Téma: Egy lányról

10/10
picipc 2011 febr. 05. - 10:40:33 10/10
(66/106)
Profin kivitelezett film hihetõ történettel és a tizenéves karaktert kiválóan alakító huszonéves fõszereplõ filmre termett arcjátékával és hangjával.

A Jenny-t alakító Carey Mulligan londoni kiejtését - ugye itt nõtt fel, tehát a szerzõdtetett szakértõnek nem kellett sokat javítania rajta - angolul tanulók számára kötelezõvé tenném és nagyon örülök, hogy Magyarországon a film nem szinkronnal ment.

Bár a végén a happy end valóban kissé erõltetett, a világról kevesebbet tudó fiataloknak úgy hiszem bejön. Én ezt a modern tanmesét a sztori és az angol beszédmód miatt legszívesebben sok középiskolába eljuttatnám.
Heisenberg 2011 febr. 03. - 13:45:42
(65/106)
Na tessék nõi megérzés. Hova tûnt?
A csaj dobta a barátját és lecsapott a középkorú férfi PÉNZÉRE a fényûzõ életre, illetve hagyta magát elcsábítani. Az ilyennek úgy kell.
A lány ugyanakkora szélhámos volt mint a fickó, ne állítsuk már be áldozatnak.
7/10
Ritu3 2011 jan. 22. - 15:56:58 7/10
(64/106)
Elég beteg személyiség szerintem David, és ezért nekem végig undorom volt tõle a filmben. Bár a filmnek talán ez a mondanivalója, hogy hogyan dõl be egy ilyen férfinak a lány és egész családja, ezért biztos jól van megcsinálva, de nekem nem tetszett.
8/10
kamisama 2011 jan. 05. - 13:35:38 8/10
(63/106)
Nem rossz film, tegnap néztük meg párommal. Bár én csak részlegesen figyelgettem a filmet, mégsem éreztem hogy bármirõl is lemaradtam volna. Kicsit limonádé lett szerintem. A fõszereplõ lányka akár idõsebb szerepeket eljátszhat, valahogy nem tûnt tininek a többi iskolatársához képest.
Clarice 2010 nov. 11. - 17:45:12
(62/106)
***SPOILER***
Nem a legjobb film, de a témája sajnos mindig aktuális marad. Tipikus naiv lány, aki könnyen bedõl a cukros bácsinak. Hamar kiderül, hogy mégsem olyan okos, mint ahogy azt hiszi magáról. Megérdemelte volna, hogy egyetem helyett, három mûszakban egy gyártósoron húzza az igát élete végéig. Így talán tényleg tanúsággal szolgálna hasonló öntelt libáknak. Aki szerint meg nem pedofil az a 40 éves férfi, aki rámozdul egy 16 évesre, annak remélem a jövõben lánya lesz, és hasonló helyzetbe kerül.
7/10
Sadenal 2010 nov. 09. - 15:31:21 7/10
(61/106)
Habár összességében jó volt a film, mintha nem csattant volna akkorát, mint vártam volna. Azért erõs angol társadalmi kritika volt, bár ami az akkori kort illeti. Nem tudom, most hogy van, de szerintem sok helyen még nem változott az iskolai egyenruha. Amúgy mi az már, hogy ha valaki elveszti a szüzességet, akkor kicsapják? Ha most lenne, már szerintem általánosból is szórnának ki embereket rendesen...:)

