót, az Tilda Swinton. Ez a nõ sztem úgy tehetségtelen és nagyon csúnya, ahogy van. Én azt sem értettem, hogy a bánatban kaphatott Oscart a Michael Claytonért. Abban is rossz volt. Nem is értem, mit futtatja õt valaki. (talán Clooney... egymás után játszanak együtt). Errõl ti mit gondoltok? Egyedül vagyok a véleményemmel, hogy a szereplõk közül õ volt a leggyengébb?
Sziasztok,
É.
10/10
Viktória0312 2008 dec. 08. - 17:52:47 10/10
(54/299)
Ja és: "Egykis futás még belefér" :P
10/10
Viktória0312 2008 dec. 08. - 17:49:23 10/10
(53/299)
Szia

Elolvastam és nagyjából totál eggyett értek, nekem is tetszett.
Bár bevallom én leginkább Clooney játékára való kiváncsiságom miatt nézztem meg,és nem csalódtam,mivel megtudod nevetettni sõt volt amikor azt se tudtam sírjak vagy nevessek. Azthiszem nem nehézmegfejteni melyik ez a jelenet. Nekem még az is nagyon tetszett, hogy feltudta kelteni az érdeklõdésemet és letudta foglalni a figyelmemet.
Meg a zene is csúcs volt persze,csak azt nem fejtettem meg,hogy mennyirre kell ezt a filmet komolyan venni.
Azt mondjuk nem volt nehéz kitalálni mért pont Cloooneyt választották erre az ijedõs szerepre annak aki látta már a kegyetlen bánásmódot, bár ahogy kijöttem a mozi terembõl úgy éreztem na ez: ez volt csak az igazi kegyetlen bánásmód!
9/10
Perillustris 2008 dec. 07. - 11:04:19 9/10
(52/299)
Nekem a feliratok elütése is tetszett. Teljes helyett tejes, valamint "át akarom szabatni magam" helyett "át akarom baszatni magam" LOL. Volt még egy harmadik feltûnõ az utolsó negyedben, de az nem jut eszembe.
Kingababe89 2008 dec. 07. - 01:13:29
(51/299)
pardon,"50 évesen"-t akartam irni
Kingababe89 2008 dec. 07. - 01:02:02
(50/299)
woooow!most nézem a többi véleményt!van bennük sok igazság;ez a film nem nevezhetõ azert sz#r filmnek mert van egy mondanivalója de vhogy hihetetlenül nyomasztó elemeket tartalmaz-talán ezert nem tetszik az embereknek elõre-mert nem egy könnyed röhögés,amire számitanak.Coenék sosem csináltak átlag hollywoodi filmeket.ez is egy olyan film amit másodszor megnézve értesz meg és talán értékelsz is.Mondjuk azert nem egy mûvészfilm.más mûfaj,teljesen de abszolut üzenet és tartalomhordozó.mert kit testesít meg Frances McDormand?Egy ostoba kicsinyes tipikus amerikai nõt akinek más célja nincs csak a mûtétei mert maga szerint ettõl szebb lesz és megtalálja végre 5 évesen a boldogságát...
Kingababe89 2008 dec. 07. - 00:15:02 Előzmény yetilány
(49/299)
Sziasztok!Ma este néztük meg a filmet-hát nem tudom.Van magyarázat arra a miert ilyen lett de vhogy nem átütõ mint pl. egy Blöff,vagy hasonló.Értelmetlen halálok sorozata- én ezen nem tudok nevetni akármennyire szatíra és akármennyire alakít a kimaszkrozott Frances McDormand(komolyan engem Johnny Deppre emlékeztetett a Charlie és a csokigyárból)vagy hadonászik a késsel George Cloney vagy mászkál egy szl alsóban John Malkovich(akit egyébként-mint színészt-imádok)a legkomikusabb Brad Pitt volt-na jo õ tényleg zseniális...pont ezert sajnáltam h igy meghalt a filmben.Az egész story Amerika kritikája CIA-stõl megsavanyodott felsõrétegestõl kicsinyes középrétegestõl együtt...Coenéktõl nekem ez kicsit eltérõ de lehet én láttam kevés Coen filmet..?A Coen-humor azonban újra megpecsételte az egészet csak ez egy nem túl mély társadalomkritika-könnyed az eldhatóság miatt??ki tudja? 10/5
yetilány 2008 dec. 05. - 16:07:31
(48/299)
Én most vagyok túl a filmen... Összességében véve nekem sem tetszett. Nekem egy-két színész játéka inkább erõltetettnek tûnt, mint egyedinek, vagy szórakoztatónak. Vicces jeleneteket nem nagyon találtam benne, vagyis ami viccnek volt szánva, rám nem hatott sehogy. És nem azért, mert nincs humorérzékem. Az biztos, hogy a film elüt az átlagtól, de azért nem ettõl lesz egy film "mûvészfilm"... A sztori érdekes volt, végül is valami mondanivalója van (ha nagyon akarunk találni), de hatása nincs (legalábbis rám nem volt). A befejezése pedig váratlan, talán azért, mert ezt a filmet nem is lehetett volna jól befejezni.
