offtopic
Zempy 2009 márc. 12. - 21:46:39 Előzmény *mya szösz*
(99/299)
"Teszerinted mit"?- Tessék?!

Nincs ebben semmi álszentség, ez az én véleményem. Az ilyen nõk szánalmasak.
offtopic
*mya szösz* 2009 márc. 12. - 07:49:44
(98/299)
Szerintem ez álszentség. De mindegy. Teszerinted mit?
offtopic
Zempy 2009 márc. 11. - 23:34:47 Előzmény *mya szösz*
(97/299)
Ez eléggé elferdített és leegyszerûsített magyarázata a problémának. "Fizessétek meg"- Atyaég! Te nagy feminista vagy? :)

Kétlem, hogy ezt teljes mértékig a férfiakra vagy bárkire kéne áthárítani. Beteg gondolkodásra vall, ha vki azt gondolja, ettõl lesz boldog, ettõl fog majd kelleni valakinek. Pláne negyvenen felül! Törõdjön már bele, hogy a természet törvényeit sem õ, sem bármely sztársebész nem fogja megváltoztatni! Aki egészségesen és pozitívan áll az élethez és képes elfogadni magát, belátja, hogy van még sok millió férfi, akinek nem az õ ráncai jelentik a mércét! Arról a pasiról is megvan a véleményem, akinek tényleg csak a nagy dudák és a hibátlan test a lényeg. Az olyan is... erre azt mondanám, hogy az ilyen embert ott kell hagyni, nem érdemli meg a nõcit!
Szóval senki nem hibás ebben, egyszerûen csak az orvosok és butító média jár jól ezzel. A nõk jobb, ha ezt kiverik a fejükbõl, és más értékeiket használjék inkább fel pasifogásra! :)
offtopic
*mya szösz* 2009 márc. 11. - 21:32:08
(96/299)
Ha a férfiak nem olyanok volnának, amilyenek, nõk millióinak nem jutna eszébe, hogy ettõl függ a boldogságuk. Értetek csinálják, legalább értékeld (és fizesd meg:))
Gondolj bele a fordítottjába: a nõk kigúnyolnák azt a pasit, aki pszichológiai könyveket olvas, hogy jobban tudjon kommunikálni a párjával? Nem. Azon is csak a macsó bunkók röhögnének. (persze te nem vagy az).
Zempy 2009 márc. 11. - 16:57:18
(95/299)
Egész jó az a film, nekem nincs vele különösebb bajom.

Az elsõ fele kicsit döcögõs, noha a figurák fogyatékossága és nevetséges céljaik már akkor jól bemutatásra kerültek. A második felétõl kifejezetten élveztem a szálak bonyolódását, ahogy mindenki összekeveredett és senki nem az volt, mint aminek hitték. Lehetett rajta jókat röhögni, de mégsem úgy, hogy éreznénk, most valami ócska poénnal a készítõk ezt várják tõlünk.
Számomra kellemes kis szatíra ez, hatalmas tehetségekkel, közülük is Frances M, Brad Pitt tetszett leginkább. Poén, ahogy ez a nõ minden ökörségbe képes belemászni azért a kisszerû céljáért. És ugyebár ez nem is valótlan egy probléma, értelmes nõk milliói hiszi, hogy ettõl függ a boldogságuk...
Szóval a színészek nagyon jók, elvitték a filmet a hátukon, több nem is kell. A maga nemében semmivel nem rosszabb, mint Coenék túlsztárolt és középszerû elõzõ munkája. Egy megnézést tutira megér, szerintem jó lett! :)
Attrax 2009 márc. 01. - 20:38:09
(94/299)
Nekem is az jött le,hogy ez is 1 nagyszerû görbetükör az amcsi népnek.Hány éven keresztül hitették el a világgal ,hogy õk a kiválasztottak a felsõbbrendûek és ma már rájöttünk mennyire sebezhetõek ill.balfékek.Valahogy 2003 márciusa óta tudjuk ezt.Akkor vonultak be ugyanis IRAK-ba.Azóta megszaporodtak az ilyen filmek.Szertefoszlott a nagy amerikai álom ahol mindenki szép,okos,gazdag és hõs.
Mindenki nagyot alakított a filmben.Mert õk színészek nem hõsök.
*mya szösz* 2009 febr. 08. - 12:26:04
(93/299)
Szerintem Pittnek azért volt muszáj ennyire túljátszania a szerepét, mert egyébként ki hinné el, hogy Linda Litzke nem használ ki minden alkalmat, hogy rávetõdhessen? Ki hinné el, hogy szimplán haverok?
Nincs túl sok hiba a filmmel, még ha egy-két jelenet ügyetlenre vagy fárasztóra is sikeredett.
Azon töprengtem, hogy Coenék iszonyatosan üresnek mutatják az embereket. Emiatt a szereplõk egymás közti kapcsolatai is felületesek, primitívek, szánalmasak, hazugok, nyomorúságosak.
Kérdés: az ilyen kongóan üres embereknek jobb volna az egyedüllét, hogy ne rombolják egymást – vagy épp fordítva: mivel tartalmatlan emberek között tartalmasabb kapcsolat lehetetlen, ezért a semminél még a semmirekellõ kapcsolat is kielégítõbb?
Tehát a jellemtelen emberek inkább a jellemüket fejlesszék, hogy boldogítóbb kapcsolatra
legyenek képesek – vagy inkább a kapcsolatokat keressék, ami hatásosabban fejleszti a jellemüket az egyedüllétnél? Vállalják be a szahar viszonyokat vagy várjanak az „igazira”? (Mármint, amíg õk maguk igaziak lesznek?)
Ez napi szinten kérdés. Mármint általában felmerül.
szamf 2009 febr. 06. - 11:26:13
(92/299)
És a színészek is nagyon jól adják a szerepüket:
Malkovich, a kvázi-depressziós agytrösztöt,
Brad Pitt, a töksötét fitneszgyökeret,
Clooney, a paranoiás lepedõakrobatát,
Frances McDormand, a középkorú önértékelési-csõdtömeg, hülye-p*csát
stb.
Ebben a filmben csak anti-hõsök (nem negatív hõsök!), vannak, akik egyébként mindannyian szerethetõk.
szamf 2009 febr. 06. - 11:17:24 Előzmény arobesz
(91/299)
Se füle se farka. Pont ez a lényege. És többek között ettõl vicces. Nem mindenki értékeli az ilyet, de sokan vannak akik, viszont igen. Ergo: val'szeg nem rossz film, csak nem mindenkinek tetszik.
Nekem személy szerint nagyon bejött. A "kacagtatóan sötét találkozások" pedig találó.
Egyszerûen nem mindenkinek való. Erre persze csak a film megnézése közben tud rájönni mindenki. Akinek nem való, az utálni fogja, akinek való, az rajongani fog érte. Középútról szerintem ezzel a filmmel kapcsolatban nem lehet beszélni.
8/10
lng 2009 febr. 05. - 11:02:48 8/10 Előzmény arobesz
(90/299)
Ez tucat film? lol, a furesz meg a tobbi szoke szerelmes film az a tucat film.
arobesz 2009 febr. 03. - 23:32:21
(89/299)
Röhögni lehet rajta, de tucatfilm, kár ma már az ilyenre pénzt fordítani, se füle, se farka ennek a filmnek sajnos.
Newcastle United 2009 jan. 27. - 21:45:02
(88/299)
Lattam mar Coenektol sokkal jobb filmet is - humor teren foleg a Fargora gondolok - de az Egeto bizonyitek is tetszett. A szineszek kozul pedig John Malkovich jateka jott be a legjobban.