7/10
adamnagysweetmovie 2010 okt. 31. - 20:31:34
(60/106)
Visszakanyarodva a filmhez, szerintem túl profin rakták össze, lehetett volna kevésbé konkrétan lezárni a történetet, az életszerûbb lett volna. Engem nem gyõzött meg a film a diploma mindenáron való hasznosságáról, pláne nem kishazánkban:) Viszont az tetszett, hogy ezt a dogmát meg merte kérdõjelezni. Tanácsolnám sok szülõnek, hogy nézze meg, mielõtt kész életrecepteket kínál a gyerekének. Lenin mondta, hogy tanulj, csak azt nem, hogy ne higyj benne vakbuzgón. A kételkedés, gondolkodás és saját utak keresése néha többet ér.
lápus 2010 okt. 01. - 17:34:00 Előzmény minerva9
(59/106)
ma akarom megnézni..rem jo lesz
7/10
offtopic
RoKKfish 2010 szept. 19. - 19:17:05 7/10
(58/106)
Hagyd már! Nem mindenki hülye, aki meg az, annak jogában áll, hogy az legyen.
minerva9 2010 szept. 19. - 19:00:07 Előzmény RoKKfish
(57/106)
Erröl a népet kellene meggyözni,én tisztába vagyok vele,csakhogy itt már a megszokás beszél a társadalmból,egy kalap alá vesznek mindent..
offtopic
Charles Foster Kane 2010 szept. 17. - 15:38:17 Előzmény RoKKfish
(56/106)
Peter File.
7/10
offtopic
RoKKfish 2010 szept. 17. - 15:05:04 7/10 Előzmény minerva9
(55/106)
A pedofília szexuális aberráltság, melynek tárgya, célpontja, áldozata - ahogy a szóban is benne van - a gyerek. Nem a serdülõ, nem a fiatalkorú, hanem a gyerek. Az meg, hogy az "erkölcscsõsz" nagyanyám a korkülönbségen fröcsögteti a nyálát, senkit nem érdekel...
Aki a korkülönbség alapján "pedózik", az nincs tisztában azzal, hogy mit beszél.
minerva9 2010 szept. 17. - 08:18:55
(54/106)
Inkább 40 év körüli férfire szokták mondani hogy pedo ha fiatalabbal foglalkozik,a te esetedben normális az a 2 év semmi..
7/10
offtopic
RoKKfish 2010 szept. 16. - 23:38:39 7/10 Előzmény minerva9
(53/106)
A legtöbb országban, így Mo.-on is az un. beleegyezési korhatár 14 év (eddig tart a gyermekkor). Már máshol is olvastam, hogy 16-17 éves lányok kapcsán elkezdenek "pedózni"... Ez mire jó? Biztosan én is "pedó" voltam, amikor 19 éves vén fejjel egy 17 éves csajt fûztem. A fene a perverz gusztusomat!
minerva9 2010 szept. 15. - 19:30:43
(52/106)
AZ ELEJÉN NAGYON KÜLÖNLEGESNEK TALÁLTAM A FÉRFIT AZ A JELENET AMIKOR A LÁNY ÁLL AZ ESÖBEN,ÉS Õ MEG ÜL A KOCSIJÁBAN,ÉS AKKOR BE INVITÁLJA,MAJD SIKERÜL IS NEKI..IGAZÁBÓL SZIMPATIKUS VOLT NEKEM EGÉSZEN KÖZÉPTÁJIG,UTÁNA MÁR KEZDTEK KIÉLEZÖDNI A DOLGOK..TETTSZET HOGY NEM AKARTA EGYBÖL LEDÖNTENI A CSAJT,TISZTELETBEN TARTOTTA A DÖNTÉSÉT,IS KIVÁRTA A SORÁT..A SZÜLEIVEL IS KEDVESEN BÁNT,EGYSZÓVAL ELÖKELÕ IGAZI FÉRFI BENYOMÁSÁT KELTETTE..DE TÉNYLEG ILYEN EGY IGAZI FÉRFI? GONDOLOM EGY IGAZI FÉRFI NEM FÉL KITÁLALNI MÁR AZ ELEJÉN ÉS IGAZAT MONDANI? MIÉRT NEM TETTE MEG EZT? VAJON HÁNY LÁNYT CSÁBITOTT EL MÁR IGY? A VILÁG TELE VAN ILYEN SZÉLHÁMOSOKKAL,CSAK MAJD A VÉGÉN KOPPAN AZ EMBER,MAJD AKKOR JÖN A FEKETE LEVES! AZ ELEJÉN CSUPA MÉZ-MÁZ,POMPÁK,KÖRUTAK,ESTÉLYEK,DE AZ ÖSZINTESÉG FASORBAN SINCS..IGEN EBBEN A VILÁGBAN MÁR NEM DIVAT,SÕT MÁR TALÁN CIKI IS..ÉS AMIT ÉSZREVETTEM MÉG HOGY A 60-AS ÉVEKBEN MÉG TERMÉSZETES VOLT HA EGY 16 ÉVES LÁNY FOGLALKOZIK EGY JÓVAL IDÖSEBB PASIVAL,A MAI VILÁGBAN VISZONT TUTTI PEDONAK TARTANÁK A PASIT ÉS KIVETNÉ A TÁRSADALOM,SÕT MÉG MEG IS KÖVEZNÉ,AZ EMBERBEN OLYAN FOKÚ A GYÜLÜLET ÉS AZ ELÖITÉLET HOGY MAGÁVAL A SZELLEMISÉGEL MÉRGEZ MÁR! MOST AKKOR MELYK A HELYES ÚT AZ AKKOR VISZONYLAT VAGY A MOSTANI?
nefelejcs19 2010 aug. 29. - 09:31:16
(51/106)
Nagy film, én komoly darabnak tartom. Szerintem nem arról szól, hogy ha igazán akarunk valamit azt el tudjuk érni. Ami nekem mondanivalóban markánsan kitûnt, az a szülõi nevelés vonala. Nagyon is léteznek családok, ahol akár csak egy gyermek van (fõleg ha lány), akár kettõ, a szülõk szigorú korlátok közé szorítják a gyereket, õk szabják meg az elõtte álló út milyenségét, és kimérik számára, hogy hogyan kell azt végigjárnia, hogy a szülõk áltam megálmodott célba érjen. Maximalista elvárásaik vannak. És teljesen életszerû, hogy amint valami szabadulást, kitörést lát ebbõl a helyzetbõl a fiatal, azzal élni fog. És persze ennek ára van.

Érdekesnek találtam elejétõl a végéig, és engem nem zavart, hogy például ezek a problémakörök - agárverseny, aukciók, drága ruhák, kiruccanás Párizsba stb. - távol állnak a legtöbbünktõl és nem a mi társadalmunk jellemzõi. Egy lányról szólt, aki ki akart törni, hiszékeny volt, okos, mégis naiv. Különleges volt, és ezt érezte is, és ez ráhatott a gondolkodására és a döntéseire is.
Szerintem a vége is egészen rendben volt, mert elég hangsúly volt a döntése következményén, ugyanakkor az is valóságos, hogy a hibáink után, ha bánjuk és megteszünk mindent, hogy jobb legyen a folytatás, akkor visszatérhetünk a jó útra.
7/10
RoKKfish 2010 aug. 22. - 19:12:22 7/10
(50/106)
SPOILER!

Természetesen nem az a lényeg, hogy visszamehetett-e az iskolájába. Az részletkérdés. A kiábrándító az volt, hogy a Rocky filmek modorában elõvezetett két perces, zenés "edzõ videosnitt" végén Oxfordban találja magát... Hát ez a vicc. Ez a fajta "konklúzió" egyszerûen nem illik ide.
6/10
eremitke 2010 aug. 22. - 17:42:45 6/10 Előzmény RoKKfish
(49/106)
Valószínûleg azt akarták megmutatni, hogy ha valamit nagyon akarsz, akkor azt el tudod érni. SPOILER A döntésének volt eredménye, mivel nem mehetett vissza az iskolába, SPOILER VÉGE de õ megmutatta, hogy amit igazán akar, el tudja érni. Mindazonáltal szerintem sem volt olyan nagyon egetrengetõ film, kicsit többet vártam. De ha a nézõnek olyan hangulata van, kellemes élémény is lehet.
7/10
RoKKfish 2010 aug. 17. - 23:06:02 7/10
(48/106)
Jó volt nézni ezt a filmet. A játék, a díszletek, a kosztümök, minden a helyén van - amennyire meg tudom ítélni -, és a hitelességnek mindig örülök, mert manapság ritka erény. Akár még nagyszerû film is lehetne, csak hát a sztori egy kicsit sánta. Kicsit erõltetett, néha döcögõs - mindez még nem is lenne nagy baj -,viszont nem kicsit felületes. A színészek viszik el a hátukon az egészet.

SPOILER!!!

Csak egy példa a többi között, hogy szülõk nem lehetnek ennyire tökfejek, de ha ezt még meg is lehet magyarázni, az élet biztosan nem ilyen. Nem ilyen megbocsájtó. Az úgy nem mûködik, hogy az ember fia, lánya hátat fordít mindennek és mindenkinek, amiben/akiben addig hitt, majd amikor szembesül hamis illúziója mögött a valósággal, elintézi egy "bocsival", "oszt jó idõ". Minden folytatódik vidáman? Ez nagyon nem stimmel. Hiányzott a dráma. Ha ez egy tanmese - ahogy az eredeti címe utal rá -, úgy éppen a tanulság hiányzik belõle, miszerint súlyos döntések súlyos következményeket produkálnak. Így a közepesnél csak egy kicsit jobb filmélmény. Kár!
7/10
nuca2831 2010 aug. 15. - 23:34:58 7/10
(47/106)
Azt hittem jobb lesz, nem egy romantikus happy end`re szamitottam de ennel azert jobb vegre.. a szineszek igazan jok voltak es a film is erdekes volt, igaz nem az en stilusom de azert egyszer meg lehet nezni..