Ami tetszett benne, az a film zenéje, és Brad Pitt játéka. Õt nézve nem éreztem azt az erõltetettséget, mint Clooney-tól, vagy a fõszereplõ nõtõl.
5/10
Betonkeverõ Ödön 2008 dec. 05. - 06:19:53 5/10
(47/299)
Egyre több helyen olvasom a „mûködik” szót. Mindenhol teljesen objektivizált jelentéssel. Holott egy filmre való elpuffogtatása sokszor szerintem meglehetõsen szubjektív. Nekem 2 problémám van ezzel a filmmel. Egyrészt végig azt éreztem, hogy nem szatírát látok, hanem egy filmet, ami nem találja a mûfaját, másrészt ide citálnám a portot, amivel teljesen egyetértek: „nehéz elérni, hogy egy kisszerûségrõl szóló film ne legyen maga is kisszerû”. Szerintem is ez a helyzet, és itt feszül a legnagyobb ellentmondás az alkotásban; a kisszerû film szolgálatába állítani ezt a nagyszerû színészgárdát, mely ráadásul önmagában hordoz bizonyos elvárásokat, aminek a film bagatell-jellegébõl fakadóan nem tud megfelelni. Ettõl eltekintve van 1-2 eltalált jelenete eme másfél órának, de összességében nálam nem mûködik!
8/10
diadora 2008 dec. 04. - 11:38:09 8/10
(46/299)
Kicsit féltem azok után, amiket itt olvastam, de nagyon örülök, hogy megnéztem. Õrület ez a film, jó értelemben. Nagyon viccesek a karakterek (Brad Pitt és Francis McDormand fantasztikusan játszik),és jól kitalálták a szálak keveredését a forgatókönyvben. Az biztos, hogy nem amerikai pite, egész máshogy vicces, de nem hiszem, hogy bárki is olyanra számított az alkotóktól.
Azt is meg kéne végre érteni, hogy egy film nem csak nagy sztoritól lehet ütõs. itt sem az a lényeg, ahogy ezer más filmben sem. nézzétek meg, jó lesz!:) közel sem olyan durva, mint a no country for old men, bár nekem az is bejött. nem a durvasága, hanem az alakítások miatt.
Hemoglobin 2008 dec. 03. - 23:09:20
(45/299)
Azt hiszem, most egy ideig hanyagolni fogom a Coen testvérek alkotásait! A No Country For Old Mant konkrétan végigszenvedtem, ezt az Égetõ Bizonyítékot csak szimplán végigültem. De látom is, hogy ez egy olyan film, ami valakinek vagy nagyon tetszik, vagy nagyon nem. Hát nekem nem tetszett. Én szeretem a "beteg" filmeket is, de ez a testvérpáros valahogy máshogy "beteg".
Szerintem egy szimpla, snassz film. Végülis ráfoghatjuk, hogy van mondanivalója, de nem üt olyat, hogy az ember gondolatait uralja. Viszont a zene jó volt, és örültem, hogy láthattam Jonh Malkovichot! 10/4.
10/10
N.Barbara88 2008 dec. 03. - 20:10:52 10/10 Előzmény Judybaba
(44/299)
Ma láttam a filmet. Szerintem tök jó volt, élvezetes, vicces és még elgondolkodtató is. Meg alaból szeretem Brad Pitt és George Cloney különleges játékát, így még jobb volt. Jókat nevetgéltem. Ajánlom nektek.
2/10
CsengoZoli 2008 dec. 03. - 15:35:22 2/10
(43/299)
Szerintem röviden összefoglalva: aki szereti a lassúbb tempót és a szatírikus humort annak tetszeni fog, aki meg a szereplõket látva egy színvonalas,de klasszikus vígjátékra számít, annak valószínûleg nem.
Judybaba 2008 dec. 03. - 12:26:46
(42/299)
HAHÓÓÓÓ!
Azért ne öljétek meg egymást!!!!!!!!!!!
Ez csak egy oldal, ahova felírhatjátok a véleményeteket egy-egy filmrõl!
KAPJATOK MÁR ÉSZBE!!!!
PredatorNo1 2008 dec. 01. - 22:56:51
(41/299)
Szó nem volt kettõnk közti konfliktusról, de szerintem te elvakult vagy a "nagy színészek" és a "nagy" rendezõ iránt, mert még nem írtad le miért is tetszik neked ez a film pontosan ?Gondolom ha ennyire intelligens vagy ki tudod fejteni.Ahogy én is megírtam nekem miért nem tetszik!
Üdv
2/10
offtopic
yippikaya 2008 dec. 01. - 22:04:03 2/10
(40/299)
Na éppen ez az,hogy nem képviselek semmiféle stílust,csak leírtam a véleményem. Ha ez a két darab borzalmasan ordenáré megjegyzés zavar téged,akkor azt lehet normálisan is közölni,és nem kell elkezdeni hõzöngeni és a másikat oltogatni.na errõl ennyit.