PredatorNo1 2008 nov. 28. - 15:57:08
(19/299)
Nem is tudom hol kezdjem, mert tegnap elmentem a mozi és akkora ideg van bennem még most is, hogy legszívesebben egybõl kimondanám, hogy ez a film egy rakás szar ahogy van !Amit most már meg is tettem..
Mikor beültem, az elsõ egy percben megfogalmazódott bennem, hogy ez életem legszarabb filmje lesz, amikor is, egy ûrfényképre elkezdenek ráközelíteni a földre, amikor egy pillanatban hirtelen vágás következik be, a felhõk elkezdenek gomolyogni stb. annyira látható vágás volt, hogy ilyet én is összevágok nekik 2 perc alatt Vegasban.Na mindegy nem is ez a durva hanem, hogy mire kellett ráközelíteni az ûrbõl? Arra hogy egy épületben valaki sétál...értelmes emberek az ûrbõl valami környezetben mozgó dologra közelítenek, de ezek nem.(pl. autó, mezõn mozgó valami vagy akármi).
Aztán kezdõdik a FUCK-ozás, de azt 5ször egy perc alatt.Az egész sztori egy rakás szar, a kamerabeállításokat még öcsém is jobban belõtte volna, a színészi tehetségekrõl meg nem is beszélve, azok az arcmimikák, szánalmas az egész. És, hogy ne higgyétek, hogy ezzel csak én voltam így többen kimentek a moziból...
Ez azt hiszem minõsíti is a filmet. Arról nem is beszélve, hogy az emberek szánalmas célokért küzdenek(mûtét) pfff vicc az egész életemben a legszarabb film amit láttam.
A Kedves pesti-estes filmajánlónak meg üdvözlöm az anyukáját, ugyanis azt olvastuk és gondoltuk jó lehet, de az a bizonyos ürge vagy meg sem nézte a filmet, vagy a 10/8 az arra értette, hogy 10 szóból 8 az, hogy FUCK!! Ennyi. Senkinek nem ajánlom.

Még annyit, hogy Cloony egy rakás szart nem ér benne itt látszik mekkora színész is...Brad Pit meg szerintem jól játszott benne ez az egyetlen pozitívum !

Üdv
daved 2008 nov. 27. - 07:36:48
(18/299)
Bármennyire is jó színészek voltak a filmben, a sztori idegesítõen nagy baromság, úgy ahogy van.
http://forumline.hu/cikk.php?348
lebowski05 2008 nov. 26. - 15:29:45
(17/299)
Coenéknak kb. minden második filmjük hasonló szintû komédia. Már a kezdetekkor; a 80-as években sem ragadtak le a "már-már túlzottan véres" thrillereknél, amikben mellesleg sokkal több humor van és szerintem nem véresebbek a valóságnál. Nálam csak azt bizonyították újra, hogy imádnak baromkodni. Brad Pitt pedig tényleg hatalmas, ha a megfelelõ ember kezébe kerül.
6/10
Coleman 2008 nov. 19. - 00:48:03 6/10
(16/299)
Csalódás Coenék legújabbja. Középes, nagyjából szórakoztató mozi, túl direkt társadalomkritikával és elég lapos poénokkal, de emellett egy végig könnyen nézhetõ, jelentéktelen marháskodás, egyedül Pitt miatt lehet érdekes, aki egészen új, testhezálló szerepet kapott. Bátran kihagyható alkotás tehát, különösen bosszantó, mert hiszem, hogy Coenék bármikor meg tudnak rendezni egy olyan mestermûvet, mint a Nem vénnek való vidék, mégsem teszik, persze nem kell egyfolytában ugyanazt csinálni, de azért õk vígjátékban is tudtak ennél sokkal színvonalasabbat, sõt, ennél szinte csak jobbat… és még így is vállalható darab.
10/10
csirkee 2008 nov. 17. - 09:08:18 10/10
(15/299)
Nagyon jó film.Fantasztikus színészi alakítások, és hihetetlen komoly poénok.Maga a történet alapjában véve kicsit együgyü, de ez kb semmit nem számít.Mindenkinek ajánlom (feliratos verzióban!).Másfél óra kikapcsolódás.
Ahogy Brad Pitt az egyik konditermes jelenetben a háttérben labdázik...kegyetlen!
lebowski05 2008 nov. 16. - 10:19:14
(14/299)
Nagy kedvenceim a Coen tesók. Filmjeiknek több, mint a fele filmtörténeti remekmû, de ez a film nem tartozik azok közé. Hozzájuk képest elég lapos. Megint nagyon unatkoztak két velõsebb projekt között és leforgattak egy szórakoztató, de (hozzájuk képest) gyenge filmet.
Remélem a No Contry for Old Men után nem kell megint 6 évet várni egy újabb remekre, de ha igen nincs mit tenni, várok.
offtopic
James Cryingman 2008 nov. 15. - 12:15:39 Előzmény johnnyjungle
(13/299)
iszonyat sz.r film...
10/10
johnnyjungle 2008 okt. 27. - 01:22:08 10/10
(12/299)
méég vmi: mostanaban ritka az a mozi, ahol a szineszek láthatóan élvezik a karakterüket - ez a film olyan szerintem, kicsit független szagú :)
10/10
johnnyjungle 2008 okt. 27. - 01:17:52 10/10
(11/299)
eddig nem naon csiptem coenéket, de ez egy remek kis mozira kerekedett. kifinomult humor, preciz dramaturgia, jol idozitett fordulatok. aki szereti a "sorok közötti" humort, annak ajánlom megnézni - mindenképp szinkron nélkül!
2/10
thulansz 2008 okt. 22. - 21:42:19 2/10 Előzmény .zsé.
(10/299)
Nekem nagyon nem tetszett, bar a vegen mar nem nagyon tudtam odafigyelni, lehet, hogy volt valami erdekes fordulat... persze lehet, hogy csak en vagyok ezzel igy.
.zsé. 2008 okt. 21. - 05:39:03
(9/299)
Norton15, Te, tudomén, nemis azért mondtam meg egyébként is na :P


De messze még a novembe 27, olyan kíváncsi vagyok a véleményekre!
hecsedli 2008 okt. 13. - 12:08:16 Előzmény GL78
(8/299)
tényleg ki volt az? nincs még sitten?
az égetõ vmi naon sürgõs dologra utal, az eredeti cím pedig vmi szigorúan titkos v bizalmas infóra. a fordító nem akarja az orromra kötni, majd a filmbõl kiderül.
hecsedli 2008 okt. 13. - 12:00:21 Előzmény lazado
(7/299)
az nekem is bejött. :) Rohadt jó a 'Betörõ az albérlõm' - persze szinkronnal nem is jön át igazán. a utsó két Coen filmet még nem láttam. muszáj lesz.
GL78 2008 okt. 04. - 20:38:57
(6/299)
Ki találta ki ezt az égetõen rossz fordítást?
lazado 2008 szept. 30. - 19:46:35
(5/299)
hát én is várom a filmet, bár nekem a betörõ az albérlõm ROHADTUL bejött, inkább a nem vénnak való-t nem lesz nehéz felülmúlnia:D persze ízlések és....
norton15 2008 szept. 27. - 23:54:14
(4/299)
Nem én írtam azt, csak gondoltam beszúrom, mert akkor még sokat nem tudtam a filmrõl.:) Most már nagyon várom, mert érdekesnek ígérkezik.
.zsé. 2008 szept. 27. - 23:48:33 Előzmény norton15
(3/299)
Nem egészen errõl szól a film, de mindegy...
Viszont érdemes megnézni, én végigröhögtem az egészet (érdekes, hogy krimiként lett besorolva). Tényleg nagyon jó!
dash 2008 szept. 10. - 00:12:03 Előzmény norton15
(2/299)
Azt nem lesz nehéz felülmúlni...:). Inkább reménykedjünk, hogy megközelíti a Nagy Lebowskiét!
norton15 2008 jan. 22. - 19:54:42
(1/299)
A két Coen, + George Clooney mint bérgyilkos, és John Malkovich.:) Ezt érdemes lesz megnézni, ott van az Oscar-esélyesek között is, igaz, nem ez számít.

"A No Country For Old Men után újra bizakodással tekintünk bármi elébe, ami a Coen testvérek kezei közül kerül ki, különösen ha ilyen erõs a színészgárda (Brad Pitt, George Clooney és John Malkovich... nem rossz). A történet egy volt CIA-ügynök (Malkovich) visszaemlékezéseit tartalmazó lemez körül forog, ami egy testépítõ-edzõ kezébe kerül, õ pedig zsarolni próbálja vele az ügynököt, ezért frankón rá is küldenek egy orgyilkost (Clooney), hogy megoldja a szituációt. Elõzõ filmjük nyomasztó komorságát biztosan oldani fogja a film, de azért néhány groteszk halálnemre számíthatunk. Remélhetõleg a Betörõ az albérlõm színvonalát magasan felülmúlja majd a film."
(From Geekblog)