7/10
2/10
yippikaya 2009 jan. 27. - 21:39:03 2/10 Előzmény Hesztia
(87/299)
A humor rengeteg egyéb típusához:)nem hiszem hogy humorérzék terén ez a film lenne a mérvadó...
10/10
fota666 2009 jan. 27. - 17:53:35 10/10
(86/299)
Hát bakker, ezt nem értem.
Szerintem ez egy cseszett jó film.
Az egészet végig röhögtem, Brad Pitt meg a gardróbban zseniálisat alakít, bár egy kicsit utána nekem "szétfolyt" a játéka.
George Clooney is hozta a kötelezõt.
Coenéktõl ezt vártam, ezt kaptam.
10/10
10/10
sibbinak 2009 jan. 27. - 00:00:37 10/10 Előzmény Johnny Colere
(85/299)
Zseniálisan jó film! Vicces is, mondanivalója is van, a színészi játék tökéletes (igen, Brad Pitt is jól játszott, pont az volt a lényeg, hogy hülyét játsszon, életben is vannak ám ilyen emberek:D), mi kell még? ;)
Johnny Colere 2009 jan. 26. - 14:35:15 Előzmény Tuningszöcske
(84/299)
Sajnos egyet kell értsek Tuningszöcskével, helyenként szerintem is erõltetett és következetlen volt Brad Pitt játéka...pedig annyi lehetõség van abban a karakterben, és izgultam is, hogy hogyan fogja majd megoldani a feladatot. Hol van már a jó öreg Blöff-béli alakítása...:)
A film amúgy nekem is tetszett, élvezem ezt a Coen-féle humort, hihetetlen, hogy még mindig lehet írni olyan krimi-vígjáték forgatókönyvet, amire az ember felkapja a fejét.
mamoni 2009 jan. 24. - 12:56:24
(83/299)
Ez egy jó film, én rengeteget nevettem rajta. Van, aki nem érti az ilyen humort, sebaj.
2/10
ultio 2009 jan. 23. - 13:48:59 2/10
(82/299)
nahát ez egy nagy rakás s..r
2
Hesztia 2009 jan. 20. - 23:01:37
(81/299)
Szerintem ahogy kezdte belelovalni magát abba, hogy egy rettentõen fontos, már-már filmbe illõ akciót akarnak megvalósítani, úgy jött változott át fokozatosan ötévessé.:D
Hesztia 2009 jan. 20. - 22:57:36 Előzmény yippikaya
(80/299)
Kérdés mihez van.